Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Szczepienia
szczepienia,135,28048
Strona 3 z 21

Autor:  dd89 [ 17 Sty 2015 19:57 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna?

Autor:  Danny [ 18 Sty 2015 18:17 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

dd89 napisał(a):
Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna?


http://www.szczepienia.waw.pl/

Ja tam robiłem ze znajomymi przed Gambią, bardzo miła pani doktor konsultacja była w cenie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić.

Autor:  dd89 [ 25 Sty 2015 23:18 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Danny napisał(a):
dd89 napisał(a):
Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna?


http://www.szczepienia.waw.pl/

Ja tam robiłem ze znajomymi przed Gambią, bardzo miła pani doktor konsultacja była w cenie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić.



Dzięki! Byłam, pierwsze szczepienia zrobione.

Autor:  travelIsFUN [ 29 Sty 2015 21:58 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Moze to bedzie pomocne dla niektorych forumowiczow mieszkajacych w uk. Jesli jestesmy zarejestrowani w NHS to poprostu dzwonimy do najblizszej placowki, wyjasniamy, ze z powodu podrozy (np Peru) potrzebujemy wykonac szczepienia. Przeprowadzalem taka akcje na ponizsze choroby(ang): hepatis a+b, typtyhim, polio, tetanus, diphtheria - wszytkie powyzsze bezplatnie. Za yellow fever trzeba bylo doplacic £47. Uwaga, aby uzyskac darmowo te szczepienia nalezy odpowiednio z wyprzedzeniem w czasie sie zarejestrowac. Na ostatnia minute, niestety trzeba wykonac zabieg prywatnie w specjalistycznych przychodniach...

Autor:  Anonymous [ 03 Lut 2015 13:05 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Niestety ceny takich szczepionek w Polsce sa wysokie :( Dlatego jeżeli ma się taką możliwość to warto zaszczepić się w publicznej służbie zdrowia na 'zachodzie'. Albo liczyć na akcje typu 'Żółty Tydzień' itd.

Autor:  paweł p [ 03 Lut 2015 13:21 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Polecam stacje Sanepidu- są w całej Polsce. Ceny szczepionek generalnie są wysokie, gdy korzystałem z sanepidu w Warszawie rok temu należały do niższych.
I był kompetentny lekarz, nie namawiał do wszystkiego jak leci , jak to robią niektóre strony sponsorowane przez firmy farmaceutyczne.

Autor:  k4te [ 03 Lut 2015 16:22 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

paweł p napisał(a):
Polecam stacje Sanepidu- są w całej Polsce. Ceny szczepionek generalnie są wysokie, gdy korzystałem z sanepidu w Warszawie rok temu należały do niższych.
I był kompetentny lekarz, nie namawiał do wszystkiego jak leci , jak to robią niektóre strony sponsorowane przez firmy farmaceutyczne.

Ja w zeszłym roku szczepiłam się w Sanepidzie, ale w tym roku się na to nie zdecydowałam, ponieważ znajoma Pani Doktor powiedziała, że w jej ośrodku (Ursynów) są kolejki i nie da się umówić na godzinę, tylko trzeba czekać, a na to to ja niestety nie mam czasu w dni pracujące. Co więcej, wcale nie takie tanie akurat tam mają szczepionki - sprawdzałam też w Lux Medzie, gdzie mam abonament i w LX same szczepionki były w większości tańsze, tyle, że trzeba byo zapłacić za wizytę (niestety nie jest to w abonamencie, ale jest jakaś zniżka na wizytę + szczepionki dla tych co mają abonament) - ostatecznie wychodziło podobnie cenowo w obu miejscach. Być może zależy jakie to szczepionki, ja teraz interesowałam się tymi mniej podstawowymi, więc może te podstawowe faktycznie by były tańsze w Sanepidzie...

Autor:  Japonka76 [ 03 Lut 2015 16:34 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

W zaszłym tygodniu dokładnie interesowałam się sprawami szczepień podróżniczych.
W Warszawie w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym ul. Wolska 37, codziennie w godz. 10:30 - 13:00 możesz przyjść bez skierowania i bez kolejki zaszczepić się na co tam potrzebujesz. Cena wizyty to 80 zł + koszt szczepionek.
A tu macie aktualny cennik szczepionek: http://zakazny.pl/attachments/364_PCHZ_Cennik_2013_B.pdf

Autor:  aarekk [ 03 Lut 2015 16:58 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Czy istnieje jakiś standardowy wzór dokumentu potwierdzającego odbycie szczepień?
Z Sanepidu poznańskiego mamy tylko takie białe książeczki kartonowe, czterostronnicowe, gdzie są daty, nazwy i pieczątka lekarza, jedynie po polsku. Znajomi, kiedy lecieli do Ameryki południowej, mieli jakieś żółte książeczki, wielostronnicowe i kilkujęzyczne. Szczepili się jakoś prywatnie.
Wybieramy się do Brazylii/Argentyny i zastanawiamy się czy może to być problem, że nie zrozumieją naszych książeczek. Na przejściu Foz do Iguacu/Puerto Iguazu ktoś wymaga tego w ogóle?

Autor:  Zeus [ 03 Lut 2015 17:02 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

W Krakowie, w szpitalu JPII, dostaje się Żółtą Książeczkę za darmo:

Image

A w niej są wszystkie szczepionki, kiedy je zrobiłeś i do kiedy ważne, po angielsku i po polsku.

Autor:  Japonka76 [ 03 Lut 2015 17:05 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Dokładnie, dostajesz tak zwaną "Żółtą książeczkę" i masz ją (no no :D ) do końca życia. Niektóre szczepienia są ważne rok, niektóre 10 lat.

Autor:  Kremowka [ 03 Lut 2015 23:11 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Potwierdzam, żółtą książeczkę można dostać np. w Warszawie na ulicy Żelaznej 79, gdzie można dokonać też konsultacji i szczepień.

Autor:  juliaka [ 03 Lut 2015 23:18 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Warto tylko dodać, że obecnie punkt szczepień z Żelaznej został przeniesiony na Ursynów (ul. Nugat 3). Tak tylko informuję, w razie jakby się ktoś już rozpędził na Żelazną;)

Autor:  aviel [ 03 Lut 2015 23:51 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

travelIsFUN napisał(a):
Moze to bedzie pomocne dla niektorych forumowiczow mieszkajacych w uk. Jesli jestesmy zarejestrowani w NHS to poprostu dzwonimy do najblizszej placowki, wyjasniamy, ze z powodu podrozy (np Peru) potrzebujemy wykonac szczepienia. Przeprowadzalem taka akcje na ponizsze choroby(ang): hepatis a+b, typtyhim, polio, tetanus, diphtheria - wszytkie powyzsze bezplatnie. Za yellow fever trzeba bylo doplacic £47. Uwaga, aby uzyskac darmowo te szczepienia nalezy odpowiednio z wyprzedzeniem w czasie sie zarejestrowac. Na ostatnia minute, niestety trzeba wykonac zabieg prywatnie w specjalistycznych przychodniach...

Wielkie dzieki, nie wiedzialam o tym. A szczepiles sie pomimo, ze te szczepionki nie sa wymagane czy akurat byly wymagane z kraju do ktorego podrozowales? My lecimy do Tanzanii i zadne szczepionki nie sa wymagane i mamy troche odmienne zdania z mezem. On chce sie szczepic ja nie :)

Autor:  Pado [ 05 Lut 2015 13:25 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Może komuś pomoże nasz sposób, albo już takie info tu było. Jak my się szczepiliśmy to ceny szczepionek nie były zbyt atrakcyjne w specjalistycznych punktach szczepień. Do tego dochodziła konieczność konsultacji lekarza przed itp. Itd… więc robiliśmy tak, że szliśmy do lekarza rodzinnego, badał nas, mówiliśmy o co chodzi i przepisywał nam na receptę szczepionki. Kupowaliśmy je w aptece (ważny jest ich transport np. w termosie, chodzi o temperaturę!) i jechaliśmy z powrotem do naszego ośrodka zdrowia, gdzie podawano nam je… nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale kilka lat temu dawało to spore oszczędności… Oczywiście jakieś szczepienie na początku naszych przygód z podróżami mieliśmy w miejscu, gdzie otrzymywaliśmy żółtą książeczkę szczepień, więc wszystko jest udokumentowane…

Autor:  medeis [ 05 Lut 2015 13:45 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Co do Warszawy, to polecam za pierwszym postem (dzięki, skorzystałam w zeszłym roku) szpital MSWiA:

http://cskmswia.pl/csk/kliniki-i-poradn ... html?poz=2

zdaje się, że wciąż są jedną z tańszych opcji (na pewno tańszą niż Sanepid).

Autor:  olajaw [ 05 Lut 2015 20:33 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Ja za to polecam (również w Warszawie) szczepienia w Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej http://www.zakazny.pl/index.php/kontakt - może ktoś akurat tam będzie miał blisko :) Tylko pamiętajcie o wzięciu gotówki, nie można płacić kartą, ale na szczęście jest bankomat po drugiej stronie w razie co :D Ale lepiej się przygotować od razu :) Również otrzymuje się żółtą książeczkę szczepień ;)

Autor:  pestycyda [ 06 Lut 2015 18:46 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Pado napisał(a):
więc robiliśmy tak, że szliśmy do lekarza rodzinnego, badał nas, mówiliśmy o co chodzi i przepisywał nam na receptę szczepionki. Kupowaliśmy je w aptece (ważny jest ich transport np. w termosie, chodzi o temperaturę!) i jechaliśmy z powrotem do naszego ośrodka zdrowia, gdzie podawano nam je… nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale kilka lat temu dawało to spore oszczędności…


Wiadomość z wczoraj - nadal można tak robić i faktycznie jest to duża oszczędność (nie płacimy za wizytę u specjalisty, czyli, w zależności od miejsca, ok 100 zł). Do lekarza rodzinnego trzeba wziąć żółtą książeczkę, on wypisuje receptę na szczepionkę, kupujemy ją sami w aptece (można nawet w aptece bezpłatnie wypożyczyć torbę termiczną do przenoszenia szczepionki) i szczepią nas w gabinecie zabiegowym przychodni. Bez pierwszej wizyty u specjalisty jednak się nie obejdzie (żeby jakieś tam szczepionki już w niej mieć i w ogóle dostać żółtą książeczkę :)

Autor:  Pado [ 09 Lut 2015 13:50 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

mnie nawet nie chodziło o oszczędność na wizycie u lekarza, ale były różnice w cenach szczepionek (tj. w aptece były tańsze i jak się te szczepionki pozbierało to wychodziła niezła kwota oszczędności)

Autor:  Finka [ 09 Lut 2015 15:29 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Aarek, nie dostales zoltej ksiazeczki, bo nie szczepiles sie na zolta febre. Inne szczepienia sa tylko zalecane i nikt nie bedzie Cie prosil o okazanie dowodu szczepienia na wzw A czy dur brzuszny.

Strona 3 z 21 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/