| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rejs Montevideo - Buenos Aires rejs-montevideo-buenos-aires,723,123073 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Radek400 [ 17 Sty 2018 19:51 ] |
| Temat postu: | Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Do wszystkich- podzielcie sie jakimś info.dt wykupienia transferu z Montevideo do Buenos Aires.... Wrzućcie jakieś linki lub nazwy portali | |
| Autor: | travelIsFUN [ 17 Sty 2018 19:57 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
kupowane przez internet: www.coloniaexpress.com | |
| Autor: | Radek400 [ 17 Sty 2018 20:04 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Super | |
| Autor: | mkdabr [ 17 Sty 2018 20:36 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
-- 17 Sty 2018 19:22 -- Jeśli masz rozsądne podejście do ryzyka, to cumowanie w porcie 4h przed lotem jest bardzo ryzykowne. Po pierwsze, lotnisko EZE jest daleko od centrum, biorąc taxi możesz założyć między 1h a 1h 30 min na dojazd. Po drugie, Buenos to duże miasto i zdarza się zakorkować. Po trzecie, nie wiem jakie są statystyki punktualności promów, niemniej do przepłynięcia jest spory kawałek, a warunki atmosferyczne mogą trafić się różne. Wystarczy większy wiatr i cumowanie promu może się opóźnić. Po czwarte, nie wiem czy będziesz z bagażem, niemniej duży bagaż wyjeżdża tam na taśmach, dokładnie tak jak na lotnisku. Pamiętam, że jak płynąłem w stronę Argentyna-Urugwaj to czekaliśmy dłuuuugo na plecaki. W drodze powrotnej więc zabraliśmy je na pokład. Podsumowując, płynąłem na tej trasie i szczerze polecam przypłynąć nawet późno w nocy, ale dzień przed wylotem -- 17 Sty 2018 19:36 -- Jeszcze jedna wskazówka - nie wiem czy wciąż tak jest, natomiast kiedy płynąłem ceny promu różniły się w zależności od wyboru kraju zakupu (Argentyna/Urugwaj). Wtedy było to najprawdopodobniej związane z innym prawdziwym i czarnorynkowym kursem peso. Kupując przez Urugwaj było taniej. Warto sprawdzić - długo nie zajmie, a można zaoszczędzić trochę na przeprawie. | |
| Autor: | tomwie [ 17 Sty 2018 20:50 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Mój bilet kupowany przez stronę urugwajską tez był ponad 1/3 tańszy niż na argentyńskiej. polecam więc to posprawdzać! | |
| Autor: | Radek400 [ 17 Sty 2018 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
-- 17 Sty 2018 20:13 -- mkdabr napisał(a): -- 17 Sty 2018 19:22 -- Jeśli masz rozsądne podejście do ryzyka, to cumowanie w porcie 4h przed lotem jest bardzo ryzykowne. Po pierwsze, lotnisko EZE jest daleko od centrum, biorąc taxi możesz założyć między 1h a 1h 30 min na dojazd. Po drugie, Buenos to duże miasto i zdarza się zakorkować. Po trzecie, nie wiem jakie są statystyki punktualności promów, niemniej do przepłynięcia jest spory kawałek, a warunki atmosferyczne mogą trafić się różne. Wystarczy większy wiatr i cumowanie promu może się opóźnić. Po czwarte, nie wiem czy będziesz z bagażem, niemniej duży bagaż wyjeżdża tam na taśmach, dokładnie tak jak na lotnisku. Pamiętam, że jak płynąłem w stronę Argentyna-Urugwaj to czekaliśmy dłuuuugo na plecaki. W drodze powrotnej więc zabraliśmy je na pokład. Podsumowując, płynąłem na tej trasie i szczerze polecam przypłynąć nawet późno w nocy, ale dzień przed wylotem -- 17 Sty 2018 19:36 -- Jeszcze jedna wskazówka - nie wiem czy wciąż tak jest, natomiast kiedy płynąłem ceny promu różniły się w zależności od wyboru kraju zakupu (Argentyna/Urugwaj). Wtedy było to najprawdopodobniej związane z innym prawdziwym i czarnorynkowym kursem peso. Kupując przez Urugwaj było taniej. Warto sprawdzić - długo nie zajmie, a można zaoszczędzić trochę na przeprawie. Super, dzięki za wskazówki, napewno skorzystamy i faktycznie ryzyko cumowania w dniu odlotu do Europy jest ryzykownym posunięciem. ![]() ![]() Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk -- 17 Sty 2018 20:21 -- tomwie napisał(a): Mój bilet kupowany przez stronę urugwajską tez był ponad 1/3 tańszy niż na argentyńskiej. polecam więc to posprawdzać! Kupowałeś przez www.coloniaexpress.com to jest z dowozem do promu? czy kombinować taxi? | |
| Autor: | cx8sp [ 17 Sty 2018 22:16 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
-- 17 Sty 2018 21:16 -- Trase powyzsza robilem wiele razy ...i tez radzilbym wczesniej przybyc na lotnisko skad wylatujesz gdyz jakakolwiek rzecz moze spowodowac ze nie zdazysz na samolot ...poza tym Buquebus y Seacat przyplywaja do Puerto Madero zas colonia express wydaje mi sie ze do Tigre ...tak kiedys bylo , a wiec znacznie dalej od Ezeizy ... -- 17 Sty 2018 21:16 -- Trase powyzsza robilem wiele razy ...i tez radzilbym wczesniej przybyc na lotnisko skad wylatujesz gdyz jakakolwiek rzecz moze spowodowac ze nie zdazysz na samolot ...poza tym Buquebus y Seacat przyplywaja do Puerto Madero zas colonia express wydaje mi sie ze do Tigre ...tak kiedys bylo , a wiec znacznie dalej od Ezeizy ... | |
| Autor: | ciachu25 [ 17 Sty 2018 22:18 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Aż z zaciekawienia zerknąłem na tę stronkę i faktycznie po stronie ARG cena jest 11 EUR większa, ale na urugwajskiej jest napisane, iż "służy" ona tylko dla obywateli kraju i jeśli nim nie jesteś, to zapraszają Cię na stronę z końcówką /ar. Raczej nie do przeskoczenia, bo należy podać numer urugwajskiego dokumentu, chyba, że go od kogoś ogarniecie;) Pozdrówka, Art. | |
| Autor: | Radek400 [ 18 Sty 2018 09:44 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
OK. będę próbował | |
| Autor: | Djorkaeff [ 18 Sty 2018 15:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Nie wiem jak obecnie (czy trzeba podawać numer dokumentu), ale warto też spróbować na urugwajskiej wersji strony Seacat Colonia. Wypłynięcie z Puerto Madero. | |
| Autor: | mkdabr [ 18 Sty 2018 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Radek400 napisał(a): OK. będę próbował Powinna być opcja łączona z busem i jest warta rozważenia - jak prom przypłynie do Colonii to czasem można dłuższą chwilę czekać na wolne miejsce. W drugą stronę zaś polecam zaplanować kilka godzin w Colonii - bardzo urokliwe miasteczko - i dojechać samodzielnie. | |
| Autor: | savoj [ 18 Sty 2018 22:10 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
ciachu25 napisał(a): Aż z zaciekawienia zerknąłem na tę stronkę i faktycznie po stronie ARG cena jest 11 EUR większa, ale na urugwajskiej jest napisane, iż "służy" ona tylko dla obywateli kraju i jeśli nim nie jesteś, to zapraszają Cię na stronę z końcówką /ar. Raczej nie do przeskoczenia, bo należy podać numer urugwajskiego dokumentu, chyba, że go od kogoś ogarniecie;) Pozdrówka, Art. Kupiłem bilet przez stronę urugwajską i było oczywiście sporo taniej ...Na bilecie miałem adnotację w miejscu narodowość - Urugwaj a wpisałem polski nr paszportu , ale nikt absolutnie do tego się nie przyczepił ...Sprawdzone dwa razy latem 2017 roku (sierpień) | |
| Autor: | Eryk87 [ 27 Maj 2018 21:55 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale prom jest na trasie Buenos Aires - Colonia i później przewoznik transferuje autokarem do Montevideo ? czy może jest bezpośrednie połączenie ? | |
| Autor: | chester0 [ 27 Maj 2018 22:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rejs Montevideo - Buenos Aires |
Z tego co pamiętam bezpośrednie też jest (pływa Francisco )tylko cena nieco inna (https://www.buquebus.com) | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |