| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Petra/Wadi Musa petra-wadi-musa,1192,108451 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Washington [ 05 Mar 2017 21:47 ] |
| Temat postu: | Petra/Wadi Musa |
Nie jestem w stanie polecić noclegu, za to mogę odradzić Al Anbat Midtown Hotel. Z zupełnie niewiadomych przyczyn hotel ma dobre oceny (7,1/10 booking, 4/5 tripadvisor), a jest okropny.. Pokój bez pościeli (za nakrycie koce, niby czyste ale kto ich tam wie), obskurna łazienka, nie mówiący po angielsku recepcjonista, właściciel wykłócający się że niemożliwe że tak tanio zarezerwowaliśmy pokój z śniadaniami (zaakceptował stawkę i robił to grzecznie, ale trzymał nas 30min bez pokoju - z 3miesięcznym dzieckiem oO zamiast wydać klucze i potem dyskutować) | |
| Autor: | Zeus [ 05 Mar 2017 22:52 ] | ||
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa | ||
Washington napisał(a): Z zupełnie niewiadomych przyczyn hotel ma dobre oceny (7,1/10 booking, 4/5 tripadvisor) Hmmm
| |||
| Autor: | Washington [ 05 Mar 2017 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Taa, teraz już wiem | |
| Autor: | rafgrzeg [ 06 Mar 2017 09:10 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
A polecalem w mojej relacji Sabaa Hotel w Wasi Musa. Wprawdzie luksusow brak ale czysto. Prowadząca miła. Śniadanie jordanskie więc nie da się pójść ale jest... Do tego fajny widok z dachu. Cena też w miarę ok 10 JD za osobe | |
| Autor: | Woy [ 06 Mar 2017 09:41 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
A ja z przyjemnością polecę Peace Way Hotel. Za 10 JD (styczeń) dostałem taki pokój, że na początku przecierałem oczy - coś jak polskie 3*/4*, z nową wykładziną w całym pokoju. W cenie jordańskie śniadanie, a jedynym minusem było małe ciśnienie wody w łazience (choć do umycia się wystarczyło). Stosunek jakości do ceny rewelacyjny, kolejne noce w Jordanii spędzałem za podobne pieniądze w obskurnych dziurach. | |
| Autor: | zzeke [ 17 Lis 2017 09:45 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Podobnie jak poprzednik polecę Peace Way Hotel. Czysto, miło w przyzwoitej cenie. Tuż obok bardzo fajna i "smaczna" restauracja "Zawiya" z 10% zniżką dla gości hotelu. Jedyny drobny minus to kawałek drogi do Petry. Choć w czasie naszego pobytu w Wadi Musa testowany był taki shuttle-busik wożący ludzi z centrum (niedaleko hotelu) do Visitors center. Chyba sprawdzali czy pomysł się sprawdzi, bo zbierali ankiety od pasażerów.Miał testowo jeździć do 14.11. Jeśli to się utrzyma to dojazd będzie fajny i tani (0,5 JD one way) | |
| Autor: | littleboy1989 [ 17 Gru 2017 21:43 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Ja z kolei skorzystalem z wspomnianego wyzej Sabaa Hotel (chcialem Peace Way ale nie bylo miejsca) i nie bylem zadowolny. Problemy z ciepla woda, wifi nie dziala w pokojach, w pokoju zimniej niz na korytarzu. Raczej to Guesthouse niz Hotel. Na plus na pewno cena Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | maszpil [ 10 Sty 2018 14:07 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Jeśli ktoś szuka najtańszego nocelgu to mogę polecić HOSTEL Valentine INN. 1.7KM od bramy Petry pieszo jakeś 30 minut spokojnym krokiem. droga cały czas ulica pod górę W senie sam nocleg, za dodatkowe 3JD śniadanie lub lunchbox - nie brałem . Brałem natomiast kolacje o 19 za 5JD z bufetem. masa jedzenia chyba z 15 potraw zarówno lokalne jak i makaron. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie- polecam. W samym hostelu można kupić alkohol jak by ktoś potrzebował (drogo). Niemniej super klimat i warty swojej ceny. Dodam jeszcze iż poza sezonem letnim omże być zimno w nocy bo nie mają ogrzewania, ale są prześcieradłą i 2 koce więce na pewno nei zmarzniemy. | |
| Autor: | alesikpl [ 04 Lut 2018 02:23 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
My polecamy wspomniany wyżej Peace Way Hotel. Dostałyśmy ładny duży pokój, ręczniki, pościel + całkiem przyzwoite śniadanie! Wszystko było super, jak za te pieniądze (wifi stabilne i szybkie, z gorącą wodą też nie było problemu). Droga do Petry na pieszo b. spokojnym krokiem zajęła nam jakieś 45 min. Zostawiałyśmy też rzeczy na czas zwiedzania Petry, nie było żadnego problemu, a zatem polecamy | |
| Autor: | ziemekb [ 04 Lut 2018 03:16 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Przyłączamy się zdecydowanie do rekomendacji dla Peace Way. Pokoje o bardzo dobrym standardzie, najlepsze jakie mieliśmy w Jordanii. 18 JOD za dwójkę z dobrym śniadaniem (mieliśmy dwie, jedną z podwójnym łóżkiem znacznie większą od drugiej z dwoma pojedynczymi). Życzliwy manager (choć momentami lekko niezorganizowany). Nieco standardowych problemów hydrauliczno technicznych (w jednym pokoju cieknąca woda zewsząd, tylko nie ze słuchawki, w drugim brak jednego panelu szklanego nad wanną), ale ogólnie super. Brak kłopotów z parkowaniem na ulicy tuż pod hotelem. Klima służąca za ogrzewanie - nam bardzo pomogło. Z restauracji obok nie korzystaliśmy, znaleźliśmy lepsze miejsce, ale potwierdzam, że oferują gościom hotelu zniżkę 10% plus darmową zupę i sałatkę - to jeden biznes. | |
| Autor: | smatekk [ 21 Lut 2018 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
ja również przyłączam się do gorącej rekomendacji Peace Way Hotel. Pokój (dwójka) za 19 JOD w dobrym standardzie (można się przyczepić do słabego ciśnienia wody i jej niskiej temperatury) dużym plusem jest dosyć obfite śniadanie, które można zjeść już od 6:30 i wyruszać wcześnie na zwiedzanie Petry. z minusów trzeba zauważyć brak parkingu. Samochód można zostawić tuż przy hotelu, ale na ulicy, która jest dosyć ruchliwa i wąska, także można mieć obawy, czy ktoś nam nie zahaczy o wypożyczony samochód. przy okazji dzięki dla @Washington za odradzenie Al Anbat Midtown Hotel, bo tam mieliśmy pierwotnie rezerwację. | |
| Autor: | Gaszpar [ 08 Mar 2018 22:32 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
a spał ktoś w My Home Petra? Opinie na TA i Bookingu ma świetne a cenę też niczego sobie? | |
| Autor: | Gaszpar [ 25 Mar 2018 22:52 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Ostatecznie wybraliśmy Peace Way Hotel. Spokojnie mogę go polecić. Czytając wcześniejsze opinie mogę powiedzieć, że nic się nie zmieniło i trzymają bardzo dobry poziom. Jedną uwagą jest to, że śniadanie serwują od 7:30. Co dla tych, którzy chcą zwiedzać Petrę od rana może być małym problemem. Inną sprawą jest, że jak zgodnie z informacjami z recepcji przyszliśmy o 7:30 na śniadanie to była grupka osób, która swoje już kończyła, więc może można się jakoś specjalnie umówić. | |
| Autor: | jarp [ 25 Mar 2018 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Ja z czystym sumieniem mogę polecić Tetra Tree Hotel. Z fajnym widokiem z tarasu na dachu. | |
| Autor: | baku baku [ 26 Mar 2018 13:37 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
A ja polecam i to bardzo wspomniany Al Anbat Midtown Hotel ! | |
| Autor: | dawidchyl [ 28 Gru 2018 14:36 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Czy ktoś z Was nocował na dziko gdzieś w okolicach Petry ? Widzę, że Jordan Trail idzie z Petry do Little Petry bez przechodzenia przez główną bramę. Czy na tej trasie można gdzieś przenocować ? Oczywiście bilety do Petry będę miał (na 2 lub 3 dni). Najzwyczajniej na świecie wolę spać gdzieś pośród gór niż wracać się do wioski. | |
| Autor: | jaszon [ 23 Sty 2019 13:58 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Przyłączam się do chóru wcześniejszych pochwał Peace Way Hotel | |
| Autor: | vasquez37 [ 27 Lut 2019 00:12 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Polecam w Wadi Musa Hotel La Maison http://lamaisonhotel.com.jo/home.html Wzięliśmy 2 pokoje bez wcześniejszej rezerwacji - tylko podglądając dostępność na booking i negocjując niższą cenę. Pokoje bardzo zbliżone do standardów "europejskich", super śniadania. Lokalizacja praktycznie kilkaset metrów od petra visitor center, parkowanie przed hotelem na ulicy. z kolei Petra Palace https://www.booking.com/hotel/jo/petra-palace.en-gb.html mocno wyeksploatowana aczkolwiek jak się trafi w dobrej cenie to czemu nie | |
| Autor: | Patyczok [ 10 Mar 2019 15:02 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Ma ktoś z Was adres mailowy do Peace Way Hotel? Na bookingu i innych platformach widnieje jako niedostępny, w googlach tylko numer telefonu. Zamknęli się, czy co? | |
| Autor: | Anonymous [ 27 Maj 2019 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Petra/Wadi Musa |
Również przyłączam się do pochwał Peace Way Hotel. Bardzo dobry standard. Czysta pościel, nowoczesna łazienka, klima tv, dobra lokalizacja blisko sklepów i restauracji w Wadi Musa. Być może pokoje są trochę za małe, ale na 1 i 2 noce można wytrzymać. Również ze znalezieniem miejsca w na samochód przed hotelem nie ma problemu. Śniadanie smaczne i wystarczające. Menager rzeczywiście trochę nieprzytomny, ale siedzi tam chyba całą dobę i oczy ma na zapałki. Można płacić kartą. Revolut śmiga bez problemu. Na przeciwko bank i bankomat. Da się również z buta dotrzeć do Petry. | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |