| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| MŚ 2018 w Rosji ms-2018-w-rosji,1497,77083 | Strona 138 z 155 |
| Autor: | dyneck [ 09 Cze 2018 12:42 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
zimsky napisał(a): Ma ktoś problemy z ustawieniem odbioru biletów w Moskwie? Na szczęście będę w Kaliningradzie i tam weszło, przy Moskwie nie chciał mi się rozwinąć pasek z data i godzina Tak, miałem to samo. W Moskwie mogłem wybrać tylko odbiór na Vnukovo 10 czerwca czyli jutro. To jest jakaś głupota. Spróbuję do nich zadzwonić w poniedziałek. My przyjeżdżamy do Moskwy dopiero 18-go. | |
| Autor: | Michau23 [ 09 Cze 2018 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Data i godzina odbioru biletu, którą wybiera się po zakupie jest czymś w formie umówienia się poza kolejką aby usprawnić wydawanie. Na chłopski rozum, nikt nie przyjedzie z drugiego końca globu aby jutro odebrać bilet, na mecz który jest za 12 dni. Większość (w tym i ja) będzie się kisić w kolejce dzień przed i w dniu meczu. | |
| Autor: | olski [ 09 Cze 2018 20:40 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Cześć wszystkim ponownie, Wlasnie okazalo się, że mój ojciec przeoczył datę ważności swojego paszportu i jest on nieważny. Czy wiecie jak można tą sprawę szybciej załatwić ze wzgledu na to, że jedzie się tylko na mecz? Na tą chwilę jest plan, że jedzie w pon do Katowic z dokumentami, że ma bilet i apartament zarezerwowany i postara się ubiegać o paszport tymczasowy na 12 miesięcy. Planujemy jechac na mecz do Moskwy 19.06 jednak odbior biletow jest juz w 17.06 więc mamy tylko 5 dni na wyrobienie tego paszportu... Pozdrawiam, | |
| Autor: | michzak [ 09 Cze 2018 20:48 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Cóż, powodzenia Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk | |
| Autor: | Angol [ 09 Cze 2018 21:11 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
olski napisał(a): Cześć wszystkim ponownie, Wlasnie okazalo się, że mój ojciec przeoczył datę ważności swojego paszportu i jest on nie ważny. Czy wiecie jak można tą sprawę szybciej załatwić ze wzgledu na to, że jedzie się tylko na mecz? Na tą chwilę jest plan, że jedzie w pon do Katowic z dokumentami, że ma bilet i apartament zarezerwowany i postara się ubiegać o paszport tymczasowy na 12 miesięcy. Planujemy jechac na mecz do Moskwy 19.06 jednak odbior biletow jest juz w 17.06 więc mamy tylko 5 dni na wyrobienie tego paszportu... Pozdrawiam, Napisz prośbę o przyspieszenie wydania paszportu z powodu pogrzebu powinno się udać, do dyrektora działu paszportowego | |
| Autor: | Floyd_Kulis [ 09 Cze 2018 21:20 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Za express się płaci. | |
| Autor: | mordek [ 09 Cze 2018 22:09 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Po co ustawianie terminy odbiorow? Odebrałem dzisiaj wszystkie bilety (z dwóch kont, w tym 4cat na jednym) w Moskwie z automatów. Nie umawiałem żadnych terminów. Jedyne co było potrzebne to KK i data urodzenia. Byłem akurat od razu po wczorajszym dropie i widziałem ze same dobre mecze ludzie odbierali. Byłem tez na Воробьёвы Горы, fan fest jest pięknie położony, między uniwersytetem a platforma widokowa.Tylko trochę daleko do stacji metra. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro | |
| Autor: | olski [ 09 Cze 2018 23:25 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Z pogrzebem mysle, że trzeba by było to potwierdzić jakoś :/ | |
| Autor: | greyhound [ 10 Cze 2018 00:13 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Tabciogaraj napisał(a): https://www.facebook.com/events/254154661799163/?ti=cl Zbiórka na meczu z Senegalem! Wysyłajcie gdzie możecie! Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka Cześć Tabciogaraj. Będę w Moskwie na meczyku, ale nie mogę otworzyć Twojego linku. Czy należy on do jakiejś zamkniętej grupy? Można się dodać? Pozdro! Grey | |
| Autor: | Zeus [ 10 Cze 2018 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Angol napisał(a): olski napisał(a): Cześć wszystkim ponownie, Wlasnie okazalo się, że mój ojciec przeoczył datę ważności swojego paszportu i jest on nie ważny. Czy wiecie jak można tą sprawę szybciej załatwić ze wzgledu na to, że jedzie się tylko na mecz? Na tą chwilę jest plan, że jedzie w pon do Katowic z dokumentami, że ma bilet i apartament zarezerwowany i postara się ubiegać o paszport tymczasowy na 12 miesięcy. Planujemy jechac na mecz do Moskwy 19.06 jednak odbior biletow jest juz w 17.06 więc mamy tylko 5 dni na wyrobienie tego paszportu... Pozdrawiam, Napisz prośbę o przyspieszenie wydania paszportu z powodu pogrzebu powinno się udać, do dyrektora działu paszportowego Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk | |
| Autor: | alav [ 10 Cze 2018 06:32 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Odświeżam temat obowiązku meldunkowego. Widziałem wyżej, że ktoś kierował do subforum o Rosji, ale tam o meldunku jest ledwie kilkanaście postów i nie dotyczą szczególnej sytuacji, jaką są Mistrzostwa Świata. Na czas mistrzostw obowiązuje rejestracja pobytu w ciągu 24h od przybycia. Gdy śpi się w hotelu/hostelu, to nie jest to żaden problem, gdyż jest to obowiązek gospodarza i nas zarejestrują (zapewne za drobną opłatą). Problem robi się w przypadku noclegu z airbnb albo w prywatnym mieszkaniu, a takich z okazji mistrzostw pojawiło się mnóstwo. Mam wynajęte mieszkanie w Kaliningradzie, ale gospodarz odmawia zarejestrowania nas i niespecjalnie mam możliwość go do tego zmusić, niestety. Jak rozwiązać ten problem? Z tego co czytałem, samodzielnie nie można się zarejestrować. Czy hotele mogą (za opłatą) rejestrować osoby, które w nich nie śpią? A może mogą to robić inne instytucje, typu agencja podróży? A może jednak da się zarejestrować samemu? Albo może po prostu odpuścić sobie ten temat, bo w czasie mistrzostw jest promil szansy, że ktokolwiek to w ogóle skontroluje?:) | |
| Autor: | Tabciogaraj [ 10 Cze 2018 07:43 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Mam to samo, odpisała mi Pani na airbnb, ze nie zarejestruje bo nikogo nie rejestrowala, bo nigdy nie było takiej potrzeby. Superhost, ponad 50 recenzji. Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Anonymous [ 10 Cze 2018 08:22 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Z brakiem meldunku to jest tak, że dopóki nic się nie dzieje, to nie jest on potrzebny. Nie sprawdzają tego na przykład na lotnisku przy wylocie z Rosji. Problem pojawia się wtedy, kiedy z jakiegoś powodu staniecie się obiektem zainteresowania policji. Po prostu musicie uważać i nie robić niczego, co skłoni ich do wylegitymowania was. Drugi problem, to pobyt w hotelach, jeśli nie macie meldunku na poprzednie noce (sprawdzają to i wymagają wszystkich meldunków za okres od wjazdu, czyli od daty widniejącej na karcie migracyjnej). Podobno tak jest tylko w Sankt Petersburgu i Moskwie. Byłem ostatnio 9 dni w Rosji, olałem meldunek i na sam koniec, gdy wróciłem z Krymu do Moskwy, to nie dostałem kluczy do pokoju właśnie z tego powodu. Musiałem szukać innego obiektu, w którym obsługa przymknęła na to oko. Tak więc, jeśli cały czas planujecie nocować z airbnb, a do tego nikt was nie złapie z chodzeniem z browarem po Placu Czerwonym, to ja bym się za bardzo nie przejmował. | |
| Autor: | mikerus [ 10 Cze 2018 08:38 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Anonymous napisał(a): Drugi problem, to pobyt w hotelach, jeśli nie macie meldunku na poprzednie noce (sprawdzają to i wymagają wszystkich meldunków za okres od wjazdu, czyli od daty widniejącej na karcie migracyjnej). Podobno tak jest tylko w Sankt Petersburgu i Moskwie. Chyba nie ma jakiś ścisłych wytycznych: ja w kwietniu robiłem trasę Petersburg->Moskwa->Kaliningrad i w hotelach w S-P ani w Moskwie nie wymagali ode mnie żadnych glejtów ani nie wydawali mi kartek meldunkowych. Dopiero w Kaliningradzie poproszono mnie o meldunki z wcześniejszego okresu (których nie miałem), ale wystarczyło jak pokazałem boarding pass Moskwa-Kaloningrad. Tam też wydano mi po raz pierwszy potwierdzenie meldunku. | |
| Autor: | Anonymous [ 10 Cze 2018 08:47 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
@mikerus, wychodzi na to, że zależy jak się trafi. Mnie recepcjonista tłumaczył, że problemy są tylko w Moskwie i Petersburgu. Jestem przekonany, że oni tego z automatu nie wydają, tylko trzeba się upomnieć. | |
| Autor: | SargentoGarcia [ 10 Cze 2018 21:11 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Głównym przejściem granicznym dla kibiców mają być Grzechotki. Na Bezledy mają być kierowane samochody ciężarowe. Tak przynajmniej wynika z tego artykułu: https://olsztyn.onet.pl/zmiany-na-grani ... lu/06bkxb9 Najlepiej jednak będzie jak osoby jadące samochodem do Obwody kaliningradzkiego potwierdzą tą informację w bardziej wiarygodnym źródle. | |
| Autor: | Fan Aj Di [ 11 Cze 2018 08:19 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Na początek witam wszystkich forumowiczów. Opiszę mój odbiór biletów w Kaliningradzie. Mam nadzieję, że się komuś przyda. Jechałem PKS-em z Gdańska. Start 6.00, na miejscu chwilę przed 12. Przed nami żadnych innych autokarów... trzy kontrole na wjeździe do Rosji (Mamonowo). Polscy celnicy po pół godzinie puścili nas do sąsiadów i tam dokładna weryfikacja. Kilka osób wysiada, niektórzy kończą bieg na granicy. Jakieś 2 godziny w plecy. Ruch niewielki. Jest punkt, w którym można wyrobić Fan ID (zwłaszcza, że zdarzają się pomyłki np. w cyfrach kontrolnych tego dokumentu...). Minusy takie, że internet im praktycznie nie działa w tym punkcie i trwa to długo. Pani rozmawia wyłącznie po rosyjsku. Potem w Kaliningradzie jest możliwość wydrukowania od poczatku dokumentu po poprawkach (mają to w bazie danych). Jest to centrum po przeciwnej stronie niż odbiór biletów. Jest sporo ludzi, którzy czekają w kolejce jak na poczcie, ale idzie całkiem sprawnie. Rozmowa łamanym rosyjskim-angielsko-polskim. Zależy pewnie na kogo się trafi. Jak wspomniałem po drugiej stronie ulicy mamy „automaty”, w których drukujemy bilety. Przykładamy kartę, z której robiliśmy zakup biletów, wybieramy mecz, kamerka robi nam fotkę a zamiast pieniędzy wypadają gotowe bilety. Wolontariusz chwile opowiada co wolno a co nie wolno robić z biletami. Łącznie 30 sekund i po zabawie. Wystarczy mieć tez kogoś na miejscu, kto jest zaufany i może kartę przyłożyć celem wydruku biletów bez przyjazdu wcześniej. Ale OK. Szlak przetarty. Nie trzeba być więc dzień wcześniej czy tydzień z tabunem zainteresowanych. Od dworca są znaki kierujące nas doTicket Center. Wolontariusze słabo mówili po angielsku. Sklepy oficjalne z gadżetami dopiero są stawiane. Pamiątek jeszcze brak. Powrót poszedł zdecydowanie szybciej niż wjazd. Natomiast nie wyobrażam sobie wjazdu na mecz w tej formie którą my mieliśmy. Zakładam, ze jak wyjedziemy o podobnej porze to przy szacowanych 5 tysiącach fanów będziemy na styk... Ale to może mój pesyzmizm... jak ktoś ma pytaniami to zapraszam na priv. Pozdrowienia. | |
| Autor: | maxim8888 [ 11 Cze 2018 11:16 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Ma ktoś pełny ranking? Pod koniec maja byliśmy , a teraz nas nie ma w top11 | |
| Autor: | Spartanin [ 11 Cze 2018 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
Heja,wystawiłem bilety na sprzedaż na Fifa .Pisze status ticket to resell.To ok. A obok można kliknąć RECOVER? Co to oznacza RECOVER? | |
| Autor: | anth [ 11 Cze 2018 12:29 ] |
| Temat postu: | Re: MŚ 2018 w Rosji |
maxim8888 napisał(a): Pod koniec maja byliśmy, a teraz nas nie ma w pierwszej 11? Zmienili sposób liczenia na Elo, nie słyszałeś? ?Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka | |
| Strona 138 z 155 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |