| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kanion Colca kanion-colca,677,58154 | Strona 2 z 4 |
| Autor: | Zeus [ 04 Paź 2016 22:19 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Jest czas żeby się pokąpać. | |
| Autor: | ara [ 04 Paź 2016 22:28 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
nam się podobało w gorących źródłach | |
| Autor: | lia [ 04 Paź 2016 22:44 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Dla mnie gorące źródla specjalną atrakcją nie były. Po 3 dniach mycia się w zimnej wodzie, to skorzystanie z ciepłej było pewnego rodzaju atrakcją. No i po ostatnim, wyczerpującym dniu trekkingu taka kąpiel to miłe odprężenie dla zmęczonych mięśni. | |
| Autor: | mistus [ 20 Maj 2017 18:07 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Jeśli chodzi o transport Puno-Chivay, to ja skorzystałam z agencji Tour Rutas del Sur (w Puno pod adresem Lima 440 mają biuro - główny deptak odchodzący od Plaza de Armas). Bilet kosztował 60 soli od osoby. Wyjazd rano, po drodze kilka przystanków, przewodnik opowiada o trasie i tym, co można po drodze zobaczyć. Odnośnie samego kanionu, to zatrzymałyśmy się w Chivay. Po przyjeździe podjechałyśmy do gorących źródel - polecam. Następnego dnia o czwartej rano pojechałyśmy autobusem do Cabanaconde (autobus się spóźnił pół godziny, na początku nie było w ogóle miejsc siedzących, bo miejscowi jechali z całą masą tobołków na okoliczne targi Widoki były przepiękne - warte włożonego wysiłku. Niemniej jednak lepiej jest przenocować na dole i wejść na górę z rana, kiedy słońce jeszcze nie jest takie ostre. Aha, jak będziecie wchodzić na górę, to weźcie ze sobą dużo wody. | |
| Autor: | Grogmir [ 04 Cze 2017 14:30 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
My korzystaliśmy z usług agencji (nie pamiętam nazwy, ale poleciła nam ją kobieta z okienka przy wyściu z dworca autobusowego w Arequipie) - 90 soli za transport w obie strony, 5 posiłków, nocleg w oazie na dole i przewodnika po kanionie. Myślę, że było warto - za sam transport w 2 strony do Cabanaconde trzeba było zapłacić 50 soli. Wycieczka dwudniowa byla bardzo intensywna - sam ledwo dalem radę, jak po całym dniu schodzenia (idzie się w dół dłuższym szlakiem z San Miguel, zajmuje to jakieś 6h) następnego dnia trzeba było wstać o 5 rano i 3h pod górę po kamiennych schodach... Wycieczka trzydniowa obejmuje praktycznie tę samą trasę a jest luźniejsza (dodatkowy nocleg po drodze w dół), więc można to rozważyć jak się ma więcej czasu i gorszą formę. Wszystkie agencje oferują w zasadzie tę samą trasę i atrakcję, więc warto kierować się po prostu ceną - obeszliśmy kilka biur i nigdzie nie znaleźliśmy lepszej oferty niż to 90 soli za dwa dni. | |
| Autor: | towko [ 13 Lip 2017 13:10 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Aktualne ceny z miejscowych biur: wariant 1-dniowy (czyli same kondory) 60 sol; wariant 2-dniowy 100 sol; wariant 3-dniowy 150 sol. Trasy wariantu 3 i 2-dniowego różnią się jedynie podejściem ok 1,5-2godz do Tapay, które biegnie zarośniętym terenem i nie ma spektakularnych widoków, więc bez wielkiej straty można je odpuścić. Idąc bez agencji bez problemu da sie przejść w 1 dzień z San Miguel do Oazy - nawet z podejściem do Tapay - w 5-6 godzin i nocleg w San Juan jest zbędny (no chyba że kogoś męczy odrobina wysiłku fizycznego). Wariant bez biura to: autobus 18,5 sol (tam) + 17 sol (powrót) + 20 sol (nocleg w oazie) + (...) jedzenie wg potrzeb. Na powrotne podejście do Cabanaconde osoby o przeciętnej kondycji muszą liczyć ok 3 godzin (+ok 0,5 do miasta) | |
| Autor: | kamila0 [ 14 Paź 2017 20:11 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Czy autobusy z Cabanaconde jeżdzą tylko do Arequipy? Czy także do innych miejscowości? | |
| Autor: | gecko [ 17 Lut 2018 13:38 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Wrzucam zdjęcia map szlaków trekkingowych w kanionie Colca Co do powyższego pytania - autobusy jadą do Arequipy przez Chivay. Między Cabanaconde, a Chivay zatrzymują się praktycznie w każdej wiosce + za każdym razem, gdy pasażer o to poprosi. ![]() ![]() | |
| Autor: | ms993 [ 01 Mar 2018 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Ode mnie taka rada: nie próbujcie iść trasy Cabanaconde - dół kanionu - Cabanaconde w jeden dzień. Chyba, że macie super kondycję, to ok. My mamy w miarę dobrą, ale ledwo doszliśmy - szczególnie zabójcze było ostatnie podejście. Istotną rzeczą jest też pogoda - 1000m różnicy poziomów to co najmniej 6°C różnicy - nie ma się co sugerować prognozą i warunkami w Cabanaconde, w kanionie będzie prawdopodobnie zupełnie co innego. W naszym przypadku na górze miało cały dzień być pochmurnie i padać, a podczas pobytu w kanionie było ciepło i słonecznie, deszcz dopadł nas dopiero przy wyjściu z powrotem do miasta. Informacyjnie w sprawie cen wody: w Cabanaconde 2,5l kosztuje 4 sole, na dole bywa w różnych miejscach po 8-10 soli, a we wsiach Cosñinhua i Malata w większości po 6 soli. | |
| Autor: | anik [ 23 Sty 2019 21:14 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że przy ograniczonym czasie jaki mieliśmy to wyjątkowo skorzystaliśmy z biura podróży. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na opcję wyjazdu z Arequipy, a później przejazd do Puno. Była to znaczna oszczędność czasu dla nas a i stop w kilku punktach widokowych. | |
| Autor: | praxedes [ 15 Lut 2022 01:38 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Hej, czy ma ktoś wiedzę czy jest opcja dojazdu autobusem z Chivay do Cusco? przeszukałam wspomniych wcześniej przewoźników, ale nic nie znalazłam... | |
| Autor: | billabong [ 15 Lut 2022 02:12 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Większość przewoźników to podróż z przesiadką, na około: Chivay-Puno + Puno-Cusco W poniedziałki, środy i piątki masz takie coś, ale typowe pod turystów więc tanio nie jest: 4M Express. Załącznik: IMG_8829.jpg [ 250.06 KiB | Obejrzany 1463 razy ] | |
| Autor: | lousylucky [ 16 Kwi 2022 22:11 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Ma ktoś może jakieś biuro do polecenia na dwudniowy trekking z jedną nocą? Znalazłem na tripadvisor z dobrymi ocenami, jednak na google maps już tak dobrze im nie idzie. https://www.tripadvisor.com/AttractionP ... egion.html | |
| Autor: | Zeus [ 16 Kwi 2022 22:15 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Można samemu zrobić, z noclegiem w Cabanaconde i dojazdami tam. | |
| Autor: | kostek966 [ 16 Kwi 2022 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Mogę polecić biuro z którym sam jechałem, znajduje się w Arequipie tuż przy placu des armes na ulicy Merced, idąc od placu po prawej stronie jakieś 20-30 m, koło banku i sklepu spożywczego, b.dobre ceny w porównaniu do biur przy placu, program i przewodnik też super, za biurem hotel los Andes b&b który też polecam | |
| Autor: | lousylucky [ 17 Kwi 2022 09:47 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Zeus napisał(a): Można samemu zrobić, z noclegiem w Cabanaconde i dojazdami tam. A czy autobusy zatrzymują się może przy Mirador Cruz del Cóndor? Czy to są raczej lokalne autobusy? I jakie punkty warto odwiedzić przy dwudniowym trekingu? Widziałem mapki, m.in. Twoją i nie wiem jak zaplanować trasę. | |
| Autor: | Zeus [ 17 Kwi 2022 09:54 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Wszystkie autobusy zatrzymują się przy Mirador w drodze do Cabanaconde. Z trekingu szedłem tylko do rzeki i całkiem fajnie się szło. A drugi dzień pojechaliśmy porannym autobusem z Cabanaconde do Mirador, widzieliśmy kondory i wróciliśmy na nogach do Cabanaconde | |
| Autor: | kostek966 [ 17 Kwi 2022 13:37 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
Przypominam o opłacie za wstęp do kanionu, jeśli dobrze pamiętam to 70 soli !, W bp opłata za cały dzień zwiedzania to 60 lub 65 soli w tym śniadanie, postoje na spróbowanie pisco, gorące źródła 15 s/os, tyrolka 50 s/os, miejscowa wioska, cepelia gdzie kupiłem czapkę i rękawiczki, oczywiście Mirador i obiad w Chivay płatny, wyjazd o 3 rano, powrót ok 17-18 | |
| Autor: | lousylucky [ 18 Kwi 2022 10:24 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
@kostek966 pamiętasz może jak nazywała się ta agencja? Próbuje ją znaleźć na internecie i mam problem | |
| Autor: | Flyguy [ 18 Kwi 2022 15:25 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Colca |
@lousylucky My korzystaliśmy z "Trek the Colca" i wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Nie wiem czy oni jeszcze działają bo strona www się nie ładuje http://trekthecolca.com/ | |
| Strona 2 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |