Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Koleją po Korei
koleja-po-korei,1093,93026
Strona 1 z 2

Autor:  maxima [ 24 Kwi 2016 20:59 ]
Temat postu:  Koleją po Korei

Korea oferuje podobnie jak Japonia passy, które mają ułatwić podróż zagranicznym turystom :)
https://www.letskorail.com/ebizbf/EbizB ... rmation.do

Mam przy okazji pytanie - czy ktoś z Was korzystał z kolei? Interesuje mnie trasa KTX z Seulu do Daegu. Próbuję zarezerwować bilet, ale na dany dzień/godziny opcja Select jest nieaktywna :( Prawdopodobnie bilety się wyprzedały, bo na inne dni sa dostępne. Niby jest komunikat, że na 2 dni przed wrzucą nieopłacone/anulowane bilety. Jednak możliwe, że takowe się nie pojawią. Pytanie więc czy można kupić na stacji w Seulu bilety stojące, albo bez przydzielonego miejsca. Trasa nie jest długa bo 2h, więc mogę postać, ale zależy mi żeby na pewno jechać tym pociągiem (KTX, a nie tymi wolniejszymi). Czy będzie to możliwe? Czy nie sprzedają miejsc stojących/bez przydzielonego miejsca?
Termin wrażliwy, bo zaczyna się ich majówka ;(

Autor:  Aclan [ 24 Kwi 2016 21:27 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Hej,

Tak, bilety na KTX wyprzedają się szybko i niespodziewanie, gdy opcji 'select' nie ma, to znaczy że biletów nie ma.
Tak, jest szansa że nowe pojawią się przed wyjazdem.
Tak, bilety stojące na KTX są, można je kupić w biletomacie przed wyjazdem. Mając bilet stojący tak naprawdę można usiąść na dowolnym niezajętym miejscu i ustąpić go gdy przyjdzie jego prawowity właściciel.

Ewentualnie, jak się bardzo chce jechać tym konkretnym KTXem z miejscem, można sprawdzić czy nie byłoby aby miejsc z innych stacji w Seulu, na przykład z Gwangmyeong. Czasem taki trick działa, aczkolwiek częściej dla zwykłych pociągów które mają stacje gęściej.

Autor:  maxima [ 24 Kwi 2016 22:22 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Czy zawsze są dostępne bilety stojące?
Czy jak nie ma biletów online to mogą być w kasie? Będę w Seulu 5 dni przed planowaną podróżą i czy jest sens iść do kasy?
Zależy mi na połączeniu do Daegu bo o 23:20 mogłabym polecieć do Pekinu, więc muszę odpowiednio wcześniej wyruszyć z Seulu, a tylko KTX mi to umożliwi. Nie mogę wyruszyć z Seulu wcześniej niż po 18, najpozniejszy pociąg to pewnie ok 20, aby taxi zdążyć na lotnisko w Daegu

Autor:  olus [ 24 Kwi 2016 22:29 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Ja kupowałam bilet na KTX na dworcu w Seulu, bezpośrednio przed podróżą. Ale niestety nie wiem jak to jest w przypadku wyprzedania wszystkich miejsc siedzących, z tego co pamiętam w moim pociągu było dużo miejsc wolnych.

Autor:  Aclan [ 25 Kwi 2016 11:42 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Hej,

- Bilety stojące są również limitowane. WYDAJE MI SIĘ (więc proszę nie traktować tej informacji 100% serio) że mówimy o kilku biletach per wagon. Wydaje mi się jednak również, że jeżeli nie jest to sytuacja wyjątkowa typu lokalne święto, to wyprzedanie wszystkich biletów stojących jest mało prawdopodobne.
- Bilety stojące są kupowalne jedynie na stacji, online można rezerwować jedynie miejscówki. Oferta miejscówek w internecie jest jednak pełna, nie będzie w kasie dostępnych miejsc których nie ma na internecie.
- Biletomat ma tą zaletę, że dogadasz się z nim po angielsku - w kasie nie jest to 100% pewne, poza tym w Seulu w kasach jest ZAWSZE tłok i pośpiech

Bilet skądkolwiek dokądkolwiek możesz kupić w dowolnej kasie kolejowej, więc jeżeli planujesz szwędać się po Korei w ciągu tych 5 dni, to 2 dni przed podróżą do Daegu udaj się do najbliższej kasy (bądź biletomatu) i zobacz, jak sytuacja wygląda. Jeżeli miejscówek nie będzie, to kup stojący. Dwa dni przed podróżą raczej będą.
W sytuacji awaryjnej do Daegu można udać się jeszcze autobusem - jest szybszy (4h) niż wolniejsze pociągi.

Autor:  maxima [ 25 Kwi 2016 12:08 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Będę w Seulu już w sobotę. Chcę jechać w przyszłą środę, czyli przed ich majowka. Czy miejsca stojące będą dostępne na 5 dni przed wyjazdem?
Wolniejsza kolej czy bus odpada bo mam czas od 18 (i tak optymistycznie bo mogą być korki przed weekendem), a samolot startuje o 23:20, więc ok 22 muszę być na lotnisku w Daegu.

Autor:  Aclan [ 25 Kwi 2016 13:49 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Aaa, bo Ty chcesz jechać bezpośrednio przed ich świętem, to trochę zmienia :)
To czy bilety stojące będą dostępne 5 dni przed wyjazdem - nie wiem, ale myślę że tak.

Ewentualnie - szybkie wyszukiwanie pokazuje, że są jeszcze bilety (pierwszej klasy) z Gwangmyeong na 18:01 - musiał(a)byś się pośpieszyć i urwać się z czegokolwiek co masz do 18.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-04-25 o 13.47.44.png
Zrzut ekranu 2016-04-25 o 13.47.44.png [ 22.3 KiB | Obejrzany 5237 razy ]

Autor:  maxima [ 25 Kwi 2016 14:08 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

właśnie tego dnia jadę na DMZ i JSA - wiec to trochę nie ode mnie zależne, kiedy wrócimy do miasta :(

Autor:  Ges22 [ 28 Kwi 2016 13:23 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Cześć!

Wybieram się do Korei w wakacje w celach służbowych.
Bardzo chcę przy okazji zwiedzić Seoul, niestety jednak będę stacjonował w "województwie" Iksan, które jest oddalone o całkiem spory kawałek od stolicy.

Sprawdziłem możliwości dojazdu - najrozsądniejsza wydaje się szybka kolej KTX - jedzie 1h 8min.
Pytanie brzmi:
Czy istnieją jakieś train-passy na ten konkretny typ (KTX) kolei?
Nie interesuje mnie cioranie się 4h tam i spowrotem zwykłym pociągiem.
Jedyne co znalazłem to paro-dniowe train-passy na całą dostępną kolej. Jednak to troszkę kosztuje, w związku z czym szukam alternatyw ;)

Autor:  maxima [ 28 Kwi 2016 20:55 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

bilet jednorazowy na KTX to ok 40 000 KRW, więc może policz ile tych przejazdów będziesz mieć i czy pass się opłaca. Jedyne dostępne są na stronie korail

Autor:  JaPiszęAWyCzytacie! [ 25 Lut 2017 17:50 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Chciałbym kupić bilet na pociąg z Pusan do Seulu - zrobię to on line czy tylko w kasie?
Ile może kosztować bilet?

Autor:  Aso [ 26 Lut 2017 20:26 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Cenniki i rozkłady jazdy znajdziesz na angielskiej wersji strony letskorail.com (link poniżej). Wpisz Busan i Seoul jako stację początkową i końcową. Jeżeli strona wyrzuca błąd zamiast wyniku, spróbuj ponownie za chwilę. Jest tam też procedura zakupu online, ale osobiście nie korzystałem.

Trasa, o którą pytasz jest najbardziej ruchliwa w Korei i pociągi na niej kursują bardzo często. Bilet można kupić w kasie przed odjazdem, ale kupując go w ostatniej chwili, zdarza się, że pociągi są całe wyprzedane i trzeba wtedy zaczekać na kolejny, w którym zostały wolne miejsca.

https://www.letskorail.com/ebizbf/EbizBfTicketSearch.do

Autor:  jimi [ 26 Lut 2017 20:39 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Warto dodać, że mimo kupienia biletu przez internet i tak trzeba go odebrać na dworcu. Trzeba stanąć w kolejce do okienka, gdzie bilet otrzymuje się po pokazaniu wydruku potwierdzenia i paszportu. Rok temu, za Busan-Seul KTXem zapłaciłem 170zł (możliwe że da się taniej, ale ten akurat mi pasował)

Autor:  sstomson [ 16 Sie 2017 22:59 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Czy ktoś z was kiedyś korzystał z czegoś o nazwie Korea Japan Joint Ticket? (czytałem o tym w przewodniku LP o Korei). Podobno można kupić jeden bilet na pociąg w korei, statek Busan - Hakata oraz jakiś pociąg w Japonii. Lecę w październiku na dealu z AY do ICH a wracam z HND i bardzo przydałby mi się taki połączony bilet. Byłbym strasznie wdzięczny za jakieś info.

Autor:  Aso [ 18 Sie 2017 07:53 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

@sstomson

Oferta, o którą pytasz, została wycofana ze sprzedaży w 2015 roku. Była skierowana głównie do samych Koreańczyków oraz Japończyków, dlatego nie pozostało po niej zbyt wiele śladów na angielskojęzycznych stronach internetowych. Joint Ticket oferował przeprawę promową na trasie Busan - Fukuoka (Hakata) lub Busan - Shimonoseki oraz bilety kolejowe wydawane na różne stacje w Korei i Japonii ze zniżką sięgającą max. 30%. Jednakże, całkiem możliwe, że współczesne oferty dla odwiedzających z zagranicy typu Japan Rail Pass są w stanie nawet bardziej zredukować koszt podróży po Japonii niż dawny bilet łączony z Koreą.

Autor:  Marco Manno [ 24 Mar 2024 09:31 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Czy bilety na pociągi można kupować z wyprzedzeniem minimum 1 miesiąc?

Autor:  lukasz354 [ 24 Mar 2024 11:14 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Tylko do miesiąca

Cytuj:
Reservation may be made from 30 minutes to 1 month prior to departure.


Pamiętaj o bookowaniu na ich stronie a nie tym posredniku co "udaje" Korail
https://www.letskorail.com/ebizbf/EbizBfTicketSearch.do

Autor:  M_Karol [ 25 Kwi 2024 19:20 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

W Korei funkcjonuje szybka kolej, o czym większość turystów wie. Dotychczas na forum fly4free nie pojawił się post dotyczący szybkiej kolei SRT.

SRT kursuje z Seulu, stacja Suseo (to ważne, w zależności od ulokowania w Seulu dojazd może zająć masę czasu) do największych miast w Korei (w tym najczęściej odwiedzanych przez turystów, jak Busan i Gyongju).
Bilety można zakupić online na stronie SRT (https://etk.srail.kr/main.do), przechodzi płatność Revolutem. W przeciwieństwie do KTX, bilety można zakupić bezpośrednio na stronie kolei. Proces rezerwacji jest prosty i intuicyjny.

Pociąg rozpędza się do 300 km/h, przez całą drogę działa WIFI (kilkanaście MB/s). Przejazd jest komfortowy. W pociągu nie ma wagonu restauracyjnego, jest jedynie automat w którym można kupić podstawowe przekąski.

Ważna uwaga, w przypadku zakupu biletu na ostatnią chwilę można zakupić standing ticket, który jest minimalnie tańszy od kupionego z wyprzedzeniem. Mając standing ticket możemy zająć dowolne wolne miejsce siedzące oraz rozkładane miejsce siedzące.

Pociąg wydaje sie mieć bardziej opływowe kształty, niż KTX
Załącznik:
IMG_1324.jpg
IMG_1324.jpg [ 328.76 KiB | Obejrzany 2014 razy ]


Automat z przekąskami (i kablami do telefonów)
Załącznik:
IMG_1340.jpg
IMG_1340.jpg [ 330.07 KiB | Obejrzany 2014 razy ]


standing seat
Załącznik:
IMG_1341.jpg
IMG_1341.jpg [ 217.91 KiB | Obejrzany 2014 razy ]


Załącznik:
IMG_1335.jpg
IMG_1335.jpg [ 283.28 KiB | Obejrzany 2014 razy ]

Autor:  Raphael [ 26 Kwi 2024 17:16 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

@M_Karol bilety na KTX (Korail) też można bezpośrednio zakupić na stronie przewoźnika: https://www.letskorail.com/. Jest wersja angielska, zakup intuicyjny, płatność zagraniczną kartą przechodzi (a przynajmniej Revolutem przeszła).

Autor:  M_Karol [ 30 Kwi 2024 10:12 ]
Temat postu:  Re: Koleją po Korei

Raphael napisał(a):
@M_Karol bilety na KTX (Korail) też można bezpośrednio zakupić na stronie przewoźnika: https://www.letskorail.com/. Jest wersja angielska, zakup intuicyjny, płatność zagraniczną kartą przechodzi (a przynajmniej Revolutem przeszła).


Dzięki za wskazówkę. Jak ja kupowałem bilety, z jakiegoś powodu strona Korail nie działała (a okazuje się, że system rezerwacji w Korail jest podobny do SRT). Na dodatkowy plus SRT, bilety są trochę tańsze + może być bardziej wygodne jechać ze stacji SRT (w zależności od ulokowania w Seulul).

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/