Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rzym
rzym,1317,2666
Strona 7 z 16

Autor:  zapiorko [ 14 Sty 2015 12:01 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Pasta Imperiale Via dei Coronari 160

Autor:  ulasko_88 [ 19 Sty 2015 17:01 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Dziękuję za wszystkie wskazówki, gdzie i jak zjeść bezglutenowo, teraz ja podzielę się naszymi odkryciami z wyjazdu, których chyba jeszcze nie widziałam na forum:
- absolutny numer 1 jeśli chodzi o lunch czy obiad - Salento salato (Via Borgo Pio, w bocznej uliczce pomiędzy Watykanem a zamkiem św. Anioła). Wszystko świeże, bardzo krótka karta, codziennie zmieniana. Przykładowe ceny: lasagne 7 euro, ryż z pomidorami i mozarellą 7 euro, warzywa z pieca 6 euro, kieliszek wina chyba 4 euro.
- i dwa naprawdę godne polecenia miejsca na spędzenie wieczoru:
La Prosciutteria (Via Della Panetteria, niedaleko fontanny di Trevi - rewelacyjne deski serów i wędlin, bardzo dobre wino, ale trudno dostać stolik, nam się udało tylko dlatego, że byłyśmy tam po 17 i dorwałyśmy ostatni wolny, potem do wejścia stała kolejka;) )
Enoteca Provincia Romana - vis a vis kolumny Trajana, mała knajpka o ascetycznym nowoczesnym wystroju, promująca lokalne wina (głównie z Lacjum) i sery oraz wędliny. Ciche i spokojne miejsce, ale bardzo mi się podobało.

-- 19 Sty 2015 17:02 --

przepraszam za takie wielkie zdjęcie poniżej, nie wiem, jak je zmniejszyć. a na nim właśnie la prosciutteria.

Załączniki:
prosciutteria.jpg
prosciutteria.jpg [ 226.31 KiB | Obejrzany 2444 razy ]

Autor:  INQA [ 28 Sty 2015 13:46 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Potwierdzam, w piątek byłam w Carlo Menta na Zatybrzu -doskonałe jedzenie w niewielkich cenach ( np ceny pizzy na cienkim cieście zaczynają się od 2-3 euro). Szybka i miła obsługa !

Autor:  voytek77 [ 01 Lut 2015 20:52 ]
Temat postu:  Re: Rzym

INQA napisał(a):
Potwierdzam, w piątek byłam w Carlo Menta na Zatybrzu -doskonałe jedzenie w niewielkich cenach ( np ceny pizzy na cienkim cieście zaczynają się od 2-3 euro). Szybka i miła obsługa !


Zapamiętałem to miejsce z wizyty 9 lat temu, nie wiedziałem tylko, jak się nazywa - teraz dopiero "wyguglowałem" i wspomnienia wróciły :D Mam pytanie, czy doliczają tam serwis, jak to wygląda? :) Dwóch studentów szykuje się na Rzym, a szkoda nam tracić tylu smaków, żeby gotować samemu :D

Autor:  kredka [ 01 Lut 2015 23:02 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Nie doliczają za serwis.
Mile widziany jest napiwek, jak wszędzie, ale to już od was zależy,

Autor:  krasnal [ 06 Lut 2015 16:45 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Doliczają 1,5€/os.. Tu masz m.in. zdjęcia menu:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... tml#photos

Autor:  kredka [ 06 Lut 2015 17:36 ]
Temat postu:  Re: Rzym

To chyba jakaś nowość, bo ja nie pamiętam, żeby doliczali :shock:
Ale, jak wspomniałam, raczej się tam już nie wybieram, więc dla to jeszcze jeden powód słuszności tej decyzji.

Autor:  voytek77 [ 06 Lut 2015 22:18 ]
Temat postu:  Re: Rzym

A jak to w Rzymie jest, czy zazwyczaj ceny są wystawione/wywieszone przed lokalem, czy raczej nie? Będziemy szukać czegoś taniego na miejscu, ale nie wiemy, po czym się orientować :-)

Autor:  krasnal [ 06 Lut 2015 22:27 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Zazwyczaj są.

Autor:  INQA [ 06 Lut 2015 22:49 ]
Temat postu:  Re: Rzym

W większości knajpek są na zewnątrz. Ale idź tam, gdzie siedzą miejscowi (np Antica Taverna albo La Locanda del Tiempo - REWELACJA !!! )

Autor:  DonCorrado [ 07 Lut 2015 00:49 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Czytałem ten temat, ale dla mnie okazał się niestety nie wypałem po dotarciu na miejsce ;) Jadąc na budżetową wycieczkę, stwierdzam, że jedząc w wymienionych knajpach z tygodnia w Rzymie musiał bym zrobić trzy dni bo brakło by kasy na co innego, ale brzuch byłby pełny :) Drogo jak na Polskie realia, nawet na uboczu, wiadomo to nie Polska, ale jak ktoś jedzie budżetowo to polecam samemu przyrządzać posiłki, i w nagrodę wybrać się czasem do knajpy :)

Z obserwacji jednak na miejscu polecam jak większość Zatybrze, super klimat, bardzo dobre ceny w porównaniu do centrum, brak nachalnych sprzedawców i naganiaczy.

Autor:  kleyo [ 07 Lut 2015 13:47 ]
Temat postu:  Re: Rzym

DonCorrado napisał(a):
ale jak ktoś jedzie budżetowo to polecam samemu przyrządzać posiłki, i w nagrodę wybrać się czasem do knajpy :)


Tutaj się nie zgodzę, ja uważam że oszczędzać należy na elementach "praktycznych" (czyli transport głównie, ewentualnie noclegi), ale na kwestiach "doznaniowych" powinno się wyciskać jednak z wyjazdu więcej.

Ja wolę spać na lotnisku niż w hotelu, ale spróbować miejscowego jedzonka, a nie kimać w hotelu i jeść kabanosy ;) Oczywiście trochę to hiperbolizuje, ale słyszałem o przypadkach gdy ktoś jedzie na wakacje i zabiera całą walizkę słoików z fasolką. Dla mnie to złe podejście.

Oczywiście chodzi mi o obiady głównie, może jeszcze kolacje, bo śniadanko to sobie na wyjazdach robię z rzeczy kupionych w jakimś markecie.

Autor:  DonCorrado [ 07 Lut 2015 16:03 ]
Temat postu:  Re: Rzym

kleyo napisał(a):
DonCorrado napisał(a):
ale jak ktoś jedzie budżetowo to polecam samemu przyrządzać posiłki, i w nagrodę wybrać się czasem do knajpy :)


Tutaj się nie zgodzę, ja uważam że oszczędzać należy na elementach "praktycznych" (czyli transport głównie, ewentualnie noclegi), ale na kwestiach "doznaniowych" powinno się wyciskać jednak z wyjazdu więcej.

Ja wolę spać na lotnisku niż w hotelu, ale spróbować miejscowego jedzonka, a nie kimać w hotelu i jeść kabanosy ;) Oczywiście trochę to hiperbolizuje, ale słyszałem o przypadkach gdy ktoś jedzie na wakacje i zabiera całą walizkę słoików z fasolką. Dla mnie to złe podejście.

Oczywiście chodzi mi o obiady głównie, może jeszcze kolacje, bo śniadanko to sobie na wyjazdach robię z rzeczy kupionych w jakimś markecie.


Kazdy ma swój sposób ;)
Ja nawet o hotelach nie marze, bo cenowo pasuje mi tylko hostel, gdzie jest kuchnia ;)

Autor:  topaz102 [ 03 Mar 2015 00:38 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Klimatycznie i lokalnie niezawsze oznacza drogo ;)
Polecam mały lokalik z pizzą sprzedawaną na kawałki. Rzut beretem od Piazza del Popolo, przy Via di Ripetta.
Nosi nazwę Cose Fritte. Odwiedziłem go po dwóch latach i świeża pizza, podgrzana w piecu nadal smakuje lepiej niż
w drogiej knajpie, szczególnie jedzona na schodach Santa Maria dei Miracoli z widokiem na cały plac :)
Za dwie porcje po 400 gram zapłaciliśmy 9 euro :D

Autor:  cekace [ 03 Mar 2015 02:05 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Ja radzę szukać lokali, które w nazwie mają Trattoria, w których przesiadują lokalsi.
Smacznie i wiesz, że zapoznajesz się z miejscową tradycją i kulturą.

Autor:  przemyslawek111 [ 03 Mar 2015 10:30 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Jeśli chcecie na szybko zjeść w miarę tanią i bardzo dobrą pizzę, to polecam malutką klitkę przy Via Daniele Manin. Jest to malutka ulica, tuż obok Termini (minuta drogi do knajpki, która jest po prawej stronie patrząc od Termini - za kebabami, które są na rogu). Pizza na wagę, bardzo wiele rodzajów. Wszystko świeże i mnóstwo klientów. Jak byłem następnego dnia na tej pizzy, to sprzedawca pamiętał jaką kupowałem, i od razu mi tę zaproponował :) :lol:

Autor:  Tomek Zien [ 03 Mar 2015 18:57 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Mamma Angela's
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
http://www.mammaangelas.com/en
Tanio nie jest ale jagnięcina pieczona w stylu rzymskim Gośce a eskalopki mnie smakowały bardzo. Do tego polecam lokalnie warzone piwo w stylu American Pale Ale - niepasteryzowane, niefiltrowane o bogatym smaku.
Amalfi 2
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
http://www.pizzeriaamalfi.it/
Nieco bardziej budżetowo ;) Pizza i kluchy całkiem OK.

Do tego market z włoskim żarciem Eataly http://www.eataly.com/ Spory wybór lokalnych produktów, na miejscu knajpy i kawiarnie. Przebogaty wybór alkoholi - piwa, wina itd 8-)

Autor:  Marianna777 [ 07 Mar 2015 11:38 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Co do gelato - mój głos wędruje do lodziarni Old Bridge, niedaleko Watykanu - cono gelato grande to 3 smaki za 3 euro, więc cena dobra i smak też naprawdę dobry, szczególnie limone, które wykręciły mi język :) We Frigidarium dla mnie lody były gorsze ale wydaje mi się, że naprawdę trzeba mieć pecha żeby trafić na niedobre lody w Rzymie.
Co do jedzenia innego niż lody to najbardziej polecam:
Trattoria il Tettarello - Via dei Capocci 4/5, okolice Bazyliki di Santa Maria Maggiore - jedzenie naprawdę nam smakowało zarówno pasty jak i pizza. Za lasagne, pastę, 2xpizzę, 2xdolce i litr wina zapłaciliśmy 50E - ledwo się wytoczyliśmy. Trattoria otwarta jest do 15.00 a potem znowu od 18.00. Warto przyjść wcześniej bo czym później tym dłużej trzeba było czekać na stolik.

Autor:  sherif14 [ 29 Mar 2015 19:21 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Jeszcze 2 markety ode mnie:
Despar w południowo-wschodniej części Termini:
http://tnij.org/cqjs3i4

Emme Piu w okolicach metra Vittorio Emanuele:
http://tnij.org/18iirkz

Autor:  topaz102 [ 06 Kwi 2015 02:05 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Jak ktoś ma szybką przesiadkę, albo nie za bardzo może oddalać się od Termini to w markecie usytuowanym na dolnym piętrze, na samym końcu można kupić świeżą pizzę krojoną na kawałki. W dodatku Panie tam pracujące podgrzewają ją dla chętnych.
Spodziewałem się gorszego smaku, a mile się zaskoczyłem :) Ciepły kawałek pizzy, plus sok z moreli, zakupiony również tam i oczekiwanie na busa na lotnisko nagle robi się przyjemne :mrgreen:

Strona 7 z 16 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/