| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [MSY] New Orleans <-> miasto new-orleans-miasto,762,173248 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | marek2011 [ 02 Paź 2023 04:36 ] |
| Temat postu: | [MSY] New Orleans <-> miasto |
Lotnisko jest kawałek od centrym NO; jeśli ktoś chce korzystać z komunikacji publicznej dostępne są autobusy; nie jeżdżą jednak zbyt często - średnio co 1,5 h w zależności od linii. Najlepszy i najszybszy jest ekspresowy 202 - przejazd zajmuje ok. 30 minut (jedzie autostradą i prawie nie ma przystanków), ale dojeżdża tylko do biblioteki na skraju downtown, więc do zabytkowej dzielnicy francuskiej trzeba będzie podjechać innym autobusem/tramwajem lub przejść ok. 2 km. Przejazd kosztuje 1,25$; płatność gotówką u kierowcy (do automatu) albo przez apkę. Uber/Lyft z dzielnicy francuskiej do lotniska kosztuje ok. 40$. | |
| Autor: | pajacyk [ 02 Paź 2023 08:09 ] |
| Temat postu: | Re: [MSY] New Orleans <-> miasto |
Przygotowuję się do odwiedzenia, i ogólnie to lotnisko jest mega słabo skomunikowane. Po 22 raczej nie ma szans na dojazd do centrum. Mi pozostaje albo spanie na nim, ląduję ok 24, albo hotel w pobliżu, 45 min dymania na nogach. Nawet na Hawajach było łatwiej. | |
| Autor: | travellista [ 02 Paź 2023 10:02 ] |
| Temat postu: | Re: [MSY] New Orleans <-> miasto |
Akurat w ubiegłym tygodniu bylem w Nowym Orleanie i potwierdzam niska czestotliwosc kursow autobusow na lotnisko. Co wiecej, na samym lotnisku nie kupimy tez biletow, pan z informacji (gdzie mozna wziac mapki z trasa tych autobusow) sugeruje kupno biletu w aplikacji Le Pass i tak tez zrobilem. Wi-Fi na lotnisku smigalo takze przed terminalem w zatoczce autobusowej (transport publiczny jest niemalze nieoznaczony, autobusy zatrzymuja sie na srodkowym pasie, obok staje tez autobus linii E1 Veterans-Airport innego lokalnego przewoznika), bedzie ono potrzebne do pokazania biletu kierowcy w apce, ale ew. mozna tez za te 1,25 USD w gotowce kupic bilet juz przy wsiadaniu. Potem oplaca sie bardzo bilet 24 h na wszystkie srodki transportu za jedyne 3 USD - do kupienia m.in. w Walgreens. | |
| Autor: | pajacyk [ 02 Paź 2023 11:00 ] |
| Temat postu: | Re: [MSY] New Orleans <-> miasto |
Dzięki za info | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |