Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rygge [lotnisko]
rygge,1466,16864
Strona 2 z 2

Autor:  patron [ 12 Lis 2012 17:45 ]
Temat postu:  Re: Rygge - mgła

Ja z racji mgieł 20 października miałem nawet okazję w takowej maszynie siedzieć. Powiem szczerze, że będąc w środku samolotu podczas anulowanego lądowania można się nieźle zdziwić gdy kilka metrów nad ziemią pilot obraca samolot i daje pełną moc :)

Autor:  Picekk [ 18 Lis 2012 23:27 ]
Temat postu:  Re: Rygge 16-17 października

ranek napisał(a):
tez mnie nocka niebawem czeka w Rygge i stąd pytanie - jest sens jechać do Moss na piwo? bedzie tam cokolwiek czynne w sobote po 22 zeby siasc i w cieple strzelic browara? i czy bede mial jak wrocic okolo 24 na lotnisko? czy to kompletnie nie ma sensu i lepiej poczekac do tej 6 rano na lotnisku?

Kolego jak nocka w RYG ? Ja będę nocował za tydzień :)

Autor:  pawi [ 18 Lis 2012 23:45 ]
Temat postu:  Re: Rygge 16-17 października

W Rygge dobrze jest :)

Autor:  daffi22 [ 08 Lut 2014 22:25 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Jak wygląda sprawa w Rygge z jedzeniem? (bary, napoje, kawa itp)

Autor:  Anonymous [ 08 Lut 2014 22:38 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

daffi22 napisał(a):
Jak wygląda sprawa w Rygge z jedzeniem? (bary, napoje, kawa itp)

Napoje wszystke i woda po 28 NOK i hot dogi z promocji po 25 NOK Promocja na 25 z 40 NOK trwa już dwa lata od kiedy bywam tranzytem na tym lotnisku. Jedyny barek czynny jest do 23. Jest też Suszi /czy jak to nazwać/ na tackach 250g za 150 NOK i sandwicze folią pakowane po chyba 45 NOK

Autor:  daffi22 [ 08 Lut 2014 23:27 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

OK dzięki Szału więc nie ma

Autor:  Anonymous [ 08 Lut 2014 23:36 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Po security w sklepie duty free możesz kupić 6 pack 0,33 piwa za 55 NOK /nieznane/ lub za 59 Galzberga. Tańsze niż w markecie w Moss ,tam po 17NOK + butelka lub puszka za sztukę.

Autor:  leo [ 26 Mar 2015 00:48 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Witam
Pilnie potrzebuje informacji odnosnie zakupu alko na strefie wolnocłowej ale w PL z przesiadką w Oslo
Konkretnie chodzi oto ze jutro o 9 mamy lot z Poznania do Oslo Rygge skąd po 45 min mamy kolejny lot do Dublina i pytanie czy zakupiony alkohol na wolnocłówce w Pzn przeniesiemy na pokład samolotu lecącego do Dublina.
To jedno pytanie a drugie w gwoli ścisłości dotyczy samej przesiadki,powinienem zadać te pytanie duzo wcześniej ale zapomniałem o tym a mianowicie, mamy 45 min na przesiadkę wiec jesli wylądujemy i będziemy musieli wyjść poza strefe po przylocie to czy zdążymy przejść odprawę zeby leciec drugim samolotem?
Mamy nadzieje ze zrozumiale napisałem, prosze o szybką odp

Autor:  miki_fly [ 26 Mar 2015 00:56 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Na lotnisku w Rygge niestety musisz przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, a więc alkoholu zakupionego w Polsce nie uda się przenieść.Jeżeli chodzi o 45 minut na przesiadkę, to o ile nie będzie opóźnienia, powinno wystarczyć - lotnisko jest małe i nie ma wielkich kolejek.

Autor:  Anonymous [ 26 Mar 2015 00:59 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

O ile lot z Pznania się nie opóżni a lubi często to zdążysz przejsc security w Ryyge . Alko kupujesz w Poznaniu i pakują ci do zafoliowanej torby z paragonem i nie wolno ci jej otworzyć. Na odprawie masz mieć tą reklamówkę osobno. ale przed lotem do Ryyge musisz upchać w swoim podręcznym.

Autor:  leo [ 26 Mar 2015 01:02 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

leci nas grupa 22 osób wiec myślę że będą to w systemie widzieć iż mamy przesiadkę i wrazie W lekko opóźnią co? ewentualnie poinformuje o tym pracowników w Poznaniu zeby przekazali to dalej, co myslisz? tak przynajmniej kiedyś miałem lecąc do Bolonii

Autor:  Anonymous [ 26 Mar 2015 01:04 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

miki_fly napisał(a):
Na lotnisku w Rygge niestety musisz przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, a więc alkoholu zakupionego w Polsce nie uda się przenieść. Jeżeli chodzi o 45 minut na przesiadkę, to o ile nie będzie opóźnienia, powinno wystarczyć - lotnisko jest małe i nie ma wielkich kolejek.

To że musi przejść ponowne security to wiadomo,ale z zakupionym alko zapieczętowanym w reklamówce ze sklepu Duty free może swobodnie przejść. Przez Ryyge leciałem 3 razy i nie było problemu z 2 butelkami.
I jeszcze jedno. Jak wydziesz z samolotu do budynku to nie zwiedzaj sklepu z alko na Ryyge tylko prosto przez sklep i przez kasy na hool i schodami do góry na security.

Autor:  leo [ 26 Mar 2015 01:08 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Wolałem się upewnić bo 2 lata temu lecąc z Lanzarote do PL z przesiadką w Madrycie nie przechodziłem odprawy, tylko praktycznie wyszedłem z jednego samolotu i wszedłem w drugi.

Autor:  miki_fly [ 26 Mar 2015 01:12 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

@andrzejdz
Ok, masz rację, zawsze mi się wydawało, że ta opcja nie działa za dobrze.

@leo
Na to, że sami zobaczą i opóźnią lot to bym nie liczył, ale jak wcześniej poinformujecie to w razie czego może postarają się Was szybciej przepchać przez kontrolę. Sam na tym lotnisku raz się trochę spóźniłem i pozwolili mi ominąć kolejkę i ekspresowo przejść security.
Bez ponownej kontroli można przechodzić tylko na lotniskach, na których jest strefa tranzytowa. Tutaj masz część z nich wypisaną - ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,227,8025

Autor:  ciacho_majonez [ 26 Mar 2015 01:29 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

I jeśli jest to Ryanair to przesiadkę do Dublina macie na osobnym bilecie. Co do zasady nic ich nie obchodzi czy zdążycie czy nie (choć ostatnio Ryanair konsekwentnie dba o budowę swojego wizerunku i jest szansa, że w razie problemów pójdzie na rękę - jest to jednak ich uprawnienie, nie obowiązek). Co do alkoholu to wszystko zostało już wyżej powiedziane.

Autor:  leo [ 26 Mar 2015 10:16 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Lot opóźniony o blisko godzinę ze względu na śnieżyce w Oslo więc jesteśmy w czarnej dxpie. Jedyna nadzieja ze opóźnienie zwiększy się do 2h i wtedy poprzebookowują nam loty.

Autor:  ciacho_majonez [ 26 Mar 2015 10:53 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Uderzaj do obsługi Ryanaira na ziemi jeżeli jakaś jest. Ostatnio komuś bardzo poszli na rękę przy rozsypanym składaku (sporej grupie - może ktoś odgrzebie linka?). Powodzenia!

Autor:  leo [ 26 Mar 2015 13:43 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Obdzwoniłem infolinie lotniska w Poznaniu i linii Ryanair i sprawa wygląda tak:
Ławica ; " lot z Poznania do Oslo Rygge wystartował z 2 godzinnym i 1 minutowym opóźnieniem"
Ryanair " po przeanalizowaniu sprawy doszedł do wniosku ze mam złożyć reklamacje która zostanie rozpatrzona w ciągu kilkunastu dni a najpóźniej do miesiąca w którym mogę się domagać przebookowania na inne lotnisko tj. Oslo Torp, Rygge, Haugesund i jeszcze jakieś w Szwecji LUB zwrot kosztów"

Czyli tak naprawdę nie mam zadnej innej mozliwości żeby dostać się przed niedzielą do Dublina jak kupić bezpośredni bilet na jutrzejszy bądź niedzielny lot nie mając pewności że zwrócą mi jakąś cześć poniesionych kosztów.

tak w gwoli ścisłości to lot z Oslo do Dublina wystartował z półtora godzinnym opóźnieniem

doradzicie coś asap ?

Na infolinii powiedziano mi że jeśli opóźnienie jest wieksze jak na 2h to moge sie domagac zwrotów kosztów ALE na oficjalnym formularzu jest opcja o zwrot w ramach reklamacji dla lotów opóźnionych wiecej jak 3h, wiec ktoś tu kłamie czy ja czegos nie rozumiem?

Autor:  Lucass [ 26 Mar 2015 20:06 ]
Temat postu:  Re: Rygge [lotnisko]

Cytuj:
Opóźnienie lotu
Jeżeli lot jest opóźniony, przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom bezpłatnie posiłki i napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania, a także możliwość przeprowadzenia dwóch rozmów telefonicznych, nadania dwóch dalekopisów, dwóch przesyłek faksowych lub e-mailowych. Zależy to od długości opóźnienia lub długości lotu:
- gdy opóźnienie wynosi co najmniej 5 godzin pasażerowie mają prawo do zwrotu kosztów biletów lub lotu powrotnego do pierwszego miejsca odlotu;
- gdy z powodu opóźnienia lotu występuje konieczność pobytu przez jedną lub więcej nocy pasażerowie mają prawo do bezpłatnego zakwaterowania w hotelu i darmowego transportu między lotniskiem a hotelem.
- jeżeli pasażerowie przybędą do miejsca docelowego co najmniej 3 godziny po pierwotnie przewidzianej przez przewoźnika godzinie przylotu, będą mieli prawo do uzyskania odszkodowania w wysokości od 250 EUR do 600 EUR w zależności od zasięgu podróży (na podstawie wyroku z dnia 19 listopada 2009 roku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach połączonych C-402/07 i C-432/07).
* Przed wydaniem powyższego orzeczenia odszkodowanie należne na podstawie rozporządzenia (WE) nr 261/2004 przysługiwało tylko w przypadku odwołania lotu.

Uwaga: Obecnie pasażer może domagać się odszkodowania za odwołanie lotu lub opóźnienie powyżej 3 godzin, o ile przewoźnik nie jest w stanie dowieść, że odwołanie lub duże opóźnienie lotu zostało spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków (tzw. siła wyższa, np. strajk czy wybuch wulkanu).

http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/p ... tem-2.html
Myślę że w kwestii reklamacji istotne jest również to, że tu opóźnienie wystąpiło nie z winy przewoźnika, ale paraliżu lotniska (a właściwie całego miasta) w Oslo spowodowanego nagłym atakiem zimy.
Czyli jakby czynnik obiektywny czy jak kto woli siła wyższa.
Więc czarno to widzę...

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/