Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rejs Montevideo - Buenos Aires
rejs-montevideo-buenos-aires,723,123073
Strona 1 z 1

Autor:  Radek400 [ 17 Sty 2018 19:51 ]
Temat postu:  Rejs Montevideo - Buenos Aires

Do wszystkich- podzielcie sie jakimś info.dt wykupienia transferu z Montevideo do Buenos Aires.... Wrzućcie jakieś linki lub nazwy portali :)

Autor:  travelIsFUN [ 17 Sty 2018 19:57 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

kupowane przez internet:
www.coloniaexpress.com

Autor:  Radek400 [ 17 Sty 2018 20:04 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Super :) to jest z dojazdem np. jakimś busem do portu? czy samo płynięcie? Pytanko dodatkowe, czy jeśli samolot do Europy mam 15.10 EZE to cumowanie o 11.10 w Buenos w porcie nie jest za późno?

Autor:  mkdabr [ 17 Sty 2018 20:36 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

-- 17 Sty 2018 19:22 --

Jeśli masz rozsądne podejście do ryzyka, to cumowanie w porcie 4h przed lotem jest bardzo ryzykowne.
Po pierwsze, lotnisko EZE jest daleko od centrum, biorąc taxi możesz założyć między 1h a 1h 30 min na dojazd.
Po drugie, Buenos to duże miasto i zdarza się zakorkować.
Po trzecie, nie wiem jakie są statystyki punktualności promów, niemniej do przepłynięcia jest spory kawałek, a warunki atmosferyczne mogą trafić się różne. Wystarczy większy wiatr i cumowanie promu może się opóźnić.
Po czwarte, nie wiem czy będziesz z bagażem, niemniej duży bagaż wyjeżdża tam na taśmach, dokładnie tak jak na lotnisku. Pamiętam, że jak płynąłem w stronę Argentyna-Urugwaj to czekaliśmy dłuuuugo na plecaki. W drodze powrotnej więc zabraliśmy je na pokład.

Podsumowując, płynąłem na tej trasie i szczerze polecam przypłynąć nawet późno w nocy, ale dzień przed wylotem :)

-- 17 Sty 2018 19:36 --

Jeszcze jedna wskazówka - nie wiem czy wciąż tak jest, natomiast kiedy płynąłem ceny promu różniły się w zależności od wyboru kraju zakupu (Argentyna/Urugwaj). Wtedy było to najprawdopodobniej związane z innym prawdziwym i czarnorynkowym kursem peso. Kupując przez Urugwaj było taniej. Warto sprawdzić - długo nie zajmie, a można zaoszczędzić trochę na przeprawie.

Autor:  tomwie [ 17 Sty 2018 20:50 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Mój bilet kupowany przez stronę urugwajską tez był ponad 1/3 tańszy niż na argentyńskiej. polecam więc to posprawdzać!

Autor:  Radek400 [ 17 Sty 2018 21:21 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

-- 17 Sty 2018 20:13 --

mkdabr napisał(a):
-- 17 Sty 2018 19:22 --

Jeśli masz rozsądne podejście do ryzyka, to cumowanie w porcie 4h przed lotem jest bardzo ryzykowne.
Po pierwsze, lotnisko EZE jest daleko od centrum, biorąc taxi możesz założyć między 1h a 1h 30 min na dojazd.
Po drugie, Buenos to duże miasto i zdarza się zakorkować.
Po trzecie, nie wiem jakie są statystyki punktualności promów, niemniej do przepłynięcia jest spory kawałek, a warunki atmosferyczne mogą trafić się różne. Wystarczy większy wiatr i cumowanie promu może się opóźnić.
Po czwarte, nie wiem czy będziesz z bagażem, niemniej duży bagaż wyjeżdża tam na taśmach, dokładnie tak jak na lotnisku. Pamiętam, że jak płynąłem w stronę Argentyna-Urugwaj to czekaliśmy dłuuuugo na plecaki. W drodze powrotnej więc zabraliśmy je na pokład.

Podsumowując, płynąłem na tej trasie i szczerze polecam przypłynąć nawet późno w nocy, ale dzień przed wylotem :)

-- 17 Sty 2018 19:36 --

Jeszcze jedna wskazówka - nie wiem czy wciąż tak jest, natomiast kiedy płynąłem ceny promu różniły się w zależności od wyboru kraju zakupu (Argentyna/Urugwaj). Wtedy było to najprawdopodobniej związane z innym prawdziwym i czarnorynkowym kursem peso. Kupując przez Urugwaj było taniej. Warto sprawdzić - długo nie zajmie, a można zaoszczędzić trochę na przeprawie.


Super, dzięki za wskazówki, napewno skorzystamy i faktycznie ryzyko cumowania w dniu odlotu do Europy jest ryzykownym posunięciem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-- 17 Sty 2018 20:21 --

tomwie napisał(a):
Mój bilet kupowany przez stronę urugwajską tez był ponad 1/3 tańszy niż na argentyńskiej. polecam więc to posprawdzać!



Kupowałeś przez www.coloniaexpress.com to jest z dowozem do promu? czy kombinować taxi?

Autor:  cx8sp [ 17 Sty 2018 22:16 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

-- 17 Sty 2018 21:16 --

Trase powyzsza robilem wiele razy ...i tez radzilbym wczesniej przybyc na lotnisko skad wylatujesz gdyz jakakolwiek rzecz moze spowodowac ze nie zdazysz na samolot ...poza tym Buquebus y Seacat przyplywaja do Puerto Madero zas colonia express wydaje mi sie ze do Tigre ...tak kiedys bylo , a wiec znacznie dalej od Ezeizy ...

-- 17 Sty 2018 21:16 --

Trase powyzsza robilem wiele razy ...i tez radzilbym wczesniej przybyc na lotnisko skad wylatujesz gdyz jakakolwiek rzecz moze spowodowac ze nie zdazysz na samolot ...poza tym Buquebus y Seacat przyplywaja do Puerto Madero zas colonia express wydaje mi sie ze do Tigre ...tak kiedys bylo , a wiec znacznie dalej od Ezeizy ...

Autor:  ciachu25 [ 17 Sty 2018 22:18 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Aż z zaciekawienia zerknąłem na tę stronkę i faktycznie po stronie ARG cena jest 11 EUR większa, ale na urugwajskiej jest napisane, iż "służy" ona tylko dla obywateli kraju i jeśli nim nie jesteś, to zapraszają Cię na stronę z końcówką /ar.
Raczej nie do przeskoczenia, bo należy podać numer urugwajskiego dokumentu, chyba, że go od kogoś ogarniecie;)

Pozdrówka, Art.

Autor:  Radek400 [ 18 Sty 2018 09:44 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

OK. będę próbował :) Dzięki za wszystkie komentarze, każda sugestia jest cenna. Jednakże, ponawiam pytanko, czy rezerwując przez stronke powyżej, trzeba samemu dojechać do portu, czy jest jakiś zorganiowany transfer. Chodzi mi o to żeby sie nie dublować:) :lol:

Autor:  Djorkaeff [ 18 Sty 2018 15:30 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Nie wiem jak obecnie (czy trzeba podawać numer dokumentu), ale warto też spróbować na urugwajskiej wersji strony Seacat Colonia. Wypłynięcie z Puerto Madero.

Autor:  mkdabr [ 18 Sty 2018 20:21 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Radek400 napisał(a):
OK. będę próbował :) Dzięki za wszystkie komentarze, każda sugestia jest cenna. Jednakże, ponawiam pytanko, czy rezerwując przez stronke powyżej, trzeba samemu dojechać do portu, czy jest jakiś zorganiowany transfer. Chodzi mi o to żeby sie nie dublować:) :lol:


Powinna być opcja łączona z busem i jest warta rozważenia - jak prom przypłynie do Colonii to czasem można dłuższą chwilę czekać na wolne miejsce. W drugą stronę zaś polecam zaplanować kilka godzin w Colonii - bardzo urokliwe miasteczko - i dojechać samodzielnie.

Autor:  savoj [ 18 Sty 2018 22:10 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

ciachu25 napisał(a):
Aż z zaciekawienia zerknąłem na tę stronkę i faktycznie po stronie ARG cena jest 11 EUR większa, ale na urugwajskiej jest napisane, iż "służy" ona tylko dla obywateli kraju i jeśli nim nie jesteś, to zapraszają Cię na stronę z końcówką /ar.
Raczej nie do przeskoczenia, bo należy podać numer urugwajskiego dokumentu, chyba, że go od kogoś ogarniecie;)

Pozdrówka, Art.


Kupiłem bilet przez stronę urugwajską i było oczywiście sporo taniej ...Na bilecie miałem adnotację w miejscu narodowość - Urugwaj a wpisałem polski nr paszportu , ale nikt absolutnie do tego się nie przyczepił ...Sprawdzone dwa razy latem 2017 roku (sierpień)

Autor:  Eryk87 [ 27 Maj 2018 21:55 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale prom jest na trasie Buenos Aires - Colonia i później przewoznik transferuje autokarem do Montevideo ? czy może jest bezpośrednie połączenie ?

Autor:  chester0 [ 27 Maj 2018 22:30 ]
Temat postu:  Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires

Z tego co pamiętam bezpośrednie też jest (pływa Francisco )tylko cena nieco inna (https://www.buquebus.com)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/