| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Oman - wiza oman-wiza,1216,57882 | Strona 12 z 14 |
| Autor: | Kamil8989 [ 08 Sty 2023 20:36 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Cześć, wie ktoś może jak wygląda otrzymanie wizy w przypadku przylotu z Abu Zabi do Muscatu na 5 dni. Mam rezerwację hotelu, ale planowałem wrócić autobusem do Dubaju i dalej lecieć za 3 dni do PL (nie można kupić biletu online na autobus, a więc nie mam potwierdzenia powrotu). Mam za to bilet do Polski na 3 dni później. | |
| Autor: | Pecel87 [ 08 Sty 2023 21:05 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Ja musiałem pokazać rezerwację noclegu i bilet powrotny, ale to było tak ewidentnie, że Pani szła po checkliscie i sobie odznaczała, wiec równie dobrze mógłbym jej pokazać żappsy, z drugiej strony kolega wyżej pisał, że o nic nie pytali. U strażnika granicznego za to 0 pytań. | |
| Autor: | Pim [ 08 Sty 2023 21:32 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Mnie z kolei celnik pytał tylko na ile dni, prawdopodobnie aby zidentyfikować czy łapię się na darmowy wjazd. O bilet powrotny czy rezerwację hotelową nawet pół pytania nie było. Ale to jak zawsze zależy od człowieka. Trafi się służbista i będzie przepytywał ze wszystkiego... W Twoim przypadku, nawet gdyby trzeba było coś pokazywać, bez problemu powinieneś wybronić się biletem powrotnym z Dubaju. | |
| Autor: | Zeus [ 08 Sty 2023 21:38 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Celnik nie pyta na ile przylatujecie do Omanu, tylko czy spełniacie ekonomiczne warunki wjazdu. Straż graniczna, sprawdza czy spełniacie wizowe warunki wjazdu. | |
| Autor: | Pim [ 09 Sty 2023 00:14 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Zastosowałem potoczne określenie, mea culpa. Sądzę że wszyscy jednak zrozumieli o co chodziło. | |
| Autor: | Fl3t05 [ 29 Sty 2023 22:19 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Orientuje się ktoś czy darmowa wiza na 14 dni obowiązuje też przy przekraczaniu granicy drogą lądową z Emiratów (autobus z Dubaju do Muskatu)? | |
| Autor: | NBE322 [ 30 Sty 2023 05:47 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
@Fl3t05 tak. Dostaniesz taką samą wizę jak byś dostał przylatując samolotem do Omanu. | |
| Autor: | Fl3t05 [ 30 Sty 2023 18:07 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
@NBE322 dzięki za potwierdzenie. Rozumiem, że nie trzeba o nic wcześniej wnioskować - po prostu wsiadam w autobus i na granicy aplikuję o 'free visa on arrival'? | |
| Autor: | Bajerglowa94 [ 01 Lut 2023 21:00 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
To ja jeszcze podbiję, dla potwierdzenia - przy wylocie z AUH do MCT, na checkinie musieliśmy pokazać lot powrotny (był), rezkę noclegu (na 1szą noc była) i ubezpieczenie zdrowotne (z Revoluta premium, gościu sam stwierdził, że jak mam "worldwide" to mu pasuje). Zbyt mocno się nie przyglądał, więc może i wcześniej wspomniane żappsy by przeszły Na przylocie w MCT granicznik spytał tylko na jak długo. W paszport dostajemy 2 pieczątki - jedną typowo wjazdową, a drugą "wizową" na której jest data wjazdu i funkcjonariusz wpisuje ręcznie do kiedy możemy przebywać (+14 dni). Pytań o inne doksy brak. | |
| Autor: | Andi [ 17 Lut 2023 21:30 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Lecę z AUH do MCT gdzie po około 10h lecę dalej (nie wracam do AUH), planuję wyjść na miasto, hotelu oczywiście nie bukuje, podlegam normalnej wizie (tej darmowej) czy jakiejś tranzytowej, ktoś może tak leciał? | |
| Autor: | jacek96 [ 19 Kwi 2023 15:40 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Fl3t05 napisał(a): Orientuje się ktoś czy darmowa wiza na 14 dni obowiązuje też przy przekraczaniu granicy drogą lądową z Emiratów (autobus z Dubaju do Muskatu)? Ktoś wcześniej wspominał o opłacie wyjazdowej ZEA. Może ktoś potwierdzić, ktoś ostatnio przekraczał granice lądem? | |
| Autor: | karoo123 [ 28 Sie 2023 09:07 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Niedługo będę wracał z Islamabadu przez Oman, Rijad i Rzym. Jak wygląda sprawa wizy w Omanie? Na przesiadkę mam 3 h. Muszę składać jakiś wniosek? Są jakieś opłaty? | |
| Autor: | Martinuss [ 28 Sie 2023 09:14 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
@karoo123 Przeczytaj parę postów powyżej… | |
| Autor: | Tomo14 [ 28 Sie 2023 11:47 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Czy przy locie WAW-IST-MCT przysługuje bezpłatna wiza na normalnych zasadach ? | |
| Autor: | Zeus [ 28 Sie 2023 11:59 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
A czemu ma nie przysługiwać? https://fm.gov.om/visitors/entry-visas/ | |
| Autor: | Tomo14 [ 28 Sie 2023 13:06 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Nie wiem - wolałem dopytać czy przy locie przez Turcję jest tak samo. Ale dzięki za podpowiedź. | |
| Autor: | Zeus [ 28 Sie 2023 13:22 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
O.o o.O Ale ważne w tym przypadku jest paszport a nie lot. | |
| Autor: | Kuba71 [ 20 Paź 2023 18:10 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
Pecel87 napisał(a): Dziś sprawdzone - jest wiza na lotnisku za darmo. Widziałeś może czy była na lotnisku możliwa do wyrobienia wiza on-arrival 30 dniowa ta za 20OMR? Lądujemy w Maskacie 1.11 i zostajemy 15 dni a strona Omańskiej policji gdzie można wyrobić e-wize nie działa od tygodnia | |
| Autor: | Pecel87 [ 22 Paź 2023 01:10 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
@Kuba71 Nie widziałem bo nie była mi potrzebna, przeleć się w trakcie na jednodniówkę do AUH to taniej wyjdzie niż ta wiza | |
| Autor: | wojtol [ 22 Paź 2023 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - wiza |
@Kuba71 stanowisko Visa on arrival jest po lewej stronie tuż przed kontrolą paszportowa. Czynne całą dobę, brak kolejek. | |
| Strona 12 z 14 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |