Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 11 Lis 2016 12:19 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2292
Loty: 44
Kilometry: 65 890
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
Jak bym słuchał msz to bym w domu musiał siedzieć :D do Turcji na całym terenie jest nie podróżuj. Przeciez to istna głupota trzymać takie ostrzeżenie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 11 Lis 2016 13:55 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1231
Loty: 155
Kilometry: 370 915
Krajów: 33 / 15.4%
srebrny
Dlatego też każdy podejmuje decyzję wedle własnej oceny ryzyka i możliwości. To oczywiste, że doświadczony wyrobiony turysta/podróżnik będzie lepiej przygotowany i świadomy ryzyka jakie podejmuje - nie będzie szturmował ambasady, jak ze względu na zamieszki nie zdąży na samolot, odpowiednio się ubezpieczy i zabezpieczy. Weźmie też pod uwagę, że może przypadkowo znaleźć się w okoicznościach, które z pozoru wydają się abstrakcyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 08 Cze 2018 16:57 

Rejestracja: 08 Cze 2018
Posty: 2
Mojej teściowej ukradli wisiorek złoty i całą biżuterię, na siłę publicznie w biały dzień. :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#24 PostWysłany: 08 Cze 2018 23:15 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 537
niebieski
@robson11 nie mogłeś obronić teściowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 08 Cze 2018 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2838
Loty: 231
Kilometry: 630 656
Krajów: 54 / 25.2%
złoty
Teściowej?! Jasne, on im pewnie pomagał... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 03 Kwi 2022 18:53 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 760
Loty: 295
Kilometry: 404 833
Krajów: 47 / 22.0%
złoty
Zaktualizuję trochę temat.
Byłem w Kairze 19-22.03 br. Przez cały ten czas nie było ani jednej niepewnej sytuacji, w której czulibyśmy się zagrożeni w jakikolwiek sposób (nie unikaliśmy wchodzenia w różne dziwne uliczki ;) ), ludzie na miejscu bardzo pomocni i przyjaźni. Poza piramidami i dzielnicą koptyjską "białych" turystów praktycznie nie było. Poruszaliśmy się głównie pieszo, czasami metrem i uberem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#27 PostWysłany: 03 Kwi 2022 19:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
@Mobilek jak obecnie wygląda sytuacja z naciągaczami/naganiaczami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Kair - bezpiecznie ?
#28 PostWysłany: 03 Kwi 2022 20:10 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 760
Loty: 295
Kilometry: 404 833
Krajów: 47 / 22.0%
złoty
[mention]NBE322 [/mention]
Jeśli chodzi o bazary to byliśmy dla nich niewidzialni, żadnego zachęcania do zakupów. Natomiast na mieście mieliśmy dwie sytuacje, w których ktoś chciał „pomóc”.
Pierwsza to chłop, który miał nas zaprowadzić do przejścia podziemnego, a zaprowadził do swojego sklepu gdzie zaczął pokazywać swoje arcydzieła i koniec końców wyszliśmy z dwoma papirusami. Druga sytuacja to przy wychodzeniu z metra w Gizie złapał nas pan z dzieckiem, pytał czy jedziemy na piramidy i jeśli tak to możemy się zabrać z nim busikiem i pojedziemy na wejście do piramid dla lokalnych, a nie dla turystów. Tutaj z początku wszystko było ok, podjechaliśmy marszrutką w okolice piramid(za cenę dla lokalnych) tam złapaliśmy tuktuka pod wejście na teren piramid .Tutaj już cena za przejazd była ciut za wysoka ale do przyjęcia. Natomiast zaraz po wyjściu z tuktuka zaprosili nas do biura gdzie mieliśmy sobie wybrać czy chcemy jechać na piramidy wielbłądem czy na koniach. Tutaj zapaliła nam się lampka. Ostatecznie wyszliśmy stamtąd bez żadnych poniesionych kosztów choć później okazało się, że wytargowana cena przejażdżki na wielbłądzie/koniu do piramid i po okolicy była identyczna jak samo wejście na piramidy - 200EGP więc tutaj nie wiem czy chcieli nas naciąć czy faktycznie gość był uczciwy. Oprócz tego w pierwszy dzień daliśmy się złapać w knajpce, za dwie smażone bułki z mięsem zapłaciliśmy 100 EGP i jeszcze się pan obraził jak mu nie chcieliśmy dać bakszyszu. Na drugi dzień te same bułki kupowaliśmy w innych miejscach po 10 EGP sztuka. W sklepach spożywczych ani razu nas nikt nie oszukał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#29 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 134
Loty: 199
Kilometry: 452 891
Krajów: 46 / 21.5%
Mobilek napisał(a):
Druga sytuacja to przy wychodzeniu z metra w Gizie złapał nas pan z dzieckiem, pytał czy jedziemy na piramidy i jeśli tak to możemy się zabrać z nim busikiem i pojedziemy na wejście do piramid dla lokalnych, a nie dla turystów. Tutaj z początku wszystko było ok, podjechaliśmy marszrutką w okolice piramid(za cenę dla lokalnych) tam złapaliśmy tuktuka pod wejście na teren piramid .Tutaj już cena za przejazd była ciut za wysoka ale do przyjęcia. Natomiast zaraz po wyjściu z tuktuka zaprosili nas do biura gdzie mieliśmy sobie wybrać czy chcemy jechać na piramidy wielbłądem czy na koniach. Tutaj zapaliła nam się lampka. Ostatecznie wyszliśmy stamtąd bez żadnych poniesionych kosztów choć później okazało się, że wytargowana cena przejażdżki na wielbłądzie/koniu do piramid i po okolicy była identyczna jak samo wejście na piramidy - 200EGP więc tutaj nie wiem czy chcieli nas naciąć czy faktycznie gość był uczciwy.


O, nam przytrafiło się dokładnie to samo! Czyli to chyba jakiś standardowy skam. Też nie wzięliśmy bryczki ani wielbłądów, i wyszliśmy bez dodatkowych kosztów.

Ogólnie w Kairze czuliśmy się zupełnie bezpiecznie (podróż w listopadzie 2022), mieszkaliśmy w Downtown (niedaleko Muzeum Egipskiego i Placu Tahrir), po tej okolicy chodziliśmy pieszo, dalej jeździliśmy metrem albo Uberem, który przy 3 osobach wychodził smiesznie tanio. Poza tą sytuacją przy poramidach nikt nas nie nagabywał, nie naciagał, nie zaczepiał (pod piramidami i w koptysjkim Kairze dzieci chciały robić sobie z nami zdjęcia ;)). O ile np. w Asuanie i Luksorze zdarzałą się zawyżanie cen w knajpach, na targach czy w piekraniach, tak w Kairze nigdy się to nam nie przydarzyło. Generalnie w Kairze ludzie byli bardzo pomocni - tłumaczyli menu w restauracjach, pomagali w metrze czy przy przechodzeniu przez ulice wśród chaotycznego ruchu ;)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group