| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 432 z 480 |
| Autor: | lluukk [ 15 Paź 2024 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Sudoku a nie dwa? Mam wrażenie, że jednak dwa. | |
| Autor: | Sudoku [ 15 Paź 2024 15:04 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Wg oficjalnej mapki to 3: Załącznik: Miles-More-Weltkarte-2024-1100x649.png [ 36.35 KiB | Obejrzany 2059 razy ] | |
| Autor: | lluukk [ 15 Paź 2024 15:07 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
https://www.miles-and-more.com/de/en/ge ... chart.html @Sudoku Dasz linka do tej mapki, bo jakoś w biletach nagrodach nie widzę. A tabelka z regionami jak wyżej jest. | |
| Autor: | krzykrzysztof [ 15 Paź 2024 15:47 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
Link do mapki: https://www.miles-and-more.com/pl/en/pr ... ystem.html Middle East and Asia: [...] United Arab Emirates [...] Africa: [...] Tanzania [...] Chciałbym aby było to składalne za 40K RT ale logika podpowiada, że nie będzie.
| |||
| Autor: | tropikey [ 15 Paź 2024 15:53 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy przypadkiem nie jest tak, że ta mapka pokazuje podział na potrzeby zbierania punktów, a ten - jak się zdaje - jest inny, niż na potrzeby wydawania mil? | |
| Autor: | lluukk [ 15 Paź 2024 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@tropikey dokładnie tak jest. Wyżej wkleiłem linka do tabelki z podziałem na regiony dotyczącej biletów nagród. @krzykrzysztof sprawdź regiony w linku kilka postów wyżej. | |
| Autor: | Washington [ 15 Paź 2024 21:05 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Wywołany przez @bonifacy - nie robiłem stopa w DXB a w niedostępnym aktualnie BEY ale stawka wynosiła 40k. Cały myk działa dzięki temu że jest jeden region do wydawania Middle East/North&Central Africa. Przy czym przychylam się do podpowiedzi że najlepiej dzwonić na infolinię z gotowymi trasami do złożenia bo inaczej można usłyszeć że konsultant nie widzi i nara | |
| Autor: | Gaszpar [ 15 Paź 2024 23:28 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Robiłem dokładnie WAW-DXB(stop)-ADD-ZNZ (pobyt)-ADD-MXP-WAW ZA 40K mil | |
| Autor: | Icek2024 [ 17 Paź 2024 14:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Złożyłem wniosek o wsteczne naliczenie mil za dwa loty AirChina. W obydwóch przypadkach taka odpowiedź: odmowa z powodu: Przelot został już naliczony Oczywiście nie mam żadnego naliczenia za te loty na moim koncie. Napisałem zapytanie, ale na razie jednak żadnej odpowiedzi. Widzę jednak, że Chińczyk naliczył mi za te loty mile Phoenix Miles, chociaż nigdzie nie podawałem numeru mojej karty. Mało tego, rezerwację zrobiłem przez ich stronę, a dopiero potem się zarejestrowałem i przydzielono mi numer członkowski itd. Czy to może być powodem odmowy naliczenie mil w M&M? Nie prosiłem o te mile Phoenix, więc chciałbym mieć normalnie naliczone mile w M&M. Czy ktoś miał podobny przypadek? | |
| Autor: | BrunoJ [ 17 Paź 2024 20:25 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jeśli zostały naliczone w jednym programie to w innym odmówią. Raczej już nie zdziałasz. | |
| Autor: | Icek2024 [ 17 Paź 2024 20:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jeśli jest tak jak piszesz, to jest to lipa straszna z ich strony. Przecież to są niby partnerzy, a wygląda na to, że Chińczyk mnie podkradł, nie pytając nikogo o zgodę, a M&M nie może nic zrobić...Kupowałem te bilety gdzieś z tyłu głowy licząc na sporo mil, bo to loty VIE-PEK i PEK-SIN a w kolejce są jeszcze powrotne KUL-PEK i PEK-VIE, a tu się okazuje, że to nie ja decyduję, do którego programu należę,?? U Chińczyka dostałem za nie 13 305 mil.... | |
| Autor: | BrunoJ [ 17 Paź 2024 21:36 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Lipa, że Chińczyk przypisał mile do siebie skoro nie taka była intencja, fakt. Natomiast z punktu widzenia MM, za lot otrzymałeś mile w programie partnerskim, trudno żeby jeszcze raz naliczyli Ci mile u siebie. Oni nie wiedzą, czy naliczyło się "samo" czy podawałeś nr karty umyślnie, liczy się fakt, że w jakiś sposób do rezerwacji miałeś przypisany inny program, w którym otrzymałeś mile. Nie słyszałem o tym, żeby ktoś 'odnaliczał' mile w jednym programie, żeby potem reklamować w drugim ich brak. Ale może się da. Osobno można się zastanawiać, dlaczego te mile poszły do złego programu. Niektóre apki są sprytne, i podstawiają swój program, jeśli otwierasz w nich rezerwację, a już tym bardziej jeśli się odprawiasz. W innych nie zawsze da się przypisać program innych linii, trzeba przez infolinię np. Coś musiało pójść nie tak. Jeśli uda Ci się przeanalizować, to podziel się wnioskami. Swoją drogą.... po co zakładałeś konto w ich programie, skoro nie miałeś zamiaru zbierać ich mil? Jeśli powodem była możliwość check-in przez apkę, to stanowcza większość apek czy stron pozwala na odprawę bez posiadania konta i nr lojalnościowego. | |
| Autor: | cart [ 17 Paź 2024 21:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Mnie kiedyś się udało, ale miałem wtedy na BP numer United, a naliczyło do M&M. Musiałem pisać do M&M by wykasowali te mile i potem do UA by naliczyli. M&M jakimś cudem się zgodził, ale miałem twardy dowód na BP, że chciałem naliczyć do United. Spróbuj pisać do Chińczyka by wycofali to naliczenie, bo na BP nic nie miałeś. | |
| Autor: | marek2011 [ 17 Paź 2024 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Trzeba uważać, bo w wielu liniach jest np. darmowy internet w jakiejś postaci a nikt nie doczytuje, że skorzystanie z niego oznacza zgodę na naliczenie mil we własnym programie linii, który czasami potrafi się automatycznie stworzyć przy tej okazji i podmienić za numer podany przy odprawie. Poza tym dodanie do apki linii czy jakiegoś konta do zrządzania rezerwacją via www czasem powoduje właśnie automatyczne nadpisanie numeru FFP. Podobne problemy są z LATAM, o czym pisałem w innym wątku, ale LA bez problemu zgadza się cofnąć punkty w LATAM Pass pod warunkiem, że w rezerwacji / na bP rzeczywiście był podany inny numer FFP (weryfikują to dokładnie). | |
| Autor: | Icek2024 [ 17 Paź 2024 23:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@BrunoJ Ja nie zakładałem konta w ich programie, tylko się rejestrowałem na ich stronie i to jeszcze z problemami. Tak jak pisałem. Bilety zamówiłem na ich stronie bez rejestracji. Chciałem potem domówić hotel tranzytowy, więc uznałem, że warto mieć konto, tak, jak w innych liniach, żeby móc normalnie zarządzać rezerwacją, dodać hotel itp. Ktoś tutaj na forum doradził mi, żeby to zrobić przez ich stronę niemiecką, bo na ogólnej były jakieś problemy nie do przejścia. No i się zarejestrowałem i z automatu dostałem numer członkowski tego Phoenixa. No nic. Zobaczymy co odpowie M&M. Skoro komuś udało się u nich uprosić cofnięcie naliczenia mil, to ja spróbuję wyprosić u Chińczyka to samo, jeśli M&M da mi odpowiedź negatywną. Moim zdaniem powinni takie sprawy załatwić między sobą, tak, żeby Klient był zadowolony, skoro to są partnerskie podmioty.... | |
| Autor: | marek2011 [ 17 Paź 2024 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie załatwiają między sobą, i szkoda Ci tracić czasu na kontakt z M&M. MM nie naliczy mil dopóki Air China nie potwierdzi segmentów, a nie zrobią tego bo już naliczyli u siebie. A naliczyli u siebie dlatego że automatycznie dodany został, nawet jeśli niechcący, ich numer FFP do rezerwacji przy zakładaniu konta. Nie wiem dlaczego nie podałeś numeru MM przy odprawie? Być może odkręciłoby tę sytuację. W tej chwili można liczyć tylko na dobrą wolę Air China w sprawie cofnięcia mil w ich programie. Tylko wtedy MM będzie mogło naliczyć mile u siebie. Pamiętaj, że mile to nie jakiś zapis księgowy tylko KASA. Air China musi za te mile zapłacić M&M, żeby naliczyli je na twoim koncie. | |
| Autor: | jaras724 [ 17 Paź 2024 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Mam ten sam problem z THAI. Leciałem BKK-HAN, jeszcze upewniłem się na check-in czy na pewno jest tam przypisany mój numer Miles&More i potwierdzili, na BP również wydrukowany i nici, jak próbuję wstecznie naliczyć to błąd, bo lot został przypisany do innego programu milowego, żenada. Napisałem do supportu i sprawa przekazana do Niemiec, które pewnie i tak rozłożą ręce. | |
| Autor: | Icek2024 [ 17 Paź 2024 23:48 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Numeru nie podałem, bo myślałem, że na spokojnie w domu złożę wniosek o wsteczne naliczenie. Zrobiłbym to, gdybym miał świadomość tego, że mogę wpaść w inny program, którym w ogóle nie jestem zainteresowany. Jak teraz czytam, że AirChina będzie musiała zapłacić M&M, to szanse na pozytywne zakończenie wyglądają na bliskie zeru...Osobną kwestią jest to, że do końca nie rozumiem, dlaczego mieliby płacić, skoro podmioty te wręcz zachęcają do zbierania u nich mil.... Ale przyznaję bez bicia, że tych mechanizmów nie śledziłem i nie do końca ogarniam.. @jaras724 Jaki dokładnie komunikat Ci wyskoczył? | |
| Autor: | jaras724 [ 18 Paź 2024 00:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Icek2024 za pierwszym razem: TG564, BANGKOK - HANOI, Y, dnia 14.09.2024 odmowa z powodu: Przelot naliczony w innym programie teraz spróbowałem po raz kolejny: TG564, BANGKOK - HANOI, Y, dnia 14.09.2024 odmowa z powodu: Przelot został już naliczony Oczywiście na koncie brak jakiegokolwiek naliczenia. | |
| Autor: | andywaw [ 18 Paź 2024 00:23 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Za przelot TG centrala w Niemczech naliczy mile i punkty, ale potrwa to jakieś dobre kilka tygodni. Przerabiałem to. Zauważyłem, że kiedy na karcie pokładowej TG miałem numer M&M poprzedzony "LO" zawsze były problemy z naliczeniem mil, widocznie system TG tego nie ogarnia. Teraz zawsze podczas robienia rezerwacji w TG wybieram, że mam numer M&M w LH i wszystko nalicza się tak jak trzeba. | |
| Strona 432 z 480 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |