| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Melbourne - komunikacja miejska melbourne-komunikacja-miejska,848,87819 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | singielka_1976 [ 03 Lut 2016 18:18 ] |
| Temat postu: | Melbourne - komunikacja miejska |
Podobnie jak w SYD nie ma już biletów jednorazowych, więc chcąc nie chcąc trzeba nabyć kartę myki: ![]() https://ptv.vic.gov.au/tickets/myki https://en.wikipedia.org/wiki/Myki Nie ma problemu z zakupem, bo są dostępne w wielu miejscach, np. w sieci 7/11. Koszt na jeden dzień to 13,80AUD, w tym jest 5AUD opłaty za sam plastik. Zasada działania taka jak przy sydneyowskiem Opalu czy londyńskiej Oyster: trzeba to najpierw przedpłacić a potem przy kazym wsiadaniu i wysiadaniu odbić w czytniku. | |
| Autor: | rqs [ 03 Lut 2016 21:18 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Jesli ktoś potrzebuje takiej karty, to mam kilka z jakimiś drobnymi kwotami na zbyciu, niby tylko 5 aud, ale zawsze coś? | |
| Autor: | obibok [ 13 Lut 2017 17:53 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Z tego co widzę na stronie PTV, teraz dobówka kosztuje $ 8,20, a sama karta już $ 6, ale jak ktoś chce na jeden dzień, to za $ 15 można kupić pakiet Myki Explorer, w którym jest zawarta karta z nagranymi $ 9, zniżki do 16 obiektów, mapki i darmowe suweniry. | |
| Autor: | Aclan [ 13 Lut 2017 18:15 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Warto też pamiętać, że sporo hostów w AirBnB ma myki dla gości i je pożycza. Najczęściej jest na nich to, co poprzednik zostawił (a często i są zadłużone), ale zawsze to x razy 6 dolców do przodu. Warto pytać | |
| Autor: | Akna [ 08 Maj 2017 08:38 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Po ścisłym centrum Melbourne poruszanie się każdym tramwajem jest darmowe. Może to pomóc uniknąć kupowania Myki | |
| Autor: | marcino123 [ 08 Maj 2017 08:42 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
a jak ktoś potrzebuje MYKI, to mam do oddania 2 sztuki, ale chyba puste. | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 01 Wrz 2017 19:18 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Czy dwie osoby mogą jeździć na jednej karcie myki ? | |
| Autor: | Aclan [ 02 Wrz 2017 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Nie mogą. Każdy musi mieć własną | |
| Autor: | zuzanna_89 [ 05 Gru 2017 16:41 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Mam do oddania 2 karty myki (o wartości 6 AUD), na obu 1,80 AUD. | |
| Autor: | ola-ck [ 16 Kwi 2018 21:13 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Witam, czy ma ktoś może 2 MYKI? Niestety nie mogę napisać do żadnej z osób na priv. | |
| Autor: | zuzanna_89 [ 23 Kwi 2018 08:05 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Ja już swoje oddałam. | |
| Autor: | ola-ck [ 22 Maj 2018 10:02 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Jeśli ktoś by potrzebował, mam MYKI gdzie mam około 4AUD oraz OPAL- dla Sydney gdzie jest około 7AUD. | |
| Autor: | Kotikson [ 23 Maj 2018 10:53 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Ja bym chętnie przygarnął | |
| Autor: | RKS1926 [ 24 Maj 2018 20:44 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Właśnie wróciliśmy z Melbourne . Spędziliśmy tutaj 5 dni i praktycznie ani razu nie potrzebowaliśmy wyjeżdżać z darmowej strefy tramwajem obejmującej centrum miasta. Rewelacyjny pomysł. | |
| Autor: | Jaskin [ 30 Gru 2018 19:55 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Czy ma ktoś kartę myki na zbyciu ? | |
| Autor: | pajacyk [ 01 Mar 2019 11:10 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Odstąpię Myki karta + 4A$, najchętniej Kraków + okolice... | |
| Autor: | Akna [ 02 Mar 2020 20:02 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Karta myki jest dostępna jako wirtualna w google pay | |
| Autor: | mewho [ 21 Mar 2020 01:17 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Gdyby ktoś miał problem z doładowaniem karty myki w google pay na androidzie, a dokładniej błąd = nieprawidłowa kwota doładowania, bez względu na to, jaką kwotę wpiszecie - zmiana języka w telefonie na angielski pomaga | |
| Autor: | tomaszl75 [ 11 Mar 2023 01:51 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Strefa opisana wyżej FREE ZONE w samym centrum miasta MEL jest rewelacyjna i nadal aktualna. | |
| Autor: | pralinkakarolinka [ 17 Kwi 2026 22:01 ] |
| Temat postu: | Re: Melbourne - komunikacja miejska |
Free public transport across Victoria From Tuesday 31 March to Thursday 30 April - https://transport.vic.gov.au/news-and-r ... s-victoria Transport publiczny jest bezpłatny w całym stanie od wtorku 31 marca do czwartku 30 kwietnia. Obejmuje to pociągi, tramwaje i autobusy w Melbourne oraz regionalne pociągi, autokary i autobusy (w tym połączenia międzymiastowe i lokalne w mniejszych miejscowościach). Nie trzeba odbijać karty (tap on), ale jeśli to zrobisz, nie zostaniesz obciążony opłatą. Bezpłatne przejazdy obowiązują wyłącznie w granicach stanu Wiktoria (z wyjątkiem podróży do Albury, Mount Gambier i Deniliquin). Autobusy lotniskowe, promy oraz usługi prywatnych przewoźników nie są objęte promocją. Karnety myki nie będą obciążane w okresie darmowych przejazdów, a ich ważność zostanie automatycznie wydłużona przed ponownym rozpoczęciem płatnych przejazdów – bez konieczności kontaktu z Transport Victoria. V/Line i połączenia regionalne Nie potrzebujesz biletu ani karty myki, aby podróżować za darmo. W tym okresie nie są wymagane rezerwacje miejsc w pociągach V/Line. W przypadku niektórych połączeń autokarowych rezerwacja miejsc nadal jest wymagana (bezpłatnie), aby zarządzać dostępnością miejsc, zgodnie z dotychczasowymi zasadami. Bilety na regionalne autokary można rezerwować na obsługiwanych stacjach kolejowych w regionach i w Melbourne oraz u agentów V/Line. Więcej informacji dostępnych jest na stronie V/Line. Jeśli dokonałeś już rezerwacji na ten okres, możesz ubiegać się o zwrot online, wypełniając formularz kontaktowy na stronie vline.com.au/contact-us lub odwiedzając obsługiwaną stację od wtorku 31 marca 2026 r. Należy pamiętać, że rezerwacje miejsc pozostają ważne nawet po otrzymaniu zwrotu. Podróże grupowe Zasady rezerwacji dla grup pozostają bez zmian w okresie darmowych przejazdów. Możesz złożyć wniosek o przejazd grupowy we wszystkich środkach transportu publicznego w strefach 1 i 2 oraz w regionalnej sieci autobusowej myki za pośrednictwem strony Transport Victoria. Więcej informacji o podróżach grupowych w V/Line dostępnych jest na stronie V/Line. | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |