Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Lahore] Sklep monopolowy
sklep-monopolowy,1020,119388
Strona 1 z 1

Autor:  Anonymous [ 26 Paź 2017 18:47 ]
Temat postu:  [Lahore] Sklep monopolowy

Zainteresowani degustacją pakistańskiego piwa i innych alkoholi nie mają łatwo. Sklepów monopolowych jest jak na lekarstwo, a alkohol nie jest tani (2-3 USD za puszkę piwa o pojemności 0,5 litra). Co do smaku... piłem lepsze, ale i tak warto się wybrać bo klimat sklepu monopolowego w Pakistanie jest niezapomniany :). Udało mi się znaleźć jeden monopolowy w Lahore, w bliskim sąsiedztwie Avari Hotel i głównej arterii miasta.
Żeby było łatwiej, nagrałem trasę w oparciu o ślad GPS. Można go pobrać i załadować np. do Locus Map. Link jest tutaj z mojego profilu na Wikiloc.com:
https://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=20462371

Ładowanie tras do Locus Map jest proste. Pliki .gpx można też wykorzystywać w innych programach.
Byłoby fajnie jakby w nowych wątkach udało się wrzucić adresy sklepów w takich miastach, jak: Islamabad, Rawalpindi, Karachi, Faisalabad, Multan, Kweta itd.

Autor:  grodek [ 28 Paź 2017 12:44 ]
Temat postu:  Re: [Lahore] Sklep monopolowy

Zawsze zabieram baterię ze soba i przeważnie mi starcza, ale ostatnio zabrakło :( Skusiłem się na 12-to letnią pakistańską łychę. Jedyny plus w mocy trunku (43 procenty), jeżeli chodzi o smak to jak bimber. Odradzam wszystkim. Na wszelki wypadek wrzucam zdjęcie. Alkohol kupiłem w hotelu Serena w Islamabadzie, koszt około 190 PLN.

Załączniki:
pakistańska_whisky.jpg
pakistańska_whisky.jpg [ 108.46 KiB | Obejrzany 1976 razy ]

Autor:  Anonymous [ 28 Paź 2017 17:51 ]
Temat postu:  Re: [Lahore] Sklep monopolowy

@grodek, nie wiem jak jest z whisky, ale patrząc na ceny piw to Hotel Serena sprzedaje ze 100 proc. przebitką. Ja kupowałem piwo w cenie od 250 do 300 PKR. Widziałem też 8 proc. za 350 PKR ale się nie odważyłem :)

Załączniki:
monopolowy_lahore.jpg
monopolowy_lahore.jpg [ 126.32 KiB | Obejrzany 1933 razy ]

Autor:  grodek [ 28 Paź 2017 18:18 ]
Temat postu:  Re: [Lahore] Sklep monopolowy

Tak, Serena to drogi hotel, ale to była sytuacja awaryjna, dzień przed wylotem a na kacu się obudziłem z coke jakoś szło to pić, ale i tak nie dopiliśmy całej. Następnym razem w takim przypadku weźmiemy Bolsa ;)
Niezły ten system gaszenia z Twojego zdjęcia z monopolowego :)))

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/