Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 14 Paź 2020 11:42 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 211
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Krajów: 24 / 11.2%
Odświeżam temat. Mam przylot i wylot z terminalu pierwszego na MXP. Czas przesiadki godzina, tylko podręczny. Czy trzeba przechodzić ponownie przez security przechodząc z hali odlotów do przylotów czy jest może jakieś przejście? Jeśli nie to ile wynosi orientacyjny czas przejścia pomiędzy halą przylotów a odlotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 14 Paź 2020 14:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Ze dwa lata temu miałem tak samo i po zgłoszeniu Security , że to jest tylko tranzyt otworzyli mi drzwi i spokojnie przeszedłem . Czy teraz w erze COVID tak będzie to niestety już nie wiem :P
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba1306 lubi ten post.
kuba1306 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 14 Paź 2020 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1698
Loty: 1
Kilometry: 122
Krajów: 1 / 0.5%
niebieski
@kuba1306 jest tranzyt i nie ma dodatkowej kontroli, przynajmniej przy przylotach obsługiwanych autobusem czyli w moim przypadku wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba1306 lubi ten post.
kuba1306 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 14 Paź 2020 18:21 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 211
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Krajów: 24 / 11.2%
Dziękuję Panowie za odpowiedzi. @HandSome możesz podać orientacyjny czas przejścia od momentu wyjścia z samolotu do bramki w hali odlotów?
Ja mam dwa osobne bilety - przylot Iberią a wylot naszym LOTem
czy ktokolwiek na to zwracał uwagę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 14 Paź 2020 23:55 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1843
Loty: 60
Kilometry: 85 201
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Zdjęcie zrobione rok temu po wysiadce z Ryanair w Terminalu 1. Wychodziliśmy rękawem w "satelicie" (Boarding Area Satellite A) z rękawami A1-A10. Z trzech "satelitów" w tym terminalu najbardziej wysunięty na południe. Zdjęcie robione przed stanowiskami do odbioru bagaży.
Załącznik:
mxp_T1_transfer.jpg
mxp_T1_transfer.jpg [ 331.05 KiB | Obejrzany 4788 razy ]


Jest street view, ale przed remontem. Widać możliwość przejścia na górę do airsidu. Na kolejnym street view widać zejście do sali, gdzie robiłem zdjęcie.

Zanotowałem, że od przyziemienia samolotu do wyjścia przed lotnisko upłynęło 24 minuty, a jakoś nie spieszyliśmy się.

Jedyna kwestia jak obsługa podchodzi do transferu w czasach covidu i jak szybko wpuszczą Ciebie przez te drzwi po prawej na górę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kuba1306 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#26 PostWysłany: 15 Paź 2020 09:30 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 15 Paź 2020 10:28 --

Przy obecnych obłożeniach lotnisk spokojnie zdążysz tym bardziej z podręcznym. Przypominam sobie , że musiałem przy Security wypełnić tylko jakiś kwestionariusz. Wtedy czas przejścia ze wszystkim zajął mi ok 10min. A było nas 4 osoby

-- 15 Paź 2020 10:30 --

A i jeszcze dostaliśmy po wypełnieniu kupony na 10% sconto na zakupy na wolnocłowym :mrgreen: Pozostawiłem swoje namiary mailowe (bo trzeba było) i do tej pory przysyłają mi różne info
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba1306 lubi ten post.
kuba1306 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#27 PostWysłany: 16 Paź 2020 21:44 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 51
HandSome napisał(a):
-- 15 Paź 2020 10:28 --

Przy obecnych obłożeniach lotnisk spokojnie zdążysz tym bardziej z podręcznym. Przypominam sobie , że musiałem przy Security wypełnić tylko jakiś kwestionariusz. Wtedy czas przejścia ze wszystkim zajął mi ok 10min. A było nas 4 osoby

-- 15 Paź 2020 10:30 --

A i jeszcze dostaliśmy po wypełnieniu kupony na 10% sconto na zakupy na wolnocłowym :mrgreen: Pozostawiłem swoje namiary mailowe (bo trzeba było) i do tej pory przysyłają mi różne info


Przy wlocie do Włoch podobno trzeba jakieś oświadczenie wypełnić.
Gdzie je znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 09 Wrz 2022 21:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12835
Loty: 617
Kilometry: 942 897
Krajów: 60 / 28.0%
1. Gdyby ktoś potrzebował przechowalni bagażu, to takowa jest na poziomie przylotów. Cennik w załączeniu.
Załącznik:
IMG_20220503_170930462.jpg
IMG_20220503_170930462.jpg [ 124.49 KiB | Obejrzany 3597 razy ]

2. Gdyby ktoś przy dłuższej przesiadce potrzebował wypoczynku w warunkach bardziej prywatnych niż ławka czy podłoga, to na MXP są kapsuły na minuty 8-)
Załącznik:
IMG_20220419_113441629.jpg
IMG_20220419_113441629.jpg [ 120.71 KiB | Obejrzany 3597 razy ]
Załącznik:
IMG_20220419_113457990.jpg
IMG_20220419_113457990.jpg [ 102.59 KiB | Obejrzany 3597 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
 
      
Offline
#29 PostWysłany: 17 Paź 2022 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 1
Może ktoś miał ostatnio taką przesiadkę na lotnisku w Mediolanie Malpensa. Otóż na początku maja 2023 lecę z Gdańska do Olbia na Sardynię w ten sposób, że z Gdańska do Mediolanu ( przez Warszawę ) lecę na jednym bilecie LOTu i potem przesiadam się w Mediolanie ( to samo lotnisko ) na samolot EasyJet i lecę do Olbia. Ale proszę podpowiedzieć czy muszę na lotnisku Malpensa wyjść z budynku z hali przylotów na zewnątrz i potem ponownie wejść do budynku do hali odlotów żeby potem przejść odprawę osobistą? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie takiej przesiadki.
IM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 04 Mar 2023 13:30 

Rejestracja: 09 Paź 2011
Posty: 21
Dzień Dobry
czy jest strefa tranzytowa na tym lotnisku bez security, loty easyjet (1.krajowy Palermo - MXP, 2. MXP- Teneryfa tfs)
o ile się orientuję jest czynny tylko terminal nr 1,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#31 PostWysłany: 04 Mar 2023 15:51 

Rejestracja: 09 Paź 2011
Posty: 21
Ma ktoś wiedzę na ten temat?, mam obawy co do przesiadki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#32 PostWysłany: 04 Mar 2023 16:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 153
Jest tranzyt, po wylądowaniu oznaczony w miarę czytelnie (bodaj zielone tablice z białym napisem). Rzuciły mi się w oczy również pracownicy z info konkretnych linii. Loty krajowe i Unijne w sektorze A. Non-schengen w sektorze B.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off
artek.sl uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#33 PostWysłany: 04 Mar 2023 16:50 

Rejestracja: 09 Paź 2011
Posty: 21
Dziękuję bardzo za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 01 Cze 2023 07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5600
platynowy
MXP Malpensa - Terminal 2 otwarty ponownie
"SEA and easyJet: Terminal 2 of Milano Malpensa reopens on 31 May"
https://www.milanomalpensa-airport.com/ ... wo-reopens
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#35 PostWysłany: 09 Sie 2023 21:09 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 66
Loty: 65
Kilometry: 117 291
Krajów: 15 / 7.0%
Ląduję w Malpensie (z Krakowa) o 14.45, a wylot do Kairu mam o 16.20. Zdążę, czy szukać innego lotu do Mediolanu? Bagaż podręczny, termin - listopad. Wizz Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 09 Sie 2023 21:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Listopad -> Kraków -> "mgła"

Ja bym szukał coś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#37 PostWysłany: 09 Sie 2023 21:55 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 66
Loty: 65
Kilometry: 117 291
Krajów: 15 / 7.0%
Dzięki, nie pomyślałam o tym, a nie mam połączeń na jednym bilecie....


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 03 Lis 2023 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#38 PostWysłany: 03 Lis 2023 12:15 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2578
Loty: 290
Kilometry: 383 656
Krajów: 40 / 18.7%
srebrny
jaco027 napisał(a):
MXP Malpensa - Terminal 2 otwarty ponownie
"SEA and easyJet: Terminal 2 of Milano Malpensa reopens on 31 May"
https://www.milanomalpensa-airport.com/ ... wo-reopens


Orientuje się ktoś jakie linie operują z T2 po jego otwarciu? Tylko U2 czy ktoś jeszcze? Interesuje mnie Wizz, a stronie lotniska nie ufam, bo wg. niej nawet easyJet lata z T1.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 18 Paź 2024 23:21 

Rejestracja: 16 Wrz 2021
Posty: 125
Loty: 99
Kilometry: 155 607
Krajów: 31 / 14.5%
Dawno nikt nie pisał więc napiszę jak to wyglądało dziś...
Lot W4 RAK-MXP i dalej W4 MXP-WAW bezproblemowa przesiadka.
Przylot do MXP 13:05, wylot do WAW 14:55.
Oba loty idealnie zgodnie z rozkładem.
1:50 na przesiadkę okazało się ze sporą górką. Bagaż podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 19 Paź 2024 10:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2691
;) @Paweł J masz na myśli, że ląduje się na airside i nie trzeba ponownie przechodzić kontroli bezpieczeństwa? Daj więcej szczegółów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group