Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 446 z 479

Autor:  gruby_inversia [ 05 Mar 2025 10:27 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: jak sensownie wykorzystać mile

Szukam OW w drugą stronę ale w biznesie i na drugą połowę roku nie ma praktycznie żadnej dostępności.

Autor:  marek2011 [ 05 Mar 2025 10:31 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: jak sensownie wykorzystać mile

Z PNH on-line będzie problem z dostępnością bo wyszukiwarka MM nie widzi, nie wiadomo czemu, większości lotów TG/SQ, na których zwykle są dostępne taryfy X lub I. Trzeba więc składać przez telefon. CEB praktycznie tylko TK żeby nie wpaść w 3 regiony.

Autor:  siwy550 [ 05 Mar 2025 18:20 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Cały czas byłem pewny, że Grupa Lufthansa ma bandyckie dopłaty do lotów za mil.
Grzebię jednak w kalendarzu i widzę, że w niektóre dni są loty JFK-FRA z dopłatami 24 eur, a nawet 5,6 eur. Loty Lufthansa czy Swiss. Jedynie stawka milowa zamiast 30 tys mil OW jest 38 tys mil.


Od czego to zależy?

Autor:  Garmond [ 05 Mar 2025 18:30 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie masz czasem adresu zamieszkania w M&M w DE?

Autor:  lluukk [ 05 Mar 2025 18:32 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Garmond tak kiedyś było, ja mam adres w m&m DE a żona PL i oboje widzimy taryfę FLEX PLUS (więcej mil niższe dopłaty)
@siwy550 po prostu sobie skalkuluj czy opłaca Ci się (subiektywnie) dać taką ilość mil za takie zmniejszenie dopłat i wybieraj odpowiednią taryfę :)

Autor:  Garmond [ 05 Mar 2025 19:09 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@siwy550 zatem trafiłeś na taryfę FLEX PLUS w której podatki są w większości opłacone milami (a taryfa nie jest już dedykowana tylko na rynek niemiecki).

Autor:  siwy550 [ 06 Mar 2025 08:35 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ok, to wiele wyjaśnia. Różnica 30 tys vs 38 tys mil i 290 vs 5-25 eur. Chyba się opłaca.

Czy taryfa Flex Plus jest także do ogarnięcia na infolinii, czy można ją kupić tylko online? I czy to jest typowo tylko grupa Lufthansa, czy da się do tego dorzucić lot np. United?

Mam np. lot SFO-MUC-KRK za 38 tys mil i 25 eur, i zastanawiam sie czy da sie do niego dorzucić np. LAX na początku i w SFO zroibć stopover.

Autor:  bonifacy [ 06 Mar 2025 10:00 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ta taryfa jest dostępna tylko i wyłącznie dla lotów w grupie LH

Autor:  siwy550 [ 06 Mar 2025 19:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No to wracam z jeszcze jedną ciekawostką. Przynajmniej dla mnie, może dla kogoś to oczywiste.

Lot OW, ORD-KRK by LOT. Dopłaty 116,5 USD

Lot OW. SFO-ORD by United + ORD-KRK. Dopłaty 88,5 USD.

Znika głownie coś takiego jak "podatek lotniskowy".

Ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Autor:  adamuto [ 07 Mar 2025 00:13 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

Niestety Edelweiss nie daje punktów statusowych do M&M.

Autor:  sko1czek [ 07 Mar 2025 00:14 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

Wiem. A wiecie, czy Air Baltic na tej trasie daje?

Autor:  marek2011 [ 07 Mar 2025 00:16 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

Loty BT w grupie LH są w wetleasingu więc nie ma to znaczenia.

Autor:  J29 [ 07 Mar 2025 00:18 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

adamuto napisał(a):
Niestety Edelweiss nie daje punktów statusowych do M&M.


Ale za to daje wspaniały - jak na taką trasę - serwis, jeśli ktoś woli uciechę dla ciała zamiast duszy.

Autor:  maciey [ 07 Mar 2025 08:01 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

J29 napisał(a):
adamuto napisał(a):
Niestety Edelweiss nie daje punktów statusowych do M&M.


Ale za to daje wspaniały - jak na taką trasę - serwis, jeśli ktoś woli uciechę dla ciała zamiast duszy.


A jeśli chodzi o długa trasę - Zurich do Phuket - też mogę sie spodziewać czegoś lepszego, czy standard Lufthansy?

Autor:  benedetti [ 07 Mar 2025 12:57 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

Dyskusja jednak nie w temacie, ale:
to ciekawe z tym Edelem, że po Europie nie dają punktów. Na longu wszystko policzone jak trzeba. A co do serwisu to ostatnio leciałem kilka longów (C3, C4) LH, OS, WK i w eko IMHO nie ma co narzekać. Typowy poziom przyzwoitych linii lotniczych, bez szału ale i bez wtop. Nie wyróżniają się ani dobrze ani źle na tle konkurencji.

Autor:  rob_sad [ 07 Mar 2025 13:40 ]
Temat postu:  Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski

Daje punkty ale tylko na numerach LX z biletem LX

Autor:  lukket [ 07 Mar 2025 13:59 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na bilecie LH też dają, ale lot Edelweiss był też oznaczony jako LX.

Autor:  niktjac [ 08 Mar 2025 09:35 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Witajcie,

Czy za loty kupione za mile (okazja milowa LO) otrzymam normalnie punkty do statusu?

Autor:  Kothson [ 08 Mar 2025 09:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie dostaniesz żadnych.

Autor:  daro1978 [ 10 Mar 2025 22:27 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [wydawanie]

czy działa Wam wyszukiwanie na air canada biletów za mile bez logowania?

Strona 446 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/