| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Chiny] Loty krajowe loty-krajowe,1102,1860 | Strona 1 z 5 |
| Autor: | Kamil [ 07 Lut 2011 21:07 ] |
| Temat postu: | [Chiny] Loty krajowe |
Ktoś ma jakieś doświadczenia? Warte uwagi tanie linie? | |
| Autor: | piotr72 [ 07 Lut 2011 22:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Moje doświadczenie to ok 8 przelotów wewnątrz Chin i nigdy nic taniego nie udało mi się znalezć. Ceny na te loty byly- o dziwo- dosyć drogie. Tanich linii nie spotkałem. | |
| Autor: | Kamil [ 07 Lut 2011 23:01 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
JA mam na razie coś takiego: http://wikitravel.org/en/Discount_carri ... Asia#China Tylko, że bark wersji językowych innych niż chiński. Google translate troche pomaga. | |
| Autor: | Kamil [ 07 Lut 2011 23:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Kolejny link do kolekcji: http://ticket.9588.com/FlightTicket/domestic_E.aspx www.9588.com does fab flights. 100% recommended. By me. Bookable up to the last minute, no show, no pay. Great. | |
| Autor: | Murdock [ 08 Lut 2011 00:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
http://www.elong.net/ Zajmuje się ten serwis sprzedażą biletów zarówno po Chinach, jak i trasach międzynarodowych na Wschodzie. Nie wiem jakie opłaty mają dodatkowe, ale warto sprawdzić. | |
| Autor: | Kamil [ 10 Lut 2011 17:39 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Pierwsza linia, z sensownymi cenami http://www.china-sss.com/ | |
| Autor: | Kamil [ 10 Lut 2011 18:13 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Co do zasady widzę, że loty po Chinach w dobrych cenach pojawiają się na góra miesiąc przed wylotem. | |
| Autor: | Kamil [ 11 Lut 2011 18:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Pekin - Szanghaj pociąg najtaszy 51 dolarów, przez pośrednika 65 dolarów samolot na elong.com najtaniej 92 dolary metoda kamilowa: szybki pociąg do Tianjin 10 doalrów, tanie linie Spring 48 dolarów = 58 dolarów Uwaga: o ile na elong.com tańsze bilety można kupic na terminy bliskie wylotowi, o tyle na spring trzeba kupować z wyprzedzeniem. Na dziś można kupować do 26 marca bilety. | |
| Autor: | plbarts [ 17 Lut 2011 09:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Dzięki za info o transporcie do Szanghaju, wybieram się w lipcu do Pekinu to pewnie skorzystam | |
| Autor: | plbarts [ 06 Maj 2011 14:16 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Kamil, wróciłeś już z Chin? Będzie jakaś relacja? | |
| Autor: | Kamil [ 06 Maj 2011 15:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Wróciłem, będzie. Na szybko - wszystkie loty niezależnie od lotniska (Pekin, Tienczin, 2 lotniska w Szanghaju) były opóźnione 1-2 h. Ruch lotniczy jest tam tak duży, że wieże nie wyrabiają w obsłudze ruchu. Z krajówek leciałem tanimi liniami Spring - zabawny klimat rozpadającego się fotela, ale obsługa na poziomie, nie przykładali wagi zbyt dużej do wagi bagażu (a regulaminowo 15 kg podręczny + rejestrowany), lot ok i regularnymi China Eastern - spory zawód, lot 2 h - a jedyny serwis na pokładzie to napoje, zero rozrywki pokładowej. Lotniska kapitalne, dojazdy do lotnisk wygodne. Maglev jadący 430 km/h na lotnisko w Szanghaju (Pudong) jest atrakcją sam w sobie. | |
| Autor: | plbarts [ 07 Maj 2011 10:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Super, w takim razie czekam. Robiłeś objazdówke po Chinach? Ja będę prawie dwa tygodnie w Pekinie i zastanawiam się nad jakimiś dalszymi wycieczkami, narazie myślałem o Xian (Armia Terakotowa), ale chętnie zobaczyłbym Szanghaj. Jest sens tam lecieć z Pekinu na dwa(?) dni? Wiesz może jaki jest koszt (oczywiście najtańsza sensowna opcja)? | |
| Autor: | Kamil [ 07 Maj 2011 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
To wątek o lotach krajowych, więc jedyne co jest w temacie , to koszt lotów z Pekinu do Szanghaju. W jedną stronę robiłem tę trasę : Pekin - Tianjin pociąg 58 RM Tainjin - Szanghaj H 61 dolarów, Spring Airlines (około 230 zł) Szanghaj P - Pekin 600 RM, China Eastern, kupowane na elong.com (około 250 zł) Przeznaczyłbym znacznie więcej czasu na Szanghaj i okolice niż na Pekin i okolice. | |
| Autor: | m4g1k [ 09 Maj 2011 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
ile , z ciekawosci spytam kosztuje ten maglev na lotnisko w szanghaju w przeliczeniu na złotówki?? | |
| Autor: | Kamil [ 09 Maj 2011 16:46 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Nie za tanio | |
| Autor: | szad [ 09 Maj 2011 16:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Kamil napisał(a): Nie za tanio kawał grosza czekam na jakąś obszerną relacje, my jedziemy w październiku! | |
| Autor: | kazik_1983 [ 09 Lip 2011 22:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
witam co najbardziej bys polecal do obejrzenia w Shanghai i Pekinie i oczywiscie na czym sie zawiodles czyli czego nie polecasz pozdrawiam Kazik | |
| Autor: | futrzak [ 10 Lip 2011 10:39 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
jak dla mnie w Szanghaju trzeba zobaczyć wieże tv zarówno z ziemi jak i z góry. Szczególnie widok pod nogami na górze jest świetny Można się też na expo wybrać (chociaż chyba się skończyło ??? ), chodź dla mnie to była strata czasu, jakoś to wszystko do mnie nie przemawiało. Jak byś się wybierał na expo i byś widział kolejki pod naszym pawilonem to przejdź do wejścia dla VIPów i pokaż paszport to CIĘ wpuszczą niestety nie miałem przyjemności MAGLEVeme jechać, a szkoda... ciekawa atrakcja też. Pekin to oczywiście ten murek trzeba zobaczyć Ogólnie w chinach polecam też armię terakotową klasztor shaolin ale to trzeba wgłąb kraju polecieć ;] | |
| Autor: | neronek [ 28 Maj 2012 08:52 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
Witam Kupiłem już bilet WW-HGK-BKK-WWA wylot 26 XII na miesiąc trasa : Hongkong -Yangshuo -Guiyang -Kuming-Dali-Lijang -Luang Nam Tha /Laos / i wylot BKK . Tajlandia i Loas raczej skromnie byłem juz tam , ale do rzeczy . Jak sprawnie i tanio dostać się z HGK do Guiln samolot ? pociąg ? autobus ? luknąłem na linie lotnicze ceny z kosmosu na 27 lub 28XII nieco taniej wyjdzie z granicy z Shenzen 110 $ . Pytanie wiem że mam mało czasu dlatego sam do końca jeszcze nie zdecydowałem n , czasu sporo ahhh gdybym znalazł bilet z Shenzen do Gulin za 50$ kupuje pozdrawiam neronek http://neronek.geoblog.pl/ Birma Tajlandia http://neronek5.blog.onet.pl/ Tajlandia -Kambodża-Laos: http://darekneronek.blog.onet.pl/ Wietnam-Tajlandia: http://neronek2.blog.onet.pl/ Singapur-Borneo-Malezja- http://neronek41.blog.onet.pl/ | |
| Autor: | KoBi88 [ 01 Kwi 2015 21:09 ] |
| Temat postu: | Re: [Chiny] Loty krajowe |
To ja odświeżę trochę temat. Wybieram się WAW-VIE-PEK-SHA / PVG-HKG-PEK-VIE-WAW i zauważyłem że na odcinku PVG-HKG bardzo często występują opóźnienia i to gigantyczne! Przykładowo mój lot średnio jest opóźniony o ....86 minut! (http://www.airportia.com/flights/hx231/ ... hong_kong/) Ktoś może mi powiedzieć co jest powodem takich opóźnień? Ten lot startuje o 21:10, a wczoraj o ...1:54! (wg. http://www.shairport.com/enflights.aspx ... tNum=HX231). Czy to normalka jeśli chodzi o loty w Chinach? | |
| Strona 1 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |