| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Oman - bezpieczeństwo oman-bezpieczenstwo,1216,148286 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | jacenty114114 [ 19 Sty 2020 19:44 ] |
| Temat postu: | Oman - bezpieczeństwo |
Witam serdecznie , może ktoś wie lub ma informacje w temacie bezpieczeństwa i sytuacji turystów w Omanie na dzień dzisiejszy jak to wygląda ? Tak się składa , że mamy wykupiony pobyt ( biuro podróży Itaka ) w Omanie na ferie od 10 luty do 17 luty 2020 r . Lecimy tam całą rodziną - Rodzice + 2 córki ( 5 i 10 lat ) . Trochę się zastanawiamy czy jest to dobry pomysł i czy za bardzo nie ryzykujemy ???? może ktoś się odezwie do nas pozdrawiam , Jacek | |
| Autor: | Garmond [ 19 Sty 2020 19:59 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
Oman to jedno najbardziej bezpiecznych i przyjaznych państw arabskich. Ludzie są przemili, życzliwi i chętni do pomocy. W dodatku - jak się domyślam - lecicie do hotelu z którego nawet nie wyściubicie nosa. Jeżeli zadajesz takie pytania - nie jedźcie. Jeżeli się zdecydujecie - udanego urlopu. | |
| Autor: | grawex [ 19 Sty 2020 20:14 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
jacenty, nie ma bezpieczniejszego kraju na świecie. Nawet gdybyś się zagubił lub stracił rozum, zaprowadzą cię tam skąd wyszedłeś, za darmo!!! | |
| Autor: | jacenty114114 [ 19 Sty 2020 20:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
-- 19 Sty 2020 20:21 -- Grawex -dzięki bardzo za info . a byłeś tam ostatnio jakoś ??? czy skąd masz takie informacje ? -- 19 Sty 2020 20:23 -- Garmond -dzięki bardzo za info . a byłeś tam ostatnio jakoś ??? czy skąd masz takie informacje ? | |
| Autor: | Garmond [ 19 Sty 2020 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
Byłem w zeszłym roku. To nie jest kraj fanatyków religijnych, pragnących krwi innowierców. Spędziłem w nim 5 dni samotnie poruszając się po kraju. Nigdy nie czułem się zagrożony. Co najwyżej spaleniem przez słońce. | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 19 Sty 2020 20:51 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
Ja, samotna kobieta podroznik, bardzo sobie chwaliłam wizytę w Omanie, nawet dwa razy. Miejscowi byli mili, nikt nikogo nie zaczepial, itp. Jedyne co moze szokowac, to ilosc imigrantow z Indii, czego ludzie zwykle nie spodziewają sie po kraju arabskim. | |
| Autor: | grawex [ 19 Sty 2020 21:02 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
Jacenty, byłem w ubiegłym roku, zjeżdziłem 3/4 kraju / oprócz Salalah/ wypożyczonym samochodem. Dwukrotnie złapałem "kapcia" i przejeżdżający tubylcy nie pozwolili mi zmienić koła, zrobili to sami. Z ich zachowania wynikało, że gdybym im zaproponował zapłatę za to, to byliby obrażeni. Jedż na ferie i wracaj tam na dłużej bo warto. Północna część moim zdaniem ciekawsza. | |
| Autor: | marcino123 [ 19 Sty 2020 21:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
fajna ta relacja... | |
| Autor: | Garmond [ 19 Sty 2020 21:10 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
To taka relacja ala Head&Shoulders: 3 w 1. | |
| Autor: | Kothson [ 19 Sty 2020 21:14 ] |
| Temat postu: | Re: Ferie w Omanie luty 2020 |
Aga_podrozniczka napisał(a): Ja, samotna kobieta podroznik, bardzo sobie chwaliłam wizytę w Omanie, nawet dwa razy. Miejscowi byli mili, nikt nikogo nie zaczepial, itp. Jedyne co moze szokowac, to ilosc imigrantow z Indii, czego ludzie zwykle nie spodziewają sie po kraju arabskim. Twój nick, parafraza w temacie.. brakuje jeszcze podpisu: pozdrawiam, Aga - podróżnik. | |
| Autor: | cccc [ 29 Mar 2020 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Bylem wiele razy, bardzo bezpieczny kraj oraz mili i pomocni ludzie. Problemem moze byc fotografowanie kobiet arabskich, zabudowan militarnych i rzadowych, o czym wielu turystow moze nie zdawac sobie sprawy. Oman to monarchia absolutna. Tak na wszelki wypadek dla zainteresowanych, mimo iz Oman nalezy do krajow tolerancyjnych to homoseksualizm jest nielegalny w Omanie i wg. §§ 33 / 223 groza kary od 6 m-cy do 3 lat wiezienia. Zreszta nie tylko w Omanie, ale w 78 krajach na Swiecie uznany za nielegalny i w takich krajach jak np. Iran, Jemen, Afganistan, Sudan, Somalia czy Arabia Saudyjska grozi nawet kara smierci. Latem temperatury moga osiagac +50˚, ryzyko udaru slonecznego. Btw polecam Salalah i okilice. | |
| Autor: | joael [ 30 Mar 2020 09:08 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Ja wróciłem z Omanu 3tyg temu i byłem bardzo mile zaskoczony kulturą ludzi i zachowaniem w stosunku Europejczyków. Tylko w Wielkim Meczecie był rygor ubioru. Bardzo bezpieczny i przyjazny kraj. No i dużo tańszy od ZEA | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 17 Lip 2024 00:04 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Oman który zawsze pełnił rolę mediatora w regionie i był neutralny i całkowicie bezpieczny bez zamachów a tu proszę - info z dziś. Co najmniej sześć osób zginęło w ataku na meczet w Omanie. https://www.aljazeera.com/news/2024/7/1 ... ue-in-oman W.Szewko Oman. Co najmniej 4 osoby zginęły, a kolejnych 30 zostało rannych w zamachu w pobliżu szyickiego meczetu w stolicy Omanu, Maskacie. | |
| Autor: | Tomo14 [ 13 Mar 2025 22:48 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Po drugim tygodniowym pobycie w Omanie mogę napisać, że jest to niezwykle bezpieczny i przyjazny kraj. Jedynym dyskomfortem dla kobiet (ale nie zagrożeniem) może być ew. przebywanie w miejscach gdzie wieczorami gromadzi się dużo mężczyzn z Pakistanu/Indii - ale nie ze względu na bezpieczeństwo a przebywanie samotnie wśród kilkuset wyłącznie mężczyzn. Ruch uliczny bardzo cywilizowany, na autostradach z racji niezliczonej ilości fotoradarów raczej nikt nie przekracza dozwolonych 120 km/h. | |
| Autor: | zorrondzombie [ 28 Lut 2026 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Czy obecne wydarzenia mają wpływ na podróż do Omanu? Ktoś jest teraz w Omanie i może powiedzieć jak to na miejscu wygląda? No i co np. z lotami? | |
| Autor: | Kothson [ 28 Lut 2026 21:34 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
zorrondzombie napisał(a): No i co np. z lotami? Zajrzyj na tablicę FR24 to się dowiesz. | |
| Autor: | Przemm [ 28 Lut 2026 21:39 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
@zorrondzombie Żeby zobaczyć, co z lotami wystarczy zajrzeć do śledzenia lotów na popularnych stronach albo na stronę lotniska Muscat. Loty odbywaja się tak z jak i do Omanu, za wyjątkiem lotów z ZEA, Kataru czy Jordanii. Samoloty do Europy lecą jak widzę przez Arabię Saudyjską i Egipt. Lot z Koszyc zawrócił ale trudno ocenić z jakiego powodu: czy na wszelki wypadek, czy dlatego że nie mógł zmienić trasy z przyczyn formalnych albo operacyjnych (to był samolot średniego zasięgu B737). Oman nie uczestniczy w tym konflikcie czy działaniach wojennych, a wręcz apeluje do USA o natychmiastowe zakończenie działań. Poza tym w Omanie nie ma chyba amerykanskich baz wojskowych w przeciwieństwie do Kuwejtu czy ZEA a zatem jesli tak, to nie powinien być celem ataku Iranu. To nie znaczy, że trzeba tam lecieć uważając, że nie będzie żadnych problemów, konsekwencje obecnej sytuacji i wzajemnych ataków na Iran i ze strony Iranu moga być. W Omanie nie ma polskiej ambasady, ostrzeżenie na stronie rządowej jest ogólne w związku z możliwością odwołania lotów w rejonie Płw Arabskiego. Podobne ostrzeżenia sa na stronie brytyjskiego Foreign Office (ich MSZ) z dzisiejszą datą aktualizacji. https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/oman Czasem zaglądam na ich stronę, żeby poczytać ostrzeżenia. czesto aktualizują zawartość i bywali wiarygodni ale nikt nie jest wróżbitą. | |
| Autor: | zorrondzombie [ 28 Lut 2026 22:47 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
O.K. Dziękuję. Ta strona brytyjska jest bardziej konkretna i zrozumiała niż naszego MSZ. | |
| Autor: | koncentrator [ 01 Mar 2026 12:00 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Z rana media donoszą o ataku na Port w mało turystycznym mieście Duqm w Omanie. | |
| Autor: | meczko [ 01 Mar 2026 12:12 ] |
| Temat postu: | Re: Oman - bezpieczeństwo |
Wg Times of Israel powołującego się na omańską państwową agencję prasową port zaatakowano dwoma dronami: https://www.timesofisrael.com/liveblog_ ... ws-agency/ a amerykańska ambasada w Omanie wydała enigmatyczne ostrzeżenie przed "activity outside Muscat" https://www.timesofisrael.com/liveblog_ ... de-muscat/ | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |