Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kijów i ...psy
kijow-i-psy,1455,37553
Strona 1 z 1

Autor:  EMWU [ 28 Lis 2013 17:44 ]
Temat postu:  Kijów i ...psy

Cześć,
latem wybieram się do Kijowa, w związku z tym mam trochę nietypowe pytanie. Ale może od początku: od dzieciństwa panicznie boję się psów, wszelkie spotkania z nimi kończą się atakiem paniki i mikro zawałem. Z tego powodu dotychczas odmawiałam sobie wycieczek na Wschód, ponieważ słyszałam od znajomej, że celnicy często przeszukują środki transportu (np. pociągi) w towarzystwie czworonogów.
Stąd pytanie do Was: czy rzeczywiście tak to wygląda? Do Kijowa lecę samolotem, dlatego gównie interesuje mnie sytuacja na lotniskach. I takie jedno szczegółowe pytanie: czy jak już celnicy chodzą z psami to czy są one na smyczy czy raczej biegają wolno?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Autor:  Zeus [ 28 Lis 2013 17:54 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

Zawsze maja smyczy, tak samo jak w polskich lotniskach albo sluzbach

Autor:  EMWU [ 28 Lis 2013 17:56 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

ufff...super! dzięki serdeczne za odpowiedź :)

Autor:  ciacho_majonez [ 28 Lis 2013 23:51 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

Jeżeli naprawdę masz problem z psami to przemyślałbym raz jeszcze wycieczkę na wschód. Problemem nie będą psy celników na lotnisku, ale bezpańskie grupy psów włóczące się po ulicach (nawet po euro 2012).

Autor:  piotrek_ [ 29 Lis 2013 00:32 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

Byłem pod koniec września, na żadną watahę się nie natchnąłem ;)

Autor:  szumny [ 29 Lis 2013 02:05 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

piotrek_ napisał(a):
Byłem pod koniec września, na żadną watahę się nie natchnąłem ;)


Natchnięty psem ? :)

Wracając do tematu: Bezpańskie psy na wschodzie są wszędobylskie. Spotykałem je nawet na Placu Czerwonym. Powszechne są na parkingach, stacjach benzynowych. Jednym słowem wszędzie tam gdzie można coś użebrać do jedzenia. Z reguły są spokojne więc bez obaw.

Autor:  kittycate [ 29 Lis 2013 04:20 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

Na przykład w Grecji w Salonikach chodzą sobie po ulicach, ludzie je dokarmiają ale te psy są łagodne jak koty ;)
Do tego każdy z nich to przylepa, wystarczy zagwizdać i masz towarzysza podróży merdającego ogonem przez 10 minut liczącego na smakołyk ;)

Psy lotniskowe są z reguły bardzo zadbane i dobrze ułożone więc nie ma się czego bać. Nawet jeśli masz coś podejrzanego w plecaku (np. narkotyki) co psy wyczują to są tak nauczone że nie szczekają, nie szczerzą zębów tylko grzecznie obok Ciebie siadają i siedzą dając w ten sposób znać opiekunowi.

Autor:  Zeus [ 29 Lis 2013 10:10 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

kittycate napisał(a):
Na przykład w Grecji w Salonikach chodzą sobie po ulicach, ludzie je dokarmiają ale te psy są łagodne jak koty ;)
Do tego każdy z nich to przylepa, wystarczy zagwizdać i masz towarzysza podróży merdającego ogonem przez 10 minut liczącego na smakołyk ;)
.


Nom, nie wyobrazam plac Syntagma w Atenach bez Lukanikosa ;)
http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalk ... 94094.html

Autor:  Grzegorz40 [ 29 Lis 2013 10:16 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

EMWU napisał(a):
latem wybieram się do Kijowa, w związku z tym mam trochę nietypowe pytanie. Ale może od początku: od dzieciństwa panicznie boję się psów


jeśli już dziś podejmiesz terapię behawioralną ;-) to w lecie nie będziesz się bała żadnego psa, czy to w Kijowie, czy to w Salonikach, czy to na lotnisku, czy to na mieście :-)

Autor:  EMWU [ 29 Lis 2013 11:11 ]
Temat postu:  Re: Kijów i ...psy

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) O rety, to faktycznie muszę jeszcze przemyśleć ten wyjazd, ale bardzo mi zależy. Będę musiała się przemóc jakoś.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/