Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Jedzenie
jedzenie,1018,59417
Strona 2 z 2

Autor:  ewt [ 18 Gru 2019 18:47 ]
Temat postu:  Re: Jedzenie

Czy na Sri Lance popularne są nieostre dania? Czy w ogóle osoba z problemami żoładkowymi (refluks, wrzody) znajdzie coś dla siebie?

Autor:  Jeden2trzy [ 30 Maj 2023 15:59 ]
Temat postu:  Re: Jedzenie

ewt napisał(a):
Czy na Sri Lance popularne są nieostre dania? Czy w ogóle osoba z problemami żoładkowymi (refluks, wrzody) znajdzie coś dla siebie?

Jako osoba, która niedawno wróciła ze Sri Lanki i nie lubi ostrych potraw powiem tak. Lokalni praktycznie wszystko jedzą na ostro, często na tyle ostro że nie czuć smaku. Ja na szczęście miałem pobyt all inclusive i posiłkowałem się daniami międzynarodowymi.
Natomiast gdy odwiedzałem znajomych ze Sri Lanki to specjalnie dla mnie zrobili coś a la curry tylko bez ostrych dodatków. Było przepyszne ale niestety w restauracjach chyba nic takiego nie kupisz.

Autor:  Tomo14 [ 17 Paź 2025 06:16 ]
Temat postu:  Re: Jedzenie

W knajpkach dla lokalsów czy spicy czy no spicy to i tak będzie ostro - bo niby jak z kilku misek z curry oddzielić tą ostrość.

W knajpach dla turystów już będzie normalnie.

Jak ktoś nie lubi ostrego to pozostają mu miejsca turystyczne.

Myśmy jedli w różnych miejscach - także w dość podłych (dostając do popicia kranówkę) i nie było żadnych problemów żołądkowych - ja mam stalowy żołądek (kiedyś w Indiach na kacu piłem kranówkę) ale moja dziewczyna już nie ma tak mocnego - jednak udało się bez problemu.

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/