Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Sandefjord Torp - Oslo?
sandefjord-torp-oslo,1241,175979
Strona 1 z 1

Autor:  Miwka [ 27 Mar 2024 12:45 ]
Temat postu:  Sandefjord Torp - Oslo?

Hej,
Lądujemy w sierpniu w Sandefjord Torp i zastanawiamy się, czy jest sens zakwaterowania w Oslo, czy może jechać gdzieś dalej?
Jesteśmy 6 dni w Norwegii, ale niestety będziemy poruszać się tylko komunikacją publiczną. Kochamy przyrodę i w sumie na to się nastawiamy w Norwegii ;)
Macie jakieś rady, miejsca które warto zobaczyć (i można dojechać komunikacją) i gdzie się zatrzymać ?

Autor:  Zeus [ 27 Mar 2024 12:48 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

Słynne domki z placu zabaw: oslo-torp-fajne-miejsce-do-spania-niedaleko-lotniska,1376,52730
Zrobić kultowego/forumowego grilla: grill-z-tesco-norwegia-sandefjord,247,14943
grill-w-sandefjord,1615,128687
oslo-torp-kilkugodzinny-wypad,1466,4898

Ale tak na serio, dużo tam nie ma, więc nie wiem czy warto kimać tam

Autor:  abelincoln [ 27 Mar 2024 13:20 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

@Miwka pyta o nocleg w Oslo - a nie w Torp :D
W Oslo jest co robić przez dzień-dwa, ale jak się bardziej nastawiacie na przyrodę - to lepiej jechać dalej.

Autor:  ewaolivka [ 27 Mar 2024 13:42 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

Kupić bilety na pociąg z Oslo do np. Bergen :) . Bajeczna widokowo trasa, kilka pociągów na dobę. Można też wysiąść gdzieś po drodze. Strona www.vy.no
Jest gdzieś w internecie film z całej, 6-godzinnej podróży. Cena biletów niemała, ale z wyprzedzeniem można trafić na lepszą :)

Autor:  Miwka [ 27 Mar 2024 14:46 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

@Zeus Raczej nie chce tam się zatrzymywać ;) Szukam pomysłów gdzie lecieć dalej. Miejscowki, która ma dobrze rozwiniętą komunikację ;)

@abelincoln Dzięki, poczytałam, że odradza się Oslo, bo jest przeludnione. Szukamy czegoś spokojniejszego, masz pomsył?

@ewaolivka Wygląda to niesamowicie ! Ale 12 h w pociągu (bo w dwie strony ;p) to katorga :(

Autor:  abelincoln [ 27 Mar 2024 16:01 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

Tak, ale to jest jakieś 2h na północ. Samolotem :D

Autor:  Zeus [ 27 Mar 2024 16:12 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

Czyli pytanie nie jest co robić w Sandefjord - Oslo, tylko co zrobić 6 dni w Norwegii mając baze z Oslo.

Można kupić pass kolejowy i zwiedzić: https://www.interrail.eu/en/interrail-p ... ass/norway
I potem poczytać tu o atrakcjach kazdego z miejs: europa-norwegia-atrakcje,forum,1241

Autor:  ewaolivka [ 27 Mar 2024 16:46 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord Torp - Oslo?

Ależ nie miałam na myśli spędzenia 12 h w pociągu :o . Zrozumiałam pytanie; gdzie spędzić 6 dni w Norwegii. Można 2 dni w Oslo, potem 2 gdzieś w interiorze , albo w Bergen (wszędzie piękne widoki, przyroda).

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/