| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Jedzenie jedzenie,1018,59417 | Strona 2 z 2 |
| Autor: | ewt [ 18 Gru 2019 18:47 ] |
| Temat postu: | Re: Jedzenie |
Czy na Sri Lance popularne są nieostre dania? Czy w ogóle osoba z problemami żoładkowymi (refluks, wrzody) znajdzie coś dla siebie? | |
| Autor: | Jeden2trzy [ 30 Maj 2023 15:59 ] |
| Temat postu: | Re: Jedzenie |
ewt napisał(a): Czy na Sri Lance popularne są nieostre dania? Czy w ogóle osoba z problemami żoładkowymi (refluks, wrzody) znajdzie coś dla siebie? Jako osoba, która niedawno wróciła ze Sri Lanki i nie lubi ostrych potraw powiem tak. Lokalni praktycznie wszystko jedzą na ostro, często na tyle ostro że nie czuć smaku. Ja na szczęście miałem pobyt all inclusive i posiłkowałem się daniami międzynarodowymi. Natomiast gdy odwiedzałem znajomych ze Sri Lanki to specjalnie dla mnie zrobili coś a la curry tylko bez ostrych dodatków. Było przepyszne ale niestety w restauracjach chyba nic takiego nie kupisz. | |
| Autor: | Tomo14 [ 17 Paź 2025 06:16 ] |
| Temat postu: | Re: Jedzenie |
W knajpkach dla lokalsów czy spicy czy no spicy to i tak będzie ostro - bo niby jak z kilku misek z curry oddzielić tą ostrość. W knajpach dla turystów już będzie normalnie. Jak ktoś nie lubi ostrego to pozostają mu miejsca turystyczne. Myśmy jedli w różnych miejscach - także w dość podłych (dostając do popicia kranówkę) i nie było żadnych problemów żołądkowych - ja mam stalowy żołądek (kiedyś w Indiach na kacu piłem kranówkę) ale moja dziewczyna już nie ma tak mocnego - jednak udało się bez problemu. | |
| Strona 2 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |