Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 433 z 480

Autor:  jaras724 [ 18 Paź 2024 00:30 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dobrze wiedzieć na przyszłość, no nic, w takim razie czekam i dam znać jeśli się doczekam.

Autor:  cart [ 18 Paź 2024 08:57 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

ja miałem podobny błąd z TAP jak chciałem naliczyć mile do M&M. Potem zrobiłem naliczenie do UA i poszło. Także nie było nigdzie naliczone i trzeba napisać by ręcznie naliczali.

Autor:  Sudoku [ 18 Paź 2024 10:20 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ja też miałem podobny przypadek z TAP, choć dość dziwny, bo za 3 z 4 lotów na tej samej rezerwacji naliczyły się prawidłowo do programu A3, a za jeden nie.
I potem standardowa odpowiedź, że naliczone do innego programu. Po wymianie paru maili i upływie jakiegoś czasu mile w końcu trafiły na moje konto w Miles & Bonus.

Autor:  BrunoJ [ 18 Paź 2024 10:36 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tych kombinacji jest kilka. Jeśli mile nie zostały nigdzie naliczone, to można walczyć, żeby wpisać do konkretnego programu. Jeśli na rezerwacji był nr konkretnego programu i mile zostały tam naliczone, to naliczenie w innym programie jest raczej mało prawdopodobne.
Założenie konta w danych liniach najczęściej oznacza założenie nr w programie tych linii. Jeśli do rezerwacji nie był przypisany żaden nr programu, to aplikacje czy strony, z samego faktu, że logujemy się użytkownikiem z numerem, potrafią ten numer automatycznie dopisać. I dotyczy to nie tylko chinskich linii. To samo robi LH czy KLM, jeśli nie wszyscy.
Ja teraz też będę ćwiczył TAPa, do którego mam przypisanego SK (odprawa bez logowania, brak konta w TAP). Który to nie jest już w *A. Jeśli w jakiś dziwny sposób naliczy mile do SK w ramach codeshare to będę się tylko cieszył. A jeśli nie, to będę próbował naliczać wstecznie do MM i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wcześniej TAP potrafił nie naliczyć w SK, będąc w jednym programie, więc niespecjalnie się nastawiam.

Co do LO MM, to mam wrażenie, że to jest po prostu MM, czyli tak naprawdę LH MM.

Autor:  kameander [ 18 Paź 2024 13:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Skoro akurat taki wątek, to dopytam. Kiedyś niechcący tak sobie dopisałem 3.5k mil do Aeroplanu AC. Dobrze myślę, że jeśli dorzucę tam kolejne 3.5k, to będę mógł to wykorzystać na coś w stylu dowolna krajówka Star Alliance za 7k?

Jeśli nie, wyprowadźcie mnie, proszę, z błędu, zanim utopię tam kolejne mile ?

Autor:  marek2011 [ 18 Paź 2024 14:03 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Sprawdź konkretne stawki, ale generalnie tak.
AC to dość sensowny program jeśli chodzi o wykorzystywanie mil.

Autor:  andywaw [ 18 Paź 2024 22:34 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

BrunoJ napisał(a):
Co do LO MM, to mam wrażenie, że to jest po prostu MM, czyli tak naprawdę LH MM.

Nie o wrażenia chodzi. Jak się robi rezerwację w Thai to wybiera się w jakim programie jesteś żeby od razu przypisać numer karty do rezerwacji. I tam na liście jest m.in. do wyboru "LOT Miles & More" i osobno "Lufthansa Miles & More". Zauważyłem prawidłowość, że gdy wybierałem "LOT" to na karcie pokładowej mój numer karty był wydrukowany jako "LO 2220..." i wtedy zawsze był problem z naliczeniem mil (tradycyjny komunikat: "mile zostały naliczone w innym programie") i trzeba było pisać do M&M żeby ręcznie to sprawdzali i naliczyli mile, trwa to tygodniami. Takich problemów nie ma gdy wybiorę "Lufthansa" i wtedy mam na karcie pokładowej "LH 2220...". Niby to samo, a co innego.

Autor:  kameander [ 19 Paź 2024 01:51 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

To jeszcze jedno pytanie, a w zasadzie trzy w jednej kwestii. Przy rezerwacji w Turkishu podałem nr M&M. Wyświetla mi się w apce jako "Lot - Miles&Smiles" + nr M&M (LO...).

1. Nie naliczy mi to aby do M&S?
2. Można ten numer na którymś etapie edytować/usunąć? Aktualnie chyba nie mogę.
3. Czy dobrze myślę, że jeśli usunę, to potem będę mógł wstecznie naliczyć poszczególne loty do różnych programów, a nie tylko wszystkie do jednego?

Wybaczcie, że pewnie trywialne pytania, ale dopiero się tego uczę.

Załączniki:
Screenshot_2024-10-19-01-43-29-000_com.turkishairlines.mobile-edit.jpg
Screenshot_2024-10-19-01-43-29-000_com.turkishairlines.mobile-edit.jpg [ 21.29 KiB | Obejrzany 2780 razy ]

Autor:  andywaw [ 19 Paź 2024 15:26 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

1. Nie wiem, zgaduję, że nie, ale może inni podpowiedzą?
2. Jeżeli inne sposoby zawiodą, zawsze można usunąć/edytować/dopisać numer (dotyczy tylko całej rezerwacji) na lotnisku przy stanowisku odprawy.
3. Tak.

Autor:  BrunoJ [ 19 Paź 2024 21:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

andywaw napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Co do LO MM, to mam wrażenie, że to jest po prostu MM, czyli tak naprawdę LH MM.

Nie o wrażenia chodzi. Jak się robi rezerwację w Thai to wybiera się w jakim programie jesteś żeby od razu przypisać numer karty do rezerwacji. I tam na liście jest m.in. do wyboru "LOT Miles & More" i osobno "Lufthansa Miles & More". Zauważyłem prawidłowość, że gdy wybierałem "LOT" to na karcie pokładowej mój numer karty był wydrukowany jako "LO 2220..." i wtedy zawsze był problem z naliczeniem mil (tradycyjny komunikat: "mile zostały naliczone w innym programie") i trzeba było pisać do M&M żeby ręcznie to sprawdzali i naliczyli mile, trwa to tygodniami. Takich problemów nie ma gdy wybiorę "Lufthansa" i wtedy mam na karcie pokładowej "LH 2220...". Niby to samo, a co innego.

220 to nr biletu LH, dla LO jest zdaje się 080? Więc kombinacja LO 220 jest jakby nie poprawna.

A przy okazji - status z challenga z SK już pokazuje ważność do luty 2026. Ostatni wymagany lot odbyty dwa tygodnie temu, z wymaganym terminem do końca listopada. Wg regulaminu miało pokazać po upłynięciu terminu, ale ostatecznie jest kilka tygodni wcześniej.
Przy okazji, pokazuje mi jakieś dwa e-vouchery. Muszę doczytać o co biega.

Autor:  tropikey [ 19 Paź 2024 21:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Też dostałem 2 evouchery, choć zdaje się, że miało ich nie być w tym wypadku (czyli status matcha z SK). Darowanemu koniowi nie patrzy się jednak w zęby :)

Autor:  kameander [ 19 Paź 2024 21:48 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@andywaw Dzięki! Tak naprawdę pozytywna odpowiedź na pytanie 2 w sumie załatwia sprawę pozostałych, więc bardzo mnie uspokoiłeś.

Jeszcze pytanie drążące: lepiej czekać z odprawą do lotniska czy usunięcie numeru będzie tam możliwe nawet po wcześniejszej odprawie online (kwestia wyboru miejsc - jeśli dobrze pamiętam, przy odprawie można za free, więc te kilkanaście godzin może robić różnicę w dostępności)?

Autor:  andywaw [ 21 Paź 2024 14:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

BrunoJ napisał(a):
andywaw napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Co do LO MM, to mam wrażenie, że to jest po prostu MM, czyli tak naprawdę LH MM.

Nie o wrażenia chodzi. Jak się robi rezerwację w Thai to wybiera się w jakim programie jesteś żeby od razu przypisać numer karty do rezerwacji. I tam na liście jest m.in. do wyboru "LOT Miles & More" i osobno "Lufthansa Miles & More". Zauważyłem prawidłowość, że gdy wybierałem "LOT" to na karcie pokładowej mój numer karty był wydrukowany jako "LO 2220..." i wtedy zawsze był problem z naliczeniem mil (tradycyjny komunikat: "mile zostały naliczone w innym programie") i trzeba było pisać do M&M żeby ręcznie to sprawdzali i naliczyli mile, trwa to tygodniami. Takich problemów nie ma gdy wybiorę "Lufthansa" i wtedy mam na karcie pokładowej "LH 2220...". Niby to samo, a co innego.

220 to nr biletu LH, dla LO jest zdaje się 080? Więc kombinacja LO 220 jest jakby nie poprawna.

Jakby nie przeczytałeś uważnie. Nie pisałem o numerze biletu.
2220 ( TRZY dwójki i zero) to początek numeru karty o statusie Senator. Dla FTV to chyba dziewiątki.
Na karcie pokładowej Thai Airways jest wydrukowany numer karty statusowej Miles & More i jest on poprzedzony albo literkami LO albo literkami LH. Zależy to od tego jak wybraliśmy program do którego należymy podczas wpisywania numeru swojej karty statusowej do rezerwacji, do wyboru jest m.in. LOT Miles and More albo Lufthansa Miles and More. Zauważyłem, że druga opcja zapewnia sprawne naliczenie mil i punktów za przelot Thai Airways.

Autor:  abelincoln [ 21 Paź 2024 14:44 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

andywaw napisał(a):
2220 ( TRZY dwójki i zero) to początek numeru karty o statusie Senator. Dla FTV to chyba dziewiątki.

Niebieski 9920
FTV 9922

Autor:  andywaw [ 21 Paź 2024 14:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czyli nie pomyliłem się.
A numer HON zaczyna się od 3.

Autor:  BrunoJ [ 21 Paź 2024 21:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

ok, jakoś mi się z nr biletu skojarzyło. Kartę zawsze dodaje jako LH, stad brak skojarzeń.

Autor:  Icek2024 [ 22 Paź 2024 14:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Te zapisy to jest jakaś kpina.

Na stronie M&M w zakładce partnerzy jest zapis:
"Zgłoś rezerwację premiowaną nagrodami na dedykowanej stronie docelowej naszego partnera Booking.com, podając numer swojej karty uczestnika programu Miles & More, a mile premiowe zostaną naliczone automatycznie na Twoim koncie w ciągu maksymalnie 60 dni od zakończenia pobytu"

Natomiast po rezerwacji na bookingu wyskakuje takie coś:
Twoja nagroda
mil
Miles & More przyzna tę nagrodę 64 dni lub więcej po wymeldowaniu.

P.S. Odpowiadałem na pytanie ws braku naliczenia mili bookingowych, w którym ktoś narzekał, że po 64 dniach mu nie naliczono mil i dostał info od bookingu albo M&M, że KIEDYŚ te mile zostaną naliczone, ale post gdzieś przepadł w międzyczasie, gdy pisałem odpowiedź.

Autor:  kameander [ 24 Paź 2024 14:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ktoś może kiedyś naliczał sobie mile z Get Your Guide i wie, ile to czasu zajmuje mniej więcej?

Autor:  DXmaniac [ 24 Paź 2024 19:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tak. Naliczałem. Nigdy nie naliczyły się automatycznie. Zawsze po zakończonej wycieczce robiłem zgłoszenie przez formularz na stronie MM. Wówczas mile wpadały na konto bez problemu.

Autor:  onufry_z [ 26 Paź 2024 12:24 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Liczę się z tym że temat, nazwijmy to, trochę egzotyczny ale spytać nie szkodzi.
Potrzebuję konkretny lot EVA AIR ICN-TPE w styczniu. Normalnie za niecały 1000 pln. Jest też dostępny za 17k mil+30€.
Czy EVA AIR miewa promocje typu Najmilszy Poniedziałek lub coś podobnego czy brać bilet jak jest bo może się wyprzedać?
Googlowałem sam odrobinę ale nic nie znalazłem poza tym że miewają promocje na zakup mil.

Strona 433 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/