Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Timișoara - Belgrad
timi-oara-belgrad,1417,113537
Strona 1 z 1

Autor:  Apocalipse [ 21 Cze 2017 22:55 ]
Temat postu:  Timișoara - Belgrad

Pociąg po tej trasie kursuje 2 razy dziennie: rano i popołudniu. Podróż trwa 4h, z czego ok. 1,5h (sic!) czeka się na obu przejściach granicznych. W połowie konieczna jest zmiana pociągu na granicy. Pociągi są jednak zsynchronizowane i w przypadku przedłużającej się kontroli granicznej zaczekają.
Wsiadając w Timisoarze kierunek to Moravița, natomiast w drugą stronę: Vršac.
Bilet OW kosztuje 45 RON, RT 65 RON. Ważny miesiąc od daty wystawienia.
Aktualny rozkład:
Załącznik:
Komentarz do pliku: Rozklad
DSC_0071.JPG
DSC_0071.JPG [ 338.41 KiB | Obejrzany 6758 razy ]


Edit:Na tej trasie jeżdżą też regularne busy za 70 RON OW. Jednak trzeba się wcześniej umówić (niestety nie mam namiarów). Czas jazdy to ok. 3H.

Autor:  kow [ 21 Cze 2017 23:19 ]
Temat postu:  Re: Timișoara - Belgrad

@Apocalipse Żeby być precyzyjnym to na granicy czeka się około 30 minut (w Stamora Moravita), a nie półtorej godziny. Następnie między Stamora Moravita a Vrsac pociąg jedzie 19km i zajmuje mu to około 20 minut. Czekanie jest we Vrsac ale nie wynika z granicy a ze skomunikowania pociągów i wynosi od 25 minut do około godziny.
Dla niektórych warto dodać, że czasy odjazdu podane są w czasach lokalnych. W Rumunii jest to czas wschodnioeuropejski a w Serbii czas środkowoeuropejski. Różnica 1h tak jak między Polską i Ukrainą.

Autor:  Apocalipse [ 23 Cze 2017 13:52 ]
Temat postu:  Re: Timișoara - Belgrad

Wiem ile czekałem i zdecydowanie nie trwało to pół godziny. 40 minut czekania i kontroli w miejscowości Stamora Moravita, potem 20 minut jazdy i kolejne 40 minut na przejściu w Vršac (w gratisie trzepanie bagażu). W drugą stronę to samo tylko od tyłu. Sprawdź czas odjazdu pociągów - wszystko jest wliczone.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/