| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| MŚ 2022 - Qatar ms-2022-qatar,1497,130889 | Strona 14 z 24 |
| Autor: | turecky [ 03 Kwi 2022 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Na razie na spokojnie; nie ma co robić pochopnych ruchów, bo wiele rzeczy jeszcze nie jest określonych: a. lotów z Emiratów do Doha nie ma prawie wcale, a te które są kosztują krocie b. obiecane Fan Villages nie są dostępne c. Hayya jest organizacyjne niedopracowana. Biorąc pod uwagę, że Doha i okolice już miałem okazję zwiedzać i moim zdaniem Katar nie ma za wiele do zaoferowania, osobiście skłaniam się na opcję Meksyk+Argentyna lub Argentyna + R16 (ech ta niezłomna wiara Z drugiej strony bliskość wszystkich stadionów może zachęcić do czysto piłkarskiego pobytu i oglądania meczów także w innych grupach. | |
| Autor: | ibartek [ 03 Kwi 2022 14:36 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
mialy byc namioty na pustyni i wycieczkowce u brzegow biorac pod uwage ze na namiotach sie znaja, a wycieczkowcow troche 'zezlomowano' przez covid - mozna by je wykorzystac. tylko pytanie czy umieja to lokalnie zorganizowac. | |
| Autor: | turecky [ 03 Kwi 2022 23:27 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Wycieczkowce są dostępne: od 1000 USD za wewnętrzna dwójkę za noc z full board | |
| Autor: | dg72 [ 05 Kwi 2022 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Co do zakupu biletów, ich cen i wjazdu do Kataru na MŚ Kibice będą mogli kupować bilety od godziny 11:00 dnia 05.04.2022r. Wejściówki można nabywać poprzez oficjalną stronę FIFA. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 6 biletów na mecz oraz 60 biletów na cały turniej. Do zakupu należy podać dane osobowe: imię i nazwisko, datę urodzenia, kraj pochodzenia, kraj przebywania, dokument tożsamości. Na każde spotkanie osiem procent pojemności stadionu trafi do sprzedaży skierowanej do kibiców danej drużyny. Oznacza to, że na mecze z Meksykiem i Argentyną dla polskich fanów dostępne będzie 3200 biletów (obiekt Stadium 974 mieści 40 tys. osób), a z Arabią Saudyjską 3628 (Education City Stadium mieści 45350 osób). W przypadku ogromnego zainteresowania meczem, przekraczającym pojemność stadionu/kategorii cenowej, FIFA dokona losowania spośród złożonych zamówień" - czytamy na portalu "Łączy nas piłka". FIFA podała też ceny biletów w katarskich rialach. Na mecze grupowe, w zależności od kategorii, ceny wahają się od 300 zł do 900 zł. Jeśli Polska wyjdzie z grupy, to za obejrzenie spotkania w 1/8 finału trzeba zapłacić od 400 do 1150 zł. Ćwierćfinał to koszt od 870 zł do 1800 zł. Półfinał: 1500 zł do 4000 zł, a finał: od 2500 zł do 6800 zł Kibice udający się do Kataru będą musieli wyrobić specjalną Hayya Card. Jest ona wymagana do wjazdu na teren Kataru i zastępuje wizę w trakcie trwania turnieju. Karta będzie obowiązywać w terminie od 1 listopada 2022 do 16 stycznia 2023 roku. Hayya card upoważnia do wielokrotnego przekraczania granic Kataru, darmowej komunikacji miejskiej i wstępu na teren stadionu wraz z okazaniem ważnego biletu na mecz. https://www.sport.pl/pilka/7,65037,2830 ... =BoxOpImg6 | |
| Autor: | kammce [ 05 Kwi 2022 11:11 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
ok. 3200 biletów? uwzględniając, że część kibiców z Polski kupiła warunkowe bilety follow my team przed rozstrzygnięciem barażów na co najmniej wszystkie mecze grupowe, to ile może jeszcze być dostępnych biletów. | |
| Autor: | mazi91 [ 06 Kwi 2022 09:25 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Żeby zamówić bilety trzeba wpisać nr paszportu, a co jak dopiero chcę wyrobić? Nie zamówię biletów? | |
| Autor: | KrissK [ 06 Kwi 2022 09:32 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Bez przesady. Ja wpisałem chwilowo nr dowodu osobistego, potem się zmieni | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 06 Kwi 2022 23:09 ] | ||||
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar | ||||
Mazi09 napisał(a): Ktoś się wybiera?? Jakieś propozycję wyjazdu ?? oczywiście aby znaleźć najtańsze rozwiązanie Ja wstępnie zastanawiam się nad 7 tygodniowym pobytem (Przylot do Dubaju) potem tygodniowy rejs po Morzu i akurat jak gramy z Arabią Statek bedzie dwa dni w Porcie w Doha tylko i tak koszt za całość prawie 7 tyś. Ja się chcę wybrać ale na razie wstrzymuje się z zakupem/losowaniem biletów. Nie ma jeszcze jasnych kryteriów co do wjazdu lądem do Kataru. Ceny noclegów na stronie FIFA śmieszne jak pisali koledzy wyżej, nie widomo czy z ZEA będzie można przyjechać, póki co żadna wypożyczalnie nie pozwala opuścić kraju, nie wiadomo nawet czy Arabia nie zamknie granicy by uniknąć korków. Ceny biletów lotniczych też słabo na razie loty Wizzair do AUH drogo, najtaniej, do Doha z Kairu 1000zł (Saudia). Wydaję mi się , że jedną z tańszych opcji może być Pegasus do Dammanu i potem auto, ale na razie nie wiadomo jak z przekroczeniem granicy lądowej (podobno trzeba będzie mieć wykupione noclegi w Katarze), tak czy inaczej Pegasus jeszcze nie wrzucił rozkładu na loty do Dammanu i Doha.
| |||||
| Autor: | KrissK [ 07 Kwi 2022 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Zapisać się można, do 28.04 i tak jest się "wpisywanym" na listę. Potem pewnie weryfikacja ile zapisanych/ile biletów i losowanie. Ewentualne płatności nie wcześniej niż 31.05 A to i tak nikt nikogo nie zmusi przecież. Zrezygnować można Ja tam się zapisałem na wszelki wypadek | |
| Autor: | kammce [ 08 Kwi 2022 09:09 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
w miarę cenowo loty ma linia Pegasus Airlines - oferta widoczna tylko po ściągnięciu aplikacji, Istanbuł-Doha, wylot 19.11, powrót 02.12, dla jednej osoby z bagażem i wyborem miejsca kosztuje około 3 tyś zł w dwie strony. | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 09 Kwi 2022 20:38 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
@kammce Mi w aplikacji i na stronie cały czas pokazuje no seat | |
| Autor: | kammce [ 11 Kwi 2022 07:48 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Kacper Szymanski: chyba musisz zarejestrować się w aplikacji, po wylogowaniu nie pokazuje u mnie lotów, a po zalogowaniu pokazują się | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 11 Kwi 2022 18:02 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Fakt po zalogowaniu działa, koszty lotów do Doha zaczynają się od 124 EUR OW, do Dammamu od 89 EUR OW, do Rijadu 89 EUR OW, do Kuwejtu 50 EUR OW i do Bahrajnu 74 EUR OW, wszystko z SAW (Istanbul Sabiha Gokcen, daty przybliżone na mecze Polaków) | |
| Autor: | turecky [ 12 Kwi 2022 15:53 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
1CAT brać z puli ogólnej czy PL? Arabia Saudyjska jest tuż obok, MEX i ARG to taka sama sytuacja jak z COL w Rosji: będzie ich mega dużo i przyjadą w większości rezydenci z USA | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 14 Kwi 2022 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Ogarniał już ktoś jakieś noclegi w Katarze? Booking, Kayak nic nie ma, a na tej pseudo stronie od FIFY najtańszy 2-os apartament 700 USD doba, za 9 dniowy pobyt dla 9 osób tylko USD 27,893.08 | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 19 Kwi 2022 23:53 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Zaczyna się Izraelskie biuro antyterrorystyczne rozważa ostrzeżenie przed podróżami do Kataru na Mistrzostwa Świata Prawie 15 000 Izraelczyków kupiło już bilety na turniej; urzędnicy bezpieczeństwa podobno martwią się obecnością Iranu w tym kraju. https://www.timesofisrael.com/israel-we ... world-cup/ | |
| Autor: | dg72 [ 21 Kwi 2022 01:38 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Na stronie Wizzair bezpośrednie loty z Krakowa do Abu Dhabi 18-25.11 i 25.11-02.12 łącznie RT za 332-422 zł z WDC lub bez. Sporo łatwiej czy taniej stamtąd do Kataru. | |
| Autor: | Anonymous [ 21 Kwi 2022 02:33 ] | |||
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar | |||
Świetna okazja na dolot do Kataru. Z Abu Dhabi 550 km do stolicy Kataru.
| ||||
| Autor: | Mazi09 [ 21 Kwi 2022 12:19 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
Orientuje się ktoś jak wygląda transport lądowy, morski lub powietrzny między Abu Zabi, Dubajem a Ad-Dauha, bo faktycznie na dzisiaj to chyba najlepiej dostać się samolotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i robić wypady tylko na mecze, tylko czy będzie to możliwe ?? | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 21 Kwi 2022 17:54 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2022 - Qatar |
@Mazi09 Nic nie wiadomo na razie na temat promów z ZEA do Doha. Samoloty do Doha z Dubaju to koszt 3000-5000zl, autem można próbować ale pewnie wypożyczalnie nie pozwalają na opuszczenie kraju. Wiza do Arabii w tym przypadku była by potrzebna 140 USD. | |
| Strona 14 z 24 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |