Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Melbourne - komunikacja miejska
melbourne-komunikacja-miejska,848,87819
Strona 1 z 2

Autor:  singielka_1976 [ 03 Lut 2016 18:18 ]
Temat postu:  Melbourne - komunikacja miejska

Podobnie jak w SYD nie ma już biletów jednorazowych, więc chcąc nie chcąc trzeba nabyć kartę myki:

Image

https://ptv.vic.gov.au/tickets/myki
https://en.wikipedia.org/wiki/Myki

Nie ma problemu z zakupem, bo są dostępne w wielu miejscach, np. w sieci 7/11.
Koszt na jeden dzień to 13,80AUD, w tym jest 5AUD opłaty za sam plastik.
Zasada działania taka jak przy sydneyowskiem Opalu czy londyńskiej Oyster: trzeba to najpierw przedpłacić a potem przy kazym wsiadaniu i wysiadaniu odbić w czytniku.

Autor:  rqs [ 03 Lut 2016 21:18 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Jesli ktoś potrzebuje takiej karty, to mam kilka z jakimiś drobnymi kwotami na zbyciu, niby tylko 5 aud, ale zawsze coś?

Autor:  obibok [ 13 Lut 2017 17:53 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Z tego co widzę na stronie PTV, teraz dobówka kosztuje $ 8,20, a sama karta już $ 6, ale jak ktoś chce na jeden dzień, to za $ 15 można kupić pakiet Myki Explorer, w którym jest zawarta karta z nagranymi $ 9, zniżki do 16 obiektów, mapki i darmowe suweniry.

Autor:  Aclan [ 13 Lut 2017 18:15 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Warto też pamiętać, że sporo hostów w AirBnB ma myki dla gości i je pożycza. Najczęściej jest na nich to, co poprzednik zostawił (a często i są zadłużone), ale zawsze to x razy 6 dolców do przodu. Warto pytać :)

Autor:  Akna [ 08 Maj 2017 08:38 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Po ścisłym centrum Melbourne poruszanie się każdym tramwajem jest darmowe. Może to pomóc uniknąć kupowania Myki :)
Image

Autor:  marcino123 [ 08 Maj 2017 08:42 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

a jak ktoś potrzebuje MYKI, to mam do oddania 2 sztuki, ale chyba puste.

Autor:  mmaratonczyk [ 01 Wrz 2017 19:18 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Czy dwie osoby mogą jeździć na jednej karcie myki ?

Autor:  Aclan [ 02 Wrz 2017 11:02 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Nie mogą. Każdy musi mieć własną

Autor:  zuzanna_89 [ 05 Gru 2017 16:41 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Mam do oddania 2 karty myki (o wartości 6 AUD), na obu 1,80 AUD.

Autor:  ola-ck [ 16 Kwi 2018 21:13 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Witam, czy ma ktoś może 2 MYKI? Niestety nie mogę napisać do żadnej z osób na priv.

Autor:  zuzanna_89 [ 23 Kwi 2018 08:05 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Ja już swoje oddałam.

Autor:  ola-ck [ 22 Maj 2018 10:02 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Jeśli ktoś by potrzebował, mam MYKI gdzie mam około 4AUD oraz OPAL- dla Sydney gdzie jest około 7AUD.

Autor:  Kotikson [ 23 Maj 2018 10:53 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Ja bym chętnie przygarnął :)

Autor:  RKS1926 [ 24 Maj 2018 20:44 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Właśnie wróciliśmy z Melbourne . Spędziliśmy tutaj 5 dni i praktycznie ani razu nie potrzebowaliśmy wyjeżdżać z darmowej strefy tramwajem obejmującej centrum miasta. Rewelacyjny pomysł.

Autor:  Jaskin [ 30 Gru 2018 19:55 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Czy ma ktoś kartę myki na zbyciu ?

Autor:  pajacyk [ 01 Mar 2019 11:10 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Odstąpię Myki karta + 4A$, najchętniej Kraków + okolice...

Autor:  Akna [ 02 Mar 2020 20:02 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Karta myki jest dostępna jako wirtualna w google pay

Autor:  mewho [ 21 Mar 2020 01:17 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Gdyby ktoś miał problem z doładowaniem karty myki w google pay na androidzie, a dokładniej błąd = nieprawidłowa kwota doładowania, bez względu na to, jaką kwotę wpiszecie - zmiana języka w telefonie na angielski pomaga ;)

Autor:  tomaszl75 [ 11 Mar 2023 01:51 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Strefa opisana wyżej FREE ZONE w samym centrum miasta MEL jest rewelacyjna i nadal aktualna.

Autor:  pralinkakarolinka [ 17 Kwi 2026 22:01 ]
Temat postu:  Re: Melbourne - komunikacja miejska

Free public transport across Victoria
From Tuesday 31 March to Thursday 30 April
- https://transport.vic.gov.au/news-and-r ... s-victoria

Transport publiczny jest bezpłatny w całym stanie od wtorku 31 marca do czwartku 30 kwietnia.

Obejmuje to pociągi, tramwaje i autobusy w Melbourne oraz regionalne pociągi, autokary i autobusy (w tym połączenia międzymiastowe i lokalne w mniejszych miejscowościach).

Nie trzeba odbijać karty (tap on), ale jeśli to zrobisz, nie zostaniesz obciążony opłatą.

Bezpłatne przejazdy obowiązują wyłącznie w granicach stanu Wiktoria (z wyjątkiem podróży do Albury, Mount Gambier i Deniliquin). Autobusy lotniskowe, promy oraz usługi prywatnych przewoźników nie są objęte promocją.

Karnety myki nie będą obciążane w okresie darmowych przejazdów, a ich ważność zostanie automatycznie wydłużona przed ponownym rozpoczęciem płatnych przejazdów – bez konieczności kontaktu z Transport Victoria.

V/Line i połączenia regionalne

Nie potrzebujesz biletu ani karty myki, aby podróżować za darmo.

W tym okresie nie są wymagane rezerwacje miejsc w pociągach V/Line.

W przypadku niektórych połączeń autokarowych rezerwacja miejsc nadal jest wymagana (bezpłatnie), aby zarządzać dostępnością miejsc, zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

Bilety na regionalne autokary można rezerwować na obsługiwanych stacjach kolejowych w regionach i w Melbourne oraz u agentów V/Line. Więcej informacji dostępnych jest na stronie V/Line.

Jeśli dokonałeś już rezerwacji na ten okres, możesz ubiegać się o zwrot online, wypełniając formularz kontaktowy na stronie vline.com.au/contact-us lub odwiedzając obsługiwaną stację od wtorku 31 marca 2026 r.

Należy pamiętać, że rezerwacje miejsc pozostają ważne nawet po otrzymaniu zwrotu.

Podróże grupowe

Zasady rezerwacji dla grup pozostają bez zmian w okresie darmowych przejazdów.

Możesz złożyć wniosek o przejazd grupowy we wszystkich środkach transportu publicznego w strefach 1 i 2 oraz w regionalnej sieci autobusowej myki za pośrednictwem strony Transport Victoria.

Więcej informacji o podróżach grupowych w V/Line dostępnych jest na stronie V/Line.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/