Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Oman - wiza
oman-wiza,1216,57882
Strona 11 z 14

Autor:  piterbtm [ 29 Wrz 2022 18:20 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Cześć, orientuje się ktoś, czy potwierdzenie noclegu ma być na jakiś konkretny czas? Czy np. wystarczy mieć potwierdzenie noclegu na 1 dzień, 2 dni?

I druga kwestia: orientuje się ktoś czy wlatując planowo o 7:15, a wylatując 2 tyg. później o 19:25 może być problem z otrzymaniem wizy na 14 dni?

Autor:  maxima [ 30 Wrz 2022 00:28 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Napisz do nich maila. Szybko odpisują.
Ja miałam nocleg tylko na 1 noc,bo potem z dnia na dzień i nie było problemu.
Za to na przylocie cos w systemie źle zrobili i na wylocie miałam problem, nie powiedzieli o co chodzi, ale kontrola trwała z 20min bo latali do kierownika i wyjaśniali

Autor:  Marco Manno [ 30 Wrz 2022 07:23 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Czy jest możliwość otrzymania wizy bez rezerwacji hotelowej przy założeniu że będziemy spali cały tydzień pod namiotami? Ktoś próbował ?

Autor:  xpictianoc [ 08 Paź 2022 10:34 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Ktoś się orientuje czy przy przekraczaniu granicy UAE i Oman chasab trzeba jakieś oplaty wnosic?

Autor:  malawita [ 08 Paź 2022 17:22 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

@xpictianoc

Oman Visa is available at the Khasab Border Crossing for UAE resident visa holders and tourist visa holders. UAE Exit fee 35 AED. The Oman visa fee is 50 AED. Total charges 85 AED/PAX. Visa requirements at the border:
The passports of all participants must be valid for more than 90 days from the travel date.
If you have a UAE resident visa, then it must be valid for more than 90 days.
You must carry your original passports with you to cross the border.
All professions are not eligible for an arrival visa, check your profession first.
Single entry visa holders are not allowed, their visa will be canceled on exit UAE.
If you have a sponsored (dependent) visa, then the sponsor must be traveling along.
After border crossing and passport checking follow Coastal Road which is only safe & reliable land connection between Khasab Musandam and UAE.

https://www.kstoman.com/khasab-travel-guide/

Autor:  naimad [ 08 Paź 2022 23:18 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Marco Manno napisał(a):
Czy jest możliwość otrzymania wizy bez rezerwacji hotelowej przy założeniu że będziemy spali cały tydzień pod namiotami? Ktoś próbował ?


może być problem, oczywiście nie wiem czy tak jest zawsze ale ja nie miałem rezerwacji na 1 noc, tylko na 2 i 3 noc i był już problem w Kopenhadze na lotnisku przy nadawaniu bagaży, chcieli koniecznie zobaczyć rezerwację na 1 noc, musiałem na szybko przez booking coś znaleźć

Autor:  omniq [ 26 Paź 2022 20:19 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Marco Manno napisał(a):
Czy jest możliwość otrzymania wizy bez rezerwacji hotelowej przy założeniu że będziemy spali cały tydzień pod namiotami? Ktoś próbował ?


Nie wiem, czy to najlepszy pomysł ale może żeby zaoszczędzić sobie stresu zarezerwować hotel na kilku dni, wydrukować rezerwacje i od razu ją odwołać? Robiłem tak w kilku innych krajach i nie spotkałem się, żeby ktoś przy kontroli wydzwaniał po hotelach i sprawdzał autentyczność rezerwacji.

Autor:  piterbtm [ 12 Lis 2022 22:47 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Właśnie wróciłem z Omanu. Informacje dot. Wizy:

Na wylocie z AUH w check-in poproszono o potwierdzenie posiadania biletu powrotnego. Pokazałem rezerwację (miałem osobno OW AUH-MCT i MCT-AUH) i nie było więcej pytań.

W Omanie na przylocie pogranicznik nie pytał o żadne potwierdzenia noclegów, czy ubezpieczenie, jedynie zapytał na ile przylecieliśmy. Odpowiedziałem, że na 14 dni, to Pan wbił do paszportu darmową wizę z terminem ważności do 13. dnia naszej podróży. Od razu dodał, że dzień przylotu liczy się jako pierwszy, dlatego jest taka data wbita i, że wylecieć musimy najpóźniej dzień po tej dacie :)

Jakkolwiek dziwnie mi to brzmiało, to wylatując dzień później niż "Visa expiration" nie było żadnych problemów. Bardzo polecam :D

Autor:  Anulla [ 16 Lis 2022 16:32 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Cześć,
czy ktoś z Was próbował może przedłużać te 14-dniową bezpłatną wizę?
Jeśli tak to jak to zrobić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Autor:  Pabloo [ 16 Lis 2022 16:35 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

W przewodniku pisali, że można na posterunkach policji.

Autor:  Anulla [ 16 Lis 2022 23:52 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Tak, słyszałam o tym. Ale fajnie byłoby mieć jakieś potwierdzenie z pierwszej ręki :)

Autor:  malawita [ 17 Lis 2022 00:24 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Anulla napisał(a):
czy ktoś z Was próbował może przedłużać te 14-dniową bezpłatną wizę?
Jeśli tak to jak to zrobić?


https://www.omanonlinevisa.com/extend-visa-for-oman/

Autor:  Anulla [ 17 Lis 2022 21:15 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Zależy mi konkretnie na możliwości przedłużenia tej 14 dniowej wizy.

Autor:  malawita [ 17 Lis 2022 21:28 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

@Anulla

Can I Renew my Oman Visa Online?

Foreign citizens are not able to renew an existing Oman visa online. As explained above, Oman eVisas can only be extended from within the country by visiting the Royal Oman Police.

Travelers can, however, depart Oman when their visa expires and apply for another eVisa online. Oman eVisa processing is fast, and most people receive the new permit within 24 hours.


https://www.omanonlinevisa.com/extend-visa-for-oman/

Autor:  Anulla [ 19 Lis 2022 14:06 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Dzięki, ale ta informacja dotyczy wizy online. Pytam o wizę on arrival, 14-dniową.
Obywatele 103 krajów mogą ją otrzymać po przylocie. Natomiast na żadnej oficjalnej stronie nie mogę znaleźć informacji czy można ją przedłużyć.

Autor:  malawita [ 20 Lis 2022 00:10 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

W takim razie pozostaje zgłosić się na policję omańską, lub zapytać w ambasadzie.

A e-visa (online) jest ważna 30 dni. :)

Autor:  Kacper Szymanski [ 15 Gru 2022 18:27 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

5W AUH-MCT nikt przy check-in o nic nie pytał, po przylocie w Maskacie kontrola paszportowa celnik pytał na ile i po co i wbił free wizę na 14 dni.

Autor:  cz4444 [ 05 Sty 2023 23:04 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Z tego co czytam to już nie ma Visa on arrival.
Ktoś był ostatnio?
Widzę ze na oficjalnej stronie kosztuje 20 OMR (230zl) za Visa do 10 dni.
Planuje być 3 dni.

Autor:  jaco027 [ 05 Sty 2023 23:12 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

@cz4444 A gdzie to czytasz? Bo ja caly czas na stronie MSZ Omanu widze exemption dla Polski i 100 innych krajow...
https://fm.gov.om/visitors/entry-visas/

Autor:  Pecel87 [ 08 Sty 2023 18:32 ]
Temat postu:  Re: Oman - wiza

Dziś sprawdzone - jest wiza na lotnisku za darmo.

Strona 11 z 14 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/