| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Neapol i okolice samochodem neapol-i-okolice-samochodem,1407,174468 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | anianow [ 27 Gru 2023 23:51 ] |
| Temat postu: | Neapol i okolice samochodem |
Cześć, wybieram się w okresie zimowym do Neapolu i okolic (Wybrzeże Sorrento, Pompeje) - proszę o podpowiedź, jak jest z parkowaniem w Neapolu w ciągu dnia na czas zwiedzania? Jakie są koszty parkingu lub czy da się gdzieś zaparkować dalej od centrum za darmo? Mam nadzieję, że z racji zimy i mniejszego ruchu turystycznego będzie łatwiej. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem? | |
| Autor: | Aramise [ 28 Gru 2023 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Nie wiem jak z parkowaniem i cenami, ale ilekroć jestem w Neapolu to tylko się utwierdzam w przekonaniu (patrząc na korki i styl jazdy) , że lepiej dopłacić i ogarnąć wszystko w tym mieście metrem i taksówkami. A do Pompei i na wybrzeże Amalfi (Salerno) szybko i tanio jeździ pociąg Trenitalia. W zimie niestety bez promów tamten rejon , więc może wtedy tam akurat samochód to jedyne wyjście (aczkolwiek jest tam też dużo Polaków organizujących wycieczki po wybrzeżu Amalfi z zapewnionym transportem) | |
| Autor: | szsz [ 28 Gru 2023 09:03 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Ja podobnie jak przedmówca polecam unikać wjeżdżania autem do dużych miast, chyba że lubisz się denerwować ? Jeśli planujecie zwiedzać nie tylko miasto ale i okolice, to znajdźcie sobie lokum gdzieś poza, tak żebyście mogli dojechać do centrum kolejką podmiejską czy metrem. My w tym roku tak zwiedzaliśmy np. Genuę i fajnie wyszło. | |
| Autor: | anianow [ 28 Gru 2023 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Tak byłoby najłatwiej, ale przy czterech osobach dorosłych taniej będzie wynająć samochód (samochód też zawsze wygodniejszy), chociaż może w takiej sytuacji jeszcze to przemyślę... Ruchu ulicznego nie obawiam się, bo w różnych miejscach się jeździło i zazwyczaj było lepiej niż zakładaliśmy, ale bardziej obawiam się kwestii dostępności bezpłatnych (lub tanich) miejsc parkingowych. | |
| Autor: | Kashpir [ 28 Gru 2023 11:26 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Ważna rzecz - z tego co pamiętam, część wypożyczalni nieco inaczej traktuje Kampanię (czasem również Apulię/Sycylię/Kalabrię) i warto przed wynajmem dokładnie przeczytać warunki dot. ubezpieczenia pojazdu. | |
| Autor: | dmirstek [ 28 Gru 2023 11:28 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Poza wszystkim innym, w okolicach Neapolu bardzo łatwo o obcierkę parkingową. Prawie zawsze poruszam się wypożyczonym autem w całej Europie, tutaj unikam, jest to raczej bez sensu. | |
| Autor: | anianow [ 28 Gru 2023 11:52 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Ok, dzięki za cenne rady, a może ktoś ma doświadczenie, jak ewentualnie z parkingami w samym Neapolu (można zaparkować gdzieś dalej od centrum za darmo?)? Rozważam nocleg w Castellamare di Stabia - ale hotel nie ma swoich miejsc parkingowych, da się zaparkować przy ulicy w nocy za darmo? | |
| Autor: | malediwy [ 28 Gru 2023 13:34 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
Parkowanie w samym centrum Neapolu to rzeczywiście mistrzostwo świata obarczone ryzykiem, jak to kolega wcześniej napisał, obcierki. I nie trzeba autem jeździć, żeby się ona na samochodzie pojawiła. Ja ostatnio miałem zarezerwowany nocleg w okolicach Katedry i Sparcanapoli. Jak przyjechałem pierwszego wieczoru z lotniska to miałem wielkiego farta znajdując miejsce bardzo blisko noclegu. Natomiast następnego dnia jak odjechałem i przyjechałem wieczorem to chyba z godzinę kręciłem się w kółko zanim znalazłem miejsce... Castellamare natomiast to po pierwsze nie Neapol a inne miasto w Zatoce Neapolitańskiej. Ale tam też rzeczywiście nie jest lekko z parkowaniem ale są hotele z własnymi parkingami więc takie trzeba by było raczej wybierać | |
| Autor: | jimi [ 08 Sty 2024 12:51 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol i okolice samochodem |
To może jeszcze uzupełnienie, bo nikt nie napisał ile to kosztuje. Gdyby ktoś miał farta i jednak znalazł miejsce parkingowe - poza cierpliwością w krążeniu po uliczkach czasem trzeba wykazać się kreatywnością: trochę przesunąć skuter, kosz na śmieci, czy "zarezerwować" miejsce pasażerem. Preferowane są mniejsze samochody i umiejętność parkowania na "kopertę" Ceny parkingów przy ulicy to ok. 2 Euro/h w okolicy Corso Umberto I, poprzez 1.5 Euro przy Vittorio Emanuele do 1 Euro/h w pobliżu zamku S. Elmo. W dni robocze/święta od 8:00 do 24:00. Czasem miejsce wskaże nam "dziadek parkingowy" i wtedy trzeba mu odpalić działkę. Można zaoszczędzić kilka centów używając aplikacji, zamiast płacić w parkomacie. Podobno działają EasyPark oraz MooneyGo (następca myCicero). Z tą drugą to akurat mam fatalne doświadczenia, zresztą zbieżne z oceną w Google Play - mnie akurat nie udało jej się aktywować, nie przyszedł SMS, a obsługa klienta olała temat. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |