| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sklepy w Taipei sklepy-w-taipei,1114,75579 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Pawel Mitrowski [ 01 Lip 2015 17:59 ] |
| Temat postu: | Sklepy w Taipei |
Najpopularniejszą siecią sklepów na Tajwanie jest sevenEleven. Spotkasz go na co drugim, trzecim rogu. Ciekawostki w sklepach jakie zauważyłem: - możesz kupić tanie zestawy jedzenia, które można sobie podgrzać za darmo w sklepie. - woda gazowana praktycznie nie istnieje - nie wiem czemu (inne gazowane napoje jak Cola dostępne są bez problemu). - bardzo popularna jest mrożona, zielona herbata. Mi bardzo pasuje, warto jednak wiedzieć, że nie jest słodzona, do niektórych "wersji" herbaty można dostać kapsułki z fruktozą, można też o nie spytać sprzedawcę. - papierosy są mniej więcej o połowę tańsze niż w PL. Paczka kosztuje średnio 8-9zł. | |
| Autor: | krasnal [ 07 Lis 2016 11:28 ] |
| Temat postu: | Re: Sklepy w Taipei |
Duży Carrefour w centrum miasta: http://www.carrefour.com.tw/store/%E6%A ... 7%E5%BA%97 Otwarty 24h. Duży wybór tajwańskich produktów, na. herbaty, słodycze. | |
| Autor: | cccc [ 27 Gru 2018 00:22 ] |
| Temat postu: | Re: Sklepy w Taipei |
Korzystalem z sieci 7/11 jak i FamilyMart. Osobiscie wole male sklepy niz domy towarowe. Btw potrzebowalem karte do Samsunga i w malym sklepie z elektronika za 128GB EvoPlus zaplacilem tylko 1000 TWD, ale kabel do ladowania powerbanku kosztowal 400 TWD. Wada malych sklepikow jest to, ze czesto akceptuja tylko gotowke. | |
| Autor: | Nosacz [ 21 Maj 2020 22:25 ] |
| Temat postu: | Re: Sklepy w Taipei |
Tajwan ma największe zagęszczenie sklepów convenience na świecie: do wyboru są 7-Eleven, FamilyMart, Hi-Life i OK Mart (tych ostatnich jest najmniej). Z popularnych przekąsek warto spróbować "trójkątów sushi" (ryż z nadzieniem owinięty w wodorosty nori, jap. onigiri) - z półotwartej lodówki, a także baozi - bułek podgrzewających się na parze w oczekiwaniu na klienta w specjalnie do tego przeznaczonej przeszklonej gablocie. Dla bardziej odważnych są również jaja herbaciane (chayedan) - wyławia się je samodzielnie z dużego "garnka", z którego wydobywa się charakterystyczny zapach roznoszący się w wielu z tych sklepów. Są też pieczone ziemniaki i "zwykłe" kanapki. Asortyment jest szerszy niż sama żywność i kosmetyki: w przypadku nagłych opadów można tam kupić pelerynę bądź parasol, ale jest też np. bielizna na zmianę. Poza zakupami można doładowywać kartę miejską i telefony pre-paid, opłacać rachunki i kwity za parkowanie przy ulicy (zostawiane za wycieraczką samochodu bądź przypinane do skutera), nadawać i otrzymywać przesyłki, rezerwować i odbierać bilety. Najbardziej przydatną usługą dla turysty jest chyba możliwość drukowania z nośnika USB albo z plików nagranych wcześniej przez stronę internetową sklepu, po zeskanowaniu QR-kodu albo wpisaniu numeru. Z hipermarketów najpopularniejsze jest ostatnio Costco (wymaga członkostwa lub zaproszenia) - sprzedaż głównie w dużych opakowaniach, więc dla turysty odpada; są też Carrefour, RT-Mart (joint venture z Auchan), A.Mart (dawniej joint-venture z Géant, dalej ma podobne logo) - również raczej nie dla turysty, ale mogą się przydać gdyby trzeba było uzupełnić kosmetyki albo akcesoria elektroniczne. Mniejsze supermarkety to "PX Mart" (Quanlian) - nazwa na ogół tylko chińskimi znakami, logo i barwy jak flaga Korei Płn - oraz Wellcome. Sieci drogerii to m.in. Watsons i Cosmed. W podziemiach niektórych centrów handlowych są delikatesy Jason's albo Citysuper. Sklepy tej samej branży często lokują się obok siebie: np. odcinek jednej z głównych arterii Tajpej składa się w dużej mierze z salonów ślubnych. Zagłębie sklepów z elektroniką w Tajpej, gdyby ktoś potrzebował, znajduje się wewnątrz i wokół Guanghua Digital Plaza, na północ od stacji metra (MRT) Zhongxiao Xinsheng. | |
| Autor: | kbk [ 28 Maj 2020 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: Sklepy w Taipei |
7-11 był dla nas o wiele bardziej convenient, niż Family Mart. Chociażby fakt, że w 7-11 można swobodnie za wszystko płacić kartą i moja karta z Pekao zawsze przechodziła. W Family Marcie raczej tylko easycardem. A doładować EasyCard można tylko gotówką! W Tajpei można było znaleźć bez problemu właśnie w 7-11 bankomaty, które nie pobierały prowizji, natomiast Family Mart współpracuje z innym bankiem, który opłaty pobiera. Poza Tajpej w ogóle znalezienie bezprowizyjnego bankomatu było trudniejsze. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |