| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 446 z 479 |
| Autor: | gruby_inversia [ 05 Mar 2025 10:27 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: jak sensownie wykorzystać mile |
Szukam OW w drugą stronę ale w biznesie i na drugą połowę roku nie ma praktycznie żadnej dostępności. | |
| Autor: | marek2011 [ 05 Mar 2025 10:31 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: jak sensownie wykorzystać mile |
Z PNH on-line będzie problem z dostępnością bo wyszukiwarka MM nie widzi, nie wiadomo czemu, większości lotów TG/SQ, na których zwykle są dostępne taryfy X lub I. Trzeba więc składać przez telefon. CEB praktycznie tylko TK żeby nie wpaść w 3 regiony. | |
| Autor: | siwy550 [ 05 Mar 2025 18:20 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Cały czas byłem pewny, że Grupa Lufthansa ma bandyckie dopłaty do lotów za mil. Grzebię jednak w kalendarzu i widzę, że w niektóre dni są loty JFK-FRA z dopłatami 24 eur, a nawet 5,6 eur. Loty Lufthansa czy Swiss. Jedynie stawka milowa zamiast 30 tys mil OW jest 38 tys mil. Od czego to zależy? | |
| Autor: | Garmond [ 05 Mar 2025 18:30 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie masz czasem adresu zamieszkania w M&M w DE? | |
| Autor: | lluukk [ 05 Mar 2025 18:32 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Garmond tak kiedyś było, ja mam adres w m&m DE a żona PL i oboje widzimy taryfę FLEX PLUS (więcej mil niższe dopłaty) @siwy550 po prostu sobie skalkuluj czy opłaca Ci się (subiektywnie) dać taką ilość mil za takie zmniejszenie dopłat i wybieraj odpowiednią taryfę | |
| Autor: | Garmond [ 05 Mar 2025 19:09 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@siwy550 zatem trafiłeś na taryfę FLEX PLUS w której podatki są w większości opłacone milami (a taryfa nie jest już dedykowana tylko na rynek niemiecki). | |
| Autor: | siwy550 [ 06 Mar 2025 08:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ok, to wiele wyjaśnia. Różnica 30 tys vs 38 tys mil i 290 vs 5-25 eur. Chyba się opłaca. Czy taryfa Flex Plus jest także do ogarnięcia na infolinii, czy można ją kupić tylko online? I czy to jest typowo tylko grupa Lufthansa, czy da się do tego dorzucić lot np. United? Mam np. lot SFO-MUC-KRK za 38 tys mil i 25 eur, i zastanawiam sie czy da sie do niego dorzucić np. LAX na początku i w SFO zroibć stopover. | |
| Autor: | bonifacy [ 06 Mar 2025 10:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ta taryfa jest dostępna tylko i wyłącznie dla lotów w grupie LH | |
| Autor: | siwy550 [ 06 Mar 2025 19:31 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
No to wracam z jeszcze jedną ciekawostką. Przynajmniej dla mnie, może dla kogoś to oczywiste. Lot OW, ORD-KRK by LOT. Dopłaty 116,5 USD Lot OW. SFO-ORD by United + ORD-KRK. Dopłaty 88,5 USD. Znika głownie coś takiego jak "podatek lotniskowy". Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? | |
| Autor: | adamuto [ 07 Mar 2025 00:13 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
Niestety Edelweiss nie daje punktów statusowych do M&M. | |
| Autor: | sko1czek [ 07 Mar 2025 00:14 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
Wiem. A wiecie, czy Air Baltic na tej trasie daje? | |
| Autor: | marek2011 [ 07 Mar 2025 00:16 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
Loty BT w grupie LH są w wetleasingu więc nie ma to znaczenia. | |
| Autor: | J29 [ 07 Mar 2025 00:18 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
adamuto napisał(a): Niestety Edelweiss nie daje punktów statusowych do M&M. Ale za to daje wspaniały - jak na taką trasę - serwis, jeśli ktoś woli uciechę dla ciała zamiast duszy. | |
| Autor: | maciey [ 07 Mar 2025 08:01 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
J29 napisał(a): adamuto napisał(a): Niestety Edelweiss nie daje punktów statusowych do M&M. Ale za to daje wspaniały - jak na taką trasę - serwis, jeśli ktoś woli uciechę dla ciała zamiast duszy. A jeśli chodzi o długa trasę - Zurich do Phuket - też mogę sie spodziewać czegoś lepszego, czy standard Lufthansy? | |
| Autor: | benedetti [ 07 Mar 2025 12:57 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
Dyskusja jednak nie w temacie, ale: to ciekawe z tym Edelem, że po Europie nie dają punktów. Na longu wszystko policzone jak trzeba. A co do serwisu to ostatnio leciałem kilka longów (C3, C4) LH, OS, WK i w eko IMHO nie ma co narzekać. Typowy poziom przyzwoitych linii lotniczych, bez szału ale i bez wtop. Nie wyróżniają się ani dobrze ani źle na tle konkurencji. | |
| Autor: | rob_sad [ 07 Mar 2025 13:40 ] |
| Temat postu: | Re: [LH/LX/OS] Promocja Grupy Lufthansy na loty z Polski |
Daje punkty ale tylko na numerach LX z biletem LX | |
| Autor: | lukket [ 07 Mar 2025 13:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Na bilecie LH też dają, ale lot Edelweiss był też oznaczony jako LX. | |
| Autor: | niktjac [ 08 Mar 2025 09:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Witajcie, Czy za loty kupione za mile (okazja milowa LO) otrzymam normalnie punkty do statusu? | |
| Autor: | Kothson [ 08 Mar 2025 09:52 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie dostaniesz żadnych. | |
| Autor: | daro1978 [ 10 Mar 2025 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: promocje milowe [wydawanie] |
czy działa Wam wyszukiwanie na air canada biletów za mile bez logowania? | |
| Strona 446 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |