Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Leki na depresję
leki-na-depresje,645,173312
Strona 1 z 1

Autor:  forapiotra [ 06 Paź 2023 19:11 ]
Temat postu:  Leki na depresję

Kłaniam się. Biorę lekina depresję i nie wiem czy mogę je wwieźć na teren Egiptu a jeśli tak to jakie potrzebuje dokumenty aby nie mieć problemów.
- Mirtor 15mg którego substancją czynną jest mirtazapina oraz
- Ranofren 5mg którego substancją czynną jest olanzapina (Olanzapinum).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Autor:  PawelSz [ 06 Paź 2023 19:33 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Też biorę tego typu leki (inne), poza tym jako wnuk farmaceutki mam dziedziczne obciążenie i zawsze podróżuję z olbrzymią apteczką (w tym m.in silne antybiotyki oraz różne niestandardowe medykamenty tylko na receptę).
Żadnych zaświadczeń lekarskich nie wożę, zabieram tylko ulotki, zawsze jest skład po łacinie.
Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby gdziekolwiek, ktokolwiek ją dokładnie sprawdzał, czy to w Egipcie, czy w N. Zelandii

Miłego wyjazdu !

Autor:  boots [ 06 Paź 2023 19:38 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

A co by było, gdyby ktoś to dokładnie skontrolował? Bo o to chodziło w pytaniu...

Autor:  Kothson [ 06 Paź 2023 19:39 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Spokojnie, w Egipcie ludzie też chorują i te substancje są dostępne w aptekach. Zabierz leki w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu i wrzuć do kosmetyczki. Zabierz ze sobą tylko tyle ile potrzebujesz.

Https://gardeniapharmacies.com/product- ... 8164062500

https://gardeniapharmacies.com/product/ ... p/?lang=en

Autor:  boots [ 06 Paź 2023 19:53 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Cytuj:
Niektóre lekarstwa wydawane w Polsce zawierają substancje, które są niedozwolone w Egipcie. Może to dotyczyć zarówno leków wydawanych na receptę, jak i dostępnych bez niej, a nawet leków homeopatycznych. Ambasada RP w Kairze nie ma ujednoliconej listy leków, których nie wolno wwozić do Egiptu. Egipskie służby na lotniskach podejmują każdorazowo decyzję o tym, czy dane leki mogą być przewiezione na teren kraju. Leki, które budzą wątpliwości, są odbierane właścicielowi i sprawdzane w laboratorium. Czas oczekiwania na ich zwrot nie jest określony i może potrwać nawet kilka tygodni. Aby uniknąć problemów (konfiskaty lekarstw oraz odpowiedzialności karnej), weź ze sobą przetłumaczone, przynajmniej na język angielski, zaświadczenie lekarskie. Zaświadczenie to musi potwierdzać, że stosujesz konkretne lekarstwa. Nie zabieraj zbyt wielu dawek lekarstw – tylko tyle, ile potrzebujesz w czasie pobytu w Egipcie.

Informacji na temat wwozu leków udziela Ambasada Egiptu w Warszawie. Można ją poprosić o przesłanie informacji dotyczącej konkretnych leków.

https://www.gov.pl/web/egipt/idp

Autor:  karollo [ 06 Paź 2023 23:31 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Jedyne co mi się obiło o uszy to że tam "nie lubią" tramadolu. Jakieś historie o zbyt dużych ilościach wwożonych/wywożonych.

Twoje leki nie zawierają tej substancji.

Transit to substancja przeciwbólowa. Zawierają ja m.in. tramal, poltram combo, doreta itp.

Autor:  justysia75 [ 07 Paź 2023 11:02 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Hmmm… a mnie totalnie zaskoczyła teraz sytuacja przy WYJEŹDZIE z Algierii, gdzie nie na security tylko przy wejściu na lotnisko jest skaner i pani przyczepiła się do moich leków . Ja również jak @PawelSz zabieram sporo leków w tym tak na wszelki wypadek? i pani się przyczepiła do antybiotyków. Dopiero jak wytłumaczyłam co to tam mam to zaświeciła mi się lampka że mam też Hydroksyzyne( wożę też na wszelki wypadek, bo mimo wszystko nadal boje się latać) i coś tam jeszcze z psychotropów , choć od dawna już nie używam?

Autor:  Kothson [ 07 Paź 2023 11:09 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Zamiast wozić psychotropy (których nie używasz), może warto po prostu napić się piwa czy dwóch głębszych przed wylotem.

Autor:  justysia75 [ 07 Paź 2023 11:15 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

To jest zawsze obowiązkowo ?, natomiast świadomość, że mam coś co mnie jeszcze lepiej „znieczuli” czyni cuda ?

Autor:  FUX [ 07 Paź 2023 12:14 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Teraz rozumiem, dlaczego czasami 3/4 samolotu śpi jak zabite kilkanaście minut po starcie.
:roll:

Autor:  PawelSz [ 08 Paź 2023 19:53 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Od 40 lat bez mała "nie wychodzę z samolotu", okrążyłem kulę ziemską pewnie kilkanaście razy, ale im więcej latam, tym bardziej się boję...
A od kiedy zostałem Tatą - 20 lat temu :) strach się wzmógł..
Do tego stopnia, że jeśli planowaliśmy wakacje we dwoje tylko z żoną (co się okazjonalnie zdarzało), to do miejsca docelowego lecieliśmy oddzielnie, dwoma różnymi samolotami, czy to do Rzymu, czy do Szanghaju.
W kawalerskich czasach, w ub. wieku :) latałem różnymi "wynalazkami" nad Syberią, czy - z drugiej strony - w Ameryce Płd...
Jakieś kukuruźniki, dziwaczne samolociki, które nie miały prawa oderwać się od ziemi, a tym bardziej wylądować.
I kilka mocno stresujących sytuacji mam za sobą...
Teraz za cholerę bym nie wsiadł..
Od kilku kat praktycznie nie latam "na trzeźwo". Alprox + 0.25 whisky i śpię jak zabity..
Tym niemniej cały czas unikam podróży z przesiadkami, jestem gotów zapłacić dużo więcej za bezpośredni lot, jeśli tylko takowy jest możliwy.
Nie zdarza mi się podróżować na krócej niż 2 tygodnie, bo po każdym locie 2 dni dochodzę do siebie..




.

Autor:  Kothson [ 08 Paź 2023 20:01 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Benzodiazepinów nie można łączyć z alkoholem.

Autor:  PawelSz [ 08 Paź 2023 20:04 ]
Temat postu:  Re: Leki na depresję

Oczywiście, tak, wiem.
Ale 2-3 razy do roku (bo o takiej częstotliwości mówimy), jednorazowo, pozwalam sobie na taki luksus.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/