Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

kurs jena ?
kurs-jena,1130,67396
Strona 2 z 3

Autor:  dumdum1988 [ 23 Wrz 2015 10:06 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Niestety wygląda, że nigdzie w Kato nie ma Yenów. Podobno nawet banki nie mają i nie wiadomo kiedy będzie można je dostać..

Autor:  WaldekK [ 19 Lis 2015 21:18 ]
Temat postu:  Re: kilka rzeczy organizacyjnych - gps, gotówka itd.

Jeśli chodzi o wymianę gotówki to tutaj http://www.fly4free.pl/forum/live-rtw-w-12-dni-krk-fra-kix-itm-hnd-nrt-yvr-yyz-fra-krk,219,58521?start=40#p475230 jest barwny opis @tom971.

Autor:  hub [ 11 Lut 2016 23:16 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Żeby nie tworzyć nowego tematu to podpytam tutaj - czy ktoś wie, jak to jest w praktyce z płatnością i wypłacaniem pieniędzy z bankomatów w Japonii przy użyciu Aliorowej karty z kantoru (Mastercard)? Z tego co gdzieś wyczytałem, 7eleven już nie akceptuje polskich kart. Czy jest jakiś inny bankomat, który zadziała? Gdzieś czytałem o banku pocztowym - ktoś potwierdzi? ;-) Dzięki!

Autor:  Mareckipl [ 11 Lut 2016 23:20 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Niecałe 2 tygodnie temu wypłacałem kartą Aliora bez problemów - zarówno w 7eleven, jak i na pocztach.

Autor:  hub [ 11 Lut 2016 23:29 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Świetna informacja, wielkie dzięki!

Autor:  Pado [ 18 Lut 2016 11:52 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

billabong napisał(a):
dumdum1988 napisał(a):
Czy orientuje się jak najlepiej na śląsku załatwić sprawe wymiany waluty?

Zawsze korzystałam z http://www.geniuss.pl w Katowicach - dobre kursy, można wcześniej zadzwonić i upewnić się czy jeny są.


potwierdzam, kurs lepszy niż w innych kantorach i JPY mają

Autor:  correos [ 28 Kwi 2016 13:09 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

eh.... :(
http://stooq.pl/q/?s=jpypln&c=1y&t=l&a=ln&b=0
Załącznik:
jen.JPG
jen.JPG [ 36.61 KiB | Obejrzany 2555 razy ]

Autor:  Nox-dl [ 18 Maj 2016 23:12 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Kurs poszybował w górę, a spread jest straszny, więc próbuję wykombinować, co zrobić, by nie stracić za dużo.

Czy jest możliwa wymiana PLN na JPY w Tokio albo Kioto? A jeśli tak, to gdze i czy kurs jest "normalny"?

Czy może opłaca się wymienić PLN na USD w Polsce i potem w razie potrzeby wymienić na miejscu USD na JPY? Zastanawiam się czy i tak nie stracę na podwójnej wymianie więcej, niż na ewentualnej wymianie z powrotem JPY na PLN, gdyby mi zostały.

Przy jakich kwotach mniej więcej można negocjować kurs w polskim kantorze? Jadę z 3 innymi osobami i chcemy wymienić po ok. 1500 zł.

Autor:  Anonymous [ 18 Maj 2016 23:23 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Załóż konto w kantorze walutowym, np. Alior Kantor. Kup tam USD, wypłać i z gotówką leć do Tokio. Tam wymień na JPY.
Jak Ci coś zostanie to wymień na USD, przywieź do Polski, wpłać na konto Alior Kantor (albo inne walutowe), sprzedaj (wymień na PLN) i przelej.

Autor:  Nox-dl [ 19 Maj 2016 00:12 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

I faktycznie wymiana PLN -> USD -> JPY wychodzi korzystniej, niż wymiana w zwykłym kantorze? Gdzie najlepiej w Tokio wymieniać kasę? Kurs na lotnisku faktycznie nie jest dużo mniej korzystny?

Autor:  monroe [ 19 Maj 2016 00:14 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Nie mam pojęcia czy lepiej ale nawet jeśli to pewnie zarobisz kilka groszy.
Szkoda zachodu dlatego kup jeny albo w zwykłym kantorze (niektóre mają) albo właśnie w Alior Kantorze (jest tam możliwość kupna jenów i spread jest mały).

Autor:  Akna [ 19 Maj 2016 06:23 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Dość korzystne kursy jena mają kantory warszawskie - w porównaniu z resztą kraju. Warto pogooglać w tej kwestii. Ceny hurtowe dla wymiany zaczynają się od mniej więcej 3000. I przed zakupem i tak trzeba dzwonić, czy mają jeny na stanie ;)

Autor:  correos [ 19 Maj 2016 07:22 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

@Nox-dl
niebawem sporo forumowiczow bedzie wracac z Japonii
sledz ogloszenia czy ktos nie bedzie chcial sie pozbyc jenow
bez problemu ustalisz kurs ktory zadowoli obie strony

Autor:  Nox-dl [ 19 Maj 2016 20:53 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

@correos Dzięki za info. Już napisałem w odpowiednim temacie.

@Akna A wiesz może, na jaki rabat można liczyć przy zakupie hurtowym?

Czy dobrze rozumiem, że w Alior Kantorze nie można wypłacić jenów w placówce banku? Karty wydają, z tego co widzę, tylko do rachunków w USD, EUR i GBP, więc wypłata w bankomacie japońskim też odpada. Czyli jedynie kombinowanie z podwójną wymianą wchodzi w grę.

Autor:  toudik86 [ 19 Maj 2016 23:03 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

Ja raczej biore USD i na lotnisku wymienie bo ponoć w centrum tokio slabo z kantorami jest :( Czy moze ktos to potwierdzić ?

Autor:  Akna [ 20 Maj 2016 09:41 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

@Nox-dl to pewnie już zależy od kantoru. Proponuję podzwonić i policzyć. Ktoś mi kiedyś polecał kantor w Galerii Mokotów, inna osoba kantor Polres, Diament w Waw.
Kurs złotówki jest ostatnio tak rozchwiany, że po przylocie do Japonii też może się okazać, że uzyska się zupełnie inne kursy.

Nie da się wypłacić jenów w Aliorze- sama miałam taki plan.

Tu są kursy walut na Naricie.
http://www.narita-airport.or.jp/exchange_e/

Autor:  jureckijg [ 20 Maj 2016 09:56 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

kantory w Japonii są i nie ma problemu z wymianą Dodatkowo na większych urzędach pocztowych można wymienić waluty po dobrym kursie Na przykład w Tokio w Asakusie w centrum Informacji jest kantor a kawałek dalej może 100 metrów dalej jest poczta gdzie kurs jest dużo lepszy Tylko na poczcie wymiana walut do godziny 15

Autor:  monroe [ 20 Maj 2016 12:00 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

toudik86 napisał(a):
Ja raczej biore USD i na lotnisku wymienie bo ponoć w centrum tokio slabo z kantorami jest :( Czy moze ktos to potwierdzić ?


Pytam po co te USD? :)
Tracisz dwa razy - najpierw przy wymianie zł na $ a potem $ na Y. Nie lepiej od razu zł na Y?
Chyba że masz już $ w skarbonce to ok ;)

Autor:  opo [ 20 Maj 2016 12:08 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

jak kolega nie może znaleźć jenów w kantorze to jest to jedna z opcji, o ile nie chce korzystać z karty. Przecież ze złotówkami do Japonii nie poleci, bo nikt tam takiego egzotyka nie wymieni, a jeżeli nawet to po kursie znacznie gorszym niż koszty spread pln->usd->jpy

Jak nie chcesz brać karty to podzwoń po dużych kantorach z pytaniem czy mają, ktoś w dużym mieście będzie miał na pewno. Ja kiedyś kupowałem w intraco i blue city. Generalnie kantory w centrum w centrach handlowych raczej mają jpy od turystów (np. warto próbować w złotych tarasach, arkadii itp.).

Autor:  monroe [ 20 Maj 2016 13:03 ]
Temat postu:  Re: kurs jena ?

No ale jeny to nie jest jakaś waluta trzeciego świata, której w polskich kantorach nie uświadczysz. We wszystkich kantorach w których pytałem (w miastach poniżej 200 000 mieszkańców) albo jeny były albo można było je zamówić na drugi dzień.

Strona 2 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/