| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Lustrzanka] - którą wybrać ? ktora-wybrac,242,47165 | Strona 7 z 7 |
| Autor: | misieklca [ 25 Sty 2018 18:16 ] |
| Temat postu: | Re: [Lustrzanka] - którą wybrać ? |
Niż 35 polecałbym wziąć w dobrej cenie 28 mm 1.8 który na Allegro chodzi po ok 1000 zł | |
| Autor: | Kowal888 [ 18 Cze 2018 09:52 ] |
| Temat postu: | Re: [Lustrzanka] - którą wybrać ? |
Ja myślę teraz nad lustrzanką Nikon D5300 z dwoma obiektywami: 8-55mm F3.5-5.6 AF-P VR + 55-200mm F4-5.6 VR II za 3200zł. Co myślicie o takim zestawie? Sprawdzi się do zdjęć krajobrazowych i produktowych? | |
| Autor: | becek [ 18 Cze 2018 09:57 ] |
| Temat postu: | Re: [Lustrzanka] - którą wybrać ? |
moim zdaniem nie | |
| Autor: | Pabloo [ 18 Cze 2018 10:04 ] |
| Temat postu: | Re: [Lustrzanka] - którą wybrać ? |
To Twoja pierwsza lustrzanka? Chcesz żeby służyła Ci do wszystkiego(podróże, urodziny, itp.)? Jeśli tak to radziłbym nie bawić się w dwa obiektywy, bo to będzie Cię tylko zniechęcać do robienia zdjęć, a w końcu pewnie i tak zaczniesz uznawać, że zmiana w dawnym momencie nie ma sensu i nie będzie Ci się chciało zdejmować 18-55. Może zamiast tych dwóch wybierz 18-105, który jak wynika z testów jest trochę lepszy optycznie? A zakres między 105 a 200 to niewiele i często go się raczej nie używa. | |
| Autor: | juggler5 [ 18 Lip 2018 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: [Lustrzanka] - którą wybrać ? |
Jak widzę takie wypowiedzi, że 105 a 200 to jest żadna różnica, że zawsze można podejśc, że można wykropować to mnie aż słabi, a jak nie można podejść, jak nie ma z czego wykropować? Ludzie nie wypisujcie bzdur https://www.nikon.pl/pl_PL/learn_explor ... lator.page | |
| Autor: | Pabloo [ 04 Sie 2018 20:09 ] |
| Temat postu: | Re: [Lustrzanka] - którą wybrać ? |
Nikt nie pisał, że „zawsze można podejść i wykropować", a „różnica międy 105, a 200mm na Nikonie[w rzeczywistości na cropie x1,5 158mm wobec 300mm] jest żadna". Zaznaczone zostały jedynie negatywne aspekty rotacji, w tej sytuacji dwóch obiektywów dla osoby zaczynającej zabawę z lustrzanką. A do wykorzystania jako sprzęt fotograficzny do podróży, krajobrazu, 200mm na długim końcu nie jest niezbędne i nie korzysta się z niego często. Tym bardziej kiedy standardowy zakres(18-50) ma się na innym obiektywie i trzeba przekładać. Na węższy zakres(200mm) trzeba mieć jakiś pomysł albo szczególne zainteresowanie. Zakres 70-105 zaspokaja też potrzeby portretowe. Przy tym różnica między ogniskowymi 105mm a 200mm to 7° „widzenia", a więc niewiele. Oczywiście dla fotografów, na przykład sportowych, obiektyw o zakresie 70-200mm często jest podstawowym narzędziem pracy, ale tu mówimy raczej o robieniu zdjęć w trakcie podróży. Dla mnie(choć jestem totalnym amatorem i tylko bawię się w fotografię od kilkunastu lat na różnych puszkach i obiektywach), a jak też sprawdziłem na szybko w większości wypowiedzi na jednym z forum społeczności fotograficznych, gdzie tego typu pytania też często padają(nikoniarze), twierdzenie, że „zakres między 105 a 200mm to niewiele i sensowniejsze dla osób lubujących się w robieniu zdjęć podczas podróży, może być kupno jednego obiektywu o i tak dość dużym zakresie ogniskowej", nie będzie bzdurą. | |
| Strona 7 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |