Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Taksówki w NY
taksowki-w-ny,766,42670
Strona 1 z 1

Autor:  Kosmokillah [ 22 Lut 2014 13:43 ]
Temat postu:  Taksówki w NY

Hej, za niecały miesiąc ląduję na JFK, pierwszy raz w życiu. Proszę o pomoc, nigdzie nie mogę potwierdzić informacji, że taksówki na lotnisku są drogie, ktoś kiedyś mi tak powiedział.

Radził, bym wyszedł poza lotnisko i szukał taksówki na ulicy, będzie sporo taniej.

Z góry dzięki za "złote tipy"

BTW czy w USA jest jakaś aplikacja podobna do jakdojadę?

Autor:  Joker [ 22 Lut 2014 13:47 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

A musi być taksówka? We większość lokalizacji jest bardzo dogodny dojazd Airtrain + Metro.

Autor:  mkobyszewski [ 22 Lut 2014 13:51 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

sadze ze NY taksowka jest swojego rodzaju atrakcja miasta, wiec jak ktosc chce czemu mu odradzac?
Szczerze, chetnie przy wizycie w NY skorzystalem z takowej, byleby kierowca mowil po angielsku...( a nie np. po arabsku) :P

Autor:  klayton [ 22 Lut 2014 14:06 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Cytuj:
Radził, bym wyszedł poza lotnisko i szukał taksówki na ulicy, będzie sporo taniej.

To nie jest prawda. Poza tym na lotnisku masz w zasadzie gwarancję, że nie zostaniesz oszukany. W budce obsługi dostaniesz kwit potwierdzający adres docelowy oraz uzyskasz informacje o przybliżonym koszcie. W taksówce masz monitor z nawigacją i możesz śledzić trasę.

Autor:  TomaszD [ 22 Lut 2014 14:35 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Jak chcesz dostać się na Manhattan z JFK polecam supershuttle.com koszt około $20, podwiezie Cię pod wskazany adres, za taksówkę zapłacisz około $50.

Autor:  mezzo [ 22 Lut 2014 17:09 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Ceny są zbliżone. Z reguły w taksówce jest podana cena "ryczałt" za dojazd do/z JFK.

Autor:  Kosmokillah [ 22 Lut 2014 17:26 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Jedziemy w 5 osób, a jest to dość wygodna podróż po kilkunastu godzinach lotu, gdzie nie znamy w ogóle miasta. Pomyślę o tym metrze.

A drugie pytanie, jakieś jakdojade?

Autor:  tomasz.tomczuk [ 22 Lut 2014 18:16 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Po co się tłuc komunikacją miejską jak tragarz z JFK na Manhattan!

Jeżeli jedziesz sam to jeszcze można zrozumieć, że sporo zaoszczędzisz, ale jeżeli jedziesz w 2/3 PAX to o wiele bardziej opłaca się jechać taksówką!

STAŁA CENA Z JFK NA MANHATTAN TO 52 USD (tyle płaciłem ostatnio)

Już pomijam fakt chodzenia po schodach z bagażem, przeciskania się przez barierki na peron, kupowanie biletów, itp.

Ale jeżeli ktoś chce jechać komunikacją to:

AirTrain + metro = 5 + 2 = 7 USD
AirTrain + LIRR = 12,25 USD godziny szczytu/ 10,25 po za szczytem.

Autor:  klayton [ 22 Lut 2014 18:21 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Za dojazdy na Queens i Brooklyn płaciłem 25-30 USD.

Autor:  klayton [ 22 Lut 2014 18:31 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Eryk napisał(a):
tomasz.tomczuk napisał(a):
STAŁA CENA Z JFK DO NYC TO 52 USD (tyle płaciłem ostatnio)


klayton to się zdecyduj, bo przecież "stała cena" wynosi 52usd
mam nadzieję, że dołożyłeś taksówkarzowi do tej kwoty? :mrgreen:

Na co mam się decydować? To nie ja tak twierdzę. Taxi jadą na licznik, nie ma stałej ceny...

Autor:  mezzo [ 22 Lut 2014 18:48 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Ceny się różnią w zależności od dzielnicy (Queens, Brooklyn, Manhattan, Staten Island, Bronx). Natomiast jeśli chodzi o korporacje i ten sam kierunek, są podobne.

Autor:  tomasz.tomczuk [ 22 Lut 2014 19:26 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Na Midtown East zawsze placilem 52 USD. Dawalem ekstra jeżeli taksiarzowi się nalezalo. Jeżeli wyszedl z taksowki, pomogl z bagazem, itp. Za taka postawe mogę dac 5-10 USD.

Autor:  qryku [ 22 Lut 2014 20:04 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Jechałem w listopadzie. Cena na Times Square stała 52USD plus niecałe 6 USD za tunel. Taksówka jedzie na taksometr ale jak mówisz że Manhattan to od razu masz ustawione na sztywno 52 USD od pierwszej minuty jazdy aż do końca. Nieważne czy korek czy niekorek zawsze ta sama stała cena. Kierowca nie musi mówić po angielsku bo sprawę załatwiasz z gościem w budce. Przeważnie są kolejki ale sprawnie idzie. Przy 3 osobach nie ma sensu jechać inaczej bo niewiele zaoszczędzisz. Shuttle kosztuje ok 15-20 USD na osobę, metro taniej ale później ze stacji trzeba się tłuc z bagażami. Tak jak ktoś pisał powyżej, nie szukając okazji poza lotniskiem masz pewne że nikt Cię nie oszuka. I masz jedną atrakcję zaliczoną bo jak można w Nowym Jorki nie przejechać się żółtą taksówką:)

Autor:  darekd [ 22 Lut 2014 20:54 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

Na stronie: http://www.panynj.gov/airports/jfk-taxi-car-van-service.html są wszystkie informacje - stała opłata na Manhattan - 52 USD.
Jeżeli chodzi o aplikację pokazującą opcje dojazdu komunikacją miejska to dobrze działają "google maps" na telefonie.

Autor:  Anonymous [ 09 Cze 2014 17:37 ]
Temat postu:  Re: Taksówki w NY

mkobyszewski napisał(a):
sadze ze NY taksowka jest swojego rodzaju atrakcja miasta, wiec jak ktosc chce czemu mu odradzac?
Szczerze, chetnie przy wizycie w NY skorzystalem z takowej, byleby kierowca mowil po angielsku...( a nie np. po arabsku) :P

Być w Nowym Jorku i nie przejechać się żółtą taksówką ? Faktycznie grzech.
Tylko musi to być klasyczny, podstarzały "Ford".
Zaczynają je wycofywać i wprowadzać Toyoty i inne wynalazki. :(
Taksówkarze , chyba na całym świecie mają we krwi "skubanie" przyjezdnych.
Pod JFK nie włączył taksometru, wywiązała się mała awanturka ze smagłolicym kierowcą. Krzyczał, że "gas" drogi, a ja się jeszcze chcę upominać o normalną, uczciwą cenę za przejazd.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/