Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lizbona
lizbona,1239,3729
Strona 9 z 24

Autor:  warsawghoster [ 23 Lut 2016 15:07 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Z ta taxi to uwazaj i dogadaj sie wpierw z taksowkarzem. Jak ja bylem w Lizbonie, przylecialem Wizzem o 1 w nocy, skasowal mnie do Alfamy 33 juro, a z racji tego, ze nie mial wydac, to nawet 35. Moj blad. Jechaly 3 osoby, z trzema walizkami, i tym sie tlumaczyl. Podobno prosba o rachunek zalatwia sprawe ;)

Autor:  cordelo [ 23 Lut 2016 19:56 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Dlatego myślę na uberem. Zapytam ile będzie kosztowało podobno max 15 euro

Autor:  eleles [ 26 Lut 2016 16:34 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Potwierdzam, Uber do/z lotniska to wydatex max 15 EUR do ścisłego centrum - niezależnie od ilości walizek i ilości osób

Autor:  Grzes830324 [ 10 Mar 2016 21:01 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

kanapa napisał(a):

Coś mi świta że bilet na pociąg z Lizbony do Cascais to taki standardowy miejski Lizboński był


owszem z Cais de Sodre na Cascais - 2,15 euro kupowane w automacie, plus 50 centow za viva viagen (nie chcialem by skasowalo mi dzienny za 6 euro)
z Rossio do Sintry ta sama cena :)
zrobilem kółko Rossio-Sintra-Cascais-Cais de Sodre :)

Autor:  cordelo [ 21 Mar 2016 15:14 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Hej mam pytanie ile czasu na zwiedzanie fatimy ? 2 h wystarczą ?

Autor:  wersus79 [ 21 Mar 2016 17:19 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

cordelo napisał(a):
Hej mam pytanie ile czasu na zwiedzanie fatimy ? 2 h wystarczą ?


Na wizytę w sanktuarium dwie godziny wystarczą. Jest ono zaraz obok dworca PKS ;) Pojechałem tam rok temu autobusem Rede Expressos. Z Lizbony do Fatimy autobus jedzie półtorej h - bilet w obie strony 20 euro.


W samej Fatimie niczego prócz sanktuarium nie ma.

Autor:  kawus [ 21 Mar 2016 18:00 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Zależy kto czego oczekuje. Jeśli zwiedzić budynek , na pewno dwie godziny wystarczą. Jeśli chcesz zwiedzić i wynieść coś więcej z wizyty w sanktuarium pod warunkiem, ze nie jest w remoncie, dwie to za mało. W lutym 2016 nie było wstępu.
Ponadto warto przejść drogę krzyżową, jest bardzo przestrzenna i roślinność zupełnie inna. Jeśli nawet nie z powodu wiary, to dla samej przyrody. Polecam wstąpić do wioski pastuszków. Między sanktuarium a wioską, przed początkiem drogi krzyżowej, na skrzyżowaniu jest pomnik trójki pastuszków.

Autor:  szfarcjeger [ 24 Mar 2016 03:38 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Jacy inni przewoźnicy obsługują relację Lizbona-Fatima?
http://www.rede-expressos.pt/
pokazuje mi cenę 40.80 € za dwie osoby (tam i powrót)

Autor:  humptydumpty [ 24 Mar 2016 11:18 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Raczej taniej nie będzie. Na rede czasem zdarzały się promocje, ale to rzędu 10%. Jak jesteście w czwórkę możecie rozważyć wynajem auta na dzień/dwa. Wtedy po drodze można zahaczyć o parę ciekawych destynacji :)

Autor:  GRK [ 24 Mar 2016 14:11 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

kawus napisał(a):
Zależy kto czego oczekuje. Jeśli zwiedzić budynek , na pewno dwie godziny wystarczą. Jeśli chcesz zwiedzić i wynieść coś więcej z wizyty w sanktuarium pod warunkiem, ze nie jest w remoncie, dwie to za mało. W lutym 2016 nie było wstępu.

2 lutego bazylika zostala otwarta po remoncie. Byc moze nie jest mozliwe zwiedzanie, ale codziennie odbywaja sie trzy msze w niej.

Warto wypozyczyc samochod, bo mozna wtedy zostac na rozancu z procesja swiatla (?) o 21.30 i tego samego dnia (nocy) wrocic do Lizbony. W drodze do Fatimy mozna zrobic sobie wycieczke przez Batalhe i Obidos, ktore same w sobie sa bardzo ciekawe.

Autor:  szfarcjeger [ 25 Mar 2016 00:26 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Lecimy we dwójkę.
Mogę być w Fatimie w piątek, sobotę lub niedzielę - który dzień radzicie wybrać i o jakiej porze jechać z Lizbony autobusem?

Autor:  Piotras_5 [ 08 Kwi 2016 11:13 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Rede to chyba najtańsza opcja na tej trasie. ;)
Pytaniem jest czy chcesz uczestniczyć we mszy czy nie? Jeżeli TAK to jedź w niedzielę, a jeśli NIE to jedz w piątek, będzie trochę mniej turystów. :)

Autor:  wars007 [ 09 Kwi 2016 15:12 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Jedź na spokojnie po śniadaniu bo jest sporo kursów Rede z dworca... Na spokojnie możesz tam pozwiedzać, podejść nawet do domków dzieci pastuszków które można zwiedzić... Z powrotem też nie powinno być problemu, ja jak wracałem coś koło 16 to autobus miał sporo miejsc... Ja z resztą na dworcu w Lizbonie kupiłem od razu bilet tam i z powrotem...

Autor:  Prusak1980 [ 22 Maj 2016 17:07 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Warto wybrać się pociągiem do Cascais, a tam przy stacji wypożyczyć (za free/wymagany dokument) rower (stary gruchot) i przejechać się malowniczą, wietrzną trasą wzdłuż wybrzeża. Najładniejsza panorama Lizbony roztacza się z Miraduro de Senhora do Monte. Obowiązkowo trzeba się wybrać na Cristo Rei - wzorowany na posągu w Rio de Janerio (bodaj 4 euro wjazd windą na taras). Wcześniej promem do Cacilhas a dalej autobusem do pomnika Chrystusa Króla. Widok zapiera dech w piersiach.

Autor:  szkodaczasu [ 25 Wrz 2016 00:26 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Pytanie na które na pewno padła już odpowiedź, ale nie mam czasu teraz szukać na forum bo jutro będę już w Lizbonie. Liczę na pomoc :)

Będę w Sintrze rano ok 9.00 potem Cabo da Roca (będę tam autem) - pół dnia mam na to przewidziane tzn. ok 15 chcę być w Lizbonie. I jestem w Lizbonie do końca dnia i kolejny cały dzień (a więc ok 1.5 dnia).

Czy w ogóle próbować zwiedzać/jeździć po Lizbonie autem czy kupić Lisboa Card i komunikacją miejską jeździć?

Chodzi mi o kwestię finansową jak wyjdzie taniej ?

Z płatnych miejsc które mam zaplanowane to na pewno Wieża Belem, winda santa justa, tramwaj 28?
Co jeszcze must see na te 1.5 dnia byście polecali ?

Autor:  wersus79 [ 25 Wrz 2016 00:57 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Mało czasu jak na Lizbonę ;) Możesz kupić Lisboa Card na 24h za 18,50 €. Jej największym plusem jest darmowy transport, ale kupienie ma sens, jeżeli wykorzystasz ją na wizyty w muzeach. Z Lisboa Card do Wieży Belem wejdziesz za darmo, mozesz jeszcze zobaczyć za darmo Klasztor Hieronimitów, który jest obok. Za darmo z tą kartą wejdziesz również do Muzeum Powozów w Belem. Jest jeszcze pomnik Odkrywców w Belem, tutaj ze zniżką. Fajne jest Museu da Carris – 30% zniżki. Wyciśnij na maxa tę kartę.

Widzę, że dodali również niezłą rzeźnie, najstraszniejsze miejsce w Lizbonie, szczerze polecam - Labirinto Lisboa – 20% discount. http://labirintolisboa.com/ (sprawdź google grafikę). Ale to odwiedź wieczorem. Naprawdę można sie tam najeść strachu. Potem się wychilujesz koło Cais do Sodre. Jest tam zagłębie klubowo-pubowe oblegane w nocy: https://www.google.pl/maps/@38.7071624, ... 312!8i6656

Autor:  szkodaczasu [ 25 Wrz 2016 11:03 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Prośba o GPS lub adres gdzie znajduje się dokładnie to miejsce ze zdjęcia ?

Image

Autor:  Oliv [ 25 Wrz 2016 11:35 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

To Elevador da Bica, zdjęcie jest z okolicy Largo Calhariz 14.

Autor:  smatekk [ 25 Wrz 2016 11:35 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Elevador La Bica

https://www.google.pl/maps/@38.7100221,-9.146133,3a,32y,196.97h,83.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3E2VcT0GStCfU6V46HqkjQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Autor:  wersus79 [ 25 Wrz 2016 12:09 ]
Temat postu:  Re: Lizbona

Obok Elevador La Bica jest zapierający dech w piersiach :D miradouro de Santa Catarina z piękna panoramą miasta i rzeki. Trafisz tam jeżeli będąc na górnym przystanku Elevador la Bica skręcisz w lewo i po 50 metrach pierwsza przecznica w lewo.

Jeżeli będziesz chciał jechac tramwajem 28 to odradzam czekanie w długiej kolejce na poczatku trasy na pl. Marim Moniz. Lepiej wsiąść gdzies po drodze na przykład na przystanku koło Elevador La Bica.

miradouro de Santa Catarina na fotce

Załączniki:
mirador.JPG
mirador.JPG [ 68.17 KiB | Obejrzany 1798 razy ]

Strona 9 z 24 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/