Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#101 PostWysłany: 07 Maj 2025 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 394
Kilometry: 700 800
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
Siema
Szybkie pytanie- składam wniosek o Visa Prior to Arrival i trzeba wskazać miejsce z, którego przybędzie się do Pakistanu. Ja mam połączenie Wawa-Szardża-Karaczi. Więc rozumiem, że wybrać należy Emiraty?
Pytam w kwestii tej informacji przy składaniu wniosku:
"In case you are not present in your home country and are applying for visa from a third country THEN it is MANDATORY to upload PROOF OF LEGAL RESIDENCE under the Documents/Photograph section of the application - Failure to do so might result in REJECTION of your application."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#102 PostWysłany: 07 Maj 2025 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2923
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 811
Krajów: 146 / 68.2%
HON fly4free
Na pewno chcesz lecieć w obliczu obecnej sytuacji w kraju?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#103 PostWysłany: 07 Maj 2025 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 394
Kilometry: 700 800
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
@cart mam na uwadze obecną sytuację. Do wyjazdu mam jeszcze ponad 2 tygodnie więc zobaczę jak rozwinie się sytuacja. Więc mimo to wniosek chcę złożyć i utknąłem na tym punkcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#104 PostWysłany: 09 Maj 2025 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 394
Kilometry: 700 800
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
Sorka za post pod postem. Wniosek o wizę prior to arrvial wysłany wczoraj. Wiza przyznana dziś. Więc teraz czekać tylko na rozwój sytuacji. Do wniosku dołączyłem zdjęcie, paszport, potwierdzenie z hotelu z bookingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#105 PostWysłany: 30 Maj 2025 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2011
Posty: 34
Loty: 17
Kilometry: 70 660
Krajów: 10 / 4.7%
Witam. Sytuacja podbramkowa. Złozony wniosek o Visa Prior to Arrival, w moim imieniu wniosek składał warszawski pośrednik, sama poległam już na etapie rejestracji konta w systemie POVS z powodu mojego dwuczłonowego nazwiska, ich system mnie nie puścił...bo tak. Ale do brzegu...po załadowaniu pliku z rezerwacją guesthouse, pośrednik otrzymał informację o potrzebie uzupełnienia wniosku o dokument NIC ( pakistański dowód osobisty) właściciela Guesthouse. Pośrednik dzwoni do mnie żebym ogarnęła im ten temat, bo twierdzą, że dokumenty wszelakie s a po stronie aplikującego. Ja przez booking.com do właściciela miejsca noclegowego, znalazłam go też na Whatsapp, więc tam też napisałam z prośbą o udostępnienie kopii NIC. Właściciel nie odczytuje wiadomości, ale połączenie głosowe na Whatsapp odebrał, dokumentu nie udostępni, nie rozumie do końca w jakim celu miałby to zrobić, prośby i moje wyjaśnienia na nic się nie zdały. Co radzicie w tej sytuacji zrobić?? bardzo proszę o podpowiedzi, pośrednik chyba słabo sobie z tematem radzi

Załączniki:
Zdjęcie WhatsApp 2025-05-30 o 08.54.10_21b28749.jpg
Zdjęcie WhatsApp 2025-05-30 o 08.54.10_21b28749.jpg [ 67.47 KiB | Obejrzany 1420 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#106 PostWysłany: 31 Maj 2025 10:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Zmienić guesthouse na inny lub wybrać jakiś hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#107 PostWysłany: 03 Cze 2025 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 394
Kilometry: 700 800
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
Tak samo jak @marek2011 radzę szybko klepnąć jakiś hotel na booking. Ja robiłem 2 rezerwacje. Pierwsza to był też guesthouse i tam się nie doczekałem potwierdzenia więc dzień później szybko zaklepałem normalny hotel i wyciąg z takiej rezerwacji dołączyłem do wniosku. Nie było żadnych pytań. Po przylocie na lotnisku prosili tylko o adres hotelu.
Swoją drogą jaki koszt składania wniosku przez pośrednika?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomekson12 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#108 PostWysłany: 26 Sie 2025 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2023
Posty: 13
Do wniosku wystarczy zwykłe potwierdzenie rezerwacji (z datą pobytu i nazwiskiem/nazwiskami podróżnego), nie jest potrzebny dokument właściciela. Taki dokument jest wymagany tylko w przypadku zaproszenia przez osobę prywatną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#109 PostWysłany: 08 Wrz 2025 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Bulusia napisał(a):
No właśnie wszystko może być wymagane i jest to wyłącznie kwestia fantazji urzędnika w Isla. We wniosku nie ma co prawda zakładki "potwierdzenia noclegów", ale jest zakładka others i to "inne" w zasadzie nie ma ograniczeń, co pokazuje mój przypadek.

@Mono
Na tej stronie https://visa.nadra.gov.pk/photograph-guide/ metodą prób i błędów tak długo wciskaj fotę aż zaakceptuje. Jeśli zaakceptuje na tej stronie, zaakceptuje również na stronie wniosku


Niestety niekoniecznie. U mnie walidator przyjmuje zdjęcie i pokazuje, że jest ok, ale formularz wizowy już nie przyjmuję. Ręce opadają... :-(

Ktoś coś podpowie?
Góra
 Profil Relacje PM off
novart lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#110 PostWysłany: 09 Wrz 2025 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1673
Loty: 765
Kilometry: 1 296 868
Krajów: 98 / 45.8%
srebrny
@pawfazi
Spróbuj zmienić zdjęcie z kolorowego na czarno-białe.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#111 PostWysłany: 09 Wrz 2025 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Poddałem się na WWW. Wiza do Indii to pikuś do tego wniosku. Drugiego dnia nie mogłem się zalogować na konto. Nowe konto też nie pomagało - dramat. 2 dni w plecy.
Ale...
Jest też aplikacja mobilna. I tutaj przełom - wszystko idzie całkiem nieżle - wniosek szybko złożony. Także polecam jak ktoś nie chce tracić nerwów.
Są dostępne wesje na iOS i Androida. Na zdjęciu QR kody do ściągnięcia.
Załącznik:
paki.png
paki.png [ 59.17 KiB | Obejrzany 1136 razy ]

Po rejestracji wybiera się opcje jak na zdjęciu i dalej intuicyjnie idzie...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#112 PostWysłany: 10 Wrz 2025 17:25 

Rejestracja: 19 Sty 2024
Posty: 3
U mnie znowu aplikacja nie dzialala bo blad serwera przy robieniu zdjecia :D
A przez www poszlo bez problemu i zdjecie od razu przyjete.

Generalnie update dla potomnych co beda tu szukac informacji w przyszlosci - po wyslaniu wniosku wrocili do mnie tylko o podeslanie rezerwacji z hotelu. Rezerwacja z booking na kilka pierwszych dni przeszla bez zadnych pytan. Wiza wydana w ok 24h
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#113 PostWysłany: 12 Wrz 2025 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Dodam dla potomnych, bo straciłem jeszcze sporo czasu na tę wizę i może komuś będzie łatwiej.

Aplikacja jest dobra jak nie będą chcieli dodatkowych dokumentów. U mnie też poprosili o dosłanie potwierdzenia rezerwacji hotelu. I tu się zaczął kolejny problem. W apce nie da się dosłać dokumentu, a po zalogowaniu się na konto przez WWW (nagle zaczeło działać logowanie) system nie widzał mojego wniosku (pomimo tego, że był widoczny w apce) :-(

Przez support udało mi się pozyskać od nich maila i prowadziłem z nimi korespondencję w sprawie moich problemów. Wysłałem im potwierdzenie na maila supportu: evisa.support1@nadra.gov.pk i po jednym dniu zatwierdzili wniosek. Można go pobrać na szczęście z apki. Także po długich przebojach sukces - wiza przyznana. Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#114 PostWysłany: 06 Sty 2026 16:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Pakistan zawiesza darmową wizę dla Polaków, w trybie natychmiastowym.

Będzie płatna 35 USD

https://visasnews.com/en/pakistan-suspe ... onalities/
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#115 PostWysłany: 06 Sty 2026 18:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
No nie dobrze, bo mam bilety na wrzesień.
Ale może to jakieś chwilowe zawirowanie i wszystko się pozytywnie wyjaśni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#116 PostWysłany: 06 Sty 2026 18:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Za dużo agentury bez jakiejkolwiek kontroli im wjeżdżało. Po akcji terrorystycznej w Caracas, żaden trzeźwo myślący rząd nie będzie ułatwiał działań obcychszpiegów, na szkodę swojego państwa. Jak zwykle ucierpią i zaplacą biedni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#117 PostWysłany: 16 Lut 2026 16:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Czy ktoś może starał się już o wizę w tym roku?
Czy oprócz opłat sam proces jest rzeczywiście bardziej skomplikowany/utrudniony/wydłużony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#118 PostWysłany: 14 Mar 2026 14:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Zgodnie z nową polityką, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wycofało się z uprawnień do wydawania wiz on arrival i wiz online. Wizy pakistańskie będą teraz wydawane wyłącznie przez właściwe ambasady i misje dyplomatyczne kraju.

Źródła w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podały, że cały system rozpatrywania wniosków wizowych będzie teraz realizowany kanałami dyplomatycznymi. Wnioskodawcy nadal będą mogli jednak składać wnioski wizowe za pośrednictwem istniejącego portalu internetowego.

Po złożeniu wniosku online, sprawa zostanie przekazana do właściwej ambasady Pakistanu w celu rozpatrzenia. Wizy zostaną wydane dopiero po uzyskaniu zgody ambasady.

https://propakistani.pk/2026/03/12/paki ... nationals/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#119 PostWysłany: 12 Kwi 2026 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 411
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
Krajów: 106 / 49.5%
niebieski
Sudoku napisał(a):
Czy ktoś może starał się już o wizę w tym roku?
Czy oprócz opłat sam proces jest rzeczywiście bardziej skomplikowany/utrudniony/wydłużony?


Hej

Plany odwiedzenia Pakistanu aktualne?
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#120 PostWysłany: 12 Kwi 2026 20:32 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Sudoku napisał(a):
No nie dobrze, bo mam bilety na wrzesień.
Ale może to jakieś chwilowe zawirowanie i wszystko się pozytywnie wyjaśni.

Też mam na wrzesień. Na szczęście do ambasady blisko.
Jak będzie bliżej wyjazdu, to dam znać, jak się sprawy mają w realu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group