| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Mestia - logistyka mestia-logistyka,1133,133800 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Odzik [ 04 Paź 2018 10:04 ] | ||
| Temat postu: | Mestia - logistyka | ||
Cześć, wybieram się do Gruzji pod koniec października. Pokrótce plan na Mestię mam taki: Przylot około 14:30, zrzucenie bagażu i na wyciąg Hatsvali. Powrót, zwiedzanie miasta i jakaś knajpka na noc. Następnego dnia z rana trekking na lodowiec, a po powrocie chciałbym się dostać na wieczór do Batumi. Zatem mam parę pytań dot. Mestii. 1) Czy wyciąg krzesełkowy w Mestii działa? Wg Sygic Map jest taki niedaleko muzeum etnograficznego. Nie mogę go znaleźć na innych mapach. Jeżeli działa to jaki jest jego koszt? 2) Wyciąg Hatsvali w górę. Działa[w jakich godzinach]? Jeżeli tak to jaki koszt 3) Jaki orientacyjnie może być koszt transportu z centrum Mestii do mostku wiszącego w drodze na lodowiec 4) Czy jeżdżą jeszcze marszrutki do Batumi? Czy tylko do Zugdidi i stamtąd trzeba liczyć na transport do Batumi? 5) Macie jakiś godny polecenia nocleg?
| |||
| Autor: | adler [ 05 Paź 2018 21:43 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Ad.1 we wrześniu nie działał. Ad. 2 działa, koszt chyba 5 GEL, ale dokładnie nie pamiętam. | |
| Autor: | TIT [ 05 Paź 2018 23:28 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Na przelomie maja/czerwca zadne wyciagi nie dzialaly Koszt wynajecia auta do mostu 80-120 gel, kierowca zawozi, czeka ile chcecie i odwozi. Cena zalezy od zdolnosci negocjacyjnych. Ja zbytnio nie negocjowalam bo spieszylam sie na samolot powrotny z Mestii do Tbilisi i lodowiec byl na szybko przed wylotem | |
| Autor: | cypel [ 06 Paź 2018 06:41 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Ale który lodowiec, Chalaadi? Jeśli tak to proponuję tę trasę z buta opędzlować. To jeste raptem 9 km fajnego marszu w przyjemnym terenie. | |
| Autor: | seth11 [ 06 Paź 2018 06:59 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Do lodowca Chalaadi teraz idzie się placem budowy praktycznie od samej Mestii. | |
| Autor: | cypel [ 06 Paź 2018 07:08 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Ale cała trasa to teren budowy? Jeśli budowa to faktycznie nie ma sensu z buta tego robić. Ech zabetonują mi Gruzję Edit O kurczę, niefajnie to wygląda Rozumiem, że na zdjęciu jest most w Mestii za którym się skręca w lewo w stronę lotniska i lodowca? | |
| Autor: | seth11 [ 06 Paź 2018 07:24 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Praktycznie tak. Idziesz drogą po której jeżdzą ciężarówki i sprzęt budowlany. Nie wiem co budują, ale z buta robienie tej drogi to teraz żadna przyjemność. Edit: Zdjęcie zrobione na koncu drogi, z mostku wiszącego z którego idzie się do lodowca. | |
| Autor: | dyzio1 [ 06 Paź 2018 10:14 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Zabudowują rzekę w celu pozyskania energii. | |
| Autor: | golab [ 08 Wrz 2022 08:36 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
Z racji tego, że właśnie jestem na miejscu odświeżę temat. Może będzie pomocne. Dojazd do Mestii z Zugdidi to aktualnie 35 GEL. Wszyscy w busie płacili tyle samo, 4h drogi. Wyciąg działa. Bus do Ushguli to już 50GEL, ponoć opanowane przez lokalną mafię i nie schodzą z ceny, ok 2h drogi. Droga w trakcie budowy, jest już jeden pas w kilku miejscach. Trekking z Mestii do Ushguli jak najbardziej do zrobienia. Moim zdaniem można spokojnie ominąć pierwszy dzień i zacząć w Chvabiani (taxi z Mestii 40 GEL po negocjacjach). Powrót z Ushguli do Mestii najłatwiej złapać późnym popołudniem kiedy inni wracają z lodowca i wracają do Mestii (50 GEL lub taxi 200-250GEL). Można również wracać z Ushguli do Tibilisi lub Kutaisi druga strona (nie przez Mestie) ale wyłącznie swoim autem lub taxi. Droga fatalna przez pierwsze ok 20-30km. Dotarcie do Tibilisi zajęło nam ok 9h. | |
| Autor: | jtk231 [ 26 Gru 2025 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: Mestia - logistyka |
jakieś świeższe info z teraz? btw jestem w Kutaisi od 14.02 na 3 dni. zastanawiam się czy iść na lodowiec? będzie to możliwe czy metry śniegu i nic z tego? | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |