| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Oman - wiza oman-wiza,1216,57882 | Strona 3 z 14 |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 06 Sty 2017 20:26 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Moje drugie doswiadczenie z wiza. Tym razem nie moglam wystapic online, nie wiem dlaczego, ale za kazdym razem prowadzilo mnie przez opcje Sponsor, mimo ze nie powinno dla wizy turystycznej. W zwiazku z tym musialam kupic na lotnisku w Salalah. Polecam miec lokalna walute, bo 10 dniowa wiza kosztuje 5 OMR, ale 20 euro lub dolarow, znacznie wiecej. Nie chca wymienic euro na lokalna walute i dopiero sprzedac wizy, po prostu kasuja 20 euro i koniec. Nie mozna placic karta. | |
| Autor: | loo [ 07 Sty 2017 01:31 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Dokładnie tak samo było na lotnisku w Maskacie. Ja akurat miałem riale z poprzedniej wizyty, ale przelicznik był taki, jak piszesz: 5 OMR / 20 EUR / 10 dni. | |
| Autor: | kfas [ 23 Lut 2017 02:39 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Hej, a nie jest przypadkiem w ten sposób ? To jest oficjalna strona policji omańskiej, wydaje się wiarygodna? Ponadto - czy to prawda, że poza ewentualną opłatą za wizę omańską trzeba także zapłacić za opuszczenie Dubaju? -- 23 Lut 2017 01:40 -- obrazek się nie zalinkował, screenshot jest tu https://1drv.ms/i/s!ApAewyer4d3dvjwrmvxkHzU0aC5I | |
| Autor: | kspr [ 23 Lut 2017 10:12 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
O opłatach przy wyjeździe z kraju nie słyszałem, ani nie widziałem żadnych oficjalnych informacji. Dwa lata temu na pewno takiej opłaty nie było. Strona omańskiej policji jest wiarygodna, można to już ogarnąć online, chociaż formalności na miejscu nie były zbyt skomplikowane tak czy inaczej. | |
| Autor: | koleszka [ 23 Lut 2017 10:52 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
jest oplata wyjazdowa z ZEA (transportem lądowym) w wysokości 35 AED od osoby. Przy wylocie nie ma tej opłaty. | |
| Autor: | littleboy1989 [ 23 Lut 2017 11:13 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
A jest oplata wyjazdowa z Omanu? Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | koleszka [ 23 Lut 2017 12:48 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Opłaty wyjazdowej z Omanu nie ma. | |
| Autor: | koniokrad [ 02 Mar 2017 19:13 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Dziwne że nie można było płacić karta. Tak się składa że za każdym razem gdy przekraczałem granicę Omanu nie było innej opcji jak zapłata kartą. Gotówki nie chcieli, także OMR. W Muskacie płaciło się w okienku jednej z 2 firm przesyłającej pieniądze (nie pamiętam nazwy) i z kwitkiem szło się 5 metrów dalej do imigration. | |
| Autor: | Johnny Bravo [ 09 Mar 2017 17:35 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
peter1956 napisał(a): NIEAKTUALNE. Mimo lądowania na DXB, pieczątki i dopytywania się o darmową wizę na przejściu drogowym na trasie Dubaj-Muskat - musieliśmy zapłacić normalnie za Wizę [grudzień 2016]. Faktycznie, opłata wyjazdowa z emiratu Dubaj nas zaskoczyła, a jeszcze bardziej to, że można było płacić tylko gotówką. Do tego dostaliśmy kwit, na którym było napisane, że te 35AED to DEPOZYT, teoretycznie do odebrania na powrocie z Omanu. Jak potwierdziliśmy jednak przy okienku, dla emirackich pograniczników taki "depozyt" jest bezzwrotny... Pozdrawiam. | |
| Autor: | xkr [ 07 Kwi 2017 13:48 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Aga_podrozniczka napisał(a): Tym razem nie moglam wystapic online, nie wiem dlaczego, ale za kazdym razem prowadzilo mnie przez opcje Sponsor, mimo ze nie powinno dla wizy turystycznej. Tutaj podobnie, próbowałem wystąpić o wizę online używając tego linka: https://www.rop.gov.om/visa/english/onl ... _main.aspx, ale nie było możliwości wypełnienia formularza bez ominięcia danych Sponsora. ![]() Korzystałem również z drugiego formularza na https://evisa.rop.gov.om/home, wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie, ale za każdym razem ich dostawca płatności internetowych nie zezwalał mi na płatność za wizę — nie wyświetlał żadnych możliwości płatności, zgłaszał błąd, bez możliwości ponownej próby. Wizy zakupimy na lotnisku. | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 07 Kwi 2017 13:52 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Drugi link jest prawidlowy, ja chyba przez pomylke probowalam uzyc tego pierwszego przy drugiej wizycie, stad problem z zakupem online. Nie mialam problemu z platnoscia angielska karta kredytowa przy pierwszej okazji. | |
| Autor: | gdanszczanka76 [ 10 Kwi 2017 02:50 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Wjazd przez Dubaj nie upoważnia do bezpłatnego pobytu w Omanie. 5 riali to pobyt 10 dniowy Można przedłużyć o następne 10 dni za 5 riali. Pobyt 30 dniowy to 20 riali Każdy dzień przekroczenia daty opuszczenia Omanu to 10 riali kary | |
| Autor: | asikczek [ 10 Kwi 2017 19:19 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
witam, Czy aby zakupić wizę na lotnisku w Mascacie trzeba mieć potwierdzoną rezerwację pobytu (hotel itp)? Gdzie mogę dokonać wymiany waluty na riale przed zakupem wizy? Lepiej zaopatrzyć się w euro czy dolary? Wylatuję w czwartek 13.03 z Warszawy przez Dubaj | |
| Autor: | guest [ 10 Kwi 2017 20:50 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Moja dziewczyna przylatuje z Abu Dhabi do Muscatu Etihadem. Tam ma stop ponizej 6h na lot Oman Air. Rozumiem, ze wiza ciagle wymagana? | |
| Autor: | Sudoku [ 10 Kwi 2017 21:05 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Jeśli opuszcza strefę tranzytową, to tak. | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 11 Kwi 2017 01:12 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
asikczek napisał(a): witam, Czy aby zakupić wizę na lotnisku w Mascacie trzeba mieć potwierdzoną rezerwację pobytu (hotel itp)? Gdzie mogę dokonać wymiany waluty na riale przed zakupem wizy? Lepiej zaopatrzyć się w euro czy dolary? Wylatuję w czwartek 13.03 z Warszawy przez Dubaj Najlepiej pewnie kupic riale przed wyjazdem, bo na lotnisku punkt wymiany waluty, to punkt zakupu wizy. Jak pisalam wczesniej, oplata za wize w dolarach i euro, jest duzo wyzsza niz w OMR. Inna opcja to wystapic online o wize i zaplacic z gory, nie bedzie problemu z wymiana waluty od razu i ominiesz kolejke do kupna w okienku. | |
| Autor: | Eryk87 [ 12 Kwi 2017 15:31 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Nie jest potrzebna rezerwacja hotelu, nikt na lotnisku nie pytał o to. | |
| Autor: | gdanszczanka76 [ 14 Kwi 2017 01:54 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Eryk87 napisał(a): Nie jest potrzebna rezerwacja hotelu, nikt na lotnisku nie pytał o to. To że ciebie nie pytano o hotel to nie znaczy że rezerwacja nie jest potrzebna. Ja takową musiałam się wykazać lecac z Singapuru. Dobrze że mam aplikację na hotele sieciowe bo rezerwacja Musiała mieć potwierdzenie( czyli konkretny nr) Więc łaskawie nie wprowadzaj innych w błąd. Większość z was będzie podróżowac z ZEA ,ale nie wszyscy więc wykazcie się trochę , ale nie poto by nabijać sobie liczbę postów. | |
| Autor: | Arekkk [ 15 Kwi 2017 15:18 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Orientujecue się czy na lotniskach LUX lub MXP mozna kupić w kantorach omanskie riale? Mamy calodniowy stop w Muscacie i chcemy pojechać do stolicy. | |
| Autor: | travelerka [ 15 Kwi 2017 15:55 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
@Arekkk Moi znajomi mieli w zeszłym roku ten sam problem. Nie wiem jak w LUX, ale na MXP nie udało im się nigdzie znaleźć omańskiej waluty. Nie sądzę, żeby coś się w tej kwestii zmieniło. | |
| Strona 3 z 14 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |