Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 04 Wrz 2015 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 714
Loty: 169
Kilometry: 200 714
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
thoth napisał(a):
Moja rada: znajdź kogoś, kto jeździ do Rosji i niech to za Ciebie zapłaci.

Można też szukać kogoś, kto ma konto w rosyjskim banku i mógłby to załatwić przez net.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 05 Wrz 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 623
Loty: 250
Kilometry: 689 410
Krajów: 68 / 31.8%
niebieski
Tak właśnie próbuję na chwilę obecną zrobić. Przez kogoś z rosyjskiego banku żeby przy okazji uniknąć prowizji, która w polskich bankachc jest czasem znaczna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#23 PostWysłany: 06 Wrz 2015 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 158
- jak wyglada taka deportacja? wsadzaja cie w pierwszy lepszy lot cywilny do Polski czy jak?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Wrz 2015 00:05, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#24 PostWysłany: 06 Wrz 2015 03:50 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
kefirm napisał(a):
Tak właśnie próbuję na chwilę obecną zrobić. Przez kogoś z rosyjskiego banku żeby przy okazji uniknąć prowizji, która w polskich bankachc jest czasem znaczna.


W polskich to wiadomo, że koszty będą spore, ale to przeważnie opłata za przelew międzynarodowy, która rzeczywiście może być większa od samego mandatu/kary, jaką masz do zapłacenia. Ale, jak wspomniałem, rosyjskie banki też miały duże prowizje, po kilkadziesiąt procent. Nie wiem, czy to się zmieniło, bo od kilku lat nie miałem za bardzo kontaktu, ale raczej nie sądzę. No ale i tak to będzie na pewno mniejszy koszt, niż za przelew z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 06 Wrz 2015 09:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
A może spróbuj załatwić to przez rosyjski konsulat - mają ich kilka w PL.

Jeśli akurat w Twoim mieście nie ma, to może udałoby się wpłacić kasę na jakieś ich konto (po uprzednim uzgodnieniu), a oni przekażą dalej?

A tak przy okazji, jeśli teraz zostałeś deportowany, to masz zakaz wjazdu do FR przez jakiś czas, czy nie ma to znaczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 06 Wrz 2015 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 623
Loty: 250
Kilometry: 689 410
Krajów: 68 / 31.8%
niebieski
@czukuczuku - po jakiejś godzinie czekania na protokół, który musiałem podpisać w kilku miejscach przyszedł pan z Aeroflotu i zapytał dokąd chcę lecieć. Nie wiem na ile to było pytanie otwarte i z jakiej puli mogłem wybierać ale po prostu powiedziałem, że niech będzie Warszawa. Najbliższy do Warszawy odlatywał za godzinę, więc od razu stwierdzili, że nie zdążę. Następny lub następne dwa to były chyba maszyny LOT'u bo powiedzieli, że to nie jest ich. Zatem poleciałem dopiero tym po 17, więc niestety musiałem czekać od około 10h (o 7 przyleciałem, o 9 były wszystkie papierki gotowe).

@Sudoku - z ciekawości zapytałem co się stanie jeśli "spóźnię" się z zapłatą i dowiedziałem się, że wtedy mógłby być problem z wjazdem do Rosji. Jak zapłacę, prześlę im potwierdzenie faxem to powinno być wszystko ok. Do konsulatu napisałem w piątek, zobaczymy czy i co odpiszą.

Przez znajomych znalazł się ktoś kto ma konto w rosyjskim banku i podobno przeglądarka przerzucała automatycznie do strony z mandatami czy coś takiego, gdzie należało podać numer paszportu. Zatem mam nadzieję, że jest już zapłacone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#27 PostWysłany: 06 Wrz 2015 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 158
hmm, i za ten lot deportacyjny sie nie placi, tak? ciekawe czy np do Tokio by sie dalo tak poleciec;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Wrz 2015 00:07, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Offline
#28 PostWysłany: 06 Wrz 2015 09:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
swoją drogą to ciekawe, ze Cie Aeroflot wpuścił na pokład w Waw. Chyba sami nie wiedzieli, ze potrzebujesz wizę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 06 Wrz 2015 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 623
Loty: 250
Kilometry: 689 410
Krajów: 68 / 31.8%
niebieski
Nie w Warszawie. Leciałem z Taszkientu (UZ) i już był problem bo na loty do Mińska i chyba do Kazachstanu nie odprawiają bagażu do miejsca docelowego. Powiedzieli, że muszę odebrać w Moskwie, na co odparłem że nie ma takiej opcji bo nie mam wizy żeby wyjść i nadać bagaż ponownie do Mińska. Przesunęli mnie na bok na i powiedzieli, że ktoś z linii przyjdzie pomyśleć co ze mną zrobić. Po 10 minutach przyszedł jakiś rozentuzjazmowany pan, stwierdził że nie ma problemu, że nadadzą do Moskwy telegram, a ja na tranzycie podejdę do stanowiska, przedstawię się i oni będą wiedzieli żeby odebrać mój bagaż i nadać go w moim imieniu. No i wydrukować mi nową kartę pokładową na lot do Mińska. A w Moskwie w 5 sekund po podejściu do stanowiska usłyszałem, że nie polecę do Mińska bez wizy rosyjskiej :D
Ale masz rację chyba sami nie wiedzieli, że jej potrzebuję bo mogli mnie nie wpuścić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
czukuczuku napisał(a):
hmm, i za ten lot deportacyjny sie nie placi, tak? ciekawe czy np do tokyo by sie dalo tak poleciec;)

To czekamy na pierwszego śmiałka. Możnaby z tego złożyć niezły kosztowo RTW :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Offline
#31 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
prawo mówi, że koszty deportacji ponosi przewoźnik. Stąd zazwyczaj dokładnie to sprawdza, nawet w krajach 3 świata ;)

ciekawe czy mogłeś wybrać Mińsk jako deportacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
Offline
#32 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 623
Loty: 250
Kilometry: 689 410
Krajów: 68 / 31.8%
niebieski
Tak, za lot deportacyjny się nie płaci.
Przeszło mi przez myśl jakieś Vancouver czy Nowy Jork z początku :D
Właśnie Mińska nie mogłem wybrać bo tak czy siak musiałbym wyjść ze strefy tranzytowej i przejść na terminal krajowy.
Przewoźnik w tym przypadku musi zapłacić jeszcze karę bo wychodzi z tego, że miał mnie poinformować o tej nietypowej potrzebie posiadania wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#33 PostWysłany: 06 Wrz 2015 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1263
niebieski
Sudoku napisał(a):
czukuczuku napisał(a):
hmm, i za ten lot deportacyjny sie nie placi, tak? ciekawe czy np do Tokio by sie dalo tak poleciec;)

To czekamy na pierwszego śmiałka. Możnaby z tego złożyć niezły kosztowo RTW :D

Wątpię w to że jakieś Tokio czy NYC by wyszło , bo tam potrzebna jest kolejna wiza. Natomiast w ramach UE sky is the limit, wydaje mi się że bez problemu można by sobie polecieć na wakacje w Portugalii czy na Malcie twierdząc że tam mieszkamy :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Wrz 2015 12:35, edytowano w sumie 1 raz
'T' w cytacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 06 Wrz 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 158
do Japonii nie trzeba wizy:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#35 PostWysłany: 06 Lis 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 158
musze sie przyznac ze malo brakowalo a tez niedawno odbyl bym ladny lot deportacycyjny, z Caracas do Polski, ale jakos udalo mi sie przekonac urzednikow by wywiezli mnie tylko do Kolumbii:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 06 Lis 2015 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5445
Loty: 155
Kilometry: 317 243
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Jak już zrobiłeś sobie chwilę prawdy to przyznaj się co narozrabiałeś :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#37 PostWysłany: 06 Lis 2015 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 158
aaa nic wielkiego, rzekomo przekroczylem dlugosc pobytu turystycznego...

cala historie opisalem tu; http://www.tierralatina.pl/forum/viewto ... 30cde13c8e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#38 PostWysłany: 06 Lis 2015 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 623
Loty: 250
Kilometry: 689 410
Krajów: 68 / 31.8%
niebieski
Nieźle. Na miejscu tego Chilijczyka z marihuaną to miałbym pełno w spodniach i przed oczami jakieś najgorsze Amerykańskie więzienie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 06 Lis 2015 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 158
z tym tez tak do konca nie wiadomo, bo np na wikitravel pisza ze do 20gr mozna miec...

Załącznik:
uploadfromtaptalk1446825150568.png
uploadfromtaptalk1446825150568.png [ 122.08 KiB | Obejrzany 9383 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 25 Gru 2015 17:06 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 15
kefirm napisał(a):
W ubiegłym miesiącu zostałem deportowany z Rosji



Na załączonym kwitku widać, że zadarłeś z FSB. Czy sprawa się jakoś wyjaśniła? :) Przy okazji, jak wyglądało oczekiwanie na samolot? Siedziałeś w jakimś pokoju czy miałeś swobodę poruszania się? Dostałeś jakieś jedzenie czy kompletnie nic? Straż Graniczna odprowadziła Cię do samego samolotu? Pytam z ciekawości, bo deportacja zawsze kojarzy się za łapaniem groźnych szpiegów i nagłówkami w mediach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group