| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Jerozolima - parking jerozolima-parking,1208,135862 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | ret [ 02 Gru 2018 15:56 ] |
| Temat postu: | Jerozolima - parking |
Cześć, Ogarniam właśnie logistykę wyjazdu do Izraela. Z tego co zdążyłem zaobserwować większość osób korzysta z parkingu przy Mamilla Mall w Jerozolimie W miarę poszukiwań trafiłem na informacje o parkingach P&R które są bezpłatne jeśli podróżuje się komunikacją miejską. http://jet.gov.il/Web/En/Info/Parking/Default.aspx Jednym z nich jest parking przy Mount Herzl z dogodnym połączeniem z centrum Jerozolimy kolejką. Czy ktoś korzystał z tych parkingów i zostawiał tam auto na noc? Pytanie to zadałem poprzez formularz na stronie instytucji która wydaje się zarządzać tymi parkingami i komunikacją miejską w Jerozolimie, ale nie spodziewam się natychmiastowej odpowiedzi. | |
| Autor: | padma [ 02 Gru 2018 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Parkowałam na tym parkingu dwa razy na cały dzień. Nie zostawiałam samochodu na noc, ale o ile pamiętam, nie było żadnych przeciwwskazań. Parking czynny był całą dobę, bilet na tramwaj służył jako bilet umożliwiający wyjazd z parkingu. Z parkingu wjeżdża się windą prosto na przystanek tramwajowy, na którym są też automaty do biletów. | |
| Autor: | pbak [ 02 Gru 2018 16:34 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Trzeba tylko pamiętać, że w sobotę ten parking na górze Herzla jest nieczynny. | |
| Autor: | ret [ 12 Gru 2018 01:19 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Będąc na parkingu chcieliśmy ustalić czy można zostawić tam samochód na noc. Próbowaliśmy dogadać się z obsługą parkingu, ale kiepsko było ze znajomością angielskiego. Pytaliśmy ludzi spotkanych na parkingu i odpowiedzi były pomiędzy "raczej nie" a "chyba tak". Ostatecznie bardzo miła Pani zapytała w naszym imieniu obsługę parkingu i okazało się ze można zostawić auto na noc i nie ma żadnych dodatkowych opłat. Samochód stał tam przez prawie 2 doby i nikt nie robił problemów przy wyjeździe. | |
| Autor: | grabsztolf [ 03 Lut 2019 09:43 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Dziękuję za informację o tym parkingu, bardzo dobre połączenie ze starym miastem linią nr 1 tramwajową i obok znajduję się też Yad Vashem. Potwierdzam informację, że za darmo można tam parkować przez dłuższy czas (my staliśmy ponad dwie doby). Przy wyjeździe nie musieliśmy pokazywać nawet biletów komunikacji miejskiej, tylko szlaban od razu się podniósł. | |
| Autor: | Zingeer [ 16 Lut 2019 22:41 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Czy ten parking Mamilla Mall to jest ten wjazd ? https://www.google.com/maps/@31.7761801 ... 312!8i6656 Jaki może być koszt za 2 dni ? | |
| Autor: | kubasmen [ 16 Lut 2019 23:24 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Tak. Chyba 90 szekli | |
| Autor: | Zingeer [ 17 Lut 2019 01:01 ] | ||
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking | ||
Dobrze, dziękuje za informacje. Znalazłem jeszcze bezpośrednio link do informacji na temat tego parkingu: https://www.itraveljerusalem.com/ent/mamilla-parking/
| |||
| Autor: | Arczi [ 10 Lis 2019 16:50 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Proszę o informację, czy mogę zostawić tam auto na 2 dni ? Ile zapłacę? Jak za zgubiony bilet - tz 48 szekli ? | |
| Autor: | Kashpir [ 28 Lis 2022 01:52 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Będę nocował w okolicy ul. Betsal'el https://goo.gl/maps/EhVGTCpg9M4DTFYB7 odbieram samochód z wypożyczalni przed 16:00 w niedzielę - o tej godzinie niestety zamykają, a chcę wyjeżdżać na wycieczkę skoro świt i zastanawiam się jaką taktykę parkowania obrać. O ile dobrze rozumiem za parking na ulicy płaciłbym w takim wypadku maksymalnie do 20:00 https://www.jerusalem.muni.il/en/reside ... ntparking/ Pytanie czy w Jerozolimie jest szansa na zaparkowanie przy ulicy czy to jednak wyzwanie i żeby nie tracić czasu na poszukiwania lepiej od razu nastawić się na jakiś zorganizowany parking w okolicy nawet jeśli wyjdzie drożej? | |
| Autor: | yaris21 [ 06 Gru 2022 11:36 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Witam, W piątek musimy wypożyczyć auto w Jerozolimie (wypożyczalnia czynna tylko do 11.30) choć tak naprawdę potrzebujemy go dopiero od soboty. Ale w związku z szabatem w sobotę wypożyczalnie są nieczynne. Tak więc mamy problem, gdzie można je zaparkować od piątku południa do soboty rano, by móc nim wyjechać w szabat? W szabat ulice są zamknięte dla ruchu kołowego i stąd moje zapytanie. Czy ktoś z Was "przerabiał" może taki problem? Dotychczas korzystaliśmy z wypożyczalni Eldan. Polecacie może inną? Także sprawdzoną? Może będzie nieco tańsza, bo w Eldan auto na 3 dni to koszt 260 euro Z góry dziękuję za pomoc | |
| Autor: | Petra [ 18 Sty 2023 13:43 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
przypadkowo odkryty mały darmowy parking zaraz za gajem oliwnym (ze 100-200 m w strone szczytu po lewej stronie). Miejsca na 10-15 auto, ale parkowalismy 2 razy i zawsze sie trafilo miejsce. Do Lion's gate i na szczy góry oliwnej nie wiecej jak 10 min piechotą. | |
| Autor: | NBE322 [ 18 Sty 2023 15:02 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
yaris21 napisał(a): Tak więc mamy problem, gdzie można je zaparkować od piątku południa do soboty rano, by móc nim wyjechać w szabat? Trochę późno zauważyłem twój wpis, ale może jeszcze się przyda, a jak nie to komuś innemu.W szabat ulice są zamknięte dla ruchu kołowego i stąd moje zapytanie. Możesz w dowolnym miejscu. W Szabat nie ma zakazu jeżdżenia samochodem ani nie ma powszechnego zamykania ulic dla ruchu kołowego. Z tym zamykaniem ulic to jest kilka wyjątków na które się nie natkniesz przez przypadek jako turysta. Są to ulice dzielnicy Ultra Ortodoksyjnych Żydów, czyli Mea She'arim w Jerozolimie. Nie ma w niej za bardzo hoteli a jak wjedziesz przez przypadek to na 100% się zorientujesz że w takiej dzielnicy jesteś. A nawet jak już wjedziesz to zaparkowanie tam graniczy z cudem I nawet tam z tym zamykaniem ulic to różnie bywa, nie zawsze zastawiają wjazd. | |
| Autor: | yaris21 [ 18 Sty 2023 15:11 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Wyruszamy we wtorek a przez 4 pierwsze dni mieszkamy właśnie w tej dzielnicy Mea Sherim w Nowym Domu Polskim - u sióstr W sobotę rano wyruszamy z Jerozolimy a z racji szabatu musimy wypożyczyć auto już w piątek po południu. I tutaj zagwozdka, gdzie je (bezpłatnie) zaparkować do soboty rano | |
| Autor: | NBE322 [ 18 Sty 2023 15:44 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
@yaris21 no tak, pisałem że brak hoteli, ale akurat nowego domu polskiego nie skojarzyłem z tematem Polecam Ci zatem zaparkować 100m dalej na dowolnej uliczce po drugiej stronie Kheil ha-Handasa Street. To jest arabska dzielnica i żadnych blokad nie będzie, ale i tak parking na ulicy jest tam płatny (tak samo jak w Mea She'arim). Na przykład tutaj 5min od domu polskiego: 31.784941667541485, 35.22786340561568 - https://goo.gl/maps/YNyaXECrgJ2x213C7 albo dalej wgłąb arabskiej dzielny. | |
| Autor: | jaras724 [ 27 Lip 2023 23:05 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Cześć, jutro późnym wieczorem przyjadę do Jerozolimy i chcę zostawić auto na 2-3 dni - który z parkingów z centrum jest w miarę tani? Czy istnieją jeszcze parkingi park&ride? Po doświadczeniach z Tel Avivu (80-120 ILS za dobę) i Nazaretu (15-30 ILS za dobę) jestem gotów spotkać się z ceną gdzieś w połowie tych miast | |
| Autor: | jaras724 [ 28 Lip 2023 20:09 ] |
| Temat postu: | Re: Jerozolima - parking |
Odpowiem sobie sam dla potomnych. Znalazłem obok swojego hotelu „Kikar Musika Parking” (31.7799920, 35.2191877). Spytałem ile kosztuje 1 dzień to otrzymałem odpowiedź 80 ILS (tej opcji nie polecam), a zapytalem ile w takim razie kosztują 2 dni (28.07 wieczór do 30.07 rano), to też 80 ILS, tylko rzeczywiście mam przyjść i wyjechać rano. Jest też wielokrotny wjazd i wyjazd - mogę jeździć autem ile chcę i wracać na parking w ramach tej uiszczonej opłaty, więc myślę, że to całkiem dobra opcja. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |