Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#721 PostWysłany: 18 Mar 2021 19:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Nie wiem, jakie sa zasady przy wjeździe do Kostaryki, ale w pozostałych punktach nie masz racji.
Antygenowy jest dopuszczalny przez Niemcy przy wlocie, a nie wylocie. Patrz zasady obowiązujące w Kostaryce.
Na powrocie proponuję zobić test, bo tranzyt własny sie nie kawalifikuje pod zwolnienie.
Skad masz informacje, ze jesli Polska wskoczy na najwyższy poziom, to bedzie zwolniona z obostrzeń obowiazujących wszystkie, inne kraje z tej listy?! Myślenie życzeniowe?!
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#722 PostWysłany: 18 Mar 2021 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 249
Loty: 193
Kilometry: 598 465
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
jacek96 napisał(a):
Antygenowy jest dopuszczalny przez Niemcy przy wlocie, a nie wylocie.


Ja już mam jakieś przesilenie przedurlopowe i się w tym wszystkim gubię :roll:
Czy jeżeli Niemcy wpiszą nas na tą listę to żeby pojechać autem z Polski na lotnisko to wystarczy test antygenowy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#723 PostWysłany: 18 Mar 2021 20:35 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Krajów: 44 / 20.6%
Wyjście z lotniska w Berlinie okazało się najbardziej lajtowym.
Gownoburze zrobiła Dominikana że trzeba testy
i Paryz, że trzeba wypełnić formularz meldunkowy, ( jak się ucieka szybko do PL to nie trzeba.).
W Berlinie wiedzieli że idą Polacy z Dominikany i puszczali bez niczego.

KOStArYKA bez testów Tam ale ze specjalnym ubezp. Też lecialem Iberia przez Madryt.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Mar 2021 20:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#724 PostWysłany: 18 Mar 2021 20:45 

Rejestracja: 18 Mar 2021
Posty: 6
jacek96 napisał(a):
Nie wiem, jakie sa zasady przy wjeździe do Kostaryki, ale w pozostałych punktach nie masz racji.
Antygenowy jest dopuszczalny przez Niemcy przy wlocie, a nie wylocie. Patrz zasady obowiązujące w Kostaryce.
Na powrocie proponuję zobić test, bo tranzyt własny sie nie kawalifikuje pod zwolnienie.
Skad masz informacje, ze jesli Polska wskoczy na najwyższy poziom, to będzie zwolniona z obostrzeń obowiązujących wszystkie, inne kraje z tej listy?! Myślenie życzeniowe?!


1.Gdzie są informacje dotyczące rozróżnienia przylotu i odlotu? Na FAQu są tylko podane respektowane testy.
2. Po kontakcie z infolinią corona z Berlina, wytłumaczyłem swoją sytuację i Pani powiedziała że nie potrzebuje testu ani w tą, ani w drugą stronę bo jestem w tranzycie.
3. Informacja z FAQu, zwolnienie w przypadku tranzytu dalej obowiązuję.

Załączniki:
Testy.png
Testy.png [ 26.87 KiB | Obejrzany 679 razy ]
testy2.png
testy2.png [ 53.56 KiB | Obejrzany 679 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#725 PostWysłany: 18 Mar 2021 21:38 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 41
Wszystko jest naprawde dobrze opisane tu
https://www.gov.pl/web/niemcy/informacj ... -niemczech

w tym kwestia tranzytu.

W skrocie, dojazd wlasnym autem do BER i lot do Kostaryki/Dominikany via Paryz - nie trzeba testu

Na powrocie tez nie bo przez Niemcy jedzie sie tranzytem

Oczywiscie to jest stan na dzisiaj. Jesli ktorykolwiek z tych krajow trafi do grupy krajow-mutantow ('Varianten Gebieten') to wjazd moze byc utrudniony Lista jest aktualizowana co piatek (jak juz wczesniej w watku bylo mowione)

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#726 PostWysłany: 18 Mar 2021 23:15 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 308
Loty: 68
Kilometry: 193 556
Krajów: 20 / 9.4%
niebieski
Czym dłużej czytam ten wątek tym mniej wiem, ale proszę tylko o potwierdzenie, że mam rację.
W tym momencie jesteśmy w grupie ryzyka.
To już prawie pewne, że za chwilę wpadniemy do grupy wysokiego ryzyka.
Dla osób w tranzycie przez Niemcy w sumie nie ma to żadnego znaczenia bo test w dalszym ciągu nie będzie wymagany.
Tak to zrozumiałem bo już wiele osób pisało, że wracając np. z Meksyku, który jest w tej właśnie grupie wysokiego ryzyka mając tranzyt przez FRA nie potrzebowali testu.
Zgadza się?

Na dodatek właśnie znalazłem taką informację:

"brytyjska odmiana COVID-19 – jak przyznaje resort zdrowia – odpowiada już za 54 proc. wszystkich zakażeń w Polsce"

To nie napawa optymizmem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#727 PostWysłany: 18 Mar 2021 23:37 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 647
niebieski
Tak. Na ten moment znaczenie dla tranzytowcöw ma wpis kraju wylotowego do Niemiec na tzw. listę mutantów, bo wtedy nawet test nic nie daje.
Ale nigdy nie wiadomo, co będzie dalej i czy np. restrykcje dotyczące tzw. mutantów nie zostaną na przykład z dnia na dzień rozszerzone na kraje wysokiego ryzyka że względu na ilość zakażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tenroh lubi ten post.
Tenroh uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#728 PostWysłany: 18 Mar 2021 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1803
Loty: 271
Kilometry: 578 945
Krajów: 48 / 22.4%
srebrny
I nie chcę nikogo straszyć, ale nasze ministry i profesory od wirusów wszędzie trąbią że wariant brytyjski to 50% obecnych nowych przypadków w PL, a czasem i 80%. Więc żebyście się nie zdziwili jak nas RKI wpisze od razu na honorową listę z mutacjami.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#729 PostWysłany: 18 Mar 2021 23:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Warto mieć opcję backupową
Niestety taki urok podróżowania teraz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#730 PostWysłany: 19 Mar 2021 14:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
@Olencjaaa w tamtą stronę nie musisz się niczego obawiać. Na powrocie sprawdź aktualny stan.
@travelbuddy nie polegalbym na informacjach zasiegnietych na infolinii Corona, choćby z Berlina.
Tranzyt na jednym bilecie-tak. Tranzyt na dwóch biletach przez FRA i MUC-tak.
Tranzyt inny- może tak, może nie, zależy od pracownika na check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#731 PostWysłany: 19 Mar 2021 19:18 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Każdy wysiadający z samolotu może powiedzieć, że jest tranzytem, wsiada w auto i jedzie dalej.

Więc jak oni to niby Weryfikuja..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#732 PostWysłany: 19 Mar 2021 19:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Bo w Niemczech jest coś takiego jak zaufanie do obywatela.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#733 PostWysłany: 19 Mar 2021 20:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2924
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
A także nieuchronność dotkliwej kary w przypadku walenia ściemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#734 PostWysłany: 19 Mar 2021 21:13 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 647
niebieski
inna877 napisał(a):
Każdy wysiadający z samolotu może powiedzieć, że jest tranzytem, wsiada w auto i jedzie dalej.

Więc jak oni to niby Weryfikuja..
Nie każdy - mieszkaniec Niemiec raczej tak nie powie, bo policja federalna wie gdzie mieszka, a 95% tranzytowców w dzisiejszej sytuacji opuści Niemcy jak najszybciej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#735 PostWysłany: 19 Mar 2021 21:25 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 308
Loty: 68
Kilometry: 193 556
Krajów: 20 / 9.4%
niebieski
Już niemal 20:30, a aktualizacji listy brak.
Chyba już dziś się nie doczekamy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#736 PostWysłany: 19 Mar 2021 21:54 

Rejestracja: 18 Mar 2021
Posty: 6
Mamy listę!

Polska wpisana na high-incident a nie mutanta.

Więc chyba dalej w tranzycie brak testu. Jedyne zagrożenie to linia lotnicza i lotnisko.

Następna aktualizacja za tydzień, a potem pewnie przed świętami odpuszczą.

To teraz już nie wiem czy przechodząc w Słubicach z biletem na pociąg z Frankfurtu do Berlina lotnisko potrzebuję testu czy nie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2021 23:31, edytowano w sumie 1 raz
B F
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#737 PostWysłany: 19 Mar 2021 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 503
Nie potrzebujesz, bo na przejściu w Słubicach nie ma służb.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelbuddy uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#738 PostWysłany: 19 Mar 2021 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Krajów: 10 / 4.7%
Zbanowany
niebieski
@potylika jesteś pewien? Bo właśnie budują przy moście we Frankfurcie centrum testowe: https://gazetalubuska.pl/na-granicy-pol ... FMVZ5WBprU
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#739 PostWysłany: 19 Mar 2021 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1069
Loty: 724
Kilometry: 818 756
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Tak, przeczytalem posty ale chciałbym się upewnić. Lecę na trasie Luksemburg - Frankfurt - Warszawa - Krakow z LH/LO na jednym bilecie (nie planuję opuszczać strefy trazytowej). Czy potrzebuję test?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#740 PostWysłany: 19 Mar 2021 22:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
Jak jadę słuzbowo na mniej niz 24 godziny to muszę mieć test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group