Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[BER] parking
parking,1287,158491
Strona 20 z 37

Autor:  Esiak [ 30 Cze 2021 11:34 ]
Temat postu:  Re: [BER] parking

Przerobił już ktoś procedurę wjazdu na parking z rezerwacją?
W instrukcji piszą o zeskanowaniu kodu qr rezerwacji przy wjeździe w celu identyfikacji i że otrzymujemy bilet potrzebny do wyjazdu z parkingu.
Ale w kolejnym punkcie jest napisane aby nie wyciągać biletu przy wjeździe.... Więc jak to w końcu jest rozwiązane...?
Cytuj:
1. Please make sure to have the print out of the email confirmation (Home Printed Ticket with barcode) available on your arrival here. Please hold your print out with the barcode in front of the scanner at the barrier to identify your booking when entering. You will receive a ticket which must be used for exit. Please note that the new ticket is required when leaving the parking facility to open the barrier.
2. Please do not pull a ticket at the barrier during the entry! If you did even so please keep the ticket and go straightaway to our parking office at parking garage P3, level 0 at Airport Berlin-Brandenburg.
3. If you should encounter problems at the barrier during entry or exit, use the "call help" key so that our staff can assist you. Our parking control centre is staffed around the clock.

Autor:  Raku90 [ 30 Cze 2021 11:44 ]
Temat postu:  Re: [BER] parking

Według mnie skanujesz kod QR i dostajesz "ticket" który wyciągasz i przy wyjeździe go skanujesz / wkładasz. Z podpunktem 2 raczej chodzi o to, żeby nie "drukować" biletu bez zeskanowania kodu QR, bo wtedy policzy Ci jako normalny bilet.

Autor:  trunks [ 30 Cze 2021 11:49 ]
Temat postu:  Re: [BER] parking

przerabiałem w zeszłym tygodniu, skanujesz kod przy szlabanie wjazdu, dostajesz bilet, potem przed wyjazdem ten bilet wkładasz jeszcze do automatu który sprawdzi czy na pewno jest opłacone, potem dopiero bilet skanujesz przy szlabanie wyjazdowym.

Autor:  Kański [ 30 Cze 2021 14:06 ]
Temat postu:  Re: [BER] parking

Procedura jak powyżej, ale bez wkładania biletu do biletomatu. Zadziałał wyjazd z parkingu na pobrany bilet bez żadnego automatu.

Autor:  cypel [ 30 Cze 2021 14:09 ]
Temat postu:  Re: [BER] parking

Dokładnie, nie trzeba wkładać biletu do automatu przed wyjazdem z parkingu, od razu pod szlaban jechać

Autor:  trunks [ 30 Cze 2021 14:40 ]
Temat postu:  Re: [BER] parking

W takim razie miałem pecha bo na P6 jak od razu pod szlabanem próbowałem czytać kartę to nic nie szło, dopiero po włożeniu do automatu wypuścił.

Autor:  leemc [ 09 Lip 2021 09:03 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Wassmansdorf - w środku tygodnia parking przy ulicy zapchany po brzegi (może 1 miejsce wolne by się znalazło).

Samochód na 2tyg zostawiłem przy Bohnsdorfer Chaussee (zostawiałem w weekend to było prawie pusto, w lipcu w tygodniu full).
Image

Popularne zrobiło się także miejsce na sąsiednim zaułku Gartenstrasse kilka metrów od komisariatu.
Image

Nic tylko przykręcić tablice, założyć blokadę na kierownicę i spokojnie można parkować ;)


Uwaga dotycząca biletów na S-Bahn:
pomiędzy stacjami Flughafen BER Terminal 1-2 - Wassmansdorf - Flughafen BER Terminal 5 można w automacie na lotnisku kupić bilet na jazdę między terminalami 1 i 5 za 1,70€.

Autor:  ofer [ 01 Sie 2021 20:47 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

leemc napisał(a):
Wassmansdorf - w środku tygodnia parking przy ulicy zapchany po brzegi (może 1 miejsce wolne by się znalazło).


UWAGA: Dwukrotnie ostatnio będąc w BER na Wassmansdorf wszystko było zapchane. Miejsce padło ofiarą swojego sukcesu ;)
UWAGA nr 2: Na Wassmansdorf można parkować tylko w zatoczkach! Nie sugerować się autami zaparkowanymi poza zatoczkami np. w ślepej odnodze parkingu - wszystkie auta zaparkowane poza zatoczkami bez wyjątku otrzymują mandat. Nie polecam. Widząc karteczki (mandaty) za wycieraczkami tych aut udałem się pod komisariat - tam jest obecnie większa szansa na miejsce.

Autor:  aisin [ 02 Sie 2021 15:37 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Cześć.
Pierwszy raz będę leciał z BER. Czy parkowanie na P+R Altglienicke jest jeszcze możliwe, czy lepiej sobie odpuścić? Mam pełne ubezpieczenie, więc uszkodzeniami się nie martwię - bardziej tym, czy znajdę jakieś wolne miejsce w piątek bardzo wcześnie rano. :D

Myślałem o Wassmansdorf, ale ze względu na ograniczenie do 12h na P+R oraz brak miejsca w uliczkach dojazdowych chyba z niego zrezygnuję.

Autor:  xionc [ 09 Sie 2021 00:26 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Jak parkujecie w okolicach komisariatu (Bohnsdorfer Chaussee/Gartenstrasse), to podjeżdżacie na BER S-bahnem spod terminala 5 (dawne SXF)?

ps. Zbudowali już to gimnazjum przy Umgehungsstraße (wg google maps już jako Pestalozzistraße)? Wróciła możliwość parkowania w zatoczkach?

Autor:  vincenz [ 09 Sie 2021 11:51 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

@xionc tak, gimnazjum już jest zbudowane. Ale na Pestalozzistraße jest zakaz parkowania i nie ma tam żadnych zatoczek. Zatoczki są na Hans Grade Allee i tam nic się nie zmieniło w kwestii parkowania.
Jedyny odcinek Pestalozzistraße dostępny do parkowania to ten z tyłu Mercedesa koło cementowni.

Autor:  aisin [ 15 Sie 2021 16:12 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

aisin napisał(a):
Cześć.
Pierwszy raz będę leciał z BER. Czy parkowanie na P+R Altglienicke jest jeszcze możliwe, czy lepiej sobie odpuścić? Mam pełne ubezpieczenie, więc uszkodzeniami się nie martwię - bardziej tym, czy znajdę jakieś wolne miejsce w piątek bardzo wcześnie rano. :D

Myślałem o Wassmansdorf, ale ze względu na ograniczenie do 12h na P+R oraz brak miejsca w uliczkach dojazdowych chyba z niego zrezygnuję.

Podbijam moje pytanie - czy ktoś ostatnio korzystał z P+R Altglienicke, czy raczej nie ma to już sensu i są lepsze miejsca? :)

Autor:  Kian [ 15 Sie 2021 17:46 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Dwa razy parkowalem przy S-bahn S-Waßmannsdorf i bylo ok. mysle ze to najlepsze rozwiazanie.

Autor:  aisin [ 15 Sie 2021 18:10 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

A o której godzinie zostawiałeś samochód? Czytałem w tym temacie że te miejsca często lubią być zajęte, dlatego zastanawiam się nad alternatywami.

Autor:  smieci [ 15 Sie 2021 21:07 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

@aisin Ja byłem raz w piątek/sobota ok 1:00 (noc) i były 2 wolne miejsca. Drugi raz ok 5:00 rano w sobotę było 1 wolne i jeszcze piątek/sobota ok 2:00 (noc) były może ze 3 wolne. Wszystko w te wakacje.

Autor:  aisin [ 16 Sie 2021 23:53 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

OK, będę w takim razie tam próbował - planuję być tam w piątek o 4:00 rano, więc może będę miał szczęście. Jak się nie uda, to będę jechał w kierunku Hans Grade Allee i tam będę szukać. Ciekawe co z tego wyjdzie :D
Dzięki :)

Autor:  surebet [ 20 Sie 2021 11:53 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Chciałbym wziąć nocleg w jednym z pobliskich hoteli i zostawić bezpłatnie auto na parkingu hotelowym na kilka dni.
Mam potwierdzenie, że jest taka możliwość w CAMPANILE BERLIN BRANDENBURG AIRPORT oraz Motel Plus Berlin-Schönefeld.
W obu przypadkach informują mnie jednak, że są to publiczne parkingi przed hotelami i nie są strzeżone ani monitorowane.

Czy ktoś korzystał może z tych parkingów?

Autor:  vincenz [ 20 Sie 2021 12:06 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Obydwa te miejsca znajdują się przy Hans-Grade-Allee, gdzie wielu forumowiczów zostawiało już auta.
Jeśli chcesz zostawić auto na parkingu przed sklepem Norma, to sprawdź, czy parkowanie nie jest tam ograniczone czasowo takim charakterystycznym zegarkiem.

Autor:  d-t-x [ 20 Sie 2021 18:56 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Dein Stellplatz ma stałe, czy ruchome ceny? Mam 3 tygodnie do wylotu - bookować już teraz, czy jeszcze poczekać?

Autor:  Poznaniakk [ 21 Sie 2021 07:40 ]
Temat postu:  Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku

Sobota 7.00 rano raport.
Na Wassmansdorf miejsc brak.
Pojechałem pod komisariat Bohnsdorfer Chaussee i miejsce bez problemu znalazłem. Wydaje się bezpiecznie i mam nadzieję, że za 2 tygodnie moje auto dalej tu będzie ???

Strona 20 z 37 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/