Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Odprawa w KLM
odprawa-w-klm,225,75296
Strona 3 z 5

Autor:  pawel0520 [ 02 Paź 2024 20:55 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Hej, zrobilem dwie osobne rezerwacje w odstepie kilkunastu minut i dostalem normalnie potwierdzenie oraz email z biletem. Na drugiej dostalem potwierdzenie ale nie przyszedl bilet mailowo. Na obu rezerwacjach mozna sie oczywiscie zalogowac i sprawdzic wszystko i po zalogowaniu jest informacja na obu Numer biletu: (i tutaj numer).

Slyszalem ze tak naprawde ostatecznym potwierdzeniem jest to jak przyjdzie bilet mailowo, ale znowu tutaj podane sa numery biletow wiec skądś się one wzieły. Jest sie w ogole co martwic czy wszystko ok ?

Autor:  Zeus [ 02 Paź 2024 21:03 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Nie, to nie prawda ze ostatecznym potwierdzeniem jest to jak przyjdzie bilet mailowo. Jak bardzo chcesz, to możesz napisać do KL żeby ci wysłali potwierdzenie

Autor:  max2000 [ 02 Paź 2024 21:40 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Czy na lotnisku w Warszawie odprawię się (bagaż rejestrowany) na lot do Amsterdamu o 19:40 kilka godzin wcześniej (na przykład około godziny 15-16 przed odlotem wcześniejszego samolotu KLM do Amsterdamu o 17:10)? Będę w Warszawie wcześniej, a ewentualny czas oczekiwania chciałbym spędzić w saloniku lotniskowym (mam darmowe wejście).

Autor:  Sudoku [ 02 Paź 2024 22:39 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Raczej nie powinno być problemu.

Autor:  Tomasz101 [ 18 Sty 2025 16:17 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Pierwszy raz lecę KLM i od razu przykra niespodzianka - na trasie AMS - KUL rodzina z jednej rezerwacji rozrzucona po całym samolocie jak w Ryanair czy innym Wizie, mimo, że za dopłatą miejsca koło siebie były.

Autor:  Olencjaaa [ 18 Sty 2025 16:50 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

@Tomasz101 odprawiałam dwa dni temu rodziców do Hongkongu i bez problemu wybrałam im miejsca obok siebie - te darmowe oznaczone na niebiesko, za dopłatą były miejsca na przodzie itp.. Może za późno się odprawiałeś i nie było już dostępnych tych darmowych niebieskich miejsc.

Autor:  skrzat [ 18 Sty 2025 17:30 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

W klm nawet na trasach europejskich można wybrać za darmo miejsca. Wczoraj odprawiałem znajomego, było pół samolotu w tylnej części za darmo. Przednia część samolotu za opłatą.
Oczywiście osoba bez statusu, nawet nie jest członkiem programu.

Autor:  Tomasz101 [ 18 Sty 2025 17:56 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Odprawiałem się jak tylko pojawiła się możliwość. 3 osoby rozrzuciło po całym samolocie każdą osobno, mimo że obok każdej z nich były miejsca za dopłatą. Także mogli dać chociaż dwa obok siebie.

Autor:  skrzat [ 18 Sty 2025 18:42 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Ale mogliście wszyscy zmienić miejsce na takie obok siebie za darmo, ale w tylnej części samolotu. Czy tam juz wszystko było zajęte?

Autor:  Tomasz101 [ 18 Sty 2025 22:44 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Nie było nic za darmo - miejsca obok tych wylosowanych były tylko za opłatą - np wylosowało jedno w ostatnim rzędzie tym z dwoma siedzeniami, obok było wolne, ale za przeniesienie się na nie system wołał 178 zł.

Autor:  skrzat [ 19 Sty 2025 10:25 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Dziwne, bo nawet KLM na swojej stronie pisze: "Podczas odprawy możesz wybrać standardowe miejsce bez dodatkowych kosztów."
https://www.klm.pl/information/travel-c ... lass-seats

Na pewno jest to lot KLM, operowany przez KLM, a nie przez innego przewoźnika?

Odprawiałem siebie i znajomych w KLM wiele razy, zarówno na trasach europejskich, jak i na longhaulach i nigdy nie rozdzieliło osób z jednej rezerwacji oraz można było zmieniać miejsca za darmo na oznaczone jako standardowe, czyli te w tylnej części kabiny. Oczywiście były jeszcze wolne inne miejsca standardowe. Gdyby nie było nic wolnego, to na pewno nie dałoby rady wybrać za darmo miejsca standard w przedniej części kabiny.

Miałem także kilka przypadków, że każdy z pasażerów był na oddzielnej rezerwacji. Wtedy, w pierwszym kroku odprawy dla jednego pasażera, można dodać kolejnych i po przejściu dalej wszyscy również mieli miejsca obok siebie. Co ciekawe w takim przypadku po kliknięciu w odprawę na lot powrotny system już miał powiązane ze sobą wszystkie rezerwacje. Nie trzeba było ponownie dodawać kolejnuch rezerwacji w ramach jednej odprawy.

Autor:  Tomasz101 [ 19 Sty 2025 16:18 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Też byłem zdziwiony - lot jest chyba KLM, ma ich numer i u nich kupiłem. Była możliwość zmiany miejsc nieodpłatnej, ale żadne z nich nie były koło siebie, a w rzędzie 44 gdzie obok jednego z wylosowanych było wolne to wołało o dopłatę za miejsce z dwoma fotelami obok siebie.

Autor:  bepa22 [ 19 Sty 2025 17:49 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Ostatnio cos chyba mieli jakies bledy. Aczkolwiek nie wiem czy Twoj problem ma jakis z tym zwiazek czy nie.
Pomimo, ze mam mozliwosc wyboru dowolnego miejsca za darmo to w aplikacji krzyczalo o doplate to miejsca podwojnego (co ciekawe do tych z przodu samolotu nie).
Natomiast po zalogowaniu sie na stronie, moglem bez problemu wybrac i byly bezplatne.

Lecialem i sprawdzalem to 15.01. Lot byl AF, ale zarowno na apce AF jak i KLM ten sam problem.
Nie wiem czy to bylo tylko chwilowe czy cos dluzszego.

Autor:  skrzat [ 19 Sty 2025 18:48 ]
Temat postu:  Re: [KL] KLM - opinie, recenzje, uwagi

Nie próbowałem nigdy w apce, zawsze na stronie. Może dlatego nigdy nie napotkałem na ten problem i zawsze miałem za darmo, nawet k. siebie.

Autor:  Zeus [ 04 Lut 2025 18:10 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Od 11 lutego i w przypadku podróży od 20 lutego 2025 r. klienci Air France i KLM podróżujący z biletem Light w klasie ekonomicznej nie mogą już bezpłatnie wybierać ani zmieniać standardowego miejsca podczas odprawy. Jeśli podczas odprawy nie zostanie wybrane żadne miejsce za opłatą, Air France lub KLM przypisze miejsce bez dodatkowych kosztów. Zmiana przypisanego miejsca jest możliwa za opłatą. Klienci podróżujący razem będą siedzieć razem w miarę możliwości.

https://travel-dealz.com/news/klm-air-f ... e_vignette

Autor:  potek7 [ 04 Lut 2025 18:31 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Czyli warto zapisać się do programu lojalnościowego.

Autor:  Sudoku [ 04 Lut 2025 18:36 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Ale co niby ma dać zapisanie się do programu lojalnościowego?

Autor:  jar188 [ 04 Lut 2025 18:37 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

Wtedy w cenie darmowy upgrade do F ;) zawsze i wszędzie za 1€ :D

A tak w temacie to ja myślałem,że u nich to już funkcjonuje :D

Autor:  czarny [ 14 Paź 2025 13:55 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

do Zeus.
Właśnie ja też mam taki problem z wyborem miejsc:
taryfa Light
lot Gdańsk - Amsterdam - Hongkong KLM lub
Gdańsk - Amsterdam - Paryż - Hongkong wszystko na jednym bilecie KLM i AirFrance
Troje podróżujących dwoje dorosłych i dziecko 16 lat czyli też dorosły. i albo od razu płatny wybór albo czekanie czy system nas posadzi razem 30 godzin przed odlotem.
Oczywiście że każdy nie chce wydawać dodatkowej kasy.
Ale większe szanse będą odprawiając się na lotnisku tuż przed pierwszym odcinkiem trasy czy 30 godzin przed online?.

Jak byście rozwiązali?

Autor:  Zeus [ 14 Paź 2025 13:59 ]
Temat postu:  Re: Odprawa w KLM

ale o jakie szansy mowa? ze będziecie siedzieć razem? To na 99,99% będziecie, i lepiej będzie jak się odprawi online.

Strona 3 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/