Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Neapol i okolice samochodem
neapol-i-okolice-samochodem,1407,174468
Strona 1 z 1

Autor:  anianow [ 27 Gru 2023 23:51 ]
Temat postu:  Neapol i okolice samochodem

Cześć, wybieram się w okresie zimowym do Neapolu i okolic (Wybrzeże Sorrento, Pompeje) - proszę o podpowiedź, jak jest z parkowaniem w Neapolu w ciągu dnia na czas zwiedzania? Jakie są koszty parkingu lub czy da się gdzieś zaparkować dalej od centrum za darmo? Mam nadzieję, że z racji zimy i mniejszego ruchu turystycznego będzie łatwiej. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem?

Autor:  Aramise [ 28 Gru 2023 00:26 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Nie wiem jak z parkowaniem i cenami, ale ilekroć jestem w Neapolu to tylko się utwierdzam w przekonaniu (patrząc na korki i styl jazdy) , że lepiej dopłacić i ogarnąć wszystko w tym mieście metrem i taksówkami. A do Pompei i na wybrzeże Amalfi (Salerno) szybko i tanio jeździ pociąg Trenitalia.
W zimie niestety bez promów tamten rejon , więc może wtedy tam akurat samochód to jedyne wyjście (aczkolwiek jest tam też dużo Polaków organizujących wycieczki po wybrzeżu Amalfi z zapewnionym transportem)

Autor:  szsz [ 28 Gru 2023 09:03 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Ja podobnie jak przedmówca polecam unikać wjeżdżania autem do dużych miast, chyba że lubisz się denerwować ? Jeśli planujecie zwiedzać nie tylko miasto ale i okolice, to znajdźcie sobie lokum gdzieś poza, tak żebyście mogli dojechać do centrum kolejką podmiejską czy metrem. My w tym roku tak zwiedzaliśmy np. Genuę i fajnie wyszło.

Autor:  anianow [ 28 Gru 2023 11:02 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Tak byłoby najłatwiej, ale przy czterech osobach dorosłych taniej będzie wynająć samochód (samochód też zawsze wygodniejszy), chociaż może w takiej sytuacji jeszcze to przemyślę... Ruchu ulicznego nie obawiam się, bo w różnych miejscach się jeździło i zazwyczaj było lepiej niż zakładaliśmy, ale bardziej obawiam się kwestii dostępności bezpłatnych (lub tanich) miejsc parkingowych.

Autor:  Kashpir [ 28 Gru 2023 11:26 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Ważna rzecz - z tego co pamiętam, część wypożyczalni nieco inaczej traktuje Kampanię (czasem również Apulię/Sycylię/Kalabrię) i warto przed wynajmem dokładnie przeczytać warunki dot. ubezpieczenia pojazdu.

Autor:  dmirstek [ 28 Gru 2023 11:28 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Poza wszystkim innym, w okolicach Neapolu bardzo łatwo o obcierkę parkingową. Prawie zawsze poruszam się wypożyczonym autem w całej Europie, tutaj unikam, jest to raczej bez sensu.

Autor:  anianow [ 28 Gru 2023 11:52 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Ok, dzięki za cenne rady, a może ktoś ma doświadczenie, jak ewentualnie z parkingami w samym Neapolu (można zaparkować gdzieś dalej od centrum za darmo?)? Rozważam nocleg w Castellamare di Stabia - ale hotel nie ma swoich miejsc parkingowych, da się zaparkować przy ulicy w nocy za darmo?

Autor:  malediwy [ 28 Gru 2023 13:34 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

Parkowanie w samym centrum Neapolu to rzeczywiście mistrzostwo świata obarczone ryzykiem, jak to kolega wcześniej napisał, obcierki. I nie trzeba autem jeździć, żeby się ona na samochodzie pojawiła. Ja ostatnio miałem zarezerwowany nocleg w okolicach Katedry i Sparcanapoli. Jak przyjechałem pierwszego wieczoru z lotniska to miałem wielkiego farta znajdując miejsce bardzo blisko noclegu. Natomiast następnego dnia jak odjechałem i przyjechałem wieczorem to chyba z godzinę kręciłem się w kółko zanim znalazłem miejsce...
Castellamare natomiast to po pierwsze nie Neapol a inne miasto w Zatoce Neapolitańskiej. Ale tam też rzeczywiście nie jest lekko z parkowaniem ale są hotele z własnymi parkingami więc takie trzeba by było raczej wybierać

Autor:  jimi [ 08 Sty 2024 12:51 ]
Temat postu:  Re: Neapol i okolice samochodem

To może jeszcze uzupełnienie, bo nikt nie napisał ile to kosztuje.
Gdyby ktoś miał farta i jednak znalazł miejsce parkingowe - poza cierpliwością w krążeniu po uliczkach czasem trzeba wykazać się kreatywnością: trochę przesunąć skuter, kosz na śmieci, czy "zarezerwować" miejsce pasażerem. Preferowane są mniejsze samochody i umiejętność parkowania na "kopertę"

Ceny parkingów przy ulicy to ok. 2 Euro/h w okolicy Corso Umberto I, poprzez 1.5 Euro przy Vittorio Emanuele do 1 Euro/h w pobliżu zamku S. Elmo. W dni robocze/święta od 8:00 do 24:00.
Czasem miejsce wskaże nam "dziadek parkingowy" i wtedy trzeba mu odpalić działkę.

Można zaoszczędzić kilka centów używając aplikacji, zamiast płacić w parkomacie. Podobno działają EasyPark oraz MooneyGo (następca myCicero).
Z tą drugą to akurat mam fatalne doświadczenia, zresztą zbieżne z oceną w Google Play - mnie akurat nie udało jej się aktywować, nie przyszedł SMS, a obsługa klienta olała temat.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/