| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Lizbona lizbona,1239,3729 | Strona 9 z 24 |
| Autor: | warsawghoster [ 23 Lut 2016 15:07 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Z ta taxi to uwazaj i dogadaj sie wpierw z taksowkarzem. Jak ja bylem w Lizbonie, przylecialem Wizzem o 1 w nocy, skasowal mnie do Alfamy 33 juro, a z racji tego, ze nie mial wydac, to nawet 35. Moj blad. Jechaly 3 osoby, z trzema walizkami, i tym sie tlumaczyl. Podobno prosba o rachunek zalatwia sprawe | |
| Autor: | cordelo [ 23 Lut 2016 19:56 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Dlatego myślę na uberem. Zapytam ile będzie kosztowało podobno max 15 euro | |
| Autor: | eleles [ 26 Lut 2016 16:34 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Potwierdzam, Uber do/z lotniska to wydatex max 15 EUR do ścisłego centrum - niezależnie od ilości walizek i ilości osób | |
| Autor: | Grzes830324 [ 10 Mar 2016 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
kanapa napisał(a): Coś mi świta że bilet na pociąg z Lizbony do Cascais to taki standardowy miejski Lizboński był owszem z Cais de Sodre na Cascais - 2,15 euro kupowane w automacie, plus 50 centow za viva viagen (nie chcialem by skasowalo mi dzienny za 6 euro) z Rossio do Sintry ta sama cena zrobilem kółko Rossio-Sintra-Cascais-Cais de Sodre | |
| Autor: | cordelo [ 21 Mar 2016 15:14 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Hej mam pytanie ile czasu na zwiedzanie fatimy ? 2 h wystarczą ? | |
| Autor: | wersus79 [ 21 Mar 2016 17:19 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
cordelo napisał(a): Hej mam pytanie ile czasu na zwiedzanie fatimy ? 2 h wystarczą ? Na wizytę w sanktuarium dwie godziny wystarczą. Jest ono zaraz obok dworca PKS W samej Fatimie niczego prócz sanktuarium nie ma. | |
| Autor: | kawus [ 21 Mar 2016 18:00 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Zależy kto czego oczekuje. Jeśli zwiedzić budynek , na pewno dwie godziny wystarczą. Jeśli chcesz zwiedzić i wynieść coś więcej z wizyty w sanktuarium pod warunkiem, ze nie jest w remoncie, dwie to za mało. W lutym 2016 nie było wstępu. Ponadto warto przejść drogę krzyżową, jest bardzo przestrzenna i roślinność zupełnie inna. Jeśli nawet nie z powodu wiary, to dla samej przyrody. Polecam wstąpić do wioski pastuszków. Między sanktuarium a wioską, przed początkiem drogi krzyżowej, na skrzyżowaniu jest pomnik trójki pastuszków. | |
| Autor: | szfarcjeger [ 24 Mar 2016 03:38 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Jacy inni przewoźnicy obsługują relację Lizbona-Fatima? http://www.rede-expressos.pt/ pokazuje mi cenę 40.80 € za dwie osoby (tam i powrót) | |
| Autor: | humptydumpty [ 24 Mar 2016 11:18 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Raczej taniej nie będzie. Na rede czasem zdarzały się promocje, ale to rzędu 10%. Jak jesteście w czwórkę możecie rozważyć wynajem auta na dzień/dwa. Wtedy po drodze można zahaczyć o parę ciekawych destynacji | |
| Autor: | GRK [ 24 Mar 2016 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
kawus napisał(a): Zależy kto czego oczekuje. Jeśli zwiedzić budynek , na pewno dwie godziny wystarczą. Jeśli chcesz zwiedzić i wynieść coś więcej z wizyty w sanktuarium pod warunkiem, ze nie jest w remoncie, dwie to za mało. W lutym 2016 nie było wstępu. 2 lutego bazylika zostala otwarta po remoncie. Byc moze nie jest mozliwe zwiedzanie, ale codziennie odbywaja sie trzy msze w niej. Warto wypozyczyc samochod, bo mozna wtedy zostac na rozancu z procesja swiatla (?) o 21.30 i tego samego dnia (nocy) wrocic do Lizbony. W drodze do Fatimy mozna zrobic sobie wycieczke przez Batalhe i Obidos, ktore same w sobie sa bardzo ciekawe. | |
| Autor: | szfarcjeger [ 25 Mar 2016 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Lecimy we dwójkę. Mogę być w Fatimie w piątek, sobotę lub niedzielę - który dzień radzicie wybrać i o jakiej porze jechać z Lizbony autobusem? | |
| Autor: | Piotras_5 [ 08 Kwi 2016 11:13 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Rede to chyba najtańsza opcja na tej trasie. Pytaniem jest czy chcesz uczestniczyć we mszy czy nie? Jeżeli TAK to jedź w niedzielę, a jeśli NIE to jedz w piątek, będzie trochę mniej turystów. | |
| Autor: | wars007 [ 09 Kwi 2016 15:12 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Jedź na spokojnie po śniadaniu bo jest sporo kursów Rede z dworca... Na spokojnie możesz tam pozwiedzać, podejść nawet do domków dzieci pastuszków które można zwiedzić... Z powrotem też nie powinno być problemu, ja jak wracałem coś koło 16 to autobus miał sporo miejsc... Ja z resztą na dworcu w Lizbonie kupiłem od razu bilet tam i z powrotem... | |
| Autor: | Prusak1980 [ 22 Maj 2016 17:07 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Warto wybrać się pociągiem do Cascais, a tam przy stacji wypożyczyć (za free/wymagany dokument) rower (stary gruchot) i przejechać się malowniczą, wietrzną trasą wzdłuż wybrzeża. Najładniejsza panorama Lizbony roztacza się z Miraduro de Senhora do Monte. Obowiązkowo trzeba się wybrać na Cristo Rei - wzorowany na posągu w Rio de Janerio (bodaj 4 euro wjazd windą na taras). Wcześniej promem do Cacilhas a dalej autobusem do pomnika Chrystusa Króla. Widok zapiera dech w piersiach. | |
| Autor: | szkodaczasu [ 25 Wrz 2016 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Pytanie na które na pewno padła już odpowiedź, ale nie mam czasu teraz szukać na forum bo jutro będę już w Lizbonie. Liczę na pomoc Będę w Sintrze rano ok 9.00 potem Cabo da Roca (będę tam autem) - pół dnia mam na to przewidziane tzn. ok 15 chcę być w Lizbonie. I jestem w Lizbonie do końca dnia i kolejny cały dzień (a więc ok 1.5 dnia). Czy w ogóle próbować zwiedzać/jeździć po Lizbonie autem czy kupić Lisboa Card i komunikacją miejską jeździć? Chodzi mi o kwestię finansową jak wyjdzie taniej ? Z płatnych miejsc które mam zaplanowane to na pewno Wieża Belem, winda santa justa, tramwaj 28? Co jeszcze must see na te 1.5 dnia byście polecali ? | |
| Autor: | wersus79 [ 25 Wrz 2016 00:57 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Mało czasu jak na Lizbonę Widzę, że dodali również niezłą rzeźnie, najstraszniejsze miejsce w Lizbonie, szczerze polecam - Labirinto Lisboa – 20% discount. http://labirintolisboa.com/ (sprawdź google grafikę). Ale to odwiedź wieczorem. Naprawdę można sie tam najeść strachu. Potem się wychilujesz koło Cais do Sodre. Jest tam zagłębie klubowo-pubowe oblegane w nocy: https://www.google.pl/maps/@38.7071624, ... 312!8i6656 | |
| Autor: | szkodaczasu [ 25 Wrz 2016 11:03 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Prośba o GPS lub adres gdzie znajduje się dokładnie to miejsce ze zdjęcia ? | |
| Autor: | Oliv [ 25 Wrz 2016 11:35 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
To Elevador da Bica, zdjęcie jest z okolicy Largo Calhariz 14. | |
| Autor: | smatekk [ 25 Wrz 2016 11:35 ] |
| Temat postu: | Re: Lizbona |
Elevador La Bica https://www.google.pl/maps/@38.7100221,-9.146133,3a,32y,196.97h,83.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3E2VcT0GStCfU6V46HqkjQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl | |
| Autor: | wersus79 [ 25 Wrz 2016 12:09 ] | ||
| Temat postu: | Re: Lizbona | ||
Obok Elevador La Bica jest zapierający dech w piersiach Jeżeli będziesz chciał jechac tramwajem 28 to odradzam czekanie w długiej kolejce na poczatku trasy na pl. Marim Moniz. Lepiej wsiąść gdzies po drodze na przykład na przystanku koło Elevador La Bica. miradouro de Santa Catarina na fotce
| |||
| Strona 9 z 24 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |