Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Neapol
neapol,1227,27560
Strona 2 z 14

Autor:  jajacekk [ 18 Sty 2014 20:47 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

dorota.sz napisał(a):
Gdzie dokładnie można kupić bilety 3T-na lotnisku jest gdzieś punkt sprzedaży ?
Może online ktoś już kupował i się podzieli informacją jak to zrobić :)



Na lotnisku nie kupisz tych biletów.
Nawet jak je kupisz online to i tak do odbioru będą w informacji turystycznej.
Taka informacja jest na dworcu kolejowym Galibardiego. Od głównego wejścia w prawo, a potem po lewej stronie.
Pociągi do Pompei odchodzą z dolnego poziomu.

Autor:  dorota.sz [ 18 Sty 2014 21:25 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Dzięki :)

Autor:  orfik11 [ 26 Sty 2014 02:07 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Witam. Czy na karcie Unicocampania można poruszać się pociągiem/Regional?, czy inny?/ do Sorento lub Positano? Pozdrawiam

Autor:  orfik11 [ 30 Sty 2014 23:20 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Witam. Za taksówkę z lotniska płaciliśmy 10 E/jechały trzy osoby/. Neapol jest cudowny, okolica jeszcze ładniejsza. Służę pomocą gdyby ktoś miał pytania. Pozdrawiam

Autor:  kisio [ 31 Sty 2014 09:50 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

orfik11 napisał(a):
Witam. Za taksówkę z lotniska płaciliśmy 10 E/jechały trzy osoby/. Neapol jest cudowny, okolica jeszcze ładniejsza. Służę pomocą gdyby ktoś miał pytania. Pozdrawiam

Z Via Toledo na lotnisko taksówka kosztuje 18EUR (i podobno jest to flat-rate).

Autor:  orfik11 [ 31 Sty 2014 09:58 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Witam. Płaciłem z lotniska do Hotelu Neapolis 10 E. Chciał 15 ale wystarczyło podziękować a ponownie zaczął rozmowę i na propozycję 10 E przystał. Co prawda w czasie jazdy powiedział, że będzie 15 ale stanowcze 10 zakończyło temat i grzecznie nawet podziękował za kurs. Więc idzie w tej cenie ustrzelić. Najlepiej przejść 200 m od lotniska i tam złapać, w zasadzie sami się zatrzymują. Pozdrawiam

Autor:  orfik11 [ 02 Lut 2014 01:05 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Witam. Będąc we wtorek w Pompejach zauważyliśmy reklamę autobusu na Wezuwiusz za 12 Euro /powrotny/ Z ciekawości zapytaliśmy o taxi i chcieli 50 e za trzy osoby. Pozdrawiam

Autor:  mikolajo [ 08 Lut 2014 17:42 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Cytuj:
@mikolajo: troche nie rozumiem twoich problemow z karta UnicoCampania, my bez problemu kupilismy na lotnisku

Nie wiedziałam, że na lotnisku można. Według informacji z forum nawet jak się zamówiło online, to trzeba było odebrać na Garibaldim.
My szukaliśmy w okolicach placu Dantego przez 2 godziny, generalnie wyglądało jakby więksość ludzie nie wiedzieła o co biega, a spytaliśmy z 20-30 ludzi (w metrze, tabacco, informacji turystycznej itp)
Nie wiem, czy te punkty sprzedaży ze strony UnicoCampanii to nie pkty sprzedaży biletów jednorazowych.

Autor:  wtak [ 09 Lut 2014 23:12 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

mikolajo napisał(a):
We środę wróciliśmy z Neapolu. Byliśmy w składzie 5 dorosłych + 3 dzieci (2 lata, 2 lata, 4 lata).

Czyżbyśmy wracali wspólnie ? ;)
Ja dorzucę propozycję najtańszego dojazdu z lotniska pod Muzeum Archeo (1,3 e/os)
Mianowicie autobus 182. Przystanek jakieś 300-400 m od terminalu (najpierw iść prosto w kierunku miasta, a potem skręcić w 1 prawo i do końca tej przecznicy. Poza szczytem dojazd w ok. 20 min !!! W szczycie dłużej ;)
Polecam.

Autor:  majorka21 [ 26 Cze 2014 10:32 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Wybieramy się we wrześniu do Neapolu na 3 dni, mamy 2 pytania:
1. poszukujemy gdzieś w okolicach spokojnej i uroczej plaży zeby jeden caly dzien sobie poleżeć i odpocząć, proszę o poradę w ktorym kierunku sie udać, może coś polecicie konkretnego?
2. Gdzie zjeść najlepszą pizze w Neapolu?
Jeden dzień chcemy spędzić na Capri, jeden dzień Wezuwiusz, i mamy jeszcze jeden do zagospodarowania może coś podpowiecie? Zwiedzanie komunikacją miejską oraz piechotka:)

Autor:  Roku [ 28 Cze 2014 01:47 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

1) Wyspa Ischia. Okolice Neapolu nie obfitują w piaszczyste plaże.
2) Na starym mieście w pizzeriach dla lokalsów.
3) Podpowiadam. Pompeje, Positano, Praiano, Sorrento, Ischia, Monte Cassino, sam Neapol to też cały dzień zejdzie. a najlepiej to ze 2.

Autor:  majorka21 [ 28 Cze 2014 09:42 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Na Neapol przeznaczamy pierwszy dzien. A czy na Positano, Praiano, Sorrento, Amalfi wystarczy jeden dzien? i Jezeli chodzi o komunikacje to czy w cenie karty 3 dniowej wchodzą bilety komunikacji w ten rejon ? a jak nie to czym najlepiej i najtaniej tam dojechac?
Lokalne pizzerie to jasne, tylko do ktorej dzielnicy najelpiej sie wybrac zeby bylo pysznie i w miare bezpiecznie?

-- 28 Cze 2014 10:26 --

I jeszcze takie pytanie: Bilety na Capri lepiej kupić on-line czy juz na miejscu? wiadomo chodzi o to żeby byly tansze

Autor:  Arekkk [ 11 Sie 2014 23:44 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Roku, mistus - dzięki za posty.

Majorka21 - jak oceniacie 3-dniową eskapadę? Udało się zobaczyć, co sobie założyliście?

Zastanawiam się na ile dni polecieć do Neapolu by zobaczyć Wezuwiusz, Capri, Pompeje, Neapol. Być może coś jeszcze jest warte większej uwagi. Jak myślicie?

Autor:  majorka21 [ 21 Sie 2014 09:49 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Do Arekkk - lecimy dopiero we wrześniu, myślę że uda sie dużo zobaczyć ponieważ lot powrotny został przesunięty z 10:55 na 21:20 także dochodzi kolejny dzień.
Oczywiście do tego czasu czekam na cenne wskazówki, po powrocie podzielę się sam tym co tam zastane:)

Autor:  frank13 [ 07 Wrz 2014 22:48 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Podbijam pytanie- czy w ramach 3-dniowej karty Unicocampania 3T można poruszać się także autobusami po wybrzeżu Amalfi (autobusy SITA)?

Autor:  PawelGa [ 07 Wrz 2014 22:58 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

frank13 napisał(a):
Podbijam pytanie- czy w ramach 3-dniowej karty Unicocampania 3T można poruszać się także autobusami po wybrzeżu Amalfi (autobusy SITA)?


Można. Sprawdzone kilka dni temu.

Autor:  michalp [ 26 Wrz 2014 10:43 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

a ja z kolei napisze, ze jak ktos lubi jedzenie uliczne to na Via Toledo, niedaleko Augusteo sa smazone owoce morza sprzedawane w rozkach. Male rybki, kalamary, krewetki - mozna wziac miks, 6 euro duzy rozek, ale naprawde mozna sie najesc

Autor:  Japonka76 [ 04 Lis 2014 09:44 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Ad. 4. Polecam knajpy nad morzem przy Via Partenope.
https://www.google.pl/maps/place/Neapol ... b87e?hl=pl
Byliśmy tam na kolacji, ceny niewygórowane, jedzenie smaczne (polecam owoce morza) a widok na morze, Wezuwiusza i Capri rewelacja.

Autor:  Japonka76 [ 24 Lis 2014 15:03 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Kabanos napisał(a):
Obydwa miejsca są czynne cały rok, choć coś mi się obiło o uszy że przy złej pogodzie może być problem z Wezuwiuszem...

Wezuwiusz rozczarowuje - drogo, ładny widok z góry co prawda ale po wulkanie spodziewa się więcej. A tu w kraterze rosną sosenki ;) gdyby nie zamiłowania geologiczne (trochę gruzu przyleciało do Polski) byłbym zawiedziony.

My byliśmy w Neapolu w połowie maja, i była piękna pogoda, ale bardzo duże zachmurzenie. Pani w hotelu odradziła nam wizytę na wulkanie przy tej pogodzie tłumacząc nam, ze wszystko co będziemy widzieli, to ziemię pod nogami. I chyba miała rację, bo z lądu patrząc na Wezuwiusza cały szczyt tonął w chmurach. W związku z tym odpuściliśmy sobie także Pompeje. :( Dlatego zadowoliliśmy się Muzeum Archeologicznym w Neapolu, i tego nie żałujemy. Świetnie zadbane i zachowane eksponaty. A co ciekawsze rzeczy właśnie są w tym muzeum, a nie w Pompejach. Ale czując niedosyt, wybierzemy się tam jeszcze raz licząc na bezchmurną aurę.

Autor:  startaczerr [ 03 Gru 2014 16:36 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

@kabanos, wchodziliście w trekkingach czy zwykłych butach ?

Strona 2 z 14 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/