Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Szczepienia
szczepienia,135,28048
Strona 17 z 21

Autor:  boots [ 26 Lis 2019 14:34 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Idź do prywatnej kliniki - od razu będziesz miał decyzję lekarza i szczepienia.

Autor:  bernikula [ 02 Gru 2019 09:16 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

@neverstopexploring ja się szczepię w normalnej przychodni, wzw a plus be, w styczniu mam zamiar na dur brzuszny, tężec i błonica. Nie wiem rzeczywiście jak byłoby to z żółtą febrą, może musiałabym jechać do Trójmiasta do poradni chorób tropikalnych.

Autor:  malin67 [ 05 Sty 2020 02:25 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Najlepiej jak piszecie zapytać się lekarza, chociaż w sieci jest teraz sporo informacji również na oficjalnych stronach ambasad.

Autor:  malawita [ 20 Sty 2022 03:15 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Czy szczepiliście się profilaktycznie przeciwko wściekliźnie podróżując do Afryki Zachodniej ?

Autor:  Zeus [ 20 Sty 2022 10:58 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Tak, szczepiłem się

Autor:  malawita [ 22 Sty 2022 16:38 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

A co ile lat przyjmujecie utrwalającego boostera, po podstawowych 3 szczepieniach przeciwko wściekliźnie ?

Autor:  meczko [ 22 Sty 2022 19:28 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Według obecnego stanu wiedzy booster nie jest potrzebny w przypadku osób szczepiących się przed podróżą do obszarów z ryzykiem wścieklizny, wystarczy podstawowy cykl szczepień.
https://www.cdc.gov/rabies/specific_gro ... tions.html
https://www.who.int/rabies/PEP_Prophyla ... 2_2014.pdf (2 ostatnie slajdy)

Ja się szczepiłem wcześniej, kiedy jeszcze zalecano booster po roku, a potem kolejne co 5 lat. Zdążyłem wziąć ten po roku i pierwszy po 5 latach, przed wybraniem się po kolejny sprawdziłem sytuację i doszedłem do wniosku, że nie jest potrzebny.

Trzeba pamiętać, że szczepienie profilaktyczne (pre-exposure) przeciwko wściekliźnie nie daje pełnej ochrony i w razie ugryzienia w dalszym ciągu trzeba się poddać uproszczonemu schematowi szczepień "post-exposure". Uproszczony jest o tyle, że potrzebne jest mniej dawek szczepionki i nie trzeba wraz z nią aplikować immunoglobuliny, a z nią są problemy w biedniejszych krajach. Dość przejrzyście jest to przedstawione w tej prezentacji ze strony WHO pod linkiem powyżej.

Autor:  malawita [ 22 Sty 2022 19:53 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

meczko napisał(a):

Ja się szczepiłem wcześniej, kiedy jeszcze zalecano booster po roku, a potem kolejne co 5 lat. Zdążyłem wziąć ten po roku i pierwszy po 5 latach, przed wybraniem się po kolejny sprawdziłem sytuację i doszedłem do wniosku, że nie jest potrzebny.


Wielkie dzięki, ale czy dobrze zrozumiałam, jesli tylko profilaktyczne, podstawowe 3 szczepienia przeciwko wściekliźnie były w 2016, czyli ponad 5 lat temu, to przypominający booster przed wyjazdem do Afryki Zachodniej, ani teraz ani później nie będzie potrzebny, także w przypadku innych podróży, szczególnie do krajów o bardzo słabej infrastrukturze medycznej ?

Autor:  meczko [ 22 Sty 2022 22:47 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Tak wynika z informacji na stronie CDC i WHO. Ale oczywiście piszę to z zastrzeżeniem, że nie jestem lekarzem ani farmaceutą, więc dla pewności lepiej się skonsultować.

Autor:  malawita [ 22 Sty 2022 23:26 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Nie wiem jak teraz w Polsce, ale w Niemczech oficjalnie obowiązuje ten schemat profilaktyczny:

Szczepienie zapobiegawcze składa się z trzech wstrzyknięć w mięsień ramienia w dniach 0, 7 i 21 (lub 28) u dorosłych i dzieci oraz zastrzyk przypominający po roku. Ochrona przed szczepieniem musi być odświeżana co dwa do pięciu lat, jeśli ryzyko się utrzymuje.

https://tropeninstitut.de/impfungen-a-z ... en/tollwut

To potwierdziła lekarka rok temu, ale znów muszę udać się do lekarza i zapytać o zalecania WHO.

A czy przed wyjazdami do słabo rozwiniętych krajów nadal przyjmujecie przypominające szczepionki przeciwko wściekliźnie, co kilka lat ?

Autor:  Death [ 27 Sty 2022 19:51 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

LuxMed ma pakiet "Bezpieczne podróże" za 160 zł, w cenie konsultacja z lekarzem medycyny podróży i 15% zniżki na zalecone szczepienia, ważne pół roku od aktywacji. Przed Gwatemalą biorę Typhim VI (dur brzuszny), Boostrix Polio (błonica, tężec, krztusiec, polio) i Havrix Adult (WZW-A). Żółta książeczka szczepień darmo, ale musiałam się upomnieć.

Autor:  Konrad_PL [ 31 Mar 2022 13:22 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

ALAB - Bezpłatna diagnostyka w kierunku wirusowego zapalenia WZW typu C.
https://www.pepper.pl/promocje/bezplatn ... lab-519184

Autor:  Żameba [ 08 Sie 2022 10:35 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Gdzie wykonać zestaw szczepień, przed wyjazdem do RPA? Oczywiście na cito

Autor:  Zeus [ 08 Sie 2022 10:36 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

W lokalnej przychodni medycyny tropikalnej lub w jakims enelmedzie etc

Autor:  Yvonne [ 08 Sie 2022 14:08 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

W Warszawie oprócz wspomnianych dużych prywatnych przychodzi, warto sprawdzić szpital zakaźny przy Wolskiej — Medycyna Podróży lub konsultacje u Pani dr Jolanty Bogdańskiej-Paterkiewicz na Dembowskiego. Ceny są rozsądniejsze niż w luxmedach.

Autor:  lendziro [ 22 Gru 2022 10:32 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

szczepiłem się na żółtą febrę w 2011 roku i w książeczce mam wpisane 10 lat. W Internecie aktualnie są informację że zmieliło się podejście i jest dożywotnia. \
W styczniu lecę do Ugandy gdzie jest wymagane zdjęcie ze szczepieniem we wniosku wizowym. I teraz pytanie jak to jest aktualnie interpretowane.
- to że miałem szczepienie 11 lat temu jest ok czy jednak muszę się szczepić ponownie

Jeśli tak to gdzie polecacie na cito w dobrej cenie w WAW?

Autor:  Zeus [ 22 Gru 2022 10:33 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Po prostu idź do lekarza medycyny tropikalnej, i wbije Ci pieczątkę: Life time. Tak ja mam

Autor:  Placko [ 16 Sty 2023 20:31 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Macie doświadczenia ze szczepieniami, lekarzem medycyny podróży w Poznaniu?
Możecie polecić przychodnię lub lekarza?

Autor:  Olencjaaa [ 17 Sty 2023 09:54 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

@Placko my się szczepiliśmy na zółtą febrę tutaj: https://www.szczepieniadlapodroznych.pl/kontakt
Obdzwoniłam wszystkie punkty w Poznaniu i okolicy i tu było najtaniej :D wszystko było ok

Autor:  piotrkr [ 29 Sty 2023 13:14 ]
Temat postu:  Re: Szczepienia

Szukam okładki na Międzynarodową Książeczkę Szczepień (żółtą). Plastikowa. Ktoś coś?

Ewentualnie jak nie będzie gotowych to może na wymiar? Ale to w Krakowie by się przydało...

(Kiedyś to się samemu robiło okładki na książki z papieru ;))

Strona 17 z 21 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/