Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Ślub w Las Vegas
slub-w-las-vegas,210,187160
Strona 1 z 1

Autor:  Eliza Duda [ 16 Lis 2015 22:15 ]
Temat postu:  Ślub w Las Vegas

Z racji tego, że równe dwa miesiące temu wzięłam ślub w Las Vegas, postanowiłam Wam podpowiedzieć, jak to zrobić. Na razie jeszcze nie jest on legalny w Polsce, bo jakoś nie mamy czasu udać się do urzędu stanu cywilnego no, ale cóż… Jakoś nam się nie spieszy.
Zacznę od tego, że poszliśmy na łatwiznę, i wybraliśmy się w podróż „Oto Ameryka” organizowaną przez Rainbow. Stwierdziliśmy po prostu, że z nas dwa lenie i nie chce nam się samym wszystkiego organizować a dzięki tej wycieczce, poznaliśmy spory kawałek amerykańskiej kultury i, co najważniejsze, wzięliśmy ślub.

Image

Z uwagi na dosyć napięty plan zwiedzania, musieliśmy rozłożyć załatwianie formalności i ślub na dwa dni. Pierwszym etapem było udanie się do Clark County Government Center mieszczącego się przy
500 S. Grand Central Pkwy. Musimy mieć ze sobą paszport, aby Pani w okienku mogła sprawdzić wypełnione przez nas kwestionariusze. Tutaj mamy dwie opcje, możemy to zrobić na miejscu bądź wypełnić przez internet. My woleliśmy to zrobić już w Vegas, bo nie było gwarancji na to, że w ogóle będziemy mieli czas na to, aby wziąć ślub. Po uiszczeniu opłaty w wysokości 60 dolarów byliśmy gotowi na kolejny etap – znalezienie kaplicy.

Ze znalezieniem kaplicy o dziwo mieliśmy problem z bardzo prostego względu – było poza sezonem (wrzesień) i nie działały one w systemie 24-godzinnym. Dodatkowym problem było to, że od rana byliśmy na wycieczce w Parku Zion gdzie po prostu nie było zasięgu i nie mieliśmy jak sprawdzić godzin otwarcia kaplic. W takim wypadku, po powrocie do hotelu (godzina 19: 00) zadzwoniliśmy do pierwszej lepszej kaplicy, gdzie zgodzili się nas przyjąć na 21:00. Szybki prysznic, poinformowanie znajomych z wycieczki, że za trzy godziny bierzemy ślub, założenie odpowiednich strojów i w drogę.

Image

Pojechaliśmy taksówkę, gdyż kaplica oddalona była od hotelu o 4 km, jednak kierowca miał spore problemy ze znalezieniem miejsca docelowego. W końcu nam się udało i zaczęły się kolejne formalności. Opłatę za pakiet ślubny pobrano od nas wcześniej, poprzez ściągnięcie pieniędzy z karty kredytowej jednak tutaj musieliśmy jeszcze opłacić urzędnika – kolejne 60 dolców. W międzyczasie dołączyli do nas znajomy z grupy, którzy zostali naszymi drużbami i świadkami. Chcę jednak zaznaczyć, że w przypadku, kiedy nikogo z Wami nie ma, dokument podpisuje po prostu osoba z kaplicy i po sprawie.
Ślub trwał jakieś 7 min, powiedziałabym, że był szybki, zwięzły i na temat jednak muszę tu wspomnieć niezwykłe zaangażowanie urzędnika, który wygłosił naprawdę piękną mowę. Nawet mój wiecznie niewzruszony mąż uronił łezkę. Potem tylko szybka sesja zdjęciowa, odbiór dokumentów i powrót do hotelu.

Image

Kilka dni po ślubie, będąc już w Polsce, musieliśmy zgłosić chęć otrzymania gotowych już dokumentów poprzez wysyłkę pocztą. Jest to niezwykle prosta rzecz – wchodzimy na stronę Clark County, wpisujemy nazwisko, płacimy 15 $ a dokumenty są u nas… w ciągu tygodnia.

Polecam taką formę ślubu wszystkim, którym nie chce organizować się tradycyjnego wesela, bo załatwienie wszystkiego ze ślubem w Vegas trwało aż 2 dni. Cena końcowa za zorganizowanie ślubu, opłaty dla urzędników, taksówkę, pozwolenie na robienie zdjęć i fotografie z kaplicy to w naszym przypadku około 400 $. Wprawdzie teraz będziemy musieli się pomęczyć z legalizacją tego małżeństwa w Polsce, ale tak jak wspominałam wyżej – niezbyt nam się chce.

P.S.
W hotelu, w którym mieszkaliśmy również była kaplica jednak otwarta tylko do 18 i nie było możliwości zorganizowania ślubi w późniejszej godzinie.

Fot. Bartosz Pasternak

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/