Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Oman na 10 dni
oman-na-10-dni,1146,145381
Strona 1 z 1

Autor:  mathew77 [ 04 Paź 2019 20:41 ]
Temat postu:  Oman na 10 dni

Witam,
jadę do Omanu na 10-11dni.
- planuję zobaczyć Muskat (2 dni), Sur (1dzień), Nizwa i okolice (Bahla ,Kahf al-Huta, Jabal Shams, Al Ayn's Beehive Tombs, Rustaq, Jibreen Castle (7km od Bahla), Ibri).
Moze jakies Wadi, np Wadi Dayqah Dam lub Bimmah Sinkole.
- nie planuję trekingów gdyż mam kontuzję kolana i raczej nie bede szalał po górach.
Czy na 10 dni 3000PLN na Oman mi wystarczy?
Pozdrawiam
P.S. Rozumiem, ze ladujac w Dubaiu nie ma wizy do Omanu? Musze miec tylko pieczatke i stickers?

Autor:  redan [ 04 Paź 2019 21:24 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

Lądowanie w Dubaju nie zwalnia obywateli RP z obowiązku wizowego. Musisz mieć wizę turystyczną, wniosek możesz złożyć na https://evisa.rop.gov.om. Chyba, że masz paszport któregoś z państw wymienionych na stronie: http://www.rop.gov.om/old/english/dg_pr_visas_dubai.asp.

Autor:  mathew77 [ 05 Paź 2019 12:43 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

redan napisał(a):
Lądowanie w Dubaju nie zwalnia obywateli RP z obowiązku wizowego. Musisz mieć wizę turystyczną, wniosek możesz złożyć na https://evisa.rop.gov.om. Chyba, że masz paszport któregoś z państw wymienionych na stronie: http://www.rop.gov.om/old/english/dg_pr_visas_dubai.asp.

Jesli chodzi o wize do Omanu to znalazlem cos takiego:
https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... 2172703de8
Przeciez bede jechał z Dubaju, Wjade do ZEA przez DWC. Bede mial wize turystyczna w paszporcie z Dubaiu.
Bede jechal z Dubaju do Muscat busem przez granicę Hatta. I z tego co sie orientuje to nie ma wizy, Tak wyczytałem o CVF.
Ale ja sie nie znam.
W razie czego ile trwa wyrobienie wizy on-line: https://evisa.rop.gov.om/en?

Autor:  redan [ 06 Paź 2019 12:14 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

W moim poście masz link do opisu Common Visa Facility (CVF) na stronie omańskiej policji ale jeśli wolisz się opierać na poście z internetowego forum sprzed sześciu lat, to przecież nikt Tobie nie zabroni. Nie zapomnij proszę po powrocie wrzucić relacji z opisem, jak taki argument zadziałał na granicy.

Autor:  zorrondzombie [ 14 Lut 2026 21:33 ]
Temat postu:  Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

Pytanie jak w temacie... Mając zaplanowaną trasę, jak na zał. zdjęciu, co raczej sobie darować?
Chodzi głównie o czas.
Ew. co w zamian?
Planowana trasa - start i koniec w Muscat.
Transport - wynajęty samochód / 4x4.
Osoby - dwie lub cztery.
Czas/termin - listopad.

Image

Autor:  kameander [ 15 Lut 2026 02:07 ]
Temat postu:  Re: Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

W 10 dni to nie wydaje mi się, by cokolwiek trzeba było odpuszczać przy takiej trasie.

Autor:  tetr1s [ 15 Lut 2026 03:42 ]
Temat postu:  Re: Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

@zorrondzombie nie wiem jakie macie standardowe tempo zwiedzania, ale raczej nie musisz nic odpuszczać. Byłem w Omanie w 2023 roku przez 11 dni i przejechałem Twoją trasę + do tego jeszcze Salala w dwie strony :P Jeśli wpadniecie na podobny pomysł, to zdecydowanie odradzam, bo te 2 dni w trasie lepiej przelecieć na szybko samolotem.

Autor:  zorrondzombie [ 15 Lut 2026 09:44 ]
Temat postu:  Re: Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

O.K. Dziękuję… Salala nie planuję. Z uwagi na odległość - trochę szkoda czasu.
Może kiedyś bezpośrednio tam zawitam.

Autor:  Szymon2020 [ 15 Lut 2026 10:46 ]
Temat postu:  Re: Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

@zorrondzombie ja bym dodał Chasab na 2-3 dni w ramach odpoczynku, ale tam raczej zostawalby lot z Maskatu, ew wynajmowanie czegoś na miejscu

Autor:  zorrondzombie [ 15 Lut 2026 14:54 ]
Temat postu:  Re: Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

Nie planowałem Chasab. Samochodem ponad 6 godz. w jedną stronę. Realnie pewnie z 8 wyjdzie. Co daje ok. 2 dni.
Jeżeli będzie jakiś luz czasowy - to może Sohar.
Ktoś mi polecał.

Autor:  agnieszka.s11 [ 15 Lut 2026 21:53 ]
Temat postu:  Re: Oman 10 dni; co raczej sobie odpuścić?

Sprawdz Bald Sayt, i pobliski Snake Canyon. Dla mnie najpiekniejsza miejscowosc w Omanie, oaza otoczona gorami. 4x4 wymagane by dojechac, droga od strony Al Hamra przepiekna, ale wymagajaca; Balt Sayt - Rustaq w nieco lepszej kondycji.

Autor:  zorrondzombie [ 16 Lut 2026 19:50 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

O.K. Bald Sayt nie miałem na liście, ale faktycznie warto zobaczyć (jak czytam z opisów).
Snake Canyon planowałem, ale z tego co czytam to chyba przewodnika trzeba mieć i jakiś ekwipunek wspinaczkowy?

Autor:  agnieszka.s11 [ 17 Lut 2026 13:49 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

My przeszlismy ile sie dalo. A dalo sie niewiele :-) ale z samej wioski jest tez wejscie do dwoch mniejszych kanionow (wadi) na krotki spacer.
Spalismy w Mahalli Balad Sayt Heritage Inn i na wprost byla agencja turystyczna gdzie mozna bylo wziasc przewodnika na canyoning w Snake Canyon. Bylam z ludzmi, ktorzy plywac nie potrafia wiec z tej atrakcji nie skorzystalam.

Sprawdz tez Wadi Waher, nie bylam, ale z Instagramow widze ze wyglada oblednie

Autor:  zorrondzombie [ 24 Lut 2026 22:06 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

Chyba chodzi o Wadi Hawer? Przynajmniej takie na mapach Google znalazłem.

https://maps.app.goo.gl/31DchmzUFfjYQT6c7?g_st=ic

Wg opisów wygląda zachęcająco.

Autor:  Pacyfa [ 24 Lut 2026 23:18 ]
Temat postu:  Re: Oman na 10 dni

10 dni na Twoją trasę po Omanie to dużo. Niczego nie odpuszczaj, a nawet spokojnie powinno Ci się udać zrobić gdzieś dzień wypoczynkowy nad oceanem. Co do auta 4x4 to w znakomitej większości miejsc dasz radę normalnym...drogi są dobre, czasem na bocznych trzeba się trochę pogimnastykować. Jeśli nie planujesz samodzielnie jeździć po piachu, to myślę, że można oszczędzić sporo kasy biorąc dobre autko bez 4x4, ale to oczywiście kwestia gustu i priorytetów. (jazda po pustynnych wydmach to akcja na autko z wyższej półki - nie każde 4x4 da radę). Za to sugeruję 10 razy upewnić się co masz zawarte w ubezpieczeniu i brać opcję full...głównie za sprawą kóz co na pochyłe drzewo...lubią wspinać się po maskach (dachach i generalnie karoserii) samochodów ;)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/