| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Szczepienia szczepienia,135,28048 | Strona 3 z 21 |
| Autor: | dd89 [ 17 Sty 2015 19:57 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna? | |
| Autor: | Danny [ 18 Sty 2015 18:17 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
dd89 napisał(a): Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna? http://www.szczepienia.waw.pl/ Ja tam robiłem ze znajomymi przed Gambią, bardzo miła pani doktor konsultacja była w cenie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić. | |
| Autor: | dd89 [ 25 Sty 2015 23:18 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Danny napisał(a): dd89 napisał(a): Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna? http://www.szczepienia.waw.pl/ Ja tam robiłem ze znajomymi przed Gambią, bardzo miła pani doktor konsultacja była w cenie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić. Dzięki! Byłam, pierwsze szczepienia zrobione. | |
| Autor: | travelIsFUN [ 29 Sty 2015 21:58 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Moze to bedzie pomocne dla niektorych forumowiczow mieszkajacych w uk. Jesli jestesmy zarejestrowani w NHS to poprostu dzwonimy do najblizszej placowki, wyjasniamy, ze z powodu podrozy (np Peru) potrzebujemy wykonac szczepienia. Przeprowadzalem taka akcje na ponizsze choroby(ang): hepatis a+b, typtyhim, polio, tetanus, diphtheria - wszytkie powyzsze bezplatnie. Za yellow fever trzeba bylo doplacic £47. Uwaga, aby uzyskac darmowo te szczepienia nalezy odpowiednio z wyprzedzeniem w czasie sie zarejestrowac. Na ostatnia minute, niestety trzeba wykonac zabieg prywatnie w specjalistycznych przychodniach... | |
| Autor: | Anonymous [ 03 Lut 2015 13:05 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Niestety ceny takich szczepionek w Polsce sa wysokie | |
| Autor: | paweł p [ 03 Lut 2015 13:21 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Polecam stacje Sanepidu- są w całej Polsce. Ceny szczepionek generalnie są wysokie, gdy korzystałem z sanepidu w Warszawie rok temu należały do niższych. I był kompetentny lekarz, nie namawiał do wszystkiego jak leci , jak to robią niektóre strony sponsorowane przez firmy farmaceutyczne. | |
| Autor: | k4te [ 03 Lut 2015 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
paweł p napisał(a): Polecam stacje Sanepidu- są w całej Polsce. Ceny szczepionek generalnie są wysokie, gdy korzystałem z sanepidu w Warszawie rok temu należały do niższych. I był kompetentny lekarz, nie namawiał do wszystkiego jak leci , jak to robią niektóre strony sponsorowane przez firmy farmaceutyczne. Ja w zeszłym roku szczepiłam się w Sanepidzie, ale w tym roku się na to nie zdecydowałam, ponieważ znajoma Pani Doktor powiedziała, że w jej ośrodku (Ursynów) są kolejki i nie da się umówić na godzinę, tylko trzeba czekać, a na to to ja niestety nie mam czasu w dni pracujące. Co więcej, wcale nie takie tanie akurat tam mają szczepionki - sprawdzałam też w Lux Medzie, gdzie mam abonament i w LX same szczepionki były w większości tańsze, tyle, że trzeba byo zapłacić za wizytę (niestety nie jest to w abonamencie, ale jest jakaś zniżka na wizytę + szczepionki dla tych co mają abonament) - ostatecznie wychodziło podobnie cenowo w obu miejscach. Być może zależy jakie to szczepionki, ja teraz interesowałam się tymi mniej podstawowymi, więc może te podstawowe faktycznie by były tańsze w Sanepidzie... | |
| Autor: | Japonka76 [ 03 Lut 2015 16:34 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
W zaszłym tygodniu dokładnie interesowałam się sprawami szczepień podróżniczych. W Warszawie w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym ul. Wolska 37, codziennie w godz. 10:30 - 13:00 możesz przyjść bez skierowania i bez kolejki zaszczepić się na co tam potrzebujesz. Cena wizyty to 80 zł + koszt szczepionek. A tu macie aktualny cennik szczepionek: http://zakazny.pl/attachments/364_PCHZ_Cennik_2013_B.pdf | |
| Autor: | aarekk [ 03 Lut 2015 16:58 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Czy istnieje jakiś standardowy wzór dokumentu potwierdzającego odbycie szczepień? Z Sanepidu poznańskiego mamy tylko takie białe książeczki kartonowe, czterostronnicowe, gdzie są daty, nazwy i pieczątka lekarza, jedynie po polsku. Znajomi, kiedy lecieli do Ameryki południowej, mieli jakieś żółte książeczki, wielostronnicowe i kilkujęzyczne. Szczepili się jakoś prywatnie. Wybieramy się do Brazylii/Argentyny i zastanawiamy się czy może to być problem, że nie zrozumieją naszych książeczek. Na przejściu Foz do Iguacu/Puerto Iguazu ktoś wymaga tego w ogóle? | |
| Autor: | Zeus [ 03 Lut 2015 17:02 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
W Krakowie, w szpitalu JPII, dostaje się Żółtą Książeczkę za darmo: ![]() A w niej są wszystkie szczepionki, kiedy je zrobiłeś i do kiedy ważne, po angielsku i po polsku. | |
| Autor: | Japonka76 [ 03 Lut 2015 17:05 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Dokładnie, dostajesz tak zwaną "Żółtą książeczkę" i masz ją (no no | |
| Autor: | Kremowka [ 03 Lut 2015 23:11 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Potwierdzam, żółtą książeczkę można dostać np. w Warszawie na ulicy Żelaznej 79, gdzie można dokonać też konsultacji i szczepień. | |
| Autor: | juliaka [ 03 Lut 2015 23:18 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Warto tylko dodać, że obecnie punkt szczepień z Żelaznej został przeniesiony na Ursynów (ul. Nugat 3). Tak tylko informuję, w razie jakby się ktoś już rozpędził na Żelazną;) | |
| Autor: | aviel [ 03 Lut 2015 23:51 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
travelIsFUN napisał(a): Moze to bedzie pomocne dla niektorych forumowiczow mieszkajacych w uk. Jesli jestesmy zarejestrowani w NHS to poprostu dzwonimy do najblizszej placowki, wyjasniamy, ze z powodu podrozy (np Peru) potrzebujemy wykonac szczepienia. Przeprowadzalem taka akcje na ponizsze choroby(ang): hepatis a+b, typtyhim, polio, tetanus, diphtheria - wszytkie powyzsze bezplatnie. Za yellow fever trzeba bylo doplacic £47. Uwaga, aby uzyskac darmowo te szczepienia nalezy odpowiednio z wyprzedzeniem w czasie sie zarejestrowac. Na ostatnia minute, niestety trzeba wykonac zabieg prywatnie w specjalistycznych przychodniach... Wielkie dzieki, nie wiedzialam o tym. A szczepiles sie pomimo, ze te szczepionki nie sa wymagane czy akurat byly wymagane z kraju do ktorego podrozowales? My lecimy do Tanzanii i zadne szczepionki nie sa wymagane i mamy troche odmienne zdania z mezem. On chce sie szczepic ja nie | |
| Autor: | Pado [ 05 Lut 2015 13:25 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Może komuś pomoże nasz sposób, albo już takie info tu było. Jak my się szczepiliśmy to ceny szczepionek nie były zbyt atrakcyjne w specjalistycznych punktach szczepień. Do tego dochodziła konieczność konsultacji lekarza przed itp. Itd… więc robiliśmy tak, że szliśmy do lekarza rodzinnego, badał nas, mówiliśmy o co chodzi i przepisywał nam na receptę szczepionki. Kupowaliśmy je w aptece (ważny jest ich transport np. w termosie, chodzi o temperaturę!) i jechaliśmy z powrotem do naszego ośrodka zdrowia, gdzie podawano nam je… nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale kilka lat temu dawało to spore oszczędności… Oczywiście jakieś szczepienie na początku naszych przygód z podróżami mieliśmy w miejscu, gdzie otrzymywaliśmy żółtą książeczkę szczepień, więc wszystko jest udokumentowane… | |
| Autor: | medeis [ 05 Lut 2015 13:45 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Co do Warszawy, to polecam za pierwszym postem (dzięki, skorzystałam w zeszłym roku) szpital MSWiA: http://cskmswia.pl/csk/kliniki-i-poradn ... html?poz=2 zdaje się, że wciąż są jedną z tańszych opcji (na pewno tańszą niż Sanepid). | |
| Autor: | olajaw [ 05 Lut 2015 20:33 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Ja za to polecam (również w Warszawie) szczepienia w Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej http://www.zakazny.pl/index.php/kontakt - może ktoś akurat tam będzie miał blisko | |
| Autor: | pestycyda [ 06 Lut 2015 18:46 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Pado napisał(a): więc robiliśmy tak, że szliśmy do lekarza rodzinnego, badał nas, mówiliśmy o co chodzi i przepisywał nam na receptę szczepionki. Kupowaliśmy je w aptece (ważny jest ich transport np. w termosie, chodzi o temperaturę!) i jechaliśmy z powrotem do naszego ośrodka zdrowia, gdzie podawano nam je… nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale kilka lat temu dawało to spore oszczędności… Wiadomość z wczoraj - nadal można tak robić i faktycznie jest to duża oszczędność (nie płacimy za wizytę u specjalisty, czyli, w zależności od miejsca, ok 100 zł). Do lekarza rodzinnego trzeba wziąć żółtą książeczkę, on wypisuje receptę na szczepionkę, kupujemy ją sami w aptece (można nawet w aptece bezpłatnie wypożyczyć torbę termiczną do przenoszenia szczepionki) i szczepią nas w gabinecie zabiegowym przychodni. Bez pierwszej wizyty u specjalisty jednak się nie obejdzie (żeby jakieś tam szczepionki już w niej mieć i w ogóle dostać żółtą książeczkę | |
| Autor: | Pado [ 09 Lut 2015 13:50 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
mnie nawet nie chodziło o oszczędność na wizycie u lekarza, ale były różnice w cenach szczepionek (tj. w aptece były tańsze i jak się te szczepionki pozbierało to wychodziła niezła kwota oszczędności) | |
| Autor: | Finka [ 09 Lut 2015 15:29 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Aarek, nie dostales zoltej ksiazeczki, bo nie szczepiles sie na zolta febre. Inne szczepienia sa tylko zalecane i nikt nie bedzie Cie prosil o okazanie dowodu szczepienia na wzw A czy dur brzuszny. | |
| Strona 3 z 21 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |