| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [MMX] Malmö-Sturup - dojazd do Kopenhagi malmo-sturup-dojazd-do-kopenhagi,1276,1237 | Strona 4 z 12 |
| Autor: | gwzd [ 09 Lut 2012 19:51 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
tak, ale przez neta jest taniej | |
| Autor: | matteusz34 [ 09 Lut 2012 21:39 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
OK, ale przez neta można kupić tylko do malmo a już do svedali nie można. | |
| Autor: | maslanype [ 11 Lut 2012 12:55 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
matteusz34 napisał(a): OK, ale przez neta można kupić tylko do malmo a już do svedali nie można. nie no, za gotówkę to średnio. Jest przy wyjściu z lotniska automat, gdzie można kupić za pomocą karty za 20SEK do Svedali. Jak się jedzie ze Svedali, to kupuje się normalnie kartą u kierowcy. Ale uwaga - tu problem. Nie przyjęło mi karty ani Visa Electron, ani Mastercarda chipowych. Kierowca wyjaśnił, że dopiero za miesiąc będą mieli nowe terminale które będą przyjmować te karty; obecnie to sam już nie wiem, jakie akceptują. Niemniej, zabrał nas bez problemu, mieliśmy na lotnisku zapłacić w kasie. Zaprowadził nas tam, ale pani wystukała nam cenę 178 SEK - z Malmo na lotnisko. Ja mówię, że podróżowaliśmy tylko ze Svedali, ale ona odrzekła, że ona ma tylko bilety z Malmo. Wreszcie olaliśmy to i zwyczajnie sobie poszliśmy, bo nie będziemy przecież płacić za cały przejazd... Obiecałem odpowiedzieć, to i odpowiadam. Poza tym, co napisał ranek, dodam tylko parę szczegółów. Generalnie, dzięki couchsurfing.com cała podróż zamknęła nam się w koszcie biletu Around the Sund (249 SEK) i biletu flyggbussarna (Malmo Airport - Svedala: 20SEK). Malmo: warto skorzystać z darmowego pdfa-przewodnika dostępnego na stronie http://www.arrivalguides.com/en/TravelGuides/Europe/Denmark/COPENHAGEN (tam również dla Malmo). Niedaleko Malmo Centralstation, zaraz naprzeciwko wyjscia jest IT, w której warto zaopatrzyć się w mapę i zapytać, gdzie jest biblioteka publiczna. Dlaczego ona? Jest CUDOWNA. Wysoka, przeszklona, nowoczesna, w srodku jedyną płatną rzeczą jest toaleta. Jest internet darmowy, można nawet gry na PSa i gameboya pozyczac:) Warto się wybrać, żeby zobaczyć, jakie można mieć warunki do stworzenia publicznego miejsca do nauki i rozrywki... A sam budynek robi wrażenie, przede wszystkim w środku. No i można za darmo się ogrzać, gdy się zwiedza w mrozie;) Mogę wstawić zdjęcia jeśli będzie 'zapotrzebowanie'. Jednoczesny zachód słońca i wschód księżyca, stojąc na zamarzniętej cieśninie w okolicach Turning Torso przy bezmchmurnym niebie - brak słów;) Warto odwiedzić Malmo, ludzie zachwalają Kopenhagę, wiadomo - to stolica, ale Malmo jest lepiej uporządkowane, spokojne, i bardzo urokliwe, szczególnie gdy ma się pogodę... Kopenhaga: generalnie ceny są porażające, można kupić w barze kawę za tę samą cenę co wodę (20DKK - 30DKK), podobnie w Malmo. Ale znaleźliśmy studencki sposób na to - całe żarcie z Polski w postaci kanapek i przede wszystkim - musli-saszetek z Biedronki, idealnie No i z miejsc wartych do zobaczenia oczywiście Christiania , czyli hipisowska gmina w samym centrum; w latach 70. przejęli miejsce opustoszałych terenow wojskowych i stworzyli niesamowite miejsce, w którym legalnie można kupić marihuanę we wszelakich odmianach (od 40 do 80 DKK za jointa). Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Z darmowych rzeczy to warto znaleźć jakiś designerski sklep, i zapoznać się z mekką designu europejskiego. Mam nadzieję że dla kogoś pomocne będą te informacje, i powodzenia! | |
| Autor: | ranek [ 11 Lut 2012 17:11 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
gwzd napisał(a): odradzam podrozowanie swebusem "na styk" z kopenhagi do malme. w moim przypadku autokar zatrzymali szwedzcy celnicy. wszyscy na kontrole bagazu, a piesek obwachal dwukrotnie wszystkich pasazerow. efekt - 30 minut w plecy, stracony autobus z malme na lotnisko i 425 sek/50 euro za taksowke, aby cudem zdazyc na samolot. Ale przecież to wiskanie na granicy (czyli przy bramkach po stronie szwedzkiej) jest wliczone w czas trwania podróży Swebusem... U nas też miało miejsce, zaglądali nawet do kibla i luków bagażowych, choć akurat toreb nam nie wiskali, jedynie słowne przesłuchanie, skąd, dokąd, itd. Trwało to z 15 minut, na przystanku w Malme wysiedliśmy i tak 4 minuty przed planowanym czasem przyjazdu...Z przystanku tego do przystanku autobusu na lotnisko jest szybkim krokiem 5 minut. | |
| Autor: | orfik11 [ 11 Lut 2012 17:31 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Podróżowałem w sierpniu 2010 r. Kopenhaga, potem autokarem do Malmo i powrót do Kopenhagi ale czegoś takiego nie doświadczyłem. Nikt nikogo nie zatrzymywał, nie kontrolował. Chyba coś się zmieniło. Pozdrawiam | |
| Autor: | SwedishBoy [ 11 Lut 2012 18:02 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
orfik11 napisał(a): Podróżowałem w sierpniu 2010 r. Kopenhaga, potem autokarem do Malmo i powrót do Kopenhagi ale czegoś takiego nie doświadczyłem. Nikt nikogo nie zatrzymywał, nie kontrolował. Chyba coś się zmieniło. Pozdrawiam ja jechałem w listopadzie 2011, też kontroli nie miałem. | |
| Autor: | gwzd [ 13 Lut 2012 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
ranek napisał(a): gwzd napisał(a): odradzam podrozowanie swebusem "na styk" z kopenhagi do malme. w moim przypadku autokar zatrzymali szwedzcy celnicy. wszyscy na kontrole bagazu, a piesek obwachal dwukrotnie wszystkich pasazerow. efekt - 30 minut w plecy, stracony autobus z malme na lotnisko i 425 sek/50 euro za taksowke, aby cudem zdazyc na samolot. Ale przecież to wiskanie na granicy (czyli przy bramkach po stronie szwedzkiej) jest wliczone w czas trwania podróży Swebusem... U nas też miało miejsce, zaglądali nawet do kibla i luków bagażowych, choć akurat toreb nam nie wiskali, jedynie słowne przesłuchanie, skąd, dokąd, itd. Trwało to z 15 minut, na przystanku w Malme wysiedliśmy i tak 4 minuty przed planowanym czasem przyjazdu...Z przystanku tego do przystanku autobusu na lotnisko jest szybkim krokiem 5 minut.w moim przypadku bylo to grubo ponad pol godziny po czasie rozkladowym... co do cen w kopenhadze: w aldim czy netto mozna kupic 1,5l wode za 3-4 korony reszta faktycznie porazajaca na polska kieszen budzetowego turysty, radze zabierac prowiant ze soba. christiania: gram ziola od 50 koron dunskich (jakies smieciowe), normalne od 80 do 120 (z tego co pamietam: orange haze 80, white widow 100, white russian 100, blueberry 100, blue cheese 120) hash mniej wiecej to samo gotowe jointy od 80 do 120 naturalnie przy wiekszych zakupach mozna sie potargowac | |
| Autor: | krasnal [ 13 Lut 2012 23:59 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Dalsze wskazówki o Kopenhadze. W centrum stosunkowo tanio można się napić piwa w The Moose i sąsiedniej Wessels Kro. Piwo kosztuje tam 25kr (14 zł), czyli jak duńskie warunki tanio, ale może być problem ze znalezieniem wolnych miejsc. Klimaty tzw. studenckie - w Łosiu głośna muzyka i zadymione. http://mapy.google.pl/maps?q=kopenhaga& ... aga,+Dania | |
| Autor: | matteusz34 [ 17 Lut 2012 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
To jak jest z tymi biletami na Flygbussa do Svedali na Malmo Airport można je dostać za gotówkę czy nie? | |
| Autor: | maslanype [ 17 Lut 2012 13:20 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
matteusz34 napisał(a): To jak jest z tymi biletami na Flygbussa do Svedali na Malmo Airport można je dostać za gotówkę czy nie? Ja nie wiem, problemy z polską mową? Flygbussarna jedzie z Malmo przez Svedalę do Malmo Airport. Gotówką można kupić, ale w kasie na lotnisku, nie w automacie. W automacie - płatność tylko kartą, podobnie w autobusie. I poza tym, w kasie można kupić bilet TYLKO do Malmo bezpośrednio. W automacie można kartą. | |
| Autor: | KrzYchuu [ 18 Lut 2012 12:52 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
maslanype mam pytanie czy w Malme w informacji turystycznej dostaniemy za darmo mapkę Malmo i Kopenhagi ? Tzn zależy mi by były na nich też połączenia komunikacji miejskiej głównie metra. W sumie planu metra nie potrzeba bo tylko dwie linie. Ale mapka miasta była by pomocna. Czy ta biblioteka publiczna o której mówisz znajduje się blisko wieżowca Turning Troso ? EDIT I rozumiem że ten bilet dookoła Sundu kupie za gotówkę 249SEK? orientuje się ktoś czy w Kopenhadze Dansk Design Center jest darmowe? | |
| Autor: | maslanype [ 18 Lut 2012 23:40 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
KrzYchuu napisał(a): maslanype mam pytanie czy w Malme w informacji turystycznej dostaniemy za darmo mapkę Malmo i Kopenhagi ? Tzn zależy mi by były na nich też połączenia komunikacji miejskiej głównie metra. W sumie planu metra nie potrzeba bo tylko dwie linie. Ale mapka miasta była by pomocna. Czy ta biblioteka publiczna o której mówisz znajduje się blisko wieżowca Turning Troso ? EDIT I rozumiem że ten bilet dookoła Sundu kupie za gotówkę 249SEK? orientuje się ktoś czy w Kopenhadze Dansk Design Center jest darmowe? 1. Za darmo mapkę Malmo, Kopenhagi nie. Nie wiem, gdzie jest informacja turystyczna w Kopenhadze, bo nie byla nam potrzebna, niemniej sądzę, że tam też za darmo mają mapkę, prawie na 100%. 2. dość blisko: wpisz sobie w google maps: Malmö stadsbibliotek, Malmö, Sweden 3. Za gotówkę też można | |
| Autor: | ilona.kopysc [ 18 Lut 2012 23:49 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
mapke Malmo już przy wyjściu z lotniska możesz zgarnąć ze stojaka za darmo bibliotekę polecam serdecznie (byłam w Malmo w tym tygodniu, zmarzlam okropnie;) nie wiem, czy znaleźliście w Malmo coś taniego lub chociaz w miare taniego do jedzenia, my niestety postawilismy na mcdonald (10koron za cheeseburgera, w porownaniu do chleba za 25 :/) | |
| Autor: | tygrysm [ 19 Lut 2012 03:30 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
W Kopenhadze informacja turystyczna jest zaraz przy dworcu głównym. Wychodzisz z niego wyjściem od strony autobusów (masz Tivoli na wprost). Przechodzisz przez dużą ulicę, skręcasz w lewo i idziesz dopóki nie dojdziesz do dużego skrzyżowania, przechodzisz przez ulicę na wprost i jesteś pod samą informacją turystyczną w której są mapki z rozrysowanymi autobusami, metrem i pociągami | |
| Autor: | correos [ 19 Lut 2012 11:42 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Moi drodzy sporo jest pytan odnosnie mapek itp miejsc w ktore udajecie sie na urlop. Naprawde polecam napisanie listu chocby email do ambasady kraju do ktorego sie udajecie. Z prosba o informacje o miejscu docelowym. Prosze mi uwierzyc ze bardzo czesto przesylaja komplet informacji. Nieporozumeiniem jest dla mnie np sytuacja gdy ide do biura inf. turystycznej w Sandomierzu po mapke miasta a oni oferuja kserokopie wielkosci A4 za .... 5 zł. Wrocilem w sobote w nocy z Lanzy i Fuerty na kazdym kroku mozesz otrzymac mapki informatory o okolicy miejscach godnych zobaczenia czy zjedzenia czegos na szybko. | |
| Autor: | ryszarda [ 23 Lut 2012 23:32 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga - bilety Flygbussarna |
Hej, mam do sprzedania dwa bilety powrotne (normalne) z lotniska w Malme do Kopenhagi. Musiałam zrezygnować z wyjazdu w ostatniej chwili i bilety zostały, może ktoś chętny? Kupiłam przez internet za 358 SEK - z karty ściągnęło mi 170 zł z groszami. | |
| Autor: | wzieli [ 23 Lut 2012 23:37 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Cytuj: Hej, mam do sprzedania dwa bilety powrotne (normalne) z lotniska w Malme do Kopenhagi. Musiałam zrezygnować z wyjazdu w ostatniej chwili i bilety zostały, może ktoś chętny? Kupiłam przez internet za 358 SEK - z karty ściągnęło mi 170 zł z groszami. Te bilety są ważne w jakimś przedziale czasu? I na co te bilety? | |
| Autor: | ryszarda [ 09 Mar 2012 01:35 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
tutaj też - pomyłka, oczywiście chodzi o lotnisko Malmo-centrum Malmo | |
| Autor: | marr.85 [ 20 Mar 2012 17:38 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Jeśli chodzi o dojazd na lotnisko w Malmoe to nie zawracałbym sobie głowy autobusami czy pociągami, bo skorzystanie ze wspomnianej już chyba w tym temacie polskiej taksówki wychodzi tak samo finansowo, a jesteśmy niezależni od rozkładów jazdy itp. Ponieważ właśnie wróciłem z Kopenhagi i Malmoe mogę z pełnym przekonaniem polecić pana Mirka z Malmoe - za transfer z MMX do centrum Malmoe zapłaciliśmy 50 zł (lub 100 SEK) a więc tak jak za Flygbussarnę. Z Kopenhagi do lotniska MMX cena to 90 zł, przy większej grupie (7 osób) udało nam się zbić cenę do 80 zł co jest rzecz jasna dużo korzystniejsze niż jazda pociągiem, a potem Flygbussarną tym bardziej że odloty Wizza do Polski są wcześnie rano. Tak więc polecam, numer do pana Mirka: +46 737624939 | |
| Autor: | gruzin [ 20 Mar 2012 23:57 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
W nawiązaniu do taxi P. Mirka czy cena 100 SEK dotyczy przejazdu w jedną stronę do centreum malme czy też obejmuje powrót na lotnisko. Jak długo trwa jazda z lotniska? Czy mając ponad 5 godzin czasu na przesiadkę warto wyskoczyc do centerum Malme? | |
| Strona 4 z 12 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |