| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kos - wypożyczenie samochodu kos-wypozyczenie-samochodu,1436,45599 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | pazur [ 14 Kwi 2014 13:59 ] |
| Temat postu: | Kos - wypożyczenie samochodu |
Zakupiłem tanie bilety Ryanair z Krakowa na Kos w maju. Zna ktoś może jakąś porządną, niedrogą wypożyczalnie? Chodzi mi o lepsze ceny niż standardowe 25-30 euro doba. Na Krecie była 100 euro za tydzień to może na Kos też się da ? | |
| Autor: | kordi [ 14 Kwi 2014 14:49 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
Jak bierzesz na cały tydzień to pandę spokojnie do 100 euro wyrwiesz | |
| Autor: | pazur [ 14 Kwi 2014 14:56 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
No mam taka nadzieję. Tylko jakiś namiar by się przydał, żeby odebrać zaraz na lotnisku, a nie dopiero szukać na miejscu. Przegladałem już strony w necie , żeby nie było ,że jestem leń i czekam na gotowca. Ale za stówkę na tydzień nie spotkałem. A to by mnie satysfakcjonowało Napiszę maila do tej firmy http://www.trustrentalskos.com/ Może dadzą rabat | |
| Autor: | cypel [ 14 Kwi 2014 15:04 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
na carhire3000 za 100 EUR za tydzień jest suzuki alto albo panda | |
| Autor: | pazur [ 14 Kwi 2014 15:13 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
Dzięki serdeczne @cypel. Sprawdziłem .Faktycznie jest taka cena. Ewentualnie 4 euro dopłaty dzień za excesy. To chyba sobie daruję jak zwykle. Zmówię tylko modlitwę do św.Krzysztofa | |
| Autor: | kla7 [ 14 Kwi 2014 16:41 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
Podepnę się pod temat Myślicie, że w połowie maja auto lepiej bookować przez internet, cenowo wychodzi jakieś 25 euro za dobę (będę wynajmować na jakieś dwie doby), czy na miejscu da się coś korzystniej wynegocjować bo to jeszcze przed sezonem? | |
| Autor: | pazur [ 14 Kwi 2014 16:51 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
Właśnie wróciłem z Krety. Na miejscu było dużo drożej niż przez internet. To chyba najtańsza opcja. Natomiast opcja negocjowania ceny hotelu juz na miejscu, jak najbardziej działa. Grecy kochają gotówkę do ręki. Bez prowizji i podatków Nam dał rabat w hotel. Nie meldował nawet. Dał druczek,ale póżniej o nim "zapomniał" | |
| Autor: | kla7 [ 14 Kwi 2014 17:30 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
pazur napisał(a): Właśnie wróciłem z Krety. Na miejscu było dużo drożej niż przez internet. To chyba najtańsza opcja. Natomiast opcja negocjowania ceny hotelu juz na miejscu, jak najbardziej działa. Grecy kochają gotówkę do ręki. Bez prowizji i podatków Nam dał rabat w hotel. Nie meldował nawet. Dał druczek,ale póżniej o nim "zapomniał" To mamy inne doświadczenia, co do Krety, ja byłam w 2010 i wtedy taniej było na miejscu auto wypożyczyć niż przez net:) Może ktoś będzie miał w miarę aktualne porównanie jak to jest na Kos. | |
| Autor: | klapio [ 14 Kwi 2014 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: Kos-wypożyczalnie aut |
Byłem Kos we wrześniu więc już trochę poza sezonem. Wtedy wynajęcie auta na cały dzień to kosztowało 40€, małe quady były po 20€, większe po 35€ a ceny skuterów zaczynały się od 15€. Ceny raczej sztywne i wszędzie takie same. Wyspa jest malutka i można ją spokojnie objechać w jeden dzień więc dla mnie wypożyczenie auta na dłużej jest trochę bezsensu | |
| Autor: | Extigy [ 16 Cze 2014 14:15 ] |
| Temat postu: | Autko na Kos |
Może mi ktoś powiedzieć, czy cena wynajmu auta na Kos w czerwcu na 7 dni w okolicach 265 Euro (AutoWay Polska, 5 osobowy, kat. B) to duża cena czy nie ? Dlaczego pytam: nie mam obeznania, ale w wyszukiwarce auto4free pokazuje mi 808zł (Avis) tj. jakies 195 Euro. Może ktoś doradzić, czy brać zamawiać auto w Polsce czy na miejscu. Czy warto brac auto na cale 7 dni czy 2-3 dni wystarcza ? Bede wdzieczny za info, bo to mój debiut w wynajmie. PS. Jak nie ten dział to sorry. To z rozpędu. | |
| Autor: | mnowakrgw [ 16 Cze 2014 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Autko na Kos |
Odnośnie ceny to sam sobie odpowiedziałeś - 70E różnicy to moim zdaniem dużo, ale zależy co kto lubi.... Idąc dalej tropem ceny, na economycarrentals.com masz auta na tydzień na Kos od 605 zł (około 146 E), co stanowi już niewiele ponad połowę ceny pierwotnie wybranej przez Ciebie oferty - sam nie korzystałem z tego pośrednika, ale często pojawia się on w relacjach, więc chyba wszystko z nim ok. Odnosząc się zaś do długości najmu to nie czuję się kompetentny w tej kwestii, ponieważ nie byłem na Kos. Zależy też, czy planujesz jeździć cały czas po wyspie, czy chcesz częściowo poleżeć na plaży. Pamiętaj też, że im więcej dni najmu tym cena w przeliczeniu na dzień niższa, więc jeśli skracać najem to moim zdaniem do 3 dni (na ecr.com masz wtedy samochody od 363 zł). W przypadku 5 dni wychodzi np. 539 zł, więc moim zdaniem opłaca się dołożyć 65 zł za kolejne 2 dni i ominąć problem transferu na lotnisko... | |
| Autor: | kla7 [ 16 Cze 2014 14:37 ] |
| Temat postu: | Re: Autko na Kos |
Kos to mała wyspa, objedziesz ją w jeden dzień, jak chcesz bardziej szczegółowo zwiedzić to moim zdaniem 3 dni z nawiązką wystarczy. Pamiętaj też o wysokiej cenie paliwa w grecji Byłam w tym roku połowie maja i ceny za małe auto na miejscu w Kos Town to 30euro za dobę bez karty kredytowej. Wiadomo im więcej dni tym niższa stawka za dobę. Co do ceny i wynajmu auta pamiętaj też o takich rzeczach jak excess (udział własny w szkodzie na aucie), i polityce paliwowej. | |
| Autor: | Raphael [ 14 Sie 2014 10:40 ] |
| Temat postu: | Re: Autko na Kos |
Przed wyjazdem na Kos rozważałem zabukowanie auta przez internet na 2 dni. Najniższe ceny jakie znalazłem to:
100 EUR Trustkos 110 EUR Alwaysbest | |
| Autor: | Milkad [ 12 Sty 2015 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Wrzesień 2014r., w Kefalosie wypożyczaliśmy autko dwa razy: wypożyczalnia Manolis - 25 E za dzień za hyundai, drugi raz inna wypożyczalnia za Kia - 22 E. W Manolisie wypożyczaliśmy jeszcze quady - 18E za dzień. | |
| Autor: | Nikka [ 24 Lip 2016 16:15 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Milkad napisał(a): Wrzesień 2014r., w Kefalosie wypożyczaliśmy autko dwa razy: wypożyczalnia Manolis - 25 E za dzień za hyundai, drugi raz inna wypożyczalnia za Kia - 22 E. W Manolisie wypożyczaliśmy jeszcze quady - 18E za dzień. Dokładnie tak samo w Marmari płaciliśmy ( sierpień 2015 ). Teraz przeglądam wynajem online i stanowczo nie widzę lepszej oferty niż na miejscu !!! | |
| Autor: | Shaq [ 28 Cze 2017 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Odświeżę nieco temat. Tydzień temu wypożyczałem auto w firmie AutoBank. Grande Punto z pełnym ubezpieczeniem na cały dzien za 40e w wypożyczalni pod hotelem. Karta kredytowa niepotrzebna, płatność gotówka. Benzyna dość droga ok. 1,7 euro za litr ale wyspa mała więc koszty niewielkie. | |
| Autor: | q3d2 [ 22 Maj 2018 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Czy ktoś ma doświadczenia z tego (2018) roku? Otrzymałem kilka propozycji w cenie około 160 euro z pełnym ubezpieczeniem na 7 dni (z pewnych powodów 7 dni mi pasuje). Najtaniej znalazłem poprzez pośrednika: koscarhire.com (65 euro) w sieciówkach plus zewnętrzne ubezpieczenie w icarhireinsurance.com (30 euro) czyli razem 95 euro za 7 dni. Na karcie mogę sobie pozwolić na blokadę do 2000 zł. Kusi te 65 euro oszczędności. Pytanie czy warto? | |
| Autor: | lukas63 [ 22 Maj 2018 21:19 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Mało prawdopodobne, że będzie tak niska blokada - ale kto wie - sprawdzaj w ofercie ile wynosi i tyle. | |
| Autor: | q3d2 [ 23 Maj 2018 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Propozycja od imperial-car-rental.com: Kos, 7 dni, (Including FDW insurance with not minimum excess.) = 150 euro. | |
| Autor: | q3d2 [ 04 Cze 2018 11:15 ] |
| Temat postu: | Re: Kos - wypożyczenie samochodu |
Wróciłem. Po przylocie okazało się, że mimo zapewnień pośrednika z imperial-car-rental.com karta kredytowa jest wymagana. Ponieważ jej nie miałem to do Kefalos pojechaliśmy publicznym autobusem za 2 euro osoba. Podczas podróży poznaliśmy dwóch Polaków z którymi na miejscu z polecenia naszych gospodarzy wynajęliśmy samochód na 5 dni w lokalnej wypożyczalni za 90 euro (pełne ubezpieczenie) bez żadnego depozytu, karty kredytowej itp. Samochód odstawiliśmy ostatniego dnia około 23:00 (mieliśmy czas do rana do 8:00). Właściciel wypożyczalni/pracownik nawet nie wyszedł sprawdzić co z samochodem. Sama wypożyczalnia chyba nie ma oferty dostępnej w internecie (nie mogę znaleźć) ale nazwa to najprawdopodobniej Kefalos Car Rent. W innych większych wypożyczalniach za 5 dni: 100 - 140 euro bez depozytu ale exccess od 200 do 400 euro. | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |