Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Karaiby - którą wyspę wybrać
karaiby-ktora-wyspe-wybrac,830,57771
Strona 1 z 2

Autor:  Smile [ 16 Paź 2014 23:40 ]
Temat postu:  Karaiby - którą wyspę wybrać

Którą karaibską wyspę polecacie? Byłam już na Jamajce i Puerto Rico. Nie poszukuję czegoś w stylu Punta Cana. Lubię wyspy gdzie i można poleżeć (1 dzień :P) ale potem zwiedzać. Na której karaibskiej wyspie jest dużo do zobaczenia, nie tylko plaże?

Autor:  Behaviour [ 16 Paź 2014 23:46 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

KUBE sobie chwalą, sam Hemingway szalał w Hawanie, więc jemu powinno się wierzyć :).

Autor:  przemos74 [ 17 Paź 2014 00:18 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

Zdecydowanie Kuba. Odpada St. Maarten.

Autor:  Smile [ 17 Paź 2014 15:13 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

Kubę tez planuje ale na dłuższy wypad. Teraz mam tylko tydzień wolnego a nie chciałabym Kuby zwiedzić w kilka dni

Autor:  michalt [ 22 Paź 2014 16:21 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

To zwiedź tylko kawałek Kuby np od Hawany na zachód - na następny wyjazd zostanie Ci większa wschodnia część.

Autor:  Istvan [ 23 Paź 2014 14:44 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

To i ja się podczepię pod pytanie kolegi powyżej... Która z karaibskich wysp, z Waszego doświadczenia, oferuje dobry stosunek ceny i kosztów na miejscu do piękna plaż i krajobrazu? Będę w styczniu w USA, więc chciałbym wykorzystać okazję i załapać się na relaks na karaibskiej plaży ;)

Tutaj znalazłem takie skrótowe porównanie wysp przez Lonely Planet:
http://www.lonelyplanet.com/honeymoons- ... cles/77033

Pierwsze wnioski na podstawie zestawienia poniżej, dla czołówki listy - wyspy na które łatwo dolecieć z USA:
- Aruba - piękne plaże, ale zupełnie nic więcej
- Bahamy - dobre na nurkowania, imprezy; no i zróżnicowane; wg Amerykanów idealne na weekendowy wypad;
- Kajmany - atmosfera jak na Florydzie, tyle że nieco spokojniej; ponoć drogo;
- Jamajka - sporo resortów, bardziej zurbanizowana;
- Portoryko - chyba najwięcej różnych atrakcji, zarówno naturalnych jak i zabytków; tylko w takim razie chyba nie jest to spokojna, rajska wyspa jak z pocztówek?
- St.Maarten - spokojna część francuska, imprezowa holenderska. Ale plaże nie powalają na kolana?

Autor:  przemos74 [ 23 Paź 2014 14:54 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

Cytuj:
- St.Maarten - spokojna część francuska, imprezowa holenderska. Ale plaże nie powalają na kolana?


Są zdecydowanie lepsze niż się spodziewałem. Typowo karaibskie!

Autor:  Gregggor [ 23 Paź 2014 14:58 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

przemos74 napisał(a):
St.Maarten - spokojna część francuska, imprezowa holenderska. Ale plaże nie powalają na kolana?
Są zdecydowanie lepsze niż się spodziewałem. Typowo karaibskie!

No i te lotnisko! Coś co na większość forumowiczów działa jak magnes :)
przemos74 napisał(a):
Odpada St. Maarten.

Tylko, że mimo - wszystko St.Maarten odradzasz? Czemu?

Autor:  przemos74 [ 23 Paź 2014 15:23 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

Odradziłem na pytanie, którą wyspę wybrać jeżeli chce się coś pozwiedzać. Na SXM praktycznie nie ma nic w porównaniu do Kuby.

Autor:  tropikey [ 23 Paź 2014 16:06 ]
Temat postu:  Re: Która karaibska wyspa?

Byliśmy w sumie na 9 wyspach, więc jako takie rozeznanie mamy, choć na kilku nasz pobyt był krótki, a co za tym idzie, doświadczenia skromniejsze. Najmilej wspominamy Bonaire, Curacao, potem Tobago i Dominikę, a także Mayreau (choć to raczej taki smaczek "przy okazji" i trudno mi sobie wyobrazić, by ktoś leciał tam specjalnie). Potem w naszym rankingu jest Dominikana, a na końcu Martynika, Les Saints (przy Gwadelupie) i St. Lucia, choć tu właśnie mógł zadziałać na nasze odczucia czynnik "krótkości" pobytu. Warto poszukać sobie informacji o tych wyspach i zdjęć z nich - może przekonają do udania się na nie...

Pozdrawiam, Bartek
Wysłane z Lumii przez Tapatalk

Autor:  mateop [ 18 Gru 2014 17:32 ]
Temat postu:  Gdzie na Bahamy/Karaiby z Miami/Ft :auderdale

Jak w temacie - będę w okolicach Miami/Ft Lauderdale ok 2 tygodnie w lutym i chciałem wybrać się na 2-3 dni na jakąś fajną spokojną wyspę i plażę. Dolot/dopłynięcie w miarę sensowne cenowo. Zaznaczam, iż rejsy kilkudniowe odpadają.
Będę wdzięczny, za wszelkie info.

pozdr

Autor:  Aras333 [ 05 Cze 2015 07:28 ]
Temat postu:  Karaiby - którą wyspę wybrać?

Witajcie!
Czas wybrać się w podróż poślubną :D
Na tę chwile wybór kierunku padł na Karaiby. I tu pytanie do znawców tychże stron, która lepsza?
Zapewne część z Was od razu napisze że każda z wysp jest inna, ok zgadzam się ;)
Najważniejsze co mnie interesuje:
- świetne plaże z piękną ciepłą wodą,
- nurkowanie, może chciałbym zrobić PADI,
- dużo palm,
- brak opadów.

Planowany wyjazd to wrzesień, październik, czas pobytu to ok. dwa tygodnie.
Zastanawiam się nad Dominikaną, Kubą, Curacao, Aruba, Gwadelupa, a może coś innego polecicie???
Koszty to maks. 8-10 tyś. za dwie osoby.

Za cenne wskazówki z góry dziękuje :D

Autor:  sebastianp79 [ 05 Cze 2015 07:46 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

Byłem na kilku wyspach karaibskich przy okazji płynięcia statkiem z Portoryko
Co do plaż to zdecydowanie najbardziej podobały mi się na Barbadosie :) Piękne z białym piaskiem , palmami , woda czysta o pięknych kolorach :) Z wysp , które podałeś nie byłem na żadnej ale Kuba jest na pewno w najbliższych planach

Autor:  tropikey [ 05 Cze 2015 08:10 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

cześć,

wrzesień/październik to okres poza sezonem, więc jest szansa na zmieszczenie się w podanym przez Ciebie budżecie, choć przy obecnym kursie USD może to być trudne. Tamtejsze wyspy są niestety drogie, a jak dorzucisz do tego jeszcze kurs PADI, może być jeszcze ciężej. Dużo oczywiście zalezy od tego, za ile uda Ci sie kupić bilety. Jeśli za niecały 1000 zł. od osoby, jak było w przypadku Martyniki i Gwadelupy kilka lat temu (na co bym sie raczej nie nastawiał), lepiej dla Ciebie. Podchodząc jednak do tematu racjonalnie, zakładałbym minimum 2000 zł. od osoby. Zostaje więc max. 6000 na 2 osoby na 2 tygodnie, czyli jakieś 1550-1580 USD, czyli trochę ponad 110 USD na dzień. To nie jest dużo, choć da radę. Nie jestem tylko pewien, czy uda się w tym okresie znaleźć miejsce, które będzie spełniało wszystkie Wasze wymagania. Problem w tym, że nie znam (może poratują Cię inni) wyspy na Karaibach, która oferowałaby we wrześniu/październiku wszystkie wspomniane przez Ciebie "walory". Zaczynając od kwestii ostatniej, czyli braku opadów, to w tym czasie najlepsze byłyby chyba Aruba, Bonaire i Curacao, które leżą - co do zasady - poza szlakiem karaibskich huraganów. Curacao i Bonaire byłby jednocześnie bardzo dobrym miejscem na snorkeling i nurkowanie (zwłaszcza Bonaire i tamtejszy park morski obejmujący szeroki pas morza wokół całej wyspy). Problem tylko w tym, że nie ma tam plaż z palmami. No, na Curacao jest kilka, ale nie mają aż takiego uroku, jak np. rewelacyjne dominikańskie w okolicach Punta Cana, czy Bayahibe. Jeśli jednak przymknąć oko na brak palm, albo małą ich ilość, to plaże Curacao są - moim zdaniem - bardzo fotogeniczne (poszukaj sobie w sieci zdjęć, np. z plaży Grote Knip). Zaletą Curaco i Bonaire jest też duża ilość prywatnych domków i apartamentów do wynajęcia, głównie od Holendrów i Niemców (podobnie jest na Martynice i Gwadelupie, ale tam od Francuzów i Amerykanów). Akurat tak się składa, że popełniłem ostatnio artykuł o Arubie, Bonaire i Curacao (http://issuu.com/allinclusive2011/docs/all_2015_01_issuu - wydawnicto bezpłatne, więc to chyba nie reklama :)) - może coś Ci podpowie...
Jeśli chodzi o nurkowanie, to warto rozważyć też Dominikę (nie Dominikanę) i Tobago (nasze relacje, niestety, dość stare: http://www.tropikey.com/antyle.htm i http://www.tropikey.com/tobago.htm). Tu plusem będą też "palmiaste" plaże, ale jest ryzyko deszczowej, a nawet huraganowej aury. Nie wiem, jak obecnie, ale kiedyś z dobrego nurkowania znana było też zachodnie wybrzeże Gwadelupy (np. wysepka Ilet Pigeon).
Jeszcze tam co prawda nie byliśmy, ale podpowiem Ci jeszcze jeden kierunek, który może spełniac Wasze (z tego udało mi się poczytać na ten temat) - Panama, a zwłaszcza archipelag San Blas. Na forum jest całkiem sporo na ten temat. A nóż Iberia znowu da jakąś promocję? A jak nie, to widzę, że Lufthansa ma na wyloty z Polski cenę całkiem ok.
Można jeszcze pomyśleć o Jukatanie, ale to nie wyspa, a poza tym, znowu może być problem z opadami.

Pozdrawiam, Bartek

Autor:  maxima [ 05 Cze 2015 08:24 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

Jeśli moge podpowiedzieć - zrób PADI w Polsce. Da radę w 1 weekend i parę dni na basenie. W czasie kursu w tropikach robi się to samo czyli basen i przy brzegu, a szkoda wg mnie marnować czasu na Karaibach na kurs. Tam jedziesz już zobaczyć, co jest pod wodą ;) A basen to element obowiązkowy, więc po co robić to na Karaibach? Są ewentualnie takie opcje (nie pamiętam jak to się nazywa), że cześć basenową robisz w Polsce, a wody otwarte za granicą - wtedy tylko 2 dni na naukę.
Ale naprawdę zachęcam do zrobienia kursu w kraju, a na Karaibach delektowanie się widokami ;)

Autor:  Aras333 [ 05 Cze 2015 08:46 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

@sebastianp79
Kiedyś myślałem o Barbados, z tym że ceny biletów w tech chwili nie rozpieszczają. Ale zdjęcia plaż robią wrażenie.

@tropikey

Na początku jak zacząłem czytać o Karaibach doszukałem się właśnie Twojej stronki, świat mały :D
Na bilety za ok 1000 to wcale nie liczę, tak 2-2.3 tyś. za osobę byłoby do zaakceptowania, w tej chwili właśnie Aruba i Curacao właśnie są w podobnej cenie.
Podpowiedz proszę o Panamie - cena ok tzn ile?

@maxima
Może i masz rację, trochę szkoda czasu, fakt.
Muszę to przemyśleć.

Autor:  Mikolaj2206 [ 05 Cze 2015 08:51 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

Plaże na Barbadosie są wspaniałe, jeśli chodzi o snorkeling to już tak fantastycznie nie jest. Najciekawsze są żółwie wodne, które można spotkać pływając z maską. Bogactwo podwodne uboższe niż np. W Azji. Co do samego wyjazdu polecam Barbados - wbrew pozorom da się przeżyć za sensowne pieniądze. Szukaj wylotu z UK - będzie taniej niż bezpośrednio z Polski.

Autor:  tropikey [ 05 Cze 2015 09:17 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

Aras333 napisał(a):
Podpowiedz proszę o Panamie - cena ok tzn ile?

Widzę, że z różnych lotnisk, z przesiadką we FRA jest ok. 2.400 zł. Jest tylko jeden minu - o ile się nie mylę, zaczynają tam latać (w tej cenie) chyba dopiero od listopada b.r. No, chyba że przesuniecie termin wyjazdu, ale wtedy wybór wysp ogólnie zrobi się większy, bo sezon huraganów będzie skończony.

Pozrawiam, Bartek

Przepraszam - sprostowanie - ta cena to jest KLM, a nie LH. Lufthansa wychodzi za ok. 2700 pln.

Autor:  sophie [ 05 Lip 2015 01:30 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

Gwadelupa jest piękna i można tam znaleźć dosłownie wsyztsko: http://zyciepodpalmami.wordpress.com/20 ... ntrastow2/

Autor:  sranda [ 05 Lip 2015 08:23 ]
Temat postu:  Re: Karaiby - którą wyspę wybrać?

Termin wrzesień-październik nie jest najszczęśliwszy w kontekście wyjazdu na Karaiby. Raz, że to sezon huraganów, choć oczywiście szansa, że na jakiś trafisz jest stosunkowo niewielka, ale wiać może niekiedy mocno.
Ale piszesz, że warunkiem jest również brak opadów, o to raczej też będzie ciężko w tym okresie na każdej z wysp, które wymieniłeś.

Jeśli muszą być Karaiby i chcesz mieć naprawdę piękną podróż poślubną pod względem pogody, to raczej celuj w styczeń-luty.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/