Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Sylwester w Abu Dhabi
sylwester-w-abu-dhabi,1143,184572
Strona 1 z 1

Autor:  Dziewon [ 01 Gru 2025 16:38 ]
Temat postu:  Sylwester w Abu Dhabi

Czy ktoś spędzał Sylwestra w Abu Dhabi? Gdzie najlepiej spędzić czas i oglądać jakieś pokazy fajerwerków? Mam stop over od linii 31.12 akurat:)

Autor:  swazi [ 01 Gru 2025 17:16 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

Co roku organizowany pokaz sztucznych ogni ale jak nie stoisz w wlasciwym miejscu nie zobaczysz zbyt wiele. Dzikie tlumy ludzi z wielu stron swiata. Pokaz ktory byl ''reklamowany'' jako 30 min moim zdaniem trwal moze 7 -10 min. Bardzo bardzo slabo :(.

Autor:  Dziewon [ 04 Gru 2025 18:29 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

Kod:
a gdzie najlepiej się właśnie wybrać żeby oglądać?

Autor:  tomeki [ 08 Gru 2025 02:23 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

Może Zayed Heritage Vilage, tam kiedyś były dlugie pokazy fajerwerków, ale ogólnie jest bardzo, bardzo słabo i po północy wszyscy wracają do domu.

Autor:  grondo [ 08 Gru 2025 10:50 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

Pierwszy link z googla: https://visitabudhabi.ae/en/campaign/new-year-fireworks

Autor:  piotrek_ [ 11 Sty 2026 21:03 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

A jak wygląda sytuacja w Dubaju i pokazami pod Burj Khalifą?
Są jakieś ograniczenia we wpuszczaniu ludzi do Dubai Mall, wejściu pod fontanny?

Autor:  ghostwriter [ 11 Sty 2026 22:07 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

@piotrek_ , tak, ogólnie tłumy ludzi zmierzają w poszukiwaniu dobrego spotu, służby kontrolują przepływ ruchu pieszego, do Dubai Mall wpuszczają do określonej godziny, do restauracji trzeba wcześniej sobie zrobić rezerwację. Ogólnie trudno o dobrą miejscówkę ot tak, na ostatnią chwilę - jak próbowałem się tam dostać rok temu to po prostu w pewnym momencie służby nie przepuszczają dalej. Niektóre miejsca pozwalają zobaczyć dość dobrze Burj Khalifa, ale "od tyłu", tam gdzie nie widać wizualizacji wyświetlanych na budynku. Widać za to dobrze pirotechnikę, choć oczywiście nie jest to pełnowartościowy pokaz.

Autor:  Kothson [ 11 Sty 2026 22:13 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

Może przy okazji mod wprowadzi ograniczenia w zakresie pytania o Burj Khalifę w temacie dotyczącym Abu Dhabi.

Autor:  piotrek_ [ 13 Sty 2026 16:12 ]
Temat postu:  Re: Sylwester w Abu Dhabi

Zostawię informację dla potomnych i osób być może w przyszłości zainteresowanych.
Z informacji do jakich dotarłem od Sylwestra 2023 firma Emaar, deweloper odpowiedzialny za budowę Burj Khalifa i Dubai Mall prowadzi sprzedaż biletów do Burj Park na noworoczne pokazy fajerwerków przed Burj Khalifą połączone wcześniej z przedstawieniami na Dubai Fountain.

https://mydubainewyear.emaar.com/en/#where-to-attend

Ceny biletów co rok idą zdecydowanie w górę.
31.12.2023 - cena biletu dla osoby dorosłej - 300 AED. Sprzedaż ruszyła 10 listopada.
31.12.2024 - koszt wejściówki 580 AED. Sprzedaż ruszyła 24 października.
31.12.2025 - cena biletu 997.50 AED. Sprzedaż ruszyła 19 listopada.
W tym roku przed Sylwestrem w dniach 26-30 grudnia konieczny był odbiór specjalnych identyfikatorów, wyłącznie na miejscu w Dubai Mall/Dubai Hills Mall. Aby wejść wymagany bilet + identyfikator. Identyfikatory miały swoje kolory, które oznaczały różną drogę wejściową. Przy wejściu osoby otrzymywały specjalne opaski.
Także jak widać zostało to skomercjalizowane.
Nie wiem, ile wejściówek trafiło do sprzedaży, ale nie rozeszły się od razu. Z artykułów na jakie trafiłem wynikałoby, że były dostępne nawet po 3, 4 tygodniach.
Jeśli ktoś chciałby obserwować pokaz na miejscu, nieco droższą opcją jest możliwość zarezerwowania stolika w jednej z restauracji w Dubai Mall.
Ceny wahają się w zależności od typu/marki restauracji, jej położenia, rodzaju miejsc (w środku, na zewnątrz, na balkonie, na promenadzie).
Najtańsze stoliki w 2025 można było zarezerwować w restauracjach typu Fast Food.
Koszt rezerwacji stolika w KFC to 1499 AED (cena dla 1 osoby). Poniżej baner + informacja o dostępnym menu:

Załącznik:
kfc dubai.jpeg
kfc dubai.jpeg [ 266.51 KiB | Obejrzany 268 razy ]


Pizza Hut - 2500 AED promenada, 1800 AED taras. W cenie 1 pizza, 1 makaron, nieograniczone sałatki i napoje.
Pizza Hut ma lokalizację obok KFC (KFC jest kolejną restauracją bliżej Burj Khalify).
Widok poniżej:

Załącznik:
Pizza Hut.jpg
Pizza Hut.jpg [ 215.67 KiB | Obejrzany 259 razy ]


Five Guys (fast food, chyba z najlepszym widokiem) - 2200 AED promenada, 1900 AED taras. W cenie nieograniczony dostęp do burgerów, frytek i shake'ów :)

Załącznik:
Five guys.jpg
Five guys.jpg [ 144.21 KiB | Obejrzany 263 razy ]


Generalnie koszt stolików w innych restauracjach wahał się od 2.000 do 8.000 AED/os.

Tutaj są ceny dla rezerwacji stolika przykładowych 16 restauracji w Dubai Mall:
https://www.timeoutdubai.com/news/expen ... -mall-2026

Napisałem z ciekawości do kilku restauracji z pytaniem, kiedy można zgłosić się w sprawie rezerwacji stolika. I tak, np. w
Karam Beirut Restaurant - miesiąc przed.
Wafi Gourmet - połowa listopada.
Carlucciosme - wrzesień :)

Jeśli admin mógłby zmienić temat na Sylwester w ZEA byłbym wdzięczny. Nie tworzyłem nowego.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/