Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[MSY] New Orleans <-> miasto
new-orleans-miasto,762,173248
Strona 1 z 1

Autor:  marek2011 [ 02 Paź 2023 04:36 ]
Temat postu:  [MSY] New Orleans <-> miasto

Lotnisko jest kawałek od centrym NO; jeśli ktoś chce korzystać z komunikacji publicznej dostępne są autobusy; nie jeżdżą jednak zbyt często - średnio co 1,5 h w zależności od linii. Najlepszy i najszybszy jest ekspresowy 202 - przejazd zajmuje ok. 30 minut (jedzie autostradą i prawie nie ma przystanków), ale dojeżdża tylko do biblioteki na skraju downtown, więc do zabytkowej dzielnicy francuskiej trzeba będzie podjechać innym autobusem/tramwajem lub przejść ok. 2 km. Przejazd kosztuje 1,25$; płatność gotówką u kierowcy (do automatu) albo przez apkę.

Uber/Lyft z dzielnicy francuskiej do lotniska kosztuje ok. 40$.

Autor:  pajacyk [ 02 Paź 2023 08:09 ]
Temat postu:  Re: [MSY] New Orleans <-> miasto

Przygotowuję się do odwiedzenia, i ogólnie to lotnisko jest mega słabo skomunikowane. Po 22 raczej nie ma szans na dojazd do centrum. Mi pozostaje albo spanie na nim, ląduję ok 24, albo hotel w pobliżu, 45 min dymania na nogach. Nawet na Hawajach było łatwiej.

Autor:  travellista [ 02 Paź 2023 10:02 ]
Temat postu:  Re: [MSY] New Orleans <-> miasto

Akurat w ubiegłym tygodniu bylem w Nowym Orleanie i potwierdzam niska czestotliwosc kursow autobusow na lotnisko. Co wiecej, na samym lotnisku nie kupimy tez biletow, pan z informacji (gdzie mozna wziac mapki z trasa tych autobusow) sugeruje kupno biletu w aplikacji Le Pass i tak tez zrobilem. Wi-Fi na lotnisku smigalo takze przed terminalem w zatoczce autobusowej (transport publiczny jest niemalze nieoznaczony, autobusy zatrzymuja sie na srodkowym pasie, obok staje tez autobus linii E1 Veterans-Airport innego lokalnego przewoznika), bedzie ono potrzebne do pokazania biletu kierowcy w apce, ale ew. mozna tez za te 1,25 USD w gotowce kupic bilet juz przy wsiadaniu. Potem oplaca sie bardzo bilet 24 h na wszystkie srodki transportu za jedyne 3 USD - do kupienia m.in. w Walgreens.

Autor:  pajacyk [ 02 Paź 2023 11:00 ]
Temat postu:  Re: [MSY] New Orleans <-> miasto

Dzięki za info

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/