Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lotnisko Wellington
lotnisko-wellington,838,69815
Strona 1 z 1

Autor:  AgataJ [ 02 Kwi 2015 12:10 ]
Temat postu:  Lotnisko Wellington

Czy w Wellington można/warto się przejść z lotniska (na Wiki piszą, że to 7 km)

A jak nie to jaki transport polecacie? :)

Autor:  kubap1 [ 02 Kwi 2015 14:51 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

AgataJ napisał(a):
Czy w Wellington można/warto się przejść z lotniska (na Wiki piszą, że to 7 km)

A jak nie to jaki transport polecacie? :)

Autobus do centrum
https://www.wellingtonairport.co.nz/par ... flyer-bus/
bezproblemowo i niedrogo

Autor:  Juve [ 02 Kwi 2015 14:56 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Chciałbym mieć taki dylemat ;)

Autor:  kubap1 [ 02 Kwi 2015 14:59 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Juve napisał(a):
Chciałbym mieć taki dylemat ;)

Jak patrzę za okno to też chętnie bym po Wellington pogonił :-). Choć tam wieje non stop jak teraz nad Wisłą

Autor:  Hubert [ 26 Kwi 2015 12:40 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Bez problemu z lotniska w Wellington do centrum miasta można przejść pieszo. Czas to ok. 1h 15 min, najpierw wzdłuż wybrzeża potem tunelem przez wzgórze.

Autor:  scomin [ 18 Gru 2018 23:03 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Opcja piesza w dalszym ciągu możliwa, natomiast jeśli chodzi o autobusy trochę się zmieniło.

Aktualny koszt dojazdu do centrum miasta komunikacją publiczną:
12,00 NZD - Airport Flyer bezpośrednio z lotniska,
5,00 NZD - autobus miejski linii 2 z Broadway Street (płatność gotówką),
3,74 NZD - autobus miejski linii 2 z Broadway Street w godzinach szczytu z kartą Snapper,
2,81 NZD - autobus miejski linii 2 z Broadway Street poza godzinami szczytu z kartą Snapper,

Trasa i rozkład jazdy autobusu linii 2:
https://www.metlink.org.nz/timetables/bus/2
Informacje o Airport Flyer:
http://www.airportflyer.co.nz/airportflyer/home

Autor:  ibartek [ 10 Lut 2019 23:48 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Uber w nocy do centrum 20$, mniej wiecej polowa ceny taxi. Na lotnisku jest bezplatne wifi.

Autor:  Kasica88 [ 26 Lut 2019 11:45 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Płaciliśmy ok 25 NZD za Ubera z/do lotniska (niedziela po południu/poniedziałek rano). Wychodzi więc podobnie jak ekspres lotniskowy już przy dwóch osobach.

Autor:  abelincoln [ 05 Mar 2026 05:43 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Wellington

Z lotniska nadal najszybszym transferem jest AX (airport express), za jedyne 11,5 - gotówka lub karta, 8,95 kartą snapper. Na biletach gotówkowych nie mozna się przesiadać - trzeba kupić nowy bilet. Dojazd linią 2 - z kawałkiem dojścia do przystanku z lotniska - to 6 gotówką (karty płatnicze nie działają), 4,53 kartą snapper (i dodatkowe 30% upustu poza godzinami szczytu).

Kartę Snapper można kupić i naładować przy wyjściu z przylotów (drzwi E idąc w kierunku AX), przyjemność ta kosztuje 10 dolarów.

Bilet dzienny (Metlink Explorer Day Pass) na strefy 1-3, czyli od lotniska kosztuje 14 nzd, jest ważny od 9 w dniu powszednie oraz w weekendy i dni wolne. Można z niego korzystać też w AX.Image

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/