Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Mińsk
minsk,1357,42415
Strona 2 z 3

Autor:  pietia [ 10 Sie 2017 20:37 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

W Mińsku dania białoruskiej kuchni w dość przystępnych cenach można znaleźć w Lido. Ta łotewska sieciówka ma 2 lokale, jeden na Prospekcie Niezależnaści, tuż za placem Jakuba Kołasa, drugi (większy) niedaleko, koło Komarowskiego Rynku

Autor:  mathew77 [ 11 Sie 2017 19:14 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

krystoferson112 napisał(a):
Proszę nie katujcie burgerami i macdonaldami na Białorusi, mają wspaniałą miejscową kuchnię, w każdej restauracji serwują bliny...pychota, nie ;) dietetyczne danie. W Brześciu w pobliżu hotelu Intourist jadłem bardzo dobre naleśniki w barze na słodko i słono....

Napisalem co i jak. Lokalna kuchnia jest co 50m. Wlasciwie na zawolanie. Bliny zjesz na kazdym vokzale oraz w lepszej restauracji.
Chlodniki, nalesniki, kotlety itd mozna zamowic w kazdej restauracji w Minsku.
W Grodnie polecam restauracje na Kirowa. Knajpa zwie sie Трактиръ Подкова. Naprawde niezle jedzenie - dania kuchni bialoruskiej.
W Brzesciu takze nie ma problemu z daniami kuchni lokalnej. Przy dworcu jest wieza - wykupiono ja. Bedzie tam restauracja z kuchnia bialoruska.
Podobno takze hotel.
Dodam jeszcze, ze cieple jedzenie na wynos mozna kupic w domu handlowym CUM (Minsk). Mozna tam tez zakupic trawe morska. W kilku opcjach. Wzialem ja do Polski.
A dobre i pyszne lody sa w w GUM (Głównym Domie Towarowym). Tylko trzeba byc cierpliwym az cie obsłuza ;)

Autor:  cmmwdf [ 11 Sie 2017 20:40 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Ja zdecydowanie polecam poniższą restaurację:

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... Minsk.html


Restauracja znajduję się w centrum, jest tania, serwuje dania typowo kuchni białoruskiej, i pod opisem każdego dań dołączone jest zdjęcie potrawy! Przynajmniej wiemy co zamawiamy.

Autor:  Eryk87 [ 20 Sty 2018 11:10 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Dobre jedzenie mają też w sieciówce "Mama doma" , znajdziemy tam bardziej domowe jedzenie typu kasza+ kurczak/ łosoś , naleśniki , placki ziemniaczane itp. Plusem jest, ze można ją znaleźć w centrum handlowym przy Bibliotece Narodowej czynnym do 23

Image


Oczywiście polecam słodycze z Białorusi, różnego rodzaju torty i galaretki, które można kupić w supermarketach są bardzo dobre.

Autor:  krystoferson112 [ 20 Sty 2018 11:37 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Ppotwierdzam co do słodyczy, bardzo dobre, uwielbiam ichniejsze zefiry. Kto tego próbował wie o co chodzi. Wogóle Białoruś i Mińska jest fajna (fajny) do odwiedzenia. Bardzo cieszy luzowanie polityki wizowej przez Batiuszkę. ;)

Autor:  pietia [ 20 Sty 2018 20:31 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Całkiem smacznie i tanio można zjeść także w dość licznych stołówkach studenckich, które jednak dostępne są także dla nie-studentów. W Mińsku mogę polecić dwa takie przybytki: jeden na ulicy Oktiabrskiej, niedaleko stacji Pierwomajskaja, znajdyje się na tyłach akademików BGU, więc za pierwszym razem dość trudno trafić (można też iść wzdłuż Świsłoczy i dojść do pieszej kładki, stołówka znajduje się tuż obok); drugi na ulicy Karola Marksa, w samym centrum, ta stołówka należy do Akademii Zarządzania przy Prezydencie. W obu lokalach dwudaniowy obiad +surówka, herbata i jakaś słodka bułeczka można zjeść za 4-6 BYN. Minusem jest to, że te stołówki czynne są tylko od poniedziałku do piątku, raczej też nie działają w wakacje

Autor:  Apocalipse [ 11 Lut 2018 20:04 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

KITCH'N brasserie - dobre dania jajeczne (jadłem śniadanie), dodatki wliczone w cenę, miła obsługa. Śniadanie ~11 BYN z herbatą. Z chęcią wybrałbym się również na obiad.
Union Coffee - średniaczek. Ot, jak sieciówka.
TGI Friday’s - kolega z którym byłem - fanatyk burgerów - twierdzi, że rzadko zdarzają się tak marne burgery. Osobiście nie jadłem, ale wierzę..
Vasilki - absolutna rewelacja. Kuchnia lokalna, doskonałe pierogi i świetne placki ziemniaczane; przemiła obsługa. ~15 BYN z piwem. W ciągu weekendu poszedłem 2 razy (normalnie mi się to nie zdarza)!

Autor:  e-prezes [ 16 Lut 2018 00:43 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

pietia napisał(a):
Całkiem smacznie i tanio można zjeść także w dość licznych stołówkach studenckich, które jednak dostępne są także dla nie-studentów. W Mińsku mogę polecić dwa takie przybytki: jeden na ulicy Oktiabrskiej, niedaleko stacji Pierwomajskaja, znajdyje się na tyłach akademików BGU, więc za pierwszym razem dość trudno trafić (można też iść wzdłuż Świsłoczy i dojść do pieszej kładki, stołówka znajduje się tuż obok); drugi na ulicy Karola Marksa, w samym centrum, ta stołówka należy do Akademii Zarządzania przy Prezydencie. W obu lokalach dwudaniowy obiad +surówka, herbata i jakaś słodka bułeczka można zjeść za 4-6 BYN. Minusem jest to, że te stołówki czynne są tylko od poniedziałku do piątku, raczej też nie działają w wakacje


Takich stołówek, o czym pisałem gdzieś na forum jest więcej, bo często są przy zakładach produkcyjnych. Poza tym co już wspomniano działają najpóźniej do 17, czyli tak jak te zakłady.
Mińsk zaczyna być już europejską stolicą pod względem fast food/casual food, więc da się zjeść bez błądzenia jak jeszcze kilka lat temu. Tyle, że już nie tanio. Stołówki to jednak bardzo dobry wybór. Postaram się zebrać info o nich i zamieścić.

Autor:  Apocalipse [ 17 Lut 2018 23:52 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

e-prezes napisał(a):
Mińsk zaczyna być już europejską stolicą pod względem fast food/casual food, więc da się zjeść bez błądzenia jak jeszcze kilka lat temu. Tyle, że już nie tanio.

Zgodzę się. Tak jak transport czy noclegi są tanie, to ceny w restauracjach i w barach to w zasadzie 1:1 Warszawa.

Autor:  Misha Preston2 [ 04 Mar 2018 21:52 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Vasiliki - potwierdzam - bardzo fajna restauracja z lokalnymi daniami.

Dodatkowo można tam kupić pamiątkowe magnesy z przepisami lokalnych dań:)

Poniżej kilka przyjemnych kawiarni gdzie można zjeść miłe śniadanie:
- Bar Svabody 4 (Ploshchad' Svobody 4, tuż obok Ratusza)
- VCafe (Ploshchad' Svobody 5, po drugiej stronie ulicy) - polecam omlet

Na wieczór zagłębie klubów, barów i pubów jest w okolicach rzeki - ulica Zybitskaya (вуліца Зыбіцкая).
Spędziłem udany wieczór w lokalu Na Plyazhe - Zybitskaya 6. Jest parkiet, można potańczyć, na żywo grał zespół - klimaty latino, atmosfera bardzo luźna, brak dress code...

Załączniki:
magnes1.png
magnes1.png [ 395.34 KiB | Obejrzany 8007 razy ]

Autor:  pietia [ 09 Mar 2018 19:54 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Vasilki to też w sumie sieciówka, w Mińsku jest ich kilka (czy są też w innych miastach - nie wiem). Oprócz tej na Prospekcie Niezależności, restauracja tej sieci jest też w centrum handlowym Galeria Mińsk na Prospekcie Pobeditelej (Pieramożcau, d. Maszerowa, rejon Niemigi), a także w galerii Galileo, w bezpośredniej bliskości dworców autobusowego i kolejowego

Autor:  e-prezes [ 17 Mar 2018 18:09 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Zestawienie portalu Citydog.by modnych klubów/restauracji oraz co można w nich zjeść za 12 rubli. https://citydog.by/post/gastrofest-beer/ Jakby się ktoś wybierał.

Autor:  pietia [ 27 Sie 2018 20:49 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

pietia napisał(a):
W Mińsku dania białoruskiej kuchni w dość przystępnych cenach można znaleźć w Lido. Ta łotewska sieciówka ma 2 lokale, jeden na Prospekcie Niezależnaści, tuż za placem Jakuba Kołasa, drugi (większy) niedaleko, koło Komarowskiego Rynku

Niedawno otwarte zostało trzecie Lido w Mińsku - na rogu Niemigi i Gorodskogo Wała,a więc praktycznie w samym centrum

Autor:  jabollus [ 01 Paź 2018 16:40 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

pietia napisał(a):
Całkiem smacznie i tanio można zjeść także w dość licznych stołówkach studenckich, które jednak dostępne są także dla nie-studentów. W Mińsku mogę polecić dwa takie przybytki: jeden na ulicy Oktiabrskiej, niedaleko stacji Pierwomajskaja, znajdyje się na tyłach akademików BGU, więc za pierwszym razem dość trudno trafić (można też iść wzdłuż Świsłoczy i dojść do pieszej kładki, stołówka znajduje się tuż obok); drugi na ulicy Karola Marksa, w samym centrum, ta stołówka należy do Akademii Zarządzania przy Prezydencie. W obu lokalach dwudaniowy obiad +surówka, herbata i jakaś słodka bułeczka można zjeść za 4-6 BYN. Minusem jest to, że te stołówki czynne są tylko od poniedziałku do piątku, raczej też nie działają w wakacje

Ta stołówka przy Akademii Zarządzania jest otwarta Pn-Pt. do 16:00 (byłem tam o 15:40 i już nie było nic do jedzenia). Lepsza jest ta stołówka na tyłach akademików BGU (otwarta Pn. - Pt. do 17.00).

Autor:  e-prezes [ 03 Gru 2018 12:28 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Od jakiegoś czasu jest tzw. Piaskownica, czyli miejsce z foodtruckowym żarciem na Kujbyszewa 45, obok starej fabryki. Zimą też otwarta a w niej pod dachem i nie foodtrucki: Street Food Family, Salty Dog, Шалёны кныр (Szalony knur), Bulba frites, Trdlo house, Grillman (w namiocie), Sisters’ pancakes, Перспектива. Burgery, grzane wino i słodkie trdelniki. Ceny od 7 rubli. Czynne w każdy weekend 13-21.

Autor:  Kravkrk [ 10 Maj 2019 09:07 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Tak jak poprzednicy, polecam bardzo Vasiliki na Prospekcie Niepodległości. Miarą tego, że dobrze dają tam jeść niech będzie fakt, że przymierzałem się 2 razy do tego lokalu wieczorem, ok 21, kolejka stała na zewnątrz, 30-40 min czekania, więc odpuściłem. Za 3 razem też musiałem czekać, ok 15 min.
Za solyankę, mix pielmieni i duże piwo zapłaciłem 19,5 BYN. Solyanka poprawna, pielmieni bardzo dobre.
Niestety nie było aktualnie (jeśli dobrze zrozumiałem to w ogóle na razie nie będzie) w sprzedaży kartek i magnesów z przepisami.

Polecę też Kuchmistrza, na ul. Marksa, zaraz koło czołgu, bo zjadłem tam rewelacyjne kołduny. Aczkolwiek drugi raz chyba bym nie poszedł, bo ceny wyższe niż w Vasiliki a jakość porównywalna.

Autor:  klapio [ 17 Maj 2019 12:36 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Polecam restaurację "Lido" przy stacji metra "Płoszcza Jakuba Kołasa" ("Пло́шча Яку́ба Ко́ласа). Smaczne i tanie jedzenie a do tego zaletą jest, że można sobie wybrać porcje bez znajomości cyrylicy gdyż dania są już wyłożone do wyboru.

Autor:  Astarloa12 [ 23 Cze 2019 20:52 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

pietia napisał(a):
Vasilki to też w sumie sieciówka, w Mińsku jest ich kilka (czy są też w innych miastach - nie wiem). Oprócz tej na Prospekcie Niezależności, restauracja tej sieci jest też w centrum handlowym Galeria Mińsk na Prospekcie Pobeditelej (Pieramożcau, d. Maszerowa, rejon Niemigi), a także w galerii Galileo, w bezpośredniej bliskości dworców autobusowego i kolejowego
Jest też jeszcze w Witebsku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Autor:  krystoferson112 [ 23 Cze 2019 22:18 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Nie wiem czy jest ich więcej, ale ja polecam Vasilki. Kuchnia nacjonalna pychota...ta białoruska śmietana do drannikow wymiata i taca z 6 rodzajami nalewek... pychota.

Autor:  zbery [ 23 Cze 2019 23:07 ]
Temat postu:  Re: Mińsk

Ja polecam
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g294448-d3566961-Reviews-Traktir_Na_Parkovoj-Minsk.html

niedaleko Hiltona byliśmy tam w piątek wstąpiliśmy coś zjeść a zostaliśmy prawie 5 godzin
Może nie jest najtaniej ale atmosfera super dużo loklalsów świętujących swoje urodziny i imieniny. Bogaty program muzyczny począwszy od Rosyjskiego dico polo po przez akordeonistów a skończywszy na niesamowitym występie grupy cyganów
Z duuuuużą ilością alkoholu wyszło nam po 55 rubli na głowę

Strona 2 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/